Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Sofoulis είπε:

Καραγιαννίδης...ήταν συνεργαζόμενος γιατρός...δεν φταίει βέβαια για το εξωμήτριο αλλά για κάποια αλλά.τελος πάντων...

Δεν υπαρχουν εξετασεις που να δειχνουν ακριβως την ποιοτητα....ολα γινονται με εμμεσο τροπο....αλλιως θα τις καναμε ολες κ θα το βρισκαμε με την πρωτη κ δεν θα παιδευομασταν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

11 ώρες πρίν, Mammy76 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!χαιρομαι που σας γνωριζω μεσω του φορουμ!!!μετα απο 3 προσπαθειες παμε για 4η....θελω την γνωμη σας για τον κ.Τσιριγωτη

Καλημερα! Εγω με δανεικά εκανα προσπάθεια στον Τσιριγώτη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη,σε λιγο μπαίνω στον έβδομο με δίδυμα. Εχει εντελώς εξατομικευμένο προγράμμα για την καθεμία και ειναι πολυ της λεπτομέρειας και προσεκτικός. Η ηλικια 42-43 και πάνω στις εξωσωματικές ειναι πολυ κρίσιμη. Ειναι εκει που τα ποσοστά επιτυχίας με δικά μας ωάρια πέφτουν στο 1,5%. Δεν θέλω να σε απογοητεύσω,μιλα και με τον Τσιριγώτη αλλα αυτη ειναι η πικρή αλήθεια. Εγω στα 46 ειχα όλες τις ορμόνες τέλειες,όλες οι εξετάσεις τέλειες,πολυ καλή ανταπόκριση στο βραχύ προγράμμα ( αυτο που ξεκινάς με κλομιφαινη). Και όμως ακομα και οταν είχαμε γονιμοποιησεις δεν γινόταν εμφύτευση. Βέβαια,ακομα και τωρα σκέφτομαι οτι ίσως με τον Τσιριγώτη να τα είχαμε καταφέρει. Ποιος ξερει; Δεν γυρίζω πιςω,δεν μετανιώνω,είμαι πολυ χαρούμενη οτι έστω και μετα απο πολλές αποτυχίες τα κατάφερα!  Τον συνιστώ όμως ανεπιφύλακτα! Εύχομαι να πάνε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Καλημερα! Εγω με δανεικά εκανα προσπάθεια στον Τσιριγώτη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη,σε λιγο μπαίνω στον έβδομο με δίδυμα. Εχει εντελώς εξατομικευμένο προγράμμα για την καθεμία και ειναι πολυ της λεπτομέρειας και προσεκτικός. Η ηλικια 42-43 και πάνω στις εξωσωματικές ειναι πολυ κρίσιμη. Ειναι εκει που τα ποσοστά επιτυχίας με δικά μας ωάρια πέφτουν στο 1,5%. Δεν θέλω να σε απογοητεύσω,μιλα και με τον Τσιριγώτη αλλα αυτη ειναι η πικρή αλήθεια. Εγω στα 46 ειχα όλες τις ορμόνες τέλειες,όλες οι εξετάσεις τέλειες,πολυ καλή ανταπόκριση στο βραχύ προγράμμα ( αυτο που ξεκινάς με κλομιφαινη). Και όμως ακομα και οταν είχαμε γονιμοποιησεις δεν γινόταν εμφύτευση. Βέβαια,ακομα και τωρα σκέφτομαι οτι ίσως με τον Τσιριγώτη να τα είχαμε καταφέρει. Ποιος ξερει; Δεν γυρίζω πιςω,δεν μετανιώνω,είμαι πολυ χαρούμενη οτι έστω και μετα απο πολλές αποτυχίες τα κατάφερα!  Τον συνιστώ όμως ανεπιφύλακτα! Εύχομαι να πάνε ολα καλα!

Ποσο ετων πηγατε στο Τσιριγωτη και σας προτεινε την δωρεα???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mammy76 είπε:

Ποσο ετων πηγατε στο Τσιριγωτη και σας προτεινε την δωρεα???

Τωρα το καλοκαίρι,48.  Τα δανεικά όμως δεν τα προτείνουν μονο με βάση την ηλικια.Υπαρχουν κορίτσια στο φόρουμ πολυ μικρά σε ηλικια με δανεικά,απλά υπήρχαν αλλα θέματα που έκαναν αδύνατη την επίτευξη εγκυμοσύνης με δικά τους ωάρια. Απο την άλλη και κανένα θεμα να μην εχει καποια,δυστυχως στα 42-43 επέρχεται μια δυσμενής καμπή στην ποιότητα των ωαρίων. Νομιζω στη θεςη σου θα πήγαινα στον Τσιριγώτη,θα εκανα μαζί του μια προσπάθεια με δικά μου.Εισαι μονο 42 αν θυμαμαι καλα,οποτε σίγουρα πρεπει να το προσπαθήσεις,ειδικά αν όλες οι εξετάσεις ειναι καλές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mammy76 είπε:

Δεν υπαρχουν εξετασεις που να δειχνουν ακριβως την ποιοτητα....ολα γινονται με εμμεσο τροπο....αλλιως θα τις καναμε ολες κ θα το βρισκαμε με την πρωτη κ δεν θα παιδευομασταν...

Νομίζω κοίταξε την Αμη μου που ήταν πολύ χαμηλή σε συνδιασμό με κάποια άλλη...αλλά.δεν ειμαι σίγουρη γιατί έχουν περάσει πολλά χρόνια!

Just now, Fleabag είπε:

Τωρα το καλοκαίρι,48.  Τα δανεικά όμως δεν τα προτείνουν μονο με βάση την ηλικια.Υπαρχουν κορίτσια στο φόρουμ πολυ μικρά σε ηλικια με δανεικά,απλά υπήρχαν αλλα θέματα που έκαναν αδύνατη την επίτευξη εγκυμοσύνης με δικά τους ωάρια. Απο την άλλη και κανένα θεμα να μην εχει καποια,δυστυχως στα 42-43 επέρχεται μια δυσμενής καμπή στην ποιότητα των ωαρίων. Νομιζω στη θεςη σου θα πήγαινα στον Τσιριγώτη,θα εκανα μαζί του μια προσπάθεια με δικά μου.Εισαι μονο 42 αν θυμαμαι καλα,οποτε σίγουρα πρεπει να το προσπαθήσεις,ειδικά αν όλες οι εξετάσεις ειναι καλές.

Καλημέρα!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!! Να σε ρωτήσω κάτι λες αν πήγαινα κι εγώ για μια δεύτερη γνώμη στον Τσιρ...να μου έλεγε να προσπαθήσω με δικά μου Παρ όλες τις αποτυχίες που είχα? Εγώ το Μάρτη μπαίνω στα 35...

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Νομίζω κοίταξε την Αμη μου που ήταν πολύ χαμηλή σε συνδιασμό με κάποια άλλη...αλλά.δεν ειμαι σίγουρη γιατί έχουν περάσει πολλά χρόνια!

Καλημέρα!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!! Να σε ρωτήσω κάτι λες αν πήγαινα κι εγώ για μια δεύτερη γνώμη στον Τσιρ...να μου έλεγε να προσπαθήσω με δικά μου Παρ όλες τις αποτυχίες που είχα? Εγώ το Μάρτη μπαίνω στα 35...

Κοριτσια μου γλυκα....πηγα στον Τσιριγωτη ....ειμαι μολις 43...ειδε ολες τις εξετασεις....ειδε το ορμονικο μου προφιλ...το οποιο ειναι πολυ καλο κ ποτέ δεν μου προτεινε δανεικα....γι'αυτο μου κανει εντυπωση που διαβαζω οτι κατευθειαν προτεινει δανεικα....!!!

Οσο για σε sofouli μου....ναι να πας!!!να κανεις νεο ορμονικο προφιλ....οχι αυτο προ 5ετιας κ να δεις τι θα σου πει...

Just now, Fleabag είπε:

Τωρα το καλοκαίρι,48.  Τα δανεικά όμως δεν τα προτείνουν μονο με βάση την ηλικια.Υπαρχουν κορίτσια στο φόρουμ πολυ μικρά σε ηλικια με δανεικά,απλά υπήρχαν αλλα θέματα που έκαναν αδύνατη την επίτευξη εγκυμοσύνης με δικά τους ωάρια. Απο την άλλη και κανένα θεμα να μην εχει καποια,δυστυχως στα 42-43 επέρχεται μια δυσμενής καμπή στην ποιότητα των ωαρίων. Νομιζω στη θεςη σου θα πήγαινα στον Τσιριγώτη,θα εκανα μαζί του μια προσπάθεια με δικά μου.Εισαι μονο 42 αν θυμαμαι καλα,οποτε σίγουρα πρεπει να το προσπαθήσεις,ειδικά αν όλες οι εξετάσεις ειναι καλές.

Με το καλο τα δυδιμακια σου....!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Νομίζω κοίταξε την Αμη μου που ήταν πολύ χαμηλή σε συνδιασμό με κάποια άλλη...αλλά.δεν ειμαι σίγουρη γιατί έχουν περάσει πολλά χρόνια!

Καλημέρα!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!! Να σε ρωτήσω κάτι λες αν πήγαινα κι εγώ για μια δεύτερη γνώμη στον Τσιρ...να μου έλεγε να προσπαθήσω με δικά μου Παρ όλες τις αποτυχίες που είχα? Εγώ το Μάρτη μπαίνω στα 35...

Πιστεύω οτι σε όποιον μα σε όποιον γιατρο πας σε ηλικία των 35 θα σου πει οτι θελει να σου κανει μια προσπαθεια με τα δικά σου. Ανεξάρτητα ποσες προσπαθειες ξανά εκανες πριν και ο λόγος ειναι οτι θα σκεφτούν μηπως δεν σου πήραν σε καλη μερα τα ωάρια, μηπως δεν εγινε η σωστή επεξεργασία σπέρματος ή μηπως δεν ηταν το έμβρυολογικό κατάλληλο.

  • Μου αρέσει 4

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Νομίζω κοίταξε την Αμη μου που ήταν πολύ χαμηλή σε συνδιασμό με κάποια άλλη...αλλά.δεν ειμαι σίγουρη γιατί έχουν περάσει πολλά χρόνια!

Καλημέρα!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!! Να σε ρωτήσω κάτι λες αν πήγαινα κι εγώ για μια δεύτερη γνώμη στον Τσιρ...να μου έλεγε να προσπαθήσω με δικά μου Παρ όλες τις αποτυχίες που είχα? Εγώ το Μάρτη μπαίνω στα 35...

Τι να σου πω; Θεωρώ οτι δεν λεει εύκολα για δανεικά. Δεν χάνεις απολύτως τιποτα να πας με όλες σου τις εξετάσεις και να πάρεις τη γνώμη του.

2 ώρες πρίν, Mammy76 είπε:

Κοριτσια μου γλυκα....πηγα στον Τσιριγωτη ....ειμαι μολις 43...ειδε ολες τις εξετασεις....ειδε το ορμονικο μου προφιλ...το οποιο ειναι πολυ καλο κ ποτέ δεν μου προτεινε δανεικα....γι'αυτο μου κανει εντυπωση που διαβαζω οτι κατευθειαν προτεινει δανεικα....!!!

Οσο για σε sofouli μου....ναι να πας!!!να κανεις νεο ορμονικο προφιλ....οχι αυτο προ 5ετιας κ να δεις τι θα σου πει...

Με το καλο τα δυδιμακια σου....!!!!

Σε ευχαριστώ! Αρα ξεκινάς με Τσιριγώτη με δικά σου; Πιστεύω οτι παιρνει πολυ πατριωτικά την καθε περιπτωςη! Θα τα καταφέρετε! Ποτε ξεκινάτε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα καλές μου φίλες. Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία και ότι καλό επιθυμείτε καθώς και πραγματοποίηση όλων των ονείρων που κάνετε για το νέο χρόνο και φυσικά λίγη τύχη!

Για όσες από εμάς η χρονιά που έφυγε ήταν τυχερή χαρίζοντας μας ένα ή και δύο μωρά ή θετικές χοριακές, εύχομαι να συνεχίσει έτσι και η επόμενη και κυρίως να είμαστε καλά να χαρούμε ότι μας χάρισε η προηγούμενη! Εύχομαι από καρδιάς να είναι επίσης τυχερή για όλες τις φίλες που προσπαθούν!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fleabag είπε:

Τι να σου πω; Θεωρώ οτι δεν λεει εύκολα για δανεικά. Δεν χάνεις απολύτως τιποτα να πας με όλες σου τις εξετάσεις και να πάρεις τη γνώμη του.

Σε ευχαριστώ! Αρα ξεκινάς με Τσιριγώτη με δικά σου; Πιστεύω οτι παιρνει πολυ πατριωτικά την καθε περιπτωςη! Θα τα καταφέρετε! Ποτε ξεκινάτε;

Εχουμε ξεκινησει ηδη....Τεταρτη ανεβαινω Αθηνα για την συνεχεια....πρώτα ο θεος!!!μακαρι να τα καταφερουμε και εγω!!!και ολες μας!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2019 at 4:11 ΜΜ, Mary H είπε:

 

Καλημέρα χρόνια πολλά. Χτες έκανα υπερηχο όλα καλά δυο σακοι

Συγχαρητήρια διδυμομανούλα!!!Πάρα πολυ χάρηκα Μαιρούλα!!!Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2019 at 7:56 ΜΜ, Georgia1972 είπε:

Λυπάμαι που το μαθαίνω αυτό... Γιατί στους ιατρικους κύκλους έχει πολύ καλή φήμη... Κανείς δεν είναι Θεός βέβαια όπως έχουμε ξαναπει...

Σιγα την φημη....ξεφουσκωσε και αυτος....εγω παντως παροτι ειχα βιοχημικη.....καθολου καλη εντυπωση δεν μου εκανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...