Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Mary H είπε:

Kαλημερα κοριτσι μου. Ευχομαι θετικη χοριακη να τελειωσουν τα βασανα σου. Απ οτι καταλαβα ολα καλά στις εξετασεις σας. Αρα μαλλον τα έμβρυα τελικα δεν ηταν κ τα καλυτερα. Καλα εκανες κ αλλαξες κεντρο.Πιστευω τωρα οτι τα έμβρυα σου θα ειναι οκ κ θα εχεις το αποτελεσμα που περιμενεις. Στο ευχομαι απο καρδιας!

Καλή σου μέρα κ εσένα , ο πρώην γιατρός υποστήριξε πως τα έμβρυα ήταν τέλεια .. κω πως κάτι έχω ίσως που δε φαίνεται ... με το νέο γιατρό ψάχνουμε κ πολεμάμε μια @φαντασμα ενδομητριωση @ που θεωρώ δεν έχω εννοειται - ούτε αυτός ... με την αιματολόγο πολεμάμε ίσως μια στα όρια θρομβοφιλια...με ενέσεις ηπαρινης & Salospir ... θα φανεί μάλλον σύντομα ...απλά μέχρι να φτάσω εκεί πως θα την παλέψω ...να δούμε ... εσυ ;

Just now, Sofoulis είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! 

Α! Πέντε μερουλες εμειναν ακόμα!!!! Πολύ καλή επιτυχία!!! Πως νιώθεις???

Στο εύχομαι κ προσεύχομαι για εσένα ...& ας μη σε ξέρω ...

πως νιώθω... προσπαθώ να το παλέψω ... αλλά. Έχω πολλά νεύρα κ δεν αντέχω ...  ας περιμένουμε τα αποτελέσματα σου να χαρώ κι εγώ να πάρω δύναμη κ μετά τα λέμε ! Τώρα θετικά όλα ! Περιμένουμε Νούμερα τώρα!

φιλια πολλά κ ευχές για το καλύτερο ...

Just now, Sofoulis είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! 

Α! Πέντε μερουλες εμειναν ακόμα!!!! Πολύ καλή επιτυχία!!! Πως νιώθεις???

Στο εύχομαι κ προσεύχομαι για εσένα ...& ας μη σε ξέρω ...

πως νιώθω... προσπαθώ να το παλέψω ... αλλά. Έχω πολλά νεύρα κ δεν αντέχω ...  ας περιμένουμε τα αποτελέσματα σου να χαρώ κι εγώ να πάρω δύναμη κ μετά τα λέμε ! Τώρα θετικά όλα ! Περιμένουμε Νούμερα τώρα!

φιλια πολλά κ ευχές για το καλύτερο ...

1 hour ago, Fleabag είπε:

Καλωσήρθες στην παρέα! Έκανες πολυ καλα που μπήκες στην ομάδα και έγραψες αυτα που εχεις περάσει,δεν ειναι και λιγα... Τον Ιούλιο ήμουν σε παρόμοια κατασταση,απίστευτης απελπισίας με πολλές αποτυχημένες προσπάθειες και με δικά μου και με δανεικά,χωρίς όμως να εχω χοριακες. Τα κορίτσια εδω μου συμπαραστάθηκαν,μου ανέβασαν το ηθικό,μου έδωσαν καλές συμβουλές. Το παν ειναι η ψυχολογία! Εύχομαι αυτη τη φορα ολα να πάνε καλα!

Σε ευχαριστώ πολύ , δεν ξέρω την ιστορία σου βέβαια αλλά θα διαβάσω εδώ κιόλας διότι χάνω τις απαντήσεις δεν ξέρω καλα ακόμα τα κατατόπια ...προσπαθώ αλλά το 8 μ έχει πέσει βαρύ ... παλεύω να την ανεβάσω μιας κ είμαι άτομο πολύ άνετο τι να πω .., ελπίζω κ απο εσας κορίτσια να πάρω δύναμη ... τι έγινε λοιπόν τον Ιούλιο με εσένα;; Απελπισία φοβερή λέξη...ξέρω 

Just now, alina80 είπε:

Κορίτσι μου καλή επιτυχία! 

Έχεις περάσει παρα πολλά. Δεν μπορεί κανείς να σου πει ούτε να μην αγχώνεσαι, ούτε να μην φοβάσαι ούτε τίποτα. Το μόνο που θα σου πω είναι ότι είσαι πολύ δυνατή! Όλα αυτά που έχεις βιώσει λίγοι θα τα άντεχαν . Είσαι πολύ δυνατός άνθρωπος, αυτό να σκεφτεσαι και ίσως να σε βοηθήσει να νιώσεις λίγο πιο ηρεμη. Εδώ είμαστε εμείς αν μπορούμε κάτι να κάνουμε. Ποτέ έχεις χοριακη; Θα περιμένουμε μαζί. Δεν είσαι μόνη σου. 

 

Να είσαι καλα ... ευχαριστώ για τα καλα λόγια ... είμαι πολύ δυνατή το ξέρω αλλά κ τα βουνά λυγίζουν .. λέω να γράψω ένα βιβλίο σχετικά με ότι έχω βιώσει σε όλη αυτή τη διαδικασία ... διότι έχω δει τρελές συμπεριφορές .. αχ... 01/10 πάω , τα κορίτσια του γιατρού μ είπαν κ από 30/09 αλλά η εμβρυολογος μας είπε καλύτερα 1-2 Οκτώβρη . Έτσι είπα να πάω για καλό μήνα ... καλή ιδέα; Εσυ ; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Annita tsoupani είπε:

Fleabag μου αν θες πες μας την ιστορια σ να παρουμε θάρρος!!

Ανίτα μου εγω ξεκίνησα με 3 διεγέρσεις,πήραμε 8 ωάρια που μπήκαν κατάψυξη γιατι έπρεπε να κάνω αφαίρεση ινομυωματων πρώτα.Κανω την εγχείρηση και περιμένουμε το 6μηνο που πρεπει οπωσδηποτε να περάσει. Ερχεται η ωρα να γονιμοποιήσουν τα ωάρια μου,δεν γονιμοποιήθηκε κανένα! Σοκ! Μετα απο αυτο δεν το βάζω κάτω,κάνω άλλες 3 προσπάθειες με δικά μου,φρέσκα αυτη τη φορα,χοριακες 1,5.  Το παίρνω απόφαση για δανεικά! Εντωμεταξύ,υγιέστατη,δεν ειχα τιποτα. Παίρνουμε 4 πολυ καλές βλαστοκυστες,τζίφος και οι 2 ετ. Αποφασίζω να αλλάξω κέντρο,παω Αθηνα,κάνω μια προσπάθεια με δανεικά πάλι,μηδέν! Αλλάζω κέντρο στην Αθηνα,πολυ σωστή απόφαση! Είμαι στην 13η εβδομαδα με δίδυμα. Εχω πολυ δρόμο ακομα μπροστά μου και είμαι ακομα κουμπωμένη αλλα Ελπιζω ολα να πάνε καλα! Αυτα πολυ περιληπτικά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Ανίτα μου εγω ξεκίνησα με 3 διεγέρσεις,πήραμε 8 ωάρια που μπήκαν κατάψυξη γιατι έπρεπε να κάνω αφαίρεση ινομυωματων πρώτα.Κανω την εγχείρηση και περιμένουμε το 6μηνο που πρεπει οπωσδηποτε να περάσει. Ερχεται η ωρα να γονιμοποιήσουν τα ωάρια μου,δεν γονιμοποιήθηκε κανένα! Σοκ! Μετα απο αυτο δεν το βάζω κάτω,κάνω άλλες 3 προσπάθειες με δικά μου,φρέσκα αυτη τη φορα,χοριακες 1,5.  Το παίρνω απόφαση για δανεικά! Εντωμεταξύ,υγιέστατη,δεν ειχα τιποτα. Παίρνουμε 4 πολυ καλές βλαστοκυστες,τζίφος και οι 2 ετ. Αποφασίζω να αλλάξω κέντρο,παω Αθηνα,κάνω μια προσπάθεια με δανεικά πάλι,μηδέν! Αλλάζω κέντρο στην Αθηνα,πολυ σωστή απόφαση! Είμαι στην 13η εβδομαδα με δίδυμα. Εχω πολυ δρόμο ακομα μπροστά μου και είμαι ακομα κουμπωμένη αλλα Ελπιζω ολα να πάνε καλα! Αυτα πολυ περιληπτικά!

Μπορεις να σ στειλω πμ

  • Ευχαριστώ 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 hours ago, maiza said:

- Γεια σας κ από εμένα που βρήκα το θάρρος να γράψω ύστερα από 7 προσπαθείες  δίχως αποτέλεσμα ...( με δικά μου ωάρια οι 4  με φυσικούς 1,50 όλες οι χοριακες ,  πάνω κάτω ... κ 3 ακόμα με τέλεια δανεικά ωάρια που έγιναν απίθανες βλαστοκυστες μα δίχως αποτέλεσμα θετικό ... εκτός της 7ης 5,78.., όλες οι άλλες 1,30-1,50) άλλαξα πλέον γιατρό κέντρο κλπ με τρελλές εξετάσεις κ εγώ κ ο σύζυγος ... καλή εμβρυλογο πλέον κ καλό γιατρό τρελλη θεραπεια έχω κάνει για καιρό πριν κάνω εμβρύων Ευαγόρα ...  δεν θυμαμαι αν έχει απόμεινει κάτι να δούμε ακόμα από εξετάσεις μα δε νομίζω ...)   εύχομαι στα κορίτσια που περιμένουν αποτελέσματα Καλή Επιτυχία από Καρδιάς ! Εγώ είμαι στην 8η προσπαθεία από τις 20/9/19 ... με δυο βλαστοκυστες  τέλειες όπως μας είπε η εμβρυολογος μας ...  Νομίζω πως τα αποθέματα υπομονής μου έχουν τελειώσει ... δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω αυτή τη φορά ... όσο κ αν προσπαθώ να είμαι ήρεμη με τρομοκρατεί η ημέρα της χοριακής σταληθεια... είπα να πάρω κουράγιο από εσας που ήδη είστε εδώ κ να χαρώ με τη χαρά σας κ αν χρειαστεί να βοηθήσω όπου μπορώ ...   πείτε μου τι να κάνω να το κάνω κ αυτό μόνο να ηρεμήσω θέλω κ να μη φοβάμαι ... φιλιά πολλά και καλα αποτελέσματα όσες περιμένετε χορικά η αύριο κορίτσια ... εύχομαι να σας φέρω τύχη

Καλώς ήρθες στην παρέα μας :)

Κι εγώ στη θέση σου το ίδιο θα φοβόμουν. Έχεις φορτώσει αρκετές αρνητικές αναμνήσεις κ μόνο λογικό είναι να νιώθεις έτσι. Και Παρ όλα αυτά, όρθια με το κεφάλι ψηλα,  δεν παραδίνεσαι! Είσαι απίστευτη. Πόσο δύναμη έχεις μέσα σου. 

Δυνατός δεν είναι αυτός που δε φοβάται!!! Δυνατός είναι αυτός που διαχειρίζεται το φόβο του και προχωράει και πράττει ακόμα και φοβισμένος!!! 

Λοιπόν, προσπάθησε να αποδεχτεις το γεγονός ότι φοβάσαι, λογικό είναι, δεν πειράζει. Έχεις κάνει ότι έπρεπε. Τώρα, σ αυτή τη δύσκολη αναμονή, μπορείς να έρχεσαι κ να μας γράφεις όποτε θέλεις και παρέα θα περάσουμε τις μέρες αυτές, όπως είπε και η @alina80 μας.  Και εύχομαι ολόψυχα να πανηγυρίζουμε.

Καλημέρα από τα βόρεια.

Καλημέρα και σ όλα τα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Fleabag   @Sofoulis μπράβο σας κορίτσια, φτάσατε ως εδώ με δύναμη και ελπίδα και έτσι να συνεχίσετε!! θέλουμε να μαθαίνουμε τα νέα για τις κοιλίτσες σας που θα φουσκώνουν. Γλυκές μανούλες είναι η σειρά σας :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Ανίτα μου εγω ξεκίνησα με 3 διεγέρσεις,πήραμε 8 ωάρια που μπήκαν κατάψυξη γιατι έπρεπε να κάνω αφαίρεση ινομυωματων πρώτα.Κανω την εγχείρηση και περιμένουμε το 6μηνο που πρεπει οπωσδηποτε να περάσει. Ερχεται η ωρα να γονιμοποιήσουν τα ωάρια μου,δεν γονιμοποιήθηκε κανένα! Σοκ! Μετα απο αυτο δεν το βάζω κάτω,κάνω άλλες 3 προσπάθειες με δικά μου,φρέσκα αυτη τη φορα,χοριακες 1,5.  Το παίρνω απόφαση για δανεικά! Εντωμεταξύ,υγιέστατη,δεν ειχα τιποτα. Παίρνουμε 4 πολυ καλές βλαστοκυστες,τζίφος και οι 2 ετ. Αποφασίζω να αλλάξω κέντρο,παω Αθηνα,κάνω μια προσπάθεια με δανεικά πάλι,μηδέν! Αλλάζω κέντρο στην Αθηνα,πολυ σωστή απόφαση! Είμαι στην 13η εβδομαδα με δίδυμα. Εχω πολυ δρόμο ακομα μπροστά μου και είμαι ακομα κουμπωμένη αλλα Ελπιζω ολα να πάνε καλα! Αυτα πολυ περιληπτικά!

Προχωράμε με παράλληλη ιστορία διαβάζω... χάρηκα τρέλα που είσαι έγκυος κ εύχομαι με το καλό ! Αναρωτιέμαι τι άλλαξες εσυ κ ήρθε το θετικό  αποτέλεσμα ... ελπίζω να τα καταφέρω κ εγώ τι να σου πω μόνο να είσαι χαλαρή κ να χαρείς αυτό το διάστημα που είναι μόνο δικό σου ... φιλιά !

Just now, Sofoulis είπε:

38.09 κορίτσια...

Είναι θετικότατη μπραβο σου κοριτσάκι !!!  Θα τρίπλασιαστει  σίγουρα !!! Ηρέμησε τώρα , άναψε τα κεράκια σου στους Αγίους που σου στέκονται ... κ κάτσε χαλαρά να συνειδητοποιήσεις πως είσαι έγκυος ! Τα κατάφερες !!!! Όλα τα καλύτερα  σου εύχομαι ! Εδώ είμαστε ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...