Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mammy76 είπε:

Για τον Μαστρομηνα 

Α!!! Πάντως εγώ άκουσα για δύο θετικές χοριακες με δανικά τώρα τελευταία! Η μία χοριακη πανω από 100 και η δεύτερη πανω από 75...79 νομίζω αλλά δεν είμαι σίγουρη!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Χρόνια πολλά με υγεία και εγκυμοσύνες!!! 

Θα ήθελα σας παρακαλώ είτε εδώ είτε σε πριβε να μου πείτε πληροφορίες για τον Κ. Σφ ,όσες συνεργαστήκατε μαζί του κι είχατε επιτυχίες με δανεικά. 

Είναι ο γιατρός μου, έχω κάνει δυστυχώς δυο αποτυχημένες ωοληψιες στο ΓΕΝ.. Είμαι 34 ετών κι έχω ΠΩΑ οπότε θα κάνω άλλες δύο με δικά μου κι αν δεν τα καταφέρω θα προχωρήσω σε δανεικά. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Α!!! Πάντως εγώ άκουσα για δύο θετικές χοριακες με δανικά τώρα τελευταία! Η μία χοριακη πανω από 100 και η δεύτερη πανω από 75...79 νομίζω αλλά δεν είμαι σίγουρη!

Sofoulis το 1985 είσαι? 

Εγώ ναι


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Χρόνια πολλά με υγεία και εγκυμοσύνες!!! 

Θα ήθελα σας παρακαλώ είτε εδώ είτε σε πριβε να μου πείτε πληροφορίες για τον Κ. Σφ ,όσες συνεργαστήκατε μαζί του κι είχατε επιτυχίες με δανεικά. 

Είναι ο γιατρός μου, έχω κάνει δυστυχώς δυο αποτυχημένες ωοληψιες στο ΓΕΝ.. Είμαι 34 ετών κι έχω ΠΩΑ οπότε θα κάνω άλλες δύο με δικά μου κι αν δεν τα καταφέρω θα προχωρήσω σε δανεικά. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Καλησπερα!!

Κ εγω με τον ιδιο ειμαι κ ελπιζω κατα τον φλεβαρη να κανω την 1η με δανεικα...

Οταν λες αποτυχημενες ωολ. τι ακριβως εννοεις; Δεν εγινε γονιμοποιηση; Εχεις κανει ετ με δικα σου ωαρια ποτε;

Κ εγω συνομηλικη ειμαι, 33, κ σχετικα με τις επιτυχιες που ειχε καποια με τον Σφ. σε δανεικα με ενδιαφερει κ εμενα να μαθω,οποτε αν ηταν δημοσιο το μηνυμα καποιας κοπελας θα βολευε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tsini είπε:

Καλησπερα!!

Κ εγω με τον ιδιο ειμαι κ ελπιζω κατα τον φλεβαρη να κανω την 1η με δανεικα...

Οταν λες αποτυχημενες ωολ. τι ακριβως εννοεις; Δεν εγινε γονιμοποιηση; Εχεις κανει ετ με δικα σου ωαρια ποτε;

Κ εγω συνομηλικη ειμαι, 33

Σε άλλο κέντρο έκανα 4 φυσικούς Κ 4 εμβρυομεταφορες αλλά χωρίς επιτυχία. 

Με τον Σφ έκανα μια Ωοληψια τον προηγούμενο μήνα όπου το ωάριο ήταν γονιμοποιησιμο αλλά δεν γονιμοποιηθηκε και το Σάββατο αυτό που έδωσα ήταν αρκετά ώριμο. 

Όταν εννοείς ελπίζεις? 

Μπαίνεις σε αναμονή? 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Σε άλλο κέντρο έκανα 4 φυσικούς Κ 4 εμβρυομεταφορες αλλά χωρίς επιτυχία. 

Με τον Σφ έκανα μια Ωοληψια τον προηγούμενο μήνα όπου το ωάριο ήταν γονιμοποιησιμο αλλά δεν γονιμοποιηθηκε και το Σάββατο αυτό που έδωσα ήταν αρκετά ώριμο. 

Όταν εννοείς ελπίζεις? 

Μπαίνεις σε αναμονή? 

Εχει βρεθει η δοτρια,αυτον τον μηνα περιμενω να της κανουν ωολ., να δουμε αν δωσει ικανοποιητικο αριθμο βλαστοκυστων...κ μετα να κανω υστεροσκοπηση κ εφ'οσον το ενδομητριο δεν εχει φλεγμονη,να προχωρησουμε στην ετ... Ειναι μακρυς ο δρομος κ δεν εχω τιποτα σιγουρο οπως καταλαβες!!!

Παντως απο το κεντρο που συνεργαζεται ο Σφακ για δανεικα,μου ειπαν οτι εχει 89% επιτυχιες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Εχει βρεθει η δοτρια,αυτον τον μηνα περιμενω να της κανουν ωολ., να δουμε αν δωσει ικανοποιητικο αριθμο βλαστοκυστων...κ μετα να κανω υστεροσκοπηση κ εφ'οσον το ενδομητριο δεν εχει φλεγμονη,να προχωρησουμε στην ετ... Ειναι μακρυς ο δρομος κ δεν εχω τιποτα σιγουρο οπως καταλαβες!!!

Παντως απο το κεντρο που συνεργαζεται ο Σφακ για δανεικα,μου ειπαν οτι εχει 89% επιτυχιες

Κι εμένα αυτή τη διαδικασία μου είπε ο Σφ θα ακολουθήσει. 

Πόσο καιρό περίμενες να βρεθεί η δότρια? 

Επίσης εσύ γιατί κανείς με δανεικά. Λόγω αμη, fsh?? Προηγούμενων αποτυχιών? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κι εμένα αυτή τη διαδικασία μου είπε ο Σφ θα ακολουθήσει. 

Πόσο καιρό περίμενες να βρεθεί η δότρια? 

Επίσης εσύ γιατί κανείς με δανεικά. Λόγω αμη, fsh?? Προηγούμενων αποτυχιών? 

Σε 2 μηνες την ειχαν βρει. Δεν εχει αναμονη μεγαλη απ οσο μου ειπαν. 

Εγω εχω Προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια (χαμηλη αμη κ ως επι το πλειστον υψηλη fsh). Δοκιμασα μια φορα με δικα μου κ πηρα αρνητικο, μετα συνεχισα ωολ. αλλα δεν πηγαιναν καλα.. Οποτε εχασα καθε πιστη στα δικα μου ωαρια,κουραστηκα κ απο το αγχος καθε μηνα τι θα γινει (μαζευα επι 1,5 χρονο) κ ετσι αποφασισα για δανεικα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Σε 2 μηνες την ειχαν βρει. Δεν εχει αναμονη μεγαλη απ οσο μου ειπαν. 

Εγω εχω Προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια (χαμηλη αμη κ ως επι το πλειστον υψηλη fsh). Δοκιμασα μια φορα με δικα μου κ πηρα αρνητικο, μετα συνεχισα ωολ. αλλα δεν πηγαιναν καλα.. Οποτε εχασα καθε πιστη στα δικα μου ωαρια,κουραστηκα κ απο το αγχος καθε μηνα τι θα γινει (μαζευα επι 1,5 χρονο) κ ετσι αποφασισα για δανεικα.

Όπως κι εγώ... 

Όταν εννοεις δεν πήγαιναν καλά? 

Σου έχω στείλει πμ


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/1/2020 at 2:54 ΜΜ, Mary H είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ κοπελα μου! Εσυ σε τι φαση εισαι?

Μαίρη μου περιμένω να αδιαθετήσω κ θα πάρω τηλ. στο κέντρο για να ξεκινήσουμε ανεύρεση δότριας.Μία αγωνία την έχω κ επειδή το τελευταίο διάστημα η ψυχολογία μου έχει σκαμπανεβάσματα υπάρχουν στιγμές που σκέφτομαι αν θα μπορέσω να υποστηρίξω μια εγκυμοσύνη κ αν μετά θα γίνω καλή μανούλα.Αφού λοιπον τα σκεφτώ όλα αυτά, μου δινω ένα ωραίο χαστούκι για να συνέλθω κ γεμίζω πάλι με αισιοδοξία κ λαχτάρα για ολα τα όμορφα που επιθυμώ!!Απ'το καρφί στο πέταλο σου λέω Μαιρούλα μου!!Αντε βγάλε άκρη:-D

Εσύ γλυκούκα πως είσαι??Πες μας τα υπέροχα νέα σου!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Μαίρη μου περιμένω να αδιαθετήσω κ θα πάρω τηλ. στο κέντρο για να ξεκινήσουμε ανεύρεση δότριας.Μία αγωνία την έχω κ επειδή το τελευταίο διάστημα η ψυχολογία μου έχει σκαμπανεβάσματα υπάρχουν στιγμές που σκέφτομαι αν θα μπορέσω να υποστηρίξω μια εγκυμοσύνη κ αν μετά θα γίνω καλή μανούλα.Αφού λοιπον τα σκεφτώ όλα αυτά, μου δινω ένα ωραίο χαστούκι για να συνέλθω κ γεμίζω πάλι με αισιοδοξία κ λαχτάρα για ολα τα όμορφα που επιθυμώ!!Απ'το καρφί στο πέταλο σου λέω Μαιρούλα μου!!Αντε βγάλε άκρη:-D

Εσύ γλυκούκα πως είσαι??Πες μας τα υπέροχα νέα σου!!

Εμείς σήμερα έχουμε υπερηχο., για να δούμε τι θα δούμε. Είχα δύσκολα συμπτώματα είναι αλήθεια κ αυτό που λες ισχύει τουλάχιστον σε μένα. Έχεις κάνει τόσο δρόμο τόσο αγώνα τόσο στρες εξετάσεις απογοητεύσεις που μετά σου βγαίνουν όλα σ εμενα ενεργοποιήθηκαν παλι οι φοβίες μου μετά από τόση πίεση. Η εγκυμοσύνη από μόνη της είναι δύσκολη κ στρεσογόνα κ για μας είναι πιο ζόρικα τα πράγματα γιατί είμαστε ήδη κουρασμένες . Ζηλεύω τις εγκύου λες που πιάνουν με τον κρίνο κ η κύηση τις βρίσκει ζεν . Αλλά πρέπει να κοιτάμε μπροστά στο στόχο με υπομονή. Καλή αρχή σου ευχομαι με ποιον γιατρό;

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mary H είπε:

Εμείς σήμερα έχουμε υπερηχο., για να δούμε τι θα δούμε. Είχα δύσκολα συμπτώματα είναι αλήθεια κ αυτό που λες ισχύει τουλάχιστον σε μένα. Έχεις κάνει τόσο δρόμο τόσο αγώνα τόσο στρες εξετάσεις απογοητεύσεις που μετά σου βγαίνουν όλα σ εμενα ενεργοποιήθηκαν παλι οι φοβίες μου μετά από τόση πίεση. Η εγκυμοσύνη από μόνη της είναι δύσκολη κ στρεσογόνα κ για μας είναι πιο ζόρικα τα πράγματα γιατί είμαστε ήδη κουρασμένες . Ζηλεύω τις εγκύου λες που πιάνουν με τον κρίνο κ η κύηση τις βρίσκει ζεν . Αλλά πρέπει να κοιτάμε μπροστά στο στόχο με υπομονή. Καλή αρχή σου ευχομαι με ποιον γιατρό;

Μαιρη καλη χρονια ευχομαι!!!

Να ξερεις σε χαιρομαι πολυ κ παιρνω και απο την δικη σου περιπτωση πολυ κουραγιο!!! Ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην ως το τελος!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...