Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Εγω σου λεω οτι μια χαρα θα πιασεις

thank u!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μακαρι να πάνε όλα καλά !!!!!!!!!!!!!  

Βασικά .... θα πάνε όλα καλά !!!!!!!!!!!!!!!!!  

Πάμε όλες για Christmas baby !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, dimitra19 είπε:

thank u!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μακαρι να πάνε όλα καλά !!!!!!!!!!!!!  

Βασικά .... θα πάνε όλα καλά !!!!!!!!!!!!!!!!!  

Πάμε όλες για Christmas baby !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ετσι μπραβο, chrismas babies!

Just now, Taggeris είπε:

Έρχεται και το δικό σου στο δρόμο είναι

Mπουσουλωντας...


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Τζινα38 & @Mary H, ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα μεγαλώσει αλλο ... εξαλου είναι μόνο 2 μέρες . 

Τωρα το 7,9 και το 7,3 εχουν μεγάλη διαφορά ... το πρωτο είναι 8αρι και το άλλο 7αρι .. 

Δεν περιάζει όμως , θα κάνω το σταυρό μου ! Ξεχνάω τα χιλιοστά και ότι γίνει ! Αυτή την φορά αισθανόμουν πολύ αισιοδοξα κ τωρα πηγα να πέσω πάλι .. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ !!!!!!!!!!!!

ειπα θα κάνω Christmas baby & θα το κάνω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και με 7,3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γερά και δυνατά !!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Δήμητρα σ'ευχαριστώ παρα πολυ για τις πληροφορίες. Όσο για το ενδομήτριο σου, έχω διαβάσει άπειρη βιβλιογραφία και πάνω από 7 mm θεωρείται ικανό για εμφυτευση και κυριως για ολοκληρωση εγκυμοσυνης. Συνεπώς μην ασχολησε με αυτο το θεμα αδικα. Μονο θετικη σκεψη και θα πετυχει.

Αν θέλεις μπορείς να μου πεις πόσες μερες κραταει ο κυκλος σου;

Σ' ευχαριστω πολυ. Με βοήθησες ιδιαιτέρως με τις πληροφορίες σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@dimitra19 προσπαθησε να μην αγχωνεσαι κ ολα θα πανε καλα!!! Κ η κορτιζολη,η ορμονη του αγχους,παιζει κ αυτη τον ρολο της :grin:

Στα υπολοιπα κοριτσια ευχομαι καλες προσπαθειες και καλες χοριακες!!!

Λοιπον,τα νεα μου: Σημερα πηγαμε Ιακεντρο με τον καλο μου να δωσει σπερμα για κρυοσυντηρηση κ να του κανουν κ ενα τσεκ,ετσι για την αγωνια... Λοιπον το σπερμοδιαγραμμα δεν ηταν καλο.. ομαλες μορφες 3 ενω το φυσιολογικο εγραφε μεγαλυτερο του 4. Κινητικοτητα ετσι κ ετσι... Κατι μας ειπαν κ για καποια μη αναγνωρισιμα κυτταρα που ανιχνευθηκαν κ ισως κ να ειναι λεμφοκυτταρα ή να δειχνουν καποια φλεγμονη,αλλα να μην ανησυχω γτ θα τα καθαρισουν.. και αν ειναι καποια φλεγμονη δεν επηρεαζει τα σπερματοζωαρια.κ στο τελος μας λενε "εχετε υποψιν σας πως αν η δοτρια ανταποκριθει καλα αλλα παρ ολα αυτα δεν εχουμε τον αναμενομενο αριθμο βλαστοκυστων,μπορει να οφειλεται κ στο σπερμα.. αλλα εχουμε δει πολλες τετοιες περιπτωσεις που εχουν παει καλα". Ο γιατρος μου μου ειπε πως δεν χρειαζεται να κανουμε καλλιεργεια κ να παρει ξανα βιταμινες γτ το σπερμα μονο ετσι βελτιωνεται.

Δεν σας κρυβω πως μου μπηκαν ψυλλοι στ αυτια οτι πανε να ριξουν προβλημα στο σπερμα για να εχουν δικιολογια σε περιπτωση μικρου αριθμου βλαστοκυστων. Να σημειωσω πως αρχες του 2018 το ενα κ μοναδικο σπερμοδιαγραμμα που καναμε σε ενα συνοικιακο διαγνωστικο ειχε βγει αριστο. Ισως ομως να μην ηταν κ 100% αξιοπιστο. 

Ηθελα να σας ρωτησω,εσας πως σας αντιμετωπισαν στα κεντρα που πηγατε;

Εχει καποια κοπελα εμπειρια απο το ιακεντρο αθηνων;;

Σορρυ για το εκτενες κειμενο,αλλα τα πα ολα για να μη δημιουργησω πολλες αποριες...

Να ξερετε,με εχει φαει η στεναχωρια... Πανω που το πηραμε αποφαση για δανεικα,τωρα αλλο προβλημα;;; :oops:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

@dimitra19 προσπαθησε να μην αγχωνεσαι κ ολα θα πανε καλα!!! Κ η κορτιζολη,η ορμονη του αγχους,παιζει κ αυτη τον ρολο της :grin:

Στα υπολοιπα κοριτσια ευχομαι καλες προσπαθειες και καλες χοριακες!!!

Λοιπον,τα νεα μου: Σημερα πηγαμε Ιακεντρο με τον καλο μου να δωσει σπερμα για κρυοσυντηρηση κ να του κανουν κ ενα τσεκ,ετσι για την αγωνια... Λοιπον το σπερμοδιαγραμμα δεν ηταν καλο.. ομαλες μορφες 3 ενω το φυσιολογικο εγραφε μεγαλυτερο του 4. Κινητικοτητα ετσι κ ετσι... Κατι μας ειπαν κ για καποια μη αναγνωρισιμα κυτταρα που ανιχνευθηκαν κ ισως κ να ειναι λεμφοκυτταρα ή να δειχνουν καποια φλεγμονη,αλλα να μην ανησυχω γτ θα τα καθαρισουν.. και αν ειναι καποια φλεγμονη δεν επηρεαζει τα σπερματοζωαρια.κ στο τελος μας λενε "εχετε υποψιν σας πως αν η δοτρια ανταποκριθει καλα αλλα παρ ολα αυτα δεν εχουμε τον αναμενομενο αριθμο βλαστοκυστων,μπορει να οφειλεται κ στο σπερμα.. αλλα εχουμε δει πολλες τετοιες περιπτωσεις που εχουν παει καλα". Ο γιατρος μου μου ειπε πως δεν χρειαζεται να κανουμε καλλιεργεια κ να παρει ξανα βιταμινες γτ το σπερμα μονο ετσι βελτιωνεται.

Δεν σας κρυβω πως μου μπηκαν ψυλλοι στ αυτια οτι πανε να ριξουν προβλημα στο σπερμα για να εχουν δικιολογια σε περιπτωση μικρου αριθμου βλαστοκυστων. Να σημειωσω πως αρχες του 2018 το ενα κ μοναδικο σπερμοδιαγραμμα που καναμε σε ενα συνοικιακο διαγνωστικο ειχε βγει αριστο. Ισως ομως να μην ηταν κ 100% αξιοπιστο. 

Ηθελα να σας ρωτησω,εσας πως σας αντιμετωπισαν στα κεντρα που πηγατε;

Εχει καποια κοπελα εμπειρια απο το ιακεντρο αθηνων;;

Σορρυ για το εκτενες κειμενο,αλλα τα πα ολα για να μη δημιουργησω πολλες αποριες...

Να ξερετε,με εχει φαει η στεναχωρια... Πανω που το πηραμε αποφαση για δανεικα,τωρα αλλο προβλημα;;; :oops:

Στο Ιακεντρο εχει καποιον απ τους γνωστους γιατρους? Ισχυει οντως,  οτι αν προκυψουν λιγες βλαστοκυστες πιθανον να φταιει το σπερμα, αν κ ενα πολυ δυνατο νεαρο ωαριο επιδιορθωνει βλαβες

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Στο Ιακεντρο εχει καποιον απ τους γνωστους γιατρους? Ισχυει οντως,  οτι αν προκυψουν λιγες βλαστοκυστες πιθανον να φταιει το σπερμα, αν κ ενα πολυ δυνατο νεαρο ωαριο επιδιορθωνει βλαβες

Συνεργαζεται ο σφακ που τον εχω γιατρο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Στο Ιακεντρο εχει καποιον απ τους γνωστους γιατρους? Ισχυει οντως,  οτι αν προκυψουν λιγες βλαστοκυστες πιθανον να φταιει το σπερμα, αν κ ενα πολυ δυνατο νεαρο ωαριο επιδιορθωνει βλαβες

Θα συμφωνήσω ....

Just now, Tsini είπε:

Συνεργαζεται ο σφακ που τον εχω γιατρο..

Έχεις πολύ καλό γιατρό κι αυτό είναι σημαντικό......θα μάθουμε καλά νέα σε λίγο καιρό....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Αννέτα

Χαίρομαι που βοηθησα ! Κι εγώ πιστευω θα πανε όλα καλά αυτή την φορά ! Απλά το πιστευω !!!!!!!!!

Όταν λες πόσες μέρες κρατάει ο κύκλος μου εννοείς πότε αρχίζει και τελειώνει η περιόδος μου ? Αν ναι … περίπου 4-5 μέρες.

@Tsini, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια  . οσο για το σπέρμα δεν ξερω κ πολλά .

Τι καλές που είστε όλες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καταλαβα, εσενα ποιος γιατρος θα σ αναλαβει? Εχει σχεση με το Ιακεντρο Θεσσαλονικης?

Ειναι το ιδιο κεντρο,απλα ειμαι στης αθηνας. Ο γιατρος που με εχει ειναι ο σφακιανουδης,ειναι στο γενεσις αλλα συνεργαζεται με το ιακεντρο,αυτος θα μου κανει την ετ

@Taggeris ναι ειναι εξαιρετικος!!! Μακαρι ολα να πανε καλα επιτελους! Για ολες μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dimitra19 είπε:

@Αννέτα

Χαίρομαι που βοηθησα ! Κι εγώ πιστευω θα πανε όλα καλά αυτή την φορά ! Απλά το πιστευω !!!!!!!!!

Όταν λες πόσες μέρες κρατάει ο κύκλος μου εννοείς πότε αρχίζει και τελειώνει η περιόδος μου ? Αν ναι … περίπου 4-5 μέρες.

@Tsini, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια  . οσο για το σπέρμα δεν ξερω κ πολλά .

Τι καλές που είστε όλες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Οχι εννοω το διαστημα απο την 1η μερα της περιοδου μεχρι την 1η μερα της επομενης περιοδου. Συνηθως ειναι 26-30 ημερες.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Ειναι το ιδιο κεντρο,απλα ειμαι στης αθηνας. Ο γιατρος που με εχει ειναι ο σφακιανουδης,ειναι στο γενεσις αλλα συνεργαζεται με το ιακεντρο,αυτος θα μου κανει την ετ

@Taggeris ναι ειναι εξαιρετικος!!! Μακαρι ολα να πανε καλα επιτελους! Για ολες μας!

Βρε κορίτσια συγνώμη που πετάγομαι αυτό το γεννεσις του Παντ... Είναι??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Tsini είπε:

@dimitra19 προσπαθησε να μην αγχωνεσαι κ ολα θα πανε καλα!!! Κ η κορτιζολη,η ορμονη του αγχους,παιζει κ αυτη τον ρολο της :grin:

Στα υπολοιπα κοριτσια ευχομαι καλες προσπαθειες και καλες χοριακες!!!

Λοιπον,τα νεα μου: Σημερα πηγαμε Ιακεντρο με τον καλο μου να δωσει σπερμα για κρυοσυντηρηση κ να του κανουν κ ενα τσεκ,ετσι για την αγωνια... Λοιπον το σπερμοδιαγραμμα δεν ηταν καλο.. ομαλες μορφες 3 ενω το φυσιολογικο εγραφε μεγαλυτερο του 4. Κινητικοτητα ετσι κ ετσι... Κατι μας ειπαν κ για καποια μη αναγνωρισιμα κυτταρα που ανιχνευθηκαν κ ισως κ να ειναι λεμφοκυτταρα ή να δειχνουν καποια φλεγμονη,αλλα να μην ανησυχω γτ θα τα καθαρισουν.. και αν ειναι καποια φλεγμονη δεν επηρεαζει τα σπερματοζωαρια.κ στο τελος μας λενε "εχετε υποψιν σας πως αν η δοτρια ανταποκριθει καλα αλλα παρ ολα αυτα δεν εχουμε τον αναμενομενο αριθμο βλαστοκυστων,μπορει να οφειλεται κ στο σπερμα.. αλλα εχουμε δει πολλες τετοιες περιπτωσεις που εχουν παει καλα". Ο γιατρος μου μου ειπε πως δεν χρειαζεται να κανουμε καλλιεργεια κ να παρει ξανα βιταμινες γτ το σπερμα μονο ετσι βελτιωνεται.

Δεν σας κρυβω πως μου μπηκαν ψυλλοι στ αυτια οτι πανε να ριξουν προβλημα στο σπερμα για να εχουν δικιολογια σε περιπτωση μικρου αριθμου βλαστοκυστων. Να σημειωσω πως αρχες του 2018 το ενα κ μοναδικο σπερμοδιαγραμμα που καναμε σε ενα συνοικιακο διαγνωστικο ειχε βγει αριστο. Ισως ομως να μην ηταν κ 100% αξιοπιστο. 

Ηθελα να σας ρωτησω,εσας πως σας αντιμετωπισαν στα κεντρα που πηγατε;

Εχει καποια κοπελα εμπειρια απο το ιακεντρο αθηνων;;

Σορρυ για το εκτενες κειμενο,αλλα τα πα ολα για να μη δημιουργησω πολλες αποριες...

Να ξερετε,με εχει φαει η στεναχωρια... Πανω που το πηραμε αποφαση για δανεικα,τωρα αλλο προβλημα;;; :oops:

Επειδή ο Σφακ έχει πάντα μια δικαιολογία για να την πετάει σε περίπτωση αποτυχίας, εγώ θα έλεγα σε μερικές μέρες να πάει ο άντρας σου και σε ένα άλλο κέντρο να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα. Έτσι θα μπορέσετε να συγκρίνετε δυο πρόσφατα σπερμοδιαγραμματα. Μήπως γενικά κάτι δεν έκανε σωστά στην περίπτωση σου; Απ’ όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, όσες πήγατε στον Σφακ μιλάτε για έναν εξαιρετικό άνθρωπο αλλά δεν βλέπω μεγάλο ποσοστό επιτυχιών σε όσες δοκίμασαν με δικά τους ωάρια. Δικαιολογίες για κακή ποιότητα ωαρίων, για κακό σπερμα, για φλεγμονή Νικά κλπ κλπ. Για τα δανεικά δεν ξέρω εάν έχει επιτυχίες και δεν θα πω κάτι. Μήπως γνωρίζεις γιατί για δανεικά πάει στο Ιακεντρο και όχι στο Γενεσις; Περίεργο δεν είναι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

thank u!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μακαρι να πάνε όλα καλά !!!!!!!!!!!!!  

Βασικά .... θα πάνε όλα καλά !!!!!!!!!!!!!!!!!  

Πάμε όλες για Christmas baby !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Φύγαμεεεεεε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, OMG1976 είπε:

Επειδή ο Σφακ έχει πάντα μια δικαιολογία για να την πετάει σε περίπτωση αποτυχίας, εγώ θα έλεγα σε μερικές μέρες να πάει ο άντρας σου και σε ένα άλλο κέντρο να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα. Έτσι θα μπορέσετε να συγκρίνετε δυο πρόσφατα σπερμοδιαγραμματα. Μήπως γενικά κάτι δεν έκανε σωστά στην περίπτωση σου; Απ’ όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, όσες πήγατε στον Σφακ μιλάτε για έναν εξαιρετικό άνθρωπο αλλά δεν βλέπω μεγάλο ποσοστό επιτυχιών σε όσες δοκίμασαν με δικά τους ωάρια. Δικαιολογίες για κακή ποιότητα ωαρίων, για κακό σπερμα, για φλεγμονή Νικά κλπ κλπ. Για τα δανεικά δεν ξέρω εάν έχει επιτυχίες και δεν θα πω κάτι. Μήπως γνωρίζεις γιατί για δανεικά πάει στο Ιακεντρο και όχι στο Γενεσις; Περίεργο δεν είναι;

Το θεμα ειναι οτι στον Σφακ πηγαίνουν κοπέλες που έχουν αποτύχει πρώτα σε άλλους γιατρους. Άρα μιλάμε για δύσκολες περιπτώσεις. Τα ποσοστά επιτυχιών προφανώς δεν θα φανούν στο parents. Ειμαστε ομως τόσες εδώ μεσα που τον εχουμε γιατρο, ρωτα λοιπόν σε πόσους άλλους καναμε εξωςωματικες πριν, για να μπορούμε να εκτιμήσουμε τον καλο γιατρο.

 Κοπέλες που πετυχαίνουν δεν μένουν εδώ να συζητήσουν πχ @playbunny κ.α. και ειναι λογικό. Τους απασχολούν πλεον θέματα που έχουν να κανουν με τοκετό και μωρά. Αν θες να δεις τις εγκύους του μπορείς να πας κατα τις 11 στην κλινικη ή στο ιατρείο του το απογευμα.

 Με ενοχλεί παρά πολυ να εκφράζεσαι για εναν γιατρο με φράσεις υποτιμητικές τύπου  «εχει μια δικαιολογία», απο την στιγμή που δεν τον ειχες ποτε γιατρο σου και αμφιβάλω και οτι εχεις κανει έστω πρώτο ραντεβού μαζι του. Εδώ εχουμε πάει σε ραντεβού με γιατρους που μας ειπαν αρλούμπες και δημοσίως δεν εκφραζόμαστε ετσι, γιατι μπορει καποια κοπελα να τον εχει γιατρο και να του εχει εμπιστοσύνη. Και αν δεν αναρωτιέται κιόλας για την ορθότητα του γιατρου της απο που κι ως που....

 στο Ιακεντρο πάει για δανεικά γιατι δεν επαρκούν οι δοτριες του Γεννεσις, τωρα αν οι ίδιες δοτριες γυρνάνε στις κλινικές ειναι αλλο κομμάτι.

  • Μου αρέσει 7

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...