Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ayreonliv είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια,

Πριν από ένα μήνα έκανα αποξεση λόγω παλλινδρομης κύησης με δανεικά ωάρια που είχα στην κατάψυξη. Η πρώτη φορά που έκανα με δανεικά της ίδιας δοτριας πριν ένα χρόνο έδωσε μηδενική χοριακη. 

Τώρα που έχω ηρεμήσει λίγο ψυχικά σκέφτομαι να ξαναπροσπαθήσω παρόλο που η ηλικία μου θεωρείται απαγορευτική , είμαι 48, με άλλο βέβαια γιατρό γιατί έφαγα λίγο κοροϊδία από τον συγκεκριμένο..

Ήθελα τις γνώμες σας και τις εμπειρίες σας από γιατρούς που έχουν πείρα με δανεικά ωάρια και κυρίως που δεν σε βλέπουν μόνο ως λεφτά.

Σας ευχαριστώ

Καλησπέρα, κι εγω 48 είμαι. Εκανα αρκετές προσπάθειες και κε δικά μου και με δανεικά.Τελικα τα κατάφερα στον Τσιριγώτη. Κι εγω θα σου πρότεινα αυτο που σου είπαν κι αλλα κορίτσια να δοκιμάσεις σίγουρα αλλα σε αλλο γιατρο. Το μονο που θα συμβούλευα,λογω ηλικίας,ειναι εκει που θα πας να μην εχει αναμονή για δοτρια. Εύχομαι τα καλυτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 4/1/2020 at 5:36 ΜΜ, Mammy76 είπε:

Εχουμε ξεκινησει ηδη....Τεταρτη ανεβαινω Αθηνα για την συνεχεια....πρώτα ο θεος!!!μακαρι να τα καταφερουμε και εγω!!!και ολες μας!!!!

@Mammy76 καλημέρα! Πως πήγε τελικά, σε είδε ο γιατρός εχθές που είπες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και καλή χρονιά!, εύχομαι το 2020 να είναι τυχερό για όλες μας 

κορίτσια έχω να μπω από τον Αύγουστο ήμουν σε αναμονή για δότρια και αποφάσισα να μην μπαίνω και να μην το σκέφτομαι 

εχτές λοιπόν μας ενημέρωσαν ότι βρέθηκε δότρια και ξεκινάει σήμερα διέγερση.. εν αναμονή για την συγκομιδή τωρα!

πείτε μου κορίτσια πόσες βλαστοκυστες πήρατε εσείς? 

 

  • Μου αρέσει 7

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή χρονιά!, εύχομαι το 2020 να είναι τυχερό για όλες μας 

κορίτσια έχω να μπω από τον Αύγουστο ήμουν σε αναμονή για δότρια και αποφάσισα να μην μπαίνω και να μην το σκέφτομαι 

εχτές λοιπόν μας ενημέρωσαν ότι βρέθηκε δότρια και ξεκινάει σήμερα διέγερση.. εν αναμονή για την συγκομιδή τωρα!

πείτε μου κορίτσια πόσες βλαστοκυστες πήρατε εσείς? 

 

Με το καλό παπακι μου καλή αρχη!!!! Μακάρι να μαζέψετε πολλά εμβρυακια και πολύ δυνατά!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ayreonliv είπε:

Ο γιατρός μου δεν ήταν τώρα ο Πάντος. Με τον Παντο είχα κάνει εξωσωματική με δικά μου ωάρια το 2014 και τότε δεν υπήρχαν και τα ινομυωματα. Ο τωρινός γιατρός μου είπε όταν πήγαμε στην αρχή ότι δεν επηρεάζουν τα ινομυωματα. Μετά την αποτυχία όμως με τα δανεικά μου τα γύρισε και το έριξε στα ινομυωματα. Μάλιστα μου είπε ότι αν κάνουμε άλλη προσπάθεια μαζί του θα πρέπει να τα αφαιρέσω. Εννοείται ότι αν τελικά βρούμε χρήματα και φάρμακα θα αλλάξουμε γιατρό

Ποσο μεγαλα ειναι τα ινομυωματα κ που βρισκονται? Πριν κανεις μαχαιρι παρε κ αλλες γνωμες απο αλλους γιατρους


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papaki@ είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή χρονιά!, εύχομαι το 2020 να είναι τυχερό για όλες μας 

κορίτσια έχω να μπω από τον Αύγουστο ήμουν σε αναμονή για δότρια και αποφάσισα να μην μπαίνω και να μην το σκέφτομαι 

εχτές λοιπόν μας ενημέρωσαν ότι βρέθηκε δότρια και ξεκινάει σήμερα διέγερση.. εν αναμονή για την συγκομιδή τωρα!

πείτε μου κορίτσια πόσες βλαστοκυστες πήρατε εσείς? 

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ..ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ Ε??Κ ΕΓΩ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΔΟΤΡΙΑ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή χρονιά!, εύχομαι το 2020 να είναι τυχερό για όλες μας 

κορίτσια έχω να μπω από τον Αύγουστο ήμουν σε αναμονή για δότρια και αποφάσισα να μην μπαίνω και να μην το σκέφτομαι 

εχτές λοιπόν μας ενημέρωσαν ότι βρέθηκε δότρια και ξεκινάει σήμερα διέγερση.. εν αναμονή για την συγκομιδή τωρα!

πείτε μου κορίτσια πόσες βλαστοκυστες πήρατε εσείς? 

 

Καλη αρχη παπακι! Σε μας εδωσε 6 βλαστοκυστες απο 10 ωαρια

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΣΑ Κ ΕΓΩ....!ΜΑΚΑΡΙ...

Παρολο που το σπερμα ειχε θεματα κ πηγε αλλες δυο φορες κ εδωσε για να βρουν καλο, πηγε καλα. 10 ωαρια 8 γονιμοποιηθηκαν και 6 βλαστοκυστες. Τα ωαρια νεων δοτριων ειναι καλυτερα συν το οτι το εμβρυολογικο στο κεντρο μου ειναι αριστο

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Παρολο που το σπερμα ειχε θεματα κ πηγε αλλες δυο φορες κ εδωσε για να βρουν καλο, πηγε καλα. 10 ωαρια 8 γονιμοποιηθηκαν και 6 βλαστοκυστες. Τα ωαρια νεων δοτριων ειναι καλυτερα συν το οτι το εμβρυολογικο στο κεντρο μου ειναι αριστο

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ...Κ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΣΠΕΡΜΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΔΙΝΕΙ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΓΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ Η ΔΟΤΡΙΑ ΜΑΣ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ...Κ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΣΠΕΡΜΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΔΙΝΕΙ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΓΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ Η ΔΟΤΡΙΑ ΜΑΣ...

Τα νεα ωαρια συνηθως επιδιωρθωνουν βλαβες του σπερματος. Αν η δοτρια ειναι κατω των 30 ειναι οκ. Η δικια μου ηταν 29. Γενικα η γονιμοποιηση κ η εξελιξη σε βλαστοκυστες δινουν μια πρωτη εικονα για την ποιοτητα των εμβρυων. Οταν ειπα στο γιατρο μου μετα το αρνητικο μας οτι μπορει να φταινε τα εμβρυα μου λεει ναι μεν μπορει, αλλα απ την αλλη η εικονα των γονιμοποιησεων σου δειχνει πολυ καλη κ μαλιστα μου ειχε πει οτι σιγουρα την τριτη φορα θα πιασεις,  οπως κ εγινε. Ηταν πολυ σιγουρος κ μου ειχε κανει εντυπωση παρολο που εγω ειχα απογοητευτει πολυ.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ..ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ Ε??Κ ΕΓΩ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΔΟΤΡΙΑ.

Ιούλιο κάναμε προγραμματισμό μας ειχανε πει γυρο στους 5-6 μηνες αναμονή, πόσο καιρό περιμένεις?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Τα νεα ωαρια συνηθως επιδιωρθωνουν βλαβες του σπερματος. Αν η δοτρια ειναι κατω των 30 ειναι οκ. Η δικια μου ηταν 29. Γενικα η γονιμοποιηση κ η εξελιξη σε βλαστοκυστες δινουν μια πρωτη εικονα για την ποιοτητα των εμβρυων. Οταν ειπα στο γιατρο μου μετα το αρνητικο μας οτι μπορει να φταινε τα εμβρυα μου λεει ναι μεν μπορει, αλλα απ την αλλη η εικονα των γονιμοποιησεων σου δειχνει πολυ καλη κ μαλιστα μου ειχε πει οτι σιγουρα την τριτη φορα θα πιασεις,  οπως κ εγινε. Ηταν πολυ σιγουρος κ μου ειχε κανει εντυπωση παρολο που εγω ειχα απογοητευτει πολυ.

ΔΛΔ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Η 3Η ΘΑ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕ?ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΙΔΙΑ?Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ 3Η..ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Παρολο που το σπερμα ειχε θεματα κ πηγε αλλες δυο φορες κ εδωσε για να βρουν καλο, πηγε καλα. 10 ωαρια 8 γονιμοποιηθηκαν και 6 βλαστοκυστες. Τα ωαρια νεων δοτριων ειναι καλυτερα συν το οτι το εμβρυολογικο στο κεντρο μου ειναι αριστο

μπράβο με το καλό

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...