Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Sofoulis είπε:

Α!! Το 74 δεν είναι κακό...εγώ χθες ήμουν 9η μέρα μετά.απο έμβρυομεταφορά...αίμα εγώ δεν έχω δει... Βλαστοκυστες είχες βάλει κι εσύ?

Τριών ημερών είχα βάλει. Ε δεν ήταν και κάνα νούμερο τρομερό. Και μετά διπλασιασμό είχα στις τρεις μέρες όχι στις δύο. Και όλα καλά. Θέλω να πω ότι τα νούμερα ως απόλυτοι αριθμοί δεν λένε τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, Mary H είπε:

Καλημερα. Αφου βρεθηκε διαφορα μιας ημερας στο ερα τεστ μηπως εκει ειναι το προβλημα? Ο νεος γιατρος μηπως πρεπει να το λαβει υποψιν? Εγώ οταν ρωτησα για το παραθυρο εμφυτευσης μου ειπε ναι υπαρχει 

Ναι οκ έτσι κ τα βάλαμε αυτή τη φορά  .. αλλά ο γιατρός επιμένει δεν είναι εκεί το θέμα ... 

ασε γιατί δεν υπάρχει υπομονή καθόλου πλέον νιώθω τα αποθέματα μου να φθίνουν μέχρι την Τρίτη πως θα την παλέψω να δω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, maiza είπε:

Ναι οκ έτσι κ τα βάλαμε αυτή τη φορά  .. αλλά ο γιατρός επιμένει δεν είναι εκεί το θέμα ... 

ασε γιατί δεν υπάρχει υπομονή καθόλου πλέον νιώθω τα αποθέματα μου να φθίνουν μέχρι την Τρίτη πως θα την παλέψω να δω...

O γιατρος που πιστευει οτι οφειλονται οι αποτυχιες, ιδιως αυτες με δανεικα?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , maiza είπε:

Ναι οκ έτσι κ τα βάλαμε αυτή τη φορά  .. αλλά ο γιατρός επιμένει δεν είναι εκεί το θέμα ... 

ασε γιατί δεν υπάρχει υπομονή καθόλου πλέον νιώθω τα αποθέματα μου να φθίνουν μέχρι την Τρίτη πως θα την παλέψω να δω...

Δεν παλευεται αλλά σκέψου πόση δύναμη έχεις δείξει και πόση υπομονή έχεις κάνει! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

O γιατρος που πιστευει οτι οφειλονται οι αποτυχιες, ιδιως αυτες με δανεικα?

Στο dna αλλιώς κάποιο ανοσολογικό όπως η επίκτητη θρομβοφιλια .. εντάξει είναι κ ηλικία μου οριακή πλέον όμως κατάσταση υγείας άψογη ... δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια μόνο ελπίζω .. φαντάσου δεν έιχα ποτέ μύκητες η γυναικολογικό θέμα ποτέ.. άστο φίλη μου γιαυτο τρελαίνομαι ...

Just now, Marmav85 είπε:

Δεν παλευεται αλλά σκέψου πόση δύναμη έχεις δείξει και πόση υπομονή έχεις κάνει! 

Ναι μόνο τώρα που θα βρω άλλη δεν ξέρω στιβω τα αποθέματα κ δε βγαίνει άλλο κορίτσια ....νιώθω σαν να γερνάω μερα με τη μέρα 100 χρόνια ... αλλά προσπαθώ ακόμα να αντέξω κ αυτή τη φορά ... το πιο δύσκολο κομμάτι είναι στο αποτέλεσμα δεν θα αντέξω άλλη μια —— 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, maiza είπε:

Στο dna αλλιώς κάποιο ανοσολογικό όπως η επίκτητη θρομβοφιλια .. εντάξει είναι κ ηλικία μου οριακή πλέον όμως κατάσταση υγείας άψογη ... δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια μόνο ελπίζω .. φαντάσου δεν έιχα ποτέ μύκητες η γυναικολογικό θέμα ποτέ.. άστο φίλη μου γιαυτο τρελαίνομαι ...

Ναι μόνο τώρα που θα βρω άλλη δεν ξέρω στιβω τα αποθέματα κ δε βγαίνει άλλο κορίτσια ....νιώθω σαν να γερνάω μερα με τη μέρα 100 χρόνια ... αλλά προσπαθώ ακόμα να αντέξω κ αυτή τη φορά ... το πιο δύσκολο κομμάτι είναι στο αποτέλεσμα δεν θα αντέξω άλλη μια —— 

Αγαπη μου εγω πιστευω ωφειλετε καθαρα μα καθαρα στα ωαρια ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον!!!η θρομβοφιλια αντιμετωπιζετε!!!

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, maiza είπε:

Στο dna αλλιώς κάποιο ανοσολογικό όπως η επίκτητη θρομβοφιλια .. εντάξει είναι κ ηλικία μου οριακή πλέον όμως κατάσταση υγείας άψογη ... δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πια μόνο ελπίζω .. φαντάσου δεν έιχα ποτέ μύκητες η γυναικολογικό θέμα ποτέ.. άστο φίλη μου γιαυτο τρελαίνομαι ...

Ναι μόνο τώρα που θα βρω άλλη δεν ξέρω στιβω τα αποθέματα κ δε βγαίνει άλλο κορίτσια ....νιώθω σαν να γερνάω μερα με τη μέρα 100 χρόνια ... αλλά προσπαθώ ακόμα να αντέξω κ αυτή τη φορά ... το πιο δύσκολο κομμάτι είναι στο αποτέλεσμα δεν θα αντέξω άλλη μια —— 

Στο dna τι? Θεμα στον καρυοτυπο?Η επικτητη θρομβοφιλια αν εχεις ρυθμιζεται απο αιματολογο. Γιατι δεν την ρυθμισατε ηδη?

Θα σου πω κατι ξερω οτι μπορει να μην σου δωσω κουραγιο αλλά....εχω παθει κι εγω πολλά στραπατσα. Ετοιμαζαμε παιδικο δωματιο κ τωρα πιθανον θα το κανουμε γραφειο κ δωματιο γαι τις κιθαρες του αντρα μου. Θα κανω την τελευταια εμβρυομετφορα μου. Αν κατσει καλως . Αν δεν κατσει τελος. Θα ζησω ομως. Κι ετσι θα ζησω. Γιατι η ζωή ειναι ωραια, ειναι πολυ ωραια. Θα ζησω στην αγκαλια του άντρα μου, με τη δουλεια μου, με τις αγαπημενες μου φιλες με τα ταξιδια μου. 

Ενταξει αν ερθει το παιδι καλοδεχουμενο. Αν δεν ερθει παλι καλως... παλι θα ζησω. οχι με γιατρούς , με ψυχοφαρμακα, μονη γιατι και η σχεση μου θα εχει τραυματιστει αναπανορθωτα.

Οχι κοριτσια δεν θα πεθανουμε κ αν δεν ερθει το πολυποθυτο μωρο. Ουτε θα καταντησουμε καταθλιπτικες. Καιρος να δουμε και την υπολοιπη εικονα στο καδρο. Εχει κι αλλους, συζυγο, φιλους, ανηψια, συναδελφους, γατια , σκυλια, που τους έχουμε ξεχασει καιρο.

Σορρυ κοριτσια που σας το χαλαω, αλλα υπαρχει κ ζωη χωρις παιδι και εναι υπεροχη

Φιλη μου ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην και να κοιτας τον εαυτο σου και τη ζωη σου. ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...

  • Μου αρέσει 9
  • Λυπημένη/-ος 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Στο dna τι? Θεμα στον καρυοτυπο?Η επικτητη θρομβοφιλια αν εχεις ρυθμιζεται απο αιματολογο. Γιατι δεν την ρυθμισατε ηδη?

Θα σου πω κατι ξερω οτι μπορει να μην σου δωσω κουραγιο αλλά....εχω παθει κι εγω πολλά στραπατσα. Ετοιμαζαμε παιδικο δωματιο κ τωρα πιθανον θα το κανουμε γραφειο κ δωματιο γαι τις κιθαρες του αντρα μου. Θα κανω την τελευταια εμβρυομετφορα μου. Αν κατσει καλως . Αν δεν κατσει τελος. Θα ζησω ομως. Κι ετσι θα ζησω. Γιατι η ζωή ειναι ωραια, ειναι πολυ ωραια. Θα ζησω στην αγκαλια του άντρα μου, με τη δουλεια μου, με τις αγαπημενες μου φιλες με τα ταξιδια μου. 

Ενταξει αν ερθει το παιδι καλοδεχουμενο. Αν δεν ερθει παλι καλως... παλι θα ζησω. οχι με γιατρούς , με ψυχοφαρμακα, μονη γιατι και η σχεση μου θα εχει τραυματιστει αναπανορθωτα.

Οχι κοριτσια δεν θα πεθανουμε κ αν δεν ερθει το πολυποθυτο μωρο. Ουτε θα καταντησουμε καταθλιπτικες. Καιρος να δουμε και την υπολοιπη εικονα στο καδρο. Εχει κι αλλους, συζυγο, φιλους, ανηψια, συναδελφους, γατια , σκυλια, που τους έχουμε ξεχασει καιρο.

Σορρυ κοριτσια που σας το χαλαω, αλλα υπαρχει κ ζωη χωρις παιδι και εναι υπεροχη

Φιλη μου ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην και να κοιτας τον εαυτο σου και τη ζωη σου. ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...

Τα είπες όλα φιλενάδα..... Αυτό ακριβώς........ 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntinaki76 είπε:

Τα είπες όλα φιλενάδα..... Αυτό ακριβώς........ 

Mου ειπε μια μερα ο αντρας μου. Νιωθω σαν να εχει σταματησει ο χρονος αυτα τα 2 χρονια. Σαν καποιος να πατησε pause. Κι ετσι ειναι...

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annita tsoupani είπε:

Αγαπη μου εγω πιστευω ωφειλετε καθαρα μα καθαρα στα ωαρια ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον!!!η θρομβοφιλια αντιμετωπιζετε!!!

Κ ο γιατρός στη μεταφορά αυτό μου είπε ... αν το dna είναι οκ όλα θα πάνε καλα τώρα αφού έχουμε κάνει τα πάντα ... να η αιματολογος με έχει καλύψει ...θα πάω για χοριακη  τελικά Δευτέρα ... ο Θεός μαζί μας ...

2 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Στο dna τι? Θεμα στον καρυοτυπο?Η επικτητη θρομβοφιλια αν εχεις ρυθμιζεται απο αιματολογο. Γιατι δεν την ρυθμισατε ηδη?

Θα σου πω κατι ξερω οτι μπορει να μην σου δωσω κουραγιο αλλά....εχω παθει κι εγω πολλά στραπατσα. Ετοιμαζαμε παιδικο δωματιο κ τωρα πιθανον θα το κανουμε γραφειο κ δωματιο γαι τις κιθαρες του αντρα μου. Θα κανω την τελευταια εμβρυομετφορα μου. Αν κατσει καλως . Αν δεν κατσει τελος. Θα ζησω ομως. Κι ετσι θα ζησω. Γιατι η ζωή ειναι ωραια, ειναι πολυ ωραια. Θα ζησω στην αγκαλια του άντρα μου, με τη δουλεια μου, με τις αγαπημενες μου φιλες με τα ταξιδια μου. 

Ενταξει αν ερθει το παιδι καλοδεχουμενο. Αν δεν ερθει παλι καλως... παλι θα ζησω. οχι με γιατρούς , με ψυχοφαρμακα, μονη γιατι και η σχεση μου θα εχει τραυματιστει αναπανορθωτα.

Οχι κοριτσια δεν θα πεθανουμε κ αν δεν ερθει το πολυποθυτο μωρο. Ουτε θα καταντησουμε καταθλιπτικες. Καιρος να δουμε και την υπολοιπη εικονα στο καδρο. Εχει κι αλλους, συζυγο, φιλους, ανηψια, συναδελφους, γατια , σκυλια, που τους έχουμε ξεχασει καιρο.

Σορρυ κοριτσια που σας το χαλαω, αλλα υπαρχει κ ζωη χωρις παιδι και εναι υπεροχη

Φιλη μου ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην και να κοιτας τον εαυτο σου και τη ζωη σου. ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...

Μαζί σου ....  συμφωνώ κι εγώ απόλυτα ...      - - - για τον άντρα μου προσπαθώ ακόμα ... να ξέρει πως έχω κάνει παραπάνω από ότι μπορουσα τουλάχιστον ...   σκέφτομαι πραγματικά να γράψω βιβλίο ..best seller θα γίνει σίγουρα με όλα αυτά που έχουμε ζήσει ...!

1 hour ago, Mary H είπε:

Mου ειπε μια μερα ο αντρας μου. Νιωθω σαν να εχει σταματησει ο χρονος αυτα τα 2 χρονια. Σαν καποιος να πατησε pause. Κι ετσι ειναι...

Κορίτσι μου εσυ ... κι αυτός περνάει βάσανο κι εσυ ... κι εμείς κ όλοι μας εδώ ... αν ήταν εύκολο δεν θα ζητάγαμε βοήθεια η μια από την άλλη ... άντε να ανέβουμε λίγο γιατί σας έχω ρίξει ... φταίω ...!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Mου ειπε μια μερα ο αντρας μου. Νιωθω σαν να εχει σταματησει ο χρονος αυτα τα 2 χρονια. Σαν καποιος να πατησε pause. Κι ετσι ειναι...

Ετσι ακριβώς! Αυτο ένιωθα κι εγω και καποια στιγμή είπα δεν ειναι φυσιολογικό! Δεν ζω,απλά υπάρχω με μια εμμονή στο κεφάλι μου! Δεν είμαι αυτη εγω! Είπα θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια και μετα θα συνεχίζω να ΖΩ! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα. Διαβασα τα νεα στο διαδυκτιο κ μου ηρθε ένας ντουβρουντζας να το πεις, ενα ανεβασμα πιεσης. Τεσσερις κλινικες εξωσωματικης εκ θεσσαλονικης τελικα εμπλεκονται στο κυκλωμα εμποριας ωαριων. Να θυμισω οτι εγω κανω με δανεικα. Ελεγε λοιπον οτι οι δοτριες ηταν ή ρομα Ελληνιδες, ή ρομα Βουλγαρες ή Γεωργιανες φτωχες ή εκδιδονταν στη Γιαννιτσών ( σαν τη Συγγρου ειναι).

Συνειδητοποιησα οποτε οτι τα μελλοντικα παιδια μου θα ειναι.

1ον  Μελαχρινα με δεξιοτητες στο χαρτζηληκι στα φαναρια

2ον Θα μοιαζουν με την Ταμτα 

3ον  Θα έχουν ικανοτητες στο φλερτ στα κοκκινα φαναρια

ΥΓ. Αν δεν το δω με χιουμορ θα μου στριψει σιγουρα

Αν καποια κοπελα εχει κανει ή θα κανει με δανεικα στη Θεσσαλονικη κ εχει ακουσει κατι ή ανησυχει το ιδιο ας με ενημερωσει

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα. Διαβασα τα νεα στο διαδυκτιο κ μου ηρθε ένας ντουβρουντζας να το πεις, ενα ανεβασμα πιεσης. Τεσσερις κλινικες εξωσωματικης εκ θεσσαλονικης τελικα εμπλεκονται στο κυκλωμα εμποριας ωαριων. Να θυμισω οτι εγω κανω με δανεικα. Ελεγε λοιπον οτι οι δοτριες ηταν ή ρομα Ελληνιδες, ή ρομα Βουλγαρες ή Γεωργιανες φτωχες ή εκδιδονταν στη Γιαννιτσών ( σαν τη Συγγρου ειναι).

Συνειδητοποιησα οποτε οτι τα μελλοντικα παιδια μου θα ειναι.

1ον  Μελαχρινα με δεξιοτητες στο χαρτζηληκι στα φαναρια

2ον Θα μοιαζουν με την Ταμτα 

3ον  Θα έχουν ικανοτητες στο φλερτ στα κοκκινα φαναρια

ΥΓ. Αν δεν το δω με χιουμορ θα μου στριψει σιγουρα

Αν καποια κοπελα εχει κανει ή θα κανει με δανεικα στη Θεσσαλονικη κ εχει ακουσει κατι ή ανησυχει το ιδιο ας με ενημερωσει

Καλο μου οτι κι αν ειναι θα ειναι δικά σου, θα έχουν μεγαλώσει στην δίκη σου κοιλιτσα! Εμενα προσωπικα αν μου έλεγαν  οτι υπάρχει προς υιοθεσία ενα μωρο πχ 30 ημερών που προέρχεται απο μια απο τις παραπανω περιπτώσεις δεν θα ειχα κανένα πρόβλημα. Όσες καταβολές κι εχει το παιδακι σαν τα μούτρα μας θα το κάνουμε.....

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Καλο μου οτι κι αν ειναι θα ειναι δικά σου, θα έχουν μεγαλώσει στην δίκη σου κοιλιτσα! Εμενα προσωπικα αν μου έλεγαν  οτι υπάρχει προς υιοθεσία ενα μωρο πχ 30 ημερών που προέρχεται απο μια απο τις παραπανω περιπτώσεις δεν θα ειχα κανένα πρόβλημα. Όσες καταβολές κι εχει το παιδακι σαν τα μούτρα μας θα το κάνουμε.....

Ναι μωρε, εχεις δικιο. Οτι καταβολες και να εχει θα ειναι Μαιρουλα κι αυτο. Ετσι ειναι οπως τα λες:wub:

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Mary H said:

Στο dna τι? Θεμα στον καρυοτυπο?Η επικτητη θρομβοφιλια αν εχεις ρυθμιζεται απο αιματολογο. Γιατι δεν την ρυθμισατε ηδη?

Θα σου πω κατι ξερω οτι μπορει να μην σου δωσω κουραγιο αλλά....εχω παθει κι εγω πολλά στραπατσα. Ετοιμαζαμε παιδικο δωματιο κ τωρα πιθανον θα το κανουμε γραφειο κ δωματιο γαι τις κιθαρες του αντρα μου. Θα κανω την τελευταια εμβρυομετφορα μου. Αν κατσει καλως . Αν δεν κατσει τελος. Θα ζησω ομως. Κι ετσι θα ζησω. Γιατι η ζωή ειναι ωραια, ειναι πολυ ωραια. Θα ζησω στην αγκαλια του άντρα μου, με τη δουλεια μου, με τις αγαπημενες μου φιλες με τα ταξιδια μου. 

Ενταξει αν ερθει το παιδι καλοδεχουμενο. Αν δεν ερθει παλι καλως... παλι θα ζησω. οχι με γιατρούς , με ψυχοφαρμακα, μονη γιατι και η σχεση μου θα εχει τραυματιστει αναπανορθωτα.

Οχι κοριτσια δεν θα πεθανουμε κ αν δεν ερθει το πολυποθυτο μωρο. Ουτε θα καταντησουμε καταθλιπτικες. Καιρος να δουμε και την υπολοιπη εικονα στο καδρο. Εχει κι αλλους, συζυγο, φιλους, ανηψια, συναδελφους, γατια , σκυλια, που τους έχουμε ξεχασει καιρο.

Σορρυ κοριτσια που σας το χαλαω, αλλα υπαρχει κ ζωη χωρις παιδι και εναι υπεροχη

Φιλη μου ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην και να κοιτας τον εαυτο σου και τη ζωη σου. ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...

Μαζί σου 200%

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...