Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Η @playbunny και η @Nansy29 είναι διδυμομανούλες με τον Σφακ! Και εγώ επίσης!!!! Με δικό μας γενετικό υλικό και οι τρεις!!! Όπως όμως πολύ σωστά λέει η @Καντι ένα φόρουμ δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα.

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, OMG1976 said:

Επειδή ο Σφακ έχει πάντα μια δικαιολογία για να την πετάει σε περίπτωση αποτυχίας, εγώ θα έλεγα σε μερικές μέρες να πάει ο άντρας σου και σε ένα άλλο κέντρο να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα. Έτσι θα μπορέσετε να συγκρίνετε δυο πρόσφατα σπερμοδιαγραμματα. Μήπως γενικά κάτι δεν έκανε σωστά στην περίπτωση σου; Απ’ όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, όσες πήγατε στον Σφακ μιλάτε για έναν εξαιρετικό άνθρωπο αλλά δεν βλέπω μεγάλο ποσοστό επιτυχιών σε όσες δοκίμασαν με δικά τους ωάρια. Δικαιολογίες για κακή ποιότητα ωαρίων, για κακό σπερμα, για φλεγμονή Νικά κλπ κλπ. Για τα δανεικά δεν ξέρω εάν έχει επιτυχίες και δεν θα πω κάτι. Μήπως γνωρίζεις γιατί για δανεικά πάει στο Ιακεντρο και όχι στο Γενεσις; Περίεργο δεν είναι;

Όλοι οι γιατροί λένε μια δικαιολογία με συχνότερη το: "τυχαίο γεγονός". Τουλάχιστον απο προσωπική εμπειρία ειδα οτι ο Σφακ είναι σχολαστικός στο να το ψαξει.

Στο ΙΑΣΩ πχ μετα την αποτυχια μας είπαν οτι το νούμερο της ΑΜΗ μου είναι λαθος και είναι σίγουρα κατω απο 1, ενω το αποτέλεσμα ήταν από το δικό τους εργαστήριο. :o

Γενικά καθε ζευγάρι πρέπει να το ψάχνει, να εμπιστεύεται και όταν κορεστεί η σχέση με τον γιατρό να αλλάζει. Αλλαξαμε 4 μέχρι να βρούμε αυτόν που μας ταιριαξε. 

Δυστυχώς πρόσφατα στατιστικά επιτυχιων δεν ξέρουμε απο καμια κλινικη - θα έπρεπε ο νόμος να τους αναγκάζει να τα δημοσιευουν.

Ευχομαι απο καρδιάς να βρείτε ακρη και να εχετε επιτυχία ΟΛΕΣ!! :wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

 

Γενικά καθε ζευγάρι πρέπει να το ψάχνει, να εμπιστεύεται και όταν κορεστεί η σχέση με τον γιατρό να αλλάζει. Αλλαξαμε 4 μέχρι να βρούμε αυτόν που μας ταιριαξε. 

Ευχομαι απο καρδιάς να βρείτε ακρη και να εχετε επιτυχία ΟΛΕΣ!! 

@playbunny, εφτασες  κιόλας κοντά στην αυχενική;;;; μπράβο ρε κοριτσι!!!!! 

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n said:

@playbunny, εφτασες  κιόλας κοντά στην αυχενική;;;; μπράβο ρε κοριτσι!!!!! 

Ναι, πραγματικά κι εμένα μου φαίνεται ακομα τελειως απίστευτο... Την καναμε, ολα καλα ευτυχώς! :wub:

Ολα τα κορίτσια μας εδώ, ευχομαι να το ζήσετε και σύντομα. Είμαστε μαχητριες!! ♥️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, OMG1976 είπε:

Επειδή ο Σφακ έχει πάντα μια δικαιολογία για να την πετάει σε περίπτωση αποτυχίας, εγώ θα έλεγα σε μερικές μέρες να πάει ο άντρας σου και σε ένα άλλο κέντρο να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα. Έτσι θα μπορέσετε να συγκρίνετε δυο πρόσφατα σπερμοδιαγραμματα. Μήπως γενικά κάτι δεν έκανε σωστά στην περίπτωση σου; Απ’ όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, όσες πήγατε στον Σφακ μιλάτε για έναν εξαιρετικό άνθρωπο αλλά δεν βλέπω μεγάλο ποσοστό επιτυχιών σε όσες δοκίμασαν με δικά τους ωάρια. Δικαιολογίες για κακή ποιότητα ωαρίων, για κακό σπερμα, για φλεγμονή Νικά κλπ κλπ. Για τα δανεικά δεν ξέρω εάν έχει επιτυχίες και δεν θα πω κάτι. Μήπως γνωρίζεις γιατί για δανεικά πάει στο Ιακεντρο και όχι στο Γενεσις; Περίεργο δεν είναι;

Νομιζω πως ολοι εχουν ευκολα τη δικιολογια (δεν προσπαθω να υπερασπιστω κανεναν..). Ομως ο Σφακ. θεωρω πως ειναι απο τους πιο τιμιους γιατρους κ τους πιο καλους επιστημονες. Και σιγουρα καθε γιατρος οσο καλος κ αν ειναι, θα εχει κ καποιες αποτυχιες.

Για επαναληψη σπερμοδιαγραμματος αλλου το σκεφτηκα,αλλα ηθελα κατι αξιοπιστο κ στον Λυμπεροπουλο που ξερω οτι ειναι αξιοπιστος κοστιζει 150€!!! Απ οσο γνωριζω ειναι στο ιακεντρο γτ του βρισκουν γρηγοροτερα δοτριες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Ναι, πραγματικά κι εμένα μου φαίνεται ακομα τελειως απίστευτο... Την καναμε, ολα καλα ευτυχώς! :wub:

Ολα τα κορίτσια μας εδώ, ευχομαι να το ζήσετε και σύντομα. Είμαστε μαχητριες!! ♥️

Μπραβο κοριτσάκι μου! Όλα καλά! Όταν διάβασα το ποστ για τον σφακ που δεν έχει επιτυχίες εσένα σκέφτηκα αμέσως!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Η @playbunny και η @Nansy29 είναι διδυμομανούλες με τον Σφακ! Και εγώ επίσης!!!! Με δικό μας γενετικό υλικό και οι τρεις!!! Όπως όμως πολύ σωστά λέει η @Καντι ένα φόρουμ δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα.

Κ εγω με Σφακ...εμβρυομεταφορα τον Φεβρουαριο!! Στειλτε μαμαδοσκονη!!!

Καλημέρα σε ολες μας κοριτσια!!

  • Μου αρέσει 8

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 said:

Κ εγω με Σφακ...εμβρυομεταφορα τον Φεβρουαριο!! Στειλτε μαμαδοσκονη!!!

Καλημέρα σε ολες μας κοριτσια!!

Στο εχω πει.. Εσυ εισαι εμπνευση με την δυναμη σου, μας δινεις συνέχεια μαθηματα!! 20 φορτηγα μπεμπεδοσκονη στέλνουμε για Φεβρουάριο και αλλα 20 στην Μαιρουλα για το Σαββατο!! @Mary H

Οι γιατροί δεν είναι θεοί, σαφως και ολοι έχουν επιτυχιες και αποτυχιες. Και δεν ταιριαζουν ολοι σε ολα τα ζευγάρια. Ο Παντος πχ με τις απειρες επιτυχίες οταν κάναμε ραντεβού μαζι του το 2017 φύγαμε τρεχοντας. Δεν μας ταιριαξε το στυλ του καθολου και ειχα πει "δεν ξαναπαταμε εδω μεσα" (2 χρονια μετα ομως παλι πισω στο Γεννεσις ... που να ξερα.... :mrgreen:)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Ολες στο 9.5 είστε ? Τι εγινε ρε παιδιά ? καμιά στο 7 που να έμεινε εγκυος ? 

Πολύ σωστά σου λένε τα κορίτσια Δήμητρα. Φίλη μου ετών 49, είναι επίσης εγκυμονουσα με ενδομητριο λίγο πάνω από 7.

Οχι άγχος! Θετική σκέψη!

Καλημερα όμορφες! 

  • Μου αρέσει 6

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Κ εγω με Σφακ...εμβρυομεταφορα τον Φεβρουαριο!! Στειλτε μαμαδοσκονη!!!

Καλημέρα σε ολες μας κοριτσια!!

Τον αη βασιλη στελνουμε να σε λουσει με μαμαδοσκονη :mrgreen:

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Όλοι οι γιατροί λένε μια δικαιολογία με συχνότερη το: "τυχαίο γεγονός". Τουλάχιστον απο προσωπική εμπειρία ειδα οτι ο Σφακ είναι σχολαστικός στο να το ψαξει.

Στο ΙΑΣΩ πχ μετα την αποτυχια μας είπαν οτι το νούμερο της ΑΜΗ μου είναι λαθος και είναι σίγουρα κατω απο 1, ενω το αποτέλεσμα ήταν από το δικό τους εργαστήριο. :o

Γενικά καθε ζευγάρι πρέπει να το ψάχνει, να εμπιστεύεται και όταν κορεστεί η σχέση με τον γιατρό να αλλάζει. Αλλαξαμε 4 μέχρι να βρούμε αυτόν που μας ταιριαξε. 

Δυστυχώς πρόσφατα στατιστικά επιτυχιων δεν ξέρουμε απο καμια κλινικη - θα έπρεπε ο νόμος να τους αναγκάζει να τα δημοσιευουν.

Ευχομαι απο καρδιάς να βρείτε ακρη και να εχετε επιτυχία ΟΛΕΣ!! :wub:

Κάθε γιατρός διατηρεί τα δικά του στατιστικά πάντως, αν ρωτήσεις, σου λέει. Υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ όμως... Για τους εξωσωματικούς, η θετική χοριακή, δηλ. η εμφύτευση, σημαίνει επιτυχία. Δεν πα να οδηγηθεί σε παλλίνδρομη, βιοχημική, διακοπή λόγω χρωμοσωμιακής ανωμαλίας....;; Γι αυτούς ήταν επιτυχία.. Οπότε καλό θα είναι να έχουμε όλες στο μυαλό μας την ερώτηση των ποσοστών: "take home babies"... σε άπταιστα ελληνικά.. Να ξέρεις, όλοι οι εξωσωματικοί έχουν κι αυτό το στατιστικό...αλλά κανείς δεν το αναφέρει. (εμένα προσωπικά μόνο ένας μου το είπε)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κάθε γιατρός διατηρεί τα δικά του στατιστικά πάντως, αν ρωτήσεις, σου λέει. Υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ όμως... Για τους εξωσωματικούς, η θετική χοριακή, δηλ. η εμφύτευση, σημαίνει επιτυχία. Δεν πα να οδηγηθεί σε παλλίνδρομη, βιοχημική, διακοπή λόγω χρωμοσωμιακής ανωμαλίας....;; Γι αυτούς ήταν επιτυχία.. Οπότε καλό θα είναι να έχουμε όλες στο μυαλό μας την ερώτηση των ποσοστών: "take home babies"... σε άπταιστα ελληνικά.. Να ξέρεις, όλοι οι εξωσωματικοί έχουν κι αυτό το στατιστικό...αλλά κανείς δεν το αναφέρει. (εμένα προσωπικά μόνο ένας μου το είπε)

Πολύ σωστά!!! Αυτό δεν το είχα σκεφτεί να το ρωτήσω πότε ... Τώρα όμως θα ρωτήσω....

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Κάθε γιατρός διατηρεί τα δικά του στατιστικά πάντως, αν ρωτήσεις, σου λέει. Υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ όμως... Για τους εξωσωματικούς, η θετική χοριακή, δηλ. η εμφύτευση, σημαίνει επιτυχία. Δεν πα να οδηγηθεί σε παλλίνδρομη, βιοχημική, διακοπή λόγω χρωμοσωμιακής ανωμαλίας....;; Γι αυτούς ήταν επιτυχία.. Οπότε καλό θα είναι να έχουμε όλες στο μυαλό μας την ερώτηση των ποσοστών: "take home babies"... σε άπταιστα ελληνικά.. Να ξέρεις, όλοι οι εξωσωματικοί έχουν κι αυτό το στατιστικό...αλλά κανείς δεν το αναφέρει. (εμένα προσωπικά μόνο ένας μου το είπε)

Δεν το ήξερα. Πολυ χρήσιμη πληροφορία!! Ευχαριστούμε πολύ! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Στο εχω πει.. Εσυ εισαι εμπνευση με την δυναμη σου, μας δινεις συνέχεια μαθηματα!! 20 φορτηγα μπεμπεδοσκονη στέλνουμε για Φεβρουάριο και αλλα 20 στην Μαιρουλα για το Σαββατο!! @Mary H

Οι γιατροί δεν είναι θεοί, σαφως και ολοι έχουν επιτυχιες και αποτυχιες. Και δεν ταιριαζουν ολοι σε ολα τα ζευγάρια. Ο Παντος πχ με τις απειρες επιτυχίες οταν κάναμε ραντεβού μαζι του το 2017 φύγαμε τρεχοντας. Δεν μας ταιριαξε το στυλ του καθολου και ειχα πει "δεν ξαναπαταμε εδω μεσα" (2 χρονια μετα ομως παλι πισω στο Γεννεσις ... που να ξερα.... :mrgreen:)

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΟΥ??? Μα τα χιλια μπιμπερο που ελεγε κ ο Ποπαυ!!! Σε παρακαλω πολυ πες μου που την βλεπεις να την δω κ εγω να παρω τα πανω μου??? Που κλαιω μερα παρα μερα κ οσο κ αν προσπαθω να με φανταστω μαμα ,νομιζω οτι βλεπω ταινια επιστημονικης φαντασιας!!! Αληθεια πες μου σε παρακαλω!!

Just now, Tsini είπε:

Τον αη βασιλη στελνουμε να σε λουσει με μαμαδοσκονη :mrgreen:

Ολο το μαλλι Τσινι?? Χαχαχχα

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 said:

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΟΥ??? Μα τα χιλια μπιμπερο που ελεγε κ ο Ποπαυ!!! Σε παρακαλω πολυ πες μου που την βλεπεις να την δω κ εγω να παρω τα πανω μου??? Που κλαιω μερα παρα μερα κ οσο κ αν προσπαθω να με φανταστω μαμα ,νομιζω οτι βλεπω ταινια επιστημονικης φαντασιας!!! Αληθεια πες μου σε παρακαλω!!

Κι ομως ειμαι ακομα εδω... Που λεει και το τραγούδι. Δυνατος είναι αυτος που λυγιζει αλλα δεν σπάει, και με δακρυα στα ματια προχωραει! Οχι αυτος που δεν λυγιζει ποτέ. Αρα ξέρω τι λεω!! ♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...