Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      @DizzyツMommy έκανες την ωοληψια ; Πως πήγε ;

      @Antonia_ πως πάει η προετοιμασία ; Ποτέ θα κανείς υπερήχο ;;

      Καλημέρα κορίτσια, όχι τελικά δεν έκανα την ωοληψια. Θα πάμε σε επόμενη προσπάθεια. Θα χρειαστώ gonal καθώς δεν μπορώ να ξαναπάρω απ' την επιτροπή τόσο σύντομα. Αν γνωρίζετε κάτι το εκτιμώ πάρα πολύ!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Καλα, εσυ απο εδω κ μπρος πρεπει να εισαι ζεν. Περασαν οι δυσκολοι μηνες κ στον 8ο να ερθουν δε σε νοιαζει- ειναι συχνο τα διδυμα να γεννιουνται λιγο νωριτερα. Τι ωραια! Ολες θα τα καταφερουμε , ειπαμε ο επιμενων νικα! Εμενα ο αντρας μου που γκρινιαζε κ ηθελε να κανουμε μονο μια προσπαθεια τωρα στους υπερηχους εχει τρελαθει! Του ελεγα, βρε εγω θα τα καταφερω θα σου κανω μωρο κ θα στο τριψω στη μουρη, χαχαχαχχα

μαιρη μ σε διαβάζω μερες τωρα κ σε βλέπω συγκρατημένη κ πολύ καλά κάνεις...ετσι πρεπει να είμαστε ...δεν υπάρχει ομως λόγος να φοβάσαι γιατί πολύ απλά τα μωρά σ θα μείνουν....ενα βημα την φορα κ ολα πανε καλα...πονεσες κ δυσκολεύτηκε πάρα Πολύ για να πετύχεις....πετυχες όμως κ αυτό βάλτο καλά στο μυαλο σ...Δυστυχώς η αγωνία σ δμε θα τελειώσει μεχρι να τα παρεις στα χέρια σ...κ οχι μονο για σενα αλλα για ολες μας....ετσι ειμαι γω...αν κ στην 25βδ αγωνία εχω κ πάλι.η πίστη ομως κ η αισιοδοξια με βοήθησαν να περάσω το πολύ το ανχος μ κ να το γυρίσω σε δημιουργικό....

ολα θα πανε καλα ο καιρος περνάει γρηγορα κ η κοιλια σ θα γίνει μπαλόνι...αχαχαχαχα 

σε φιλω γλυκά κ οτι θες ειμαι δω. 

φιλια στις πιο όμορφες καρδούλες ever   

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μαιρη μ σε διαβάζω μερες τωρα κ σε βλέπω συγκρατημένη κ πολύ καλά κάνεις...ετσι πρεπει να είμαστε ...δεν υπάρχει ομως λόγος να φοβάσαι γιατί πολύ απλά τα μωρά σ θα μείνουν....ενα βημα την φορα κ ολα πανε καλα...πονεσες κ δυσκολεύτηκε πάρα Πολύ για να πετύχεις....πετυχες όμως κ αυτό βάλτο καλά στο μυαλο σ...Δυστυχώς η αγωνία σ δμε θα τελειώσει μεχρι να τα παρεις στα χέρια σ...κ οχι μονο για σενα αλλα για ολες μας....ετσι ειμαι γω...αν κ στην 25βδ αγωνία εχω κ πάλι.η πίστη ομως κ η αισιοδοξια με βοήθησαν να περάσω το πολύ το ανχος μ κ να το γυρίσω σε δημιουργικό....

ολα θα πανε καλα ο καιρος περνάει γρηγορα κ η κοιλια σ θα γίνει μπαλόνι...αχαχαχαχα 

σε φιλω γλυκά κ οτι θες ειμαι δω. 

φιλια στις πιο όμορφες καρδούλες ever   

Ναι μωρε ολες συγκρατημενες ειμαστε ειναι φυσιολογικο. Οσο θα περνα ο καιρος θα ειμαστε καλυτερα. Ο γιατρος μου ειπε θα πηγαινουμε με προσεκτικα βηματα βδομαδα με τη βδομαδα. σ ευχαριστω για τη στηριξη , κ εγω οτι χρειαστεις με χαρα μου να βοηθησω. Γλυκα φιλια στη μαμα καρδια κ στη μικρη καρδουλα:wub:

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, @Rafaelatarzan @Fleabag και @Mary H με συγκινήσατε. Πέρασα ακριβώς από τα ίδια στάδια και μου φαίνονται τόσο κοντινά αλλά και τόσο παρελθόν. Έλεγα τα ίδια με εσάς ότι πάμε μέρα με τη μέρα και βδομάδα με τη βδομάδα. Όμως να σας πω βρε κορίτσια βαθιά μέσα μου ήξερα ότι αυτή ήταν η φορά μου και ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά και βαθιά μέσα μου δεν είχα κανένα φόβο. Φαινόταν ότι αυτή τη φορά το σχέδιο του θεού ήταν να πάνε όλα τέλεια. Έχετε πίστη και όλα θα πάνε κατ' ευχήν. Επίσης χάρηκα πολύ διαπιστώνοντας ότι κορίτσια είστε σε προχωρημένη εβδομάδα!!!!! Τι τέλεια! keep going and be trustful!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Mary H, @Rafaelatarzan, έτσι ακριβώς είναι!!! Σε δύο μέρες μπαίνω στον ένατο και μαζί με τη χαρά έχω και αγωνία να πάνε καλά όλα μέχρι το τέλος. Ανακούφιση θα νιώσουμε μόλις τα πάρουμε σπίτι μας... Βήμα βήμα και θα φτάσουμε και σε αυτό το σημείο!!! Πίστη και αισιοδοξία!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια,

Πριν από ένα μήνα έκανα αποξεση λόγω παλλινδρομης κύησης με δανεικά ωάρια που είχα στην κατάψυξη. Η πρώτη φορά που έκανα με δανεικά της ίδιας δοτριας πριν ένα χρόνο έδωσε μηδενική χοριακη. 

Τώρα που έχω ηρεμήσει λίγο ψυχικά σκέφτομαι να ξαναπροσπαθήσω παρόλο που η ηλικία μου θεωρείται απαγορευτική , είμαι 48, με άλλο βέβαια γιατρό γιατί έφαγα λίγο κοροϊδία από τον συγκεκριμένο..

Ήθελα τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας από γιατρούς που έχουν πείρα με δανεικά ωάρια και κυρίως που δεν σε βλέπουν μόνο ως λεφτά.

Σας ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ayreonliv είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια,

Πριν από ένα μήνα έκανα αποξεση λόγω παλλινδρομης κύησης με δανεικά ωάρια που είχα στην κατάψυξη. Η πρώτη φορά που έκανα με δανεικά της ίδιας δοτριας πριν ένα χρόνο έδωσε μηδενική χοριακη. 

Τώρα που έχω ηρεμήσει λίγο ψυχικά σκέφτομαι να ξαναπροσπαθήσω παρόλο που η ηλικία μου θεωρείται απαγορευτική , είμαι 48, με άλλο βέβαια γιατρό γιατί έφαγα λίγο κοροϊδία από τον συγκεκριμένο..

Ήθελα τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας από γιατρούς που έχουν πείρα με δανεικά ωάρια και κυρίως που δεν σε βλέπουν μόνο ως λεφτά.

Σας ευχαριστώ

Καλησπερα κ καλη χρονια!!

Λυπαμαι πολυ για τα οσα περασες κ ευχομαι γρηγορα να κανεις την επομενη προσπαθεια κ να ειναι κ η τυχερη σου!!! Εγω,αν κ ειμαι σε φαση προσπαθειας, θα σου προτεινα τον Σφακιανουδη. Ειναι πολυ καλος επιστημονας,το ψαχνει πολυ κ ειναι κ ανθρωπος. Τα υπολοιπα κοριτσια σιγουρα θα εχουν να σου προτεινουν εξισου ικανους γιατρους ωστε να καταληξεις σε καποιον.

Ηθελα να σε ρωτησω, με ποιον γιατρο ησουν; Η ηλικια της δοτριας ποια ηταν; Κ κατι τελευταιο, το σπερμα του συζυγου πως ηταν;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Καλησπερα κ καλη χρονια!!

Λυπαμαι πολυ για τα οσα περασες κ ευχομαι γρηγορα να κανεις την επομενη προσπαθεια κ να ειναι κ η τυχερη σου!!! Εγω,αν κ ειμαι σε φαση προσπαθειας, θα σου προτεινα τον Σφακιανουδη. Ειναι πολυ καλος επιστημονας,το ψαχνει πολυ κ ειναι κ ανθρωπος. Τα υπολοιπα κοριτσια σιγουρα θα εχουν να σου προτεινουν εξισου ικανους γιατρους ωστε να καταληξεις σε καποιον.

Ηθελα να σε ρωτησω, με ποιον γιατρο ησουν; Η ηλικια της δοτριας ποια ηταν; Κ κατι τελευταιο, το σπερμα του συζυγου πως ηταν;

Αν θες δώσε μου σε προσωπικό μήνυμα κάποιες πληροφορίες για τον Σφακιανουδη για τον οποίο έχω ακούσει γενικά καλά πράγματα. Η ηλικία της δοτριας μου είπαν ότι ήταν μικρή και ότι ήταν φοιτήτρια. Τον γιατρό αν θες θα στον πω σε πμ. Η αλήθεια είναι ότι με ενόχλησε πολύ η αδιαφορία του όταν είπα ότι θα συνέχιζα την κύηση με τη δική μου γιατρό αφού είμαι από επαρχία. Όταν τον ενημέρωσα για την παλλινδρομη δεν με πήρε τηλέφωνο παρά έβαλε την μαία του να με πάρει. Σε email που του έστειλα μου απάντησε ότι μάλλον φταίνε τα ινομυωματα που έχω τα οποία όμως δεν είναι στο σημείο που γίνεται η εμφύτευση στη μήτρα και δεν ενοχλούν όπως μου είπε η γυναικολόγος μου και όπως παραδέχτηκε και αυτός στο τέλος. Γενικά δεν ήξερε τι να μου πει για τις δύο αποτυχίες παρά μου είπε ότι αν ξανακάνουμε προσπάθεια θέλει να αφαιρέσω τα ινομυωματα και φυσικά με εκείνον γιατρό. Το σπέρμα έχει χαμηλή κινητικότητα και ανώμαλες μορφές. Σε προηγούμενη εξωσωματική στον Παντο με δικά μου ωάρια είχε γίνει μικρογονιμοποιηση έμεινα έγκυος αλλά πάλι παλλινδρομη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ayreonliv είπε:

Αν θες δώσε μου σε προσωπικό μήνυμα κάποιες πληροφορίες για τον Σφακιανουδη για τον οποίο έχω ακούσει γενικά καλά πράγματα. Η ηλικία της δοτριας μου είπαν ότι ήταν μικρή και ότι ήταν φοιτήτρια. Τον γιατρό αν θες θα στον πω σε πμ. Η αλήθεια είναι ότι με ενόχλησε πολύ η αδιαφορία του όταν είπα ότι θα συνέχιζα την κύηση με τη δική μου γιατρό αφού είμαι από επαρχία. Όταν τον ενημέρωσα για την παλλινδρομη δεν με πήρε τηλέφωνο παρά έβαλε την μαία του να με πάρει. Σε email που του έστειλα μου απάντησε ότι μάλλον φταίνε τα ινομυωματα που έχω τα οποία όμως δεν είναι στο σημείο που γίνεται η εμφύτευση στη μήτρα και δεν ενοχλούν όπως μου είπε η γυναικολόγος μου και όπως παραδέχτηκε και αυτός στο τέλος. Γενικά δεν ήξερε τι να μου πει για τις δύο αποτυχίες παρά μου είπε ότι αν ξανακάνουμε προσπάθεια θέλει να αφαιρέσω τα ινομυωματα και φυσικά με εκείνον γιατρό. Το σπέρμα έχει χαμηλή κινητικότητα και ανώμαλες μορφές. Σε προηγούμενη εξωσωματική στον Παντο με δικά μου ωάρια είχε γίνει μικρογονιμοποιηση έμεινα έγκυος αλλά πάλι παλλινδρομη. 

Η κινητικοτητα δεν παιζει ρολο στην εξωσωματικη.. Ο Παντως τι σου ειχε πει για την παλλινδρομη; Ειχε κανει υστεροσκοπηση προηγουμενως;

Εχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Η κινητικοτητα δεν παιζει ρολο στην εξωσωματικη.. Ο Παντως τι σου ειχε πει για την παλλινδρομη; Ειχε κανει υστεροσκοπηση προηγουμενως;

Εχεις πμ

Ο Πάντος μου είχε πει να κάνουμε κατάτμηση dna στο σπέρμα γιατί ο καρυότυπος στο έμβρυο δεν έδειξε χρωμοσωμιακη ανωμαλία. Βέβαια επειδή τότε δεν είχαμε σκοπό να κάνουμε άμεσα άλλη εξωσωματική δεν κάναμε την εξέταση. Ακολούθησε όμως θεραπεία με βιταμίνες ο συζυγος. Υστεροσκοπηση είχα κάνει ένα εξάμηνο πριν για αφαίρεση πολύποδα...όλα αυτά έγιναν το 2014.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

@Mary H, @Rafaelatarzan, έτσι ακριβώς είναι!!! Σε δύο μέρες μπαίνω στον ένατο και μαζί με τη χαρά έχω και αγωνία να πάνε καλά όλα μέχρι το τέλος. Ανακούφιση θα νιώσουμε μόλις τα πάρουμε σπίτι μας... Βήμα βήμα και θα φτάσουμε και σε αυτό το σημείο!!! Πίστη και αισιοδοξία!!!!:wub:

Άντε ρε  συ εισαι λίγο πριν το πάρεις αγκαλια! Όλα καλά να πανε τι ωραία!

2 ώρες πρίν, ayreonliv είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια,

Πριν από ένα μήνα έκανα αποξεση λόγω παλλινδρομης κύησης με δανεικά ωάρια που είχα στην κατάψυξη. Η πρώτη φορά που έκανα με δανεικά της ίδιας δοτριας πριν ένα χρόνο έδωσε μηδενική χοριακη. 

Τώρα που έχω ηρεμήσει λίγο ψυχικά σκέφτομαι να ξαναπροσπαθήσω παρόλο που η ηλικία μου θεωρείται απαγορευτική , είμαι 48, με άλλο βέβαια γιατρό γιατί έφαγα λίγο κοροϊδία από τον συγκεκριμένο..

Ήθελα τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας από γιατρούς που έχουν πείρα με δανεικά ωάρια και κυρίως που δεν σε βλέπουν μόνο ως λεφτά.

Σας ευχαριστώ

Πολύ κρίμα βρε κορίτσι! Σε ποια εβδομάδα η παλινδρομη! Μην σκεφτεσαι την ηλικία κ εγω στα 48 ειμαι κ κάποιες άλλες κοπέλες εδω


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Άντε ρε  συ εισαι λίγο πριν το πάρεις αγκαλια! Όλα καλά να πανε τι ωραία!

Πολύ κρίμα βρε κορίτσι! Σε ποια εβδομάδα η παλινδρομη! Μην σκεφτεσαι την ηλικία κ εγω στα 48 ειμαι κ κάποιες άλλες κοπέλες εδω

Είδαμε ότι παλλινδρομησε στην 7η εβδομάδα... ουσιαστικά όμως ήταν ανεμβρυικη κύηση αφού ο σάκος μεγάλωνε κανονικά αλλά δεν αναπτύχθηκε έμβρυο. Το 2014 πάλι είχα παλλινδρομη κύηση στην ίδια εβδομάδα με δικά μου όμως ωάρια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ayreonliv είπε:

Είδαμε ότι παλλινδρομησε στην 7η εβδομάδα... ουσιαστικά όμως ήταν ανεμβρυικη κύηση αφού ο σάκος μεγάλωνε κανονικά αλλά δεν αναπτύχθηκε έμβρυο. Το 2014 πάλι είχα παλλινδρομη κύηση στην ίδια εβδομάδα με δικά μου όμως ωάρια.

Α μάλιστα. Ευχομαι στον επόμενο γιατρό κ στην επόμενη προσπάθεια να σταθείτε τυχεροι!

Υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται κ το σπερμα. Τα ινομυωματα είναι μέσα στο ενδομήτριο δηλ υποβλενογονια η εκτός;


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Α μάλιστα. Ευχομαι στον επόμενο γιατρό κ στην επόμενη προσπάθεια να σταθείτε τυχεροι!

Υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται κ το σπερμα. Τα ινομυωματα είναι μέσα στο ενδομήτριο δηλ υποβλενογονια η εκτός;

Τα ινομυωματα είναι εκτός μήτρας και όχι στο σημείο που γίνεται η εμφύτευση. Δεν έπαιξαν σίγουρα κάποιο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ayreonliv είπε:

Τα ινομυωματα είναι εκτός μήτρας και όχι στο σημείο που γίνεται η εμφύτευση. Δεν έπαιξαν σίγουρα κάποιο ρόλο.

Τα ενδοτοιχωματικα η τα εξωτερικά ινομυωματα δεν επηρεάζουν την κοιλότητα της μήτρας εκτός αν είναι μεγάλα άνω των 4-5 εκατοστών. Ειναι δυνατόν ο Παντός να μην το ξέρει; Μην υποκύπτει σε χειρουργεία που δεν έχουν καποιο όφελος στην εξωσωματική. Όλοι χασάπηδες πια. Σ εμενα ένας είδε λέει ότι έχω πολύποδα κ διάφραγμα κ αν δεν χειρουργηθώ δεν θα πιάσω παιδι. Ευτυχώς οι εξωσωματικοι μου αγνόησαν την υστεροσκοπηση του κ προχωρήσατε κανονικά. Τώρα ειμαι έγκυος σε δίδυμα που πιάστηκαν εκεί που ο άλλος είχε δει δήθεν διάφραγμα κ φυσικα πολυποδας γιόκ. Άλλαξε γιατρό χθες...

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Τα ενδοτοιχωματικα η τα εξωτερικά ινομυωματα δεν επηρεάζουν την κοιλότητα της μήτρας εκτός αν είναι μεγάλα άνω των 4-5 εκατοστών. Ειναι δυνατόν ο Παντός να μην το ξέρει; Μην υποκύπτει σε χειρουργεία που δεν έχουν καποιο όφελος στην εξωσωματική. Όλοι χασάπηδες πια. Σ εμενα ένας είδε λέει ότι έχω πολύποδα κ διάφραγμα κ αν δεν χειρουργηθώ δεν θα πιάσω παιδι. Ευτυχώς οι εξωσωματικοι μου αγνόησαν την υστεροσκοπηση του κ προχωρήσατε κανονικά. Τώρα ειμαι έγκυος σε δίδυμα που πιάστηκαν εκεί που ο άλλος είχε δει δήθεν διάφραγμα κ φυσικα πολυποδας γιόκ. Άλλαξε γιατρό χθες...

Ο γιατρός μου δεν ήταν τώρα ο Πάντος. Με τον Παντο είχα κάνει εξωσωματική με δικά μου ωάρια το 2014 και τότε δεν υπήρχαν και τα ινομυωματα. Ο τωρινός γιατρός μου είπε όταν πήγαμε στην αρχή ότι δεν επηρεάζουν τα ινομυωματα. Μετά την αποτυχία όμως με τα δανεικά μου τα γύρισε και το έριξε στα ινομυωματα. Μάλιστα μου είπε ότι αν κάνουμε άλλη προσπάθεια μαζί του θα πρέπει να τα αφαιρέσω. Εννοείται ότι αν τελικά βρούμε χρήματα και φάρμακα θα αλλάξουμε γιατρό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...