Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Sofoulis είπε:

Είναι που το παίζω και άνετη...κι όλο αυτό τριγυρίζει στο μυαλό μου!!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ!!!! Φτου μου!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ

Το περίεργο θα ήταν να μην ειναι εκεί το μυαλό σου. Εγώ εκείνη την περίοδο για να μην σκέφτομαι όσο γίνεται είδα δεν ξέρω και εγώ πόσα επεισόδια Orange is the new black μαζεμένα...χαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Anania είπε:

Καλή εμφύτευση εύχομαι από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Just now, alina80 είπε:

Το περίεργο θα ήταν να μην ειναι εκεί το μυαλό σου. Εγώ εκείνη την περίοδο για να μην σκέφτομαι όσο γίνεται είδα δεν ξέρω και εγώ πόσα επεισόδια Orange is the new black μαζεμένα...χαχα

Κι εγώ έχω βγάλει τα μάτια μου στην τηλεόραση... χαχαχαχαχαχχαχαχαχα αλλά καμία φορά φεύγει το μυαλό μου προς τα κει!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!

Κι εγώ έχω βγάλει τα μάτια μου στην τηλεόραση... χαχαχαχαχαχχαχαχαχα αλλά καμία φορά φεύγει το μυαλό μου προς τα κει!!!

Καλη επιτυχια να εχεις Περιμενω χαρουμενα τα πιο χαρουμενα νεα να μας πεις. Χαρικα πολυ που διαβασα οτι προχωρησες σε μεταφορα.

Κοριτσια εγω μολις εκλεισα ραντεβου . Τις προηγουμενες μερες ειχα πολλα τρεχαματα. Σημερα λεω δεν παει αλλο πρεπει να παρω . Θα παω Αθηνα λοιπον τον Οκτωβριο για το ραντεβου. Τους ρωτησα αν πρεπει να κανω προσφατες εξετασεις για να εχω μαζι μου γιατι οι πιο προσφατες ειναι το τεστ παπ και 

η ματογραφια Μου ειπαν οχι . Το θεμα ειναι οτι μου εκανε εντυποση η τιμη ηταν μεγαλυτερη απο αυτη που περιμενα νομιζα οτι θα ηταν πιο φθυνα απο Θεσσαλονικη και τελικα ειναι το ιδιο κατι δεν μου κολλαει εδω . 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, s@m. είπε:

Καλη επιτυχια να εχεις Περιμενω χαρουμενα τα πιο χαρουμενα νεα να μας πεις. Χαρικα πολυ που διαβασα οτι προχωρησες σε μεταφορα.

Κοριτσια εγω μολις εκλεισα ραντεβου . Τις προηγουμενες μερες ειχα πολλα τρεχαματα. Σημερα λεω δεν παει αλλο πρεπει να παρω . Θα παω Αθηνα λοιπον τον Οκτωβριο για το ραντεβου. Τους ρωτησα αν πρεπει να κανω προσφατες εξετασεις για να εχω μαζι μου γιατι οι πιο προσφατες ειναι το τεστ παπ και 

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι!!! Τώρα θα πας κι εσύ με δανικα?? Συγνώμη που ρωτάω αλλά δεν θυμάμαι την ιστορία σου, χίλια συγνώμη!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Επειδή αρχίζω και χάνω την υπομονη μου υπάρχουν κορίτσια που να έκαναν προσπάθεια με δανεικά το τελευταίο εξάμηνο στο embryolab. Πόσες μήνες μετά από το ραντεβού προγραμματισμου σας πήραν τηλέφωνο. 

@ba_lily έκανα την προσπάθειά μου στο embryolab τον προηγουμενο Μάρτιο. Γιατρός μου ο Μιχάλης Κυριακίδης, πολύ επιμελής και μεθοδικός. Για το κέντρο και το γιατρό μας έχω μόνο θετικά να πω. Ίσως γιατί είχαμε επιτυχία και σήμερα είμαι στον 7ο μήνα εγκυμοσύνης. Περιμένουμε διδυμάκια σε λίγο καιρό. :)

Κατανοω την αγωνία και την ανησυχία σου όσο περιμένεις να βρεθεί δότρια. Και γω το ίδιο ενιωθα και σκεφτόμουν διάφορα όπως και συ. Γιατί παιρνει τόσο καιρό και γιατί δεν γίνεται να βρεθεί δότρια πιο γρηγορα κλπ.  Δεν υπάρχει λιστα με "έτοιμες" δότριες όπως ίσως σε άλλα κέντρα. Θελω να πιστεύω ότι αυτό είναι θετικό. Εμεις από την στιγμή που πήραμε την απόφαση περασαν περίπου 4 μήνες μεχρι να βρεθεί δότρια. Δεν επέμεινα στο να έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικα με εμένα γιατί κατάλαβα ότι θα επρεπε να περιμένουμε περισσότερο αν ψάχναμε για δότρια με πράσινα μάτια - πράγμα λιγο δυσκολο. Εχε υπόψιν σου ότι το καλοκαίρι δεν υπαρχει μεγάλη προσφορα από δότριες γιατί οι περισσότερες είναι νεες κοπέλες, πολλές φορές φοιτήτριες που ειτε εχουν εξεταστική ειτε λείπουν οπότε στην ουσια το καλοκαίρι είναι λίγο νεκρό από κίνηση. 

Ελπίζω σύντομα να βρεθεί η δότρια για σας και να προχωρήσεις με το καλό στην προσπάθεια άμεσα. :)

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, s@m. είπε:

Ναι πρωτη φορα με δανεικα Εχω κανει αλλες δυο προσπαθειες  με δικα μου.

 

Just now, s@m. είπε:

Ναι πρωτη φορα με δανεικα Εχω κανει αλλες δυο προσπαθειες  με δικα μου.

Το όμορφα μπράβο!!! Με το καλό να βάλεις και τα εμβρυακια σου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, s@m. είπε:

Καλη επιτυχια να εχεις Περιμενω χαρουμενα τα πιο χαρουμενα νεα να μας πεις. Χαρικα πολυ που διαβασα οτι προχωρησες σε μεταφορα.

Κοριτσια εγω μολις εκλεισα ραντεβου . Τις προηγουμενες μερες ειχα πολλα τρεχαματα. Σημερα λεω δεν παει αλλο πρεπει να παρω . Θα παω Αθηνα λοιπον τον Οκτωβριο για το ραντεβου. Τους ρωτησα αν πρεπει να κανω προσφατες εξετασεις για να εχω μαζι μου γιατι οι πιο προσφατες ειναι το τεστ παπ και 

η ματογραφια Μου ειπαν οχι . Το θεμα ειναι οτι μου εκανε εντυποση η τιμη ηταν μεγαλυτερη απο αυτη που περιμενα νομιζα οτι θα ηταν πιο φθυνα απο Θεσσαλονικη και τελικα ειναι το ιδιο κατι δεν μου κολλαει εδω . 

 

Χωρίς να ξέρω τι παίζει με τις τιμές στη Θεσσαλονίκη, γενικά οι ιατρικές υπηρεσίες στην Αθήνα είναι πιο ακριβές. Μπες να δεις πχ τα ιδιωτικά μαιευτήρια και κλινικές. Το Ιασώ στην Αθήνα είναι αρκετά πιο ακριβό από το Ιασώ στη Λάρισα. Οπότε δεν μου κάνει εντύπωση. Εχε και υπόψη σου ότι με τα δανεικά ειναι έτσι και αλλιώς πιο ακριβά. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Θέλω να πιστεύω ότι ο νόμος τηρείται. Όχι τόσο από ρομαντισμό όσο γιατί ξέρω ότι η νομοθεσία στην Ελλάδα είναι αρκετά ευνοϊκή για αυτά τα θεματα ( για αυτό άλλωστε έρχονται και από το εξωτερικό) ώστε να μην χρειάζεται η παρανομία. 

Δεν θεωρώ κακό να υπάρχουν γυναίκες stand by που λες. Ο γιατρός ήταν ειλικρινής μαζί μου, οι περισσότερες αν όχι όλες δεν είναι Ελληνίδες (καθόλου δεν με ενδιέφερε) και ναι το κάνουν για τα χρήματα, οι αμοιβές τους πριν την κρίση ήταν μεγαλύτερες. Επίσης δεν το θεωρώ κακό εφόσον μιλάμε πάντα για συναινουντες ενηλίκους. 

Προσωπικά δεν με έπαιρνε να περιμένω πέντε και έξι μήνες γιατί έπρεπε να προχωρήσουμε όσο ακόμα η μήτρα μου ήταν καθαρή από ινομοιοματα (είχε προηγηθεί ένα χειρουργείο). Συν ότι πραγματικά δεν με ενδιέφερε η ομάδα αίματος να είναι ίδια (ο μόνος λόγος που το κάνουν αυτό είναι για να μην αποκαλυφθεί το θέμα στο μέλλον. Εμείς ξέραμε από την πρώτη στιγμή ότι θα το πούμε στο παιδί άρα δεν μας ένοιαζε) ούτε να μου μοιαζει. Και σίγουρα δεν με πείραζε να είναι από οπουδήποτε η γυναικα. 

Υποθέτω ότι αν ήθελα την ίδια ομάδα αίματος ίσως να είχα αναμονη. Αν και έχω συνηθισμένη ομάδα αίματος. Επίσης τα χαρακτηριστικά μου είναι πολύ average -καστανα μαλλιά, καστανά μάτια, μεσαίο υψος- άρα όλα αυτά μειώνουν τις δυσκολίες. 

Όπως και να έχει το πιο σημαντικό είναι να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα. 

Σας φιλώ γλυκά και εγώ και ο μικρουλης

Nαι παιζει ρολο η ομαδα αιματος, σε εμενα ηταν δυσκολη. Επισης εχω ασυνηθιστα χρωματα- ξανθια με καφε μάτια και κιλα, πολυ αδυνατη. οποτε σιγουρα ηταν δυσκολο εφοσον δεν υπηρχε στη λιστα.  Ελληνιδα ή ξενη κι εμενα δε μ ενοιαζε. Πιστευω μου το ειπαν επειδη πριν καποια χρονια σε γνωστη κλινικη γινονταν εμποριο ωαριων απο Βουλγαρία. 

Φιλια πολλα και στο μπεμπη σου

1 ώρα πρίν, Sofoulis είπε:

Κορίτσια ψάχνω να δω σημάδια εμφύτευσης αλλά δεν βλέπω τίποτα!!! Λέτε να είναι νωρίς ακόμα?

Θα το ξαναπω. Οταν ημουν έγκυος δεν ειχα κανενα συμπτωμα κ περιμενα αρνητικη χοριακη. Μονο τη μερα της χοριακης ειχα καποια πονακια.

Στην αλλη ετ με συμπτωματα πηρα τον π@@λο!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofoulis είπε:

Βρε κορίτσια έχω εξάψεις, είναι δυνατόν να είναι απ' την κορτιζόνη??

Αιτία εξάψεων:

α. Ειστε σε εμμηνοπαυση

β. Ειδατε στον υπνο σας το Σακη ( Το Ρουβά)

γ. Πηρατε προγεστερόνη

δ. Ειστε εγκυος

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Αιτία εξάψεων:

α. Ειστε σε εμμηνοπαυση

β. Ειδατε στον υπνο σας το Σακη ( Το Ρουβά)

γ. Πηρατε προγεστερόνη

δ. Ειστε εγκυος

Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ!!!! Αγαπώ το β), ισχύει το γ), και προσεύχομαι για το δ!!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...