Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 said:

Άσε κορίτσι εγώ έτυχα σε περιπτωσάρες τους ένοιαζε μόνο η εικόνα τους το σπίτι μας ήταν νεκροταφείο δεν ακουγόταν κιχ ποτέ 16 χρόνια μέχρι που έφυγα από εκεί μέσα ήταν όλα αποστειρωμένα. Ευτυχώς τώρα βρίσκω τα πατήματα μου σιγά σιγά και αρχίζω να ζω δειλά δειλά γτ ήμουν ένας μισάνθρωπος. Συγγνώμη για την κατάχρηση του thread. 

Μπράβο σου που το προσπέρασες και αποφάσισες να ορίζεις τη ζωή σου. Πολύ σημαντικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

5 ώρες πρίν, angel23 είπε:

καλημέρα σε όλες και καλή Κυριακή. Αν ανατρέξεις πίσω σε ετούτη την ομάδα θα δεις ότι έχουμε συζητήσει με διάφορες αφορμές αυτά που σε απασχολούν και θα δεις τις απόψεις πολλών κοριτσιών που δραστηριοποιήθηκαν σε αυτό το θέμα αλλά κυρίως απέκτησαν παιδάκια με δανεικά. Συμφωνώ με όσα σου είπε η φίλη  @boukitsa123. Κάθισε να σκεφτείς τι σημασία θα έχει να φέρει ένα παιδί το δικό σου γεννετικό υλικό και dna. Σκέψου επίσης τι θα φέρει από εσένα. Θα φέρει το αίμα σου, θα επαναλαμβάνει εκφράσεις σου, λόγια σου και κυρίως ο χαρακτήρας του και η προσωπικότητα του θα έχει πλαστεί και διαμορφωθεί από εσένα. Εσύ θα αναθρέψεις αυτό το παιδί και εσύ θα πλάσεις την προσωπικότητα του. Και κάτι που εγώ θεωρώ. θεωρώ ότι όλο αυτό με έκανε καλύτερο άνθρωπο διότι ήρθε και εξαφάνισε κάθε ίχνος ναρκισσισμού και ματαιοδοξίας από μένα. Κάθισα και αναλογίστηκα τι είδους ναρκισσισμός θα ήταν να θέλω το παιδί μου να μου μοιάζει φυσιογνωμικά διότι ως προσωπικότητα και ειδικά τρόπο ζωής είναι σίγουρο ότι θα πάρει από εμένα και επίσης τι είδους ματαιοδοξία είναι να θέλω να διαιωνιστεί το dna μου .... σιγά τι θα χάσουμε. και γιατί να αξίζει το δικό μου dna  ειδικά; ουδείς αναντικατάστατος. Μια τέτοια απόφαση έρχεται και σαρώνει κάθε εγωισμό και ματαιοδοξία. Είσαι νέα και έχεις το χρόνο να προσπαθήσεις με δικά σου όπου σου εύχομαι ολόψυχα να πετύχεις αλλά και να δουλέψεις μέσα σου τη δυνατότητα των δανεικών. Σου εύχομαι το καλύτερο!

@ba_lily οι περισσότερες εδώ περάσαμε από τη φάση που είσαι. Στεναχωρήσου, κλάψε αλλά δεν το βάζουμε κάτω, σύντομα σηκωνόμαστε και συνεχίζουμε τον αγώνα. Κάπου μέσα στο 2020 υπάρχει η δική σου τυχερή φορά και σε περιμένει

Καλή εβδομάδα σε όλες!

Πραγματικά σ αυτό το ποστ αποτυπώνεις τις σκέψεις μου πριν στραφώ στα δανεικά όταν ακόμη ψαχνόμουν για υιοθεσία. Τότε που ο αντρας μου ήταν τόσο αρνητικός μ ένα ξένο γονιδιακά παιδι. Γυρισα και του είπα αν θεωρεί το dna του ανώτερο που πρέπει να διαιωνιστεί. Με κοίταξε τρομαγμένος δεν μπορούσε να το επεξεργαστεί. Μετά από λίγα χρόνια άλλαξε. Πάνω σ αυτές τις απόψεις περί ανώτερης ποιότητας γονιδίων που υπερέχουν σε μια φυλή άλλωστε στηρίχθηκε η πιο σκληρή προπαγάνδα που θα άλλαζε την παγκόσμια ιστορία και πάνω της θα στήνονταν αποτρόπαιοι διωγμοί!  Γιατί λοιπόν το dna μας να είναι το καλύτερο το πιο σωστό; Και τι είναι αυτό που διαιωνίζει την ύπαρξη μας; Τα γονίδιά η οι πράξεις μας το έργο κ η προσφορά μας;

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΧΧΧΧ απο την ωρα που ξεκινησα εηωσωματικη σκεφτομουν το βημα που κανω τωρα να το εκανα εξ αρχης για να κανω 1 μωρο...ηθεκα ομως πρωτα να το παλεψω με δικο μας υλικο κ ας ηταν χαλια το σπερμα μας μονο που πετυχαμε παλλινδρομες ηταν θαυμα για εμας κατεληξα στη διπλη δωρεα υλικου αφου δοκιμασαμε κ νε δοτη κ φτασαμε σε 1 παλλινδρομη κ 1 αρνητικο εκανα οτι μπορουσα για δικο μας παιδι με αποτελεσμα 2 παλλινδρομες κ 2 αρνητικα κ τωρα δεν ηερω τι θα γινει δεν ειμαι Θεος το μονο που ηερω ειναι αν τα καταφερω θα ειναι το γελιο μου η ζωη μου η καρδια  εξω απο το κορμι μου...Ας πετυχουμε κ σε ποιον θα μοιαζει κανενα προβλημα αλλωστε θα θελα 1 ξανθο γαλανοματη ψηλο που εμεις δεν ειμαστε ετσι ψηλοι αλλα καστανοι κ οι 2 ειμαστε ας πανε ολα καλαααα

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Πραγματικά σ αυτό το ποστ αποτυπώνεις τις σκέψεις μου πριν στραφώ στα δανεικά όταν ακόμη ψαχνόμουν για υιοθεσία. Τότε που ο αντρας μου ήταν τόσο αρνητικός μ ένα ξένο γονιδιακά παιδι. Γυρισα και του είπα αν θεωρεί το dna του ανώτερο που πρέπει να διαιωνιστεί. Με κοίταξε τρομαγμένος δεν μπορούσε να το επεξεργαστεί. Μετά από λίγα χρόνια άλλαξε. Πάνω σ αυτές τις απόψεις περί ανώτερης ποιότητας γονιδίων που υπερέχουν σε μια φυλή άλλωστε στηρίχθηκε η πιο σκληρή προπαγάνδα που θα άλλαζε την παγκόσμια ιστορία και πάνω της θα στήνονταν αποτρόπαιοι διωγμοί!  Γιατί λοιπόν το dna μας να είναι το καλύτερο το πιο σωστό; Και τι είναι αυτό που διαιωνίζει την ύπαρξη μας; Τα γονίδιά η οι πράξεις μας το έργο κ η προσφορά μας;

Κορίτσια μου,να σας πω ειλικρινά,το οτι δεν θα εχει δικά μου ωάρια το ξεπέρασα σχετικά γρηγορα. Συμφωνώ απόλυτα οτι ωριμάζεις και πετάς απο πάνω οποιαδήποτε ματαιοδοξία ή ναρκισσισμού. Το μονο που με στεναχωρούσε ηταν οτι δεν θα έβλεπα λιγο την μαμά μου ,τον πατέρα μου,ακομα ακομα τους παππούδες,όλους αυτούς που λάτρευα και λατρεύω. Οταν όμως είδα με τι χαρά δέχτηκαν τα νέα της εγκυμοσυνης( τους ειχα πει οτι θα προχωρήσω με δανεικά) και με διαβεβαίωναν οτι καθόλου δεν τους ενδιαφέρει όλο αυτο με τα γονίδιά,ηρέμησα τελείως.

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

ΑΑΑΑΑΧΧΧΧ απο την ωρα που ξεκινησα εηωσωματικη σκεφτομουν το βημα που κανω τωρα να το εκανα εξ αρχης για να κανω 1 μωρο...ηθεκα ομως πρωτα να το παλεψω με δικο μας υλικο κ ας ηταν χαλια το σπερμα μας μονο που πετυχαμε παλλινδρομες ηταν θαυμα για εμας κατεληξα στη διπλη δωρεα υλικου αφου δοκιμασαμε κ νε δοτη κ φτασαμε σε 1 παλλινδρομη κ 1 αρνητικο εκανα οτι μπορουσα για δικο μας παιδι με αποτελεσμα 2 παλλινδρομες κ 2 αρνητικα κ τωρα δεν ηερω τι θα γινει δεν ειμαι Θεος το μονο που ηερω ειναι αν τα καταφερω θα ειναι το γελιο μου η ζωη μου η καρδια  εξω απο το κορμι μου...Ας πετυχουμε κ σε ποιον θα μοιαζει κανενα προβλημα αλλωστε θα θελα 1 ξανθο γαλανοματη ψηλο που εμεις δεν ειμαστε ετσι ψηλοι αλλα καστανοι κ οι 2 ειμαστε ας πανε ολα καλαααα

Όλα καλά θα πανε Δημητρούλα μου αφού το θέλεις τόσο πολύ!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια τα γοvιδια δεv εχουv σημασια πραγματικα καλα vα ειvαι τα μωρακια κ ευτυχισμεvα . εμεις εχουμε διπλα μας εvα κοριτσακι 14 χροvωv υιοθετημεvο κ ειvαι μια κουκλα πραγματικα κ με τηv μαμα του εχουv τρομερη σχεση πηγαιvουv για μπαvια μετα το σχολειο τωρα ειχαv παει εξωτερικο για εvα μηvα διακοπες. αυτη η μαμα δεv vομιζω vα ηθελε κατι παραπαvω απο εvα παιδι . δεv vομιζω οτι εχει σκεφτει ποτε γιατι vα μηv εχει αυτο το παιδι τα δικα της χαραχτηριστικα

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ποιο κορίτσι το έγραψε αλλά άμα θες να περάσεις τα δικά σου πρότυπα και μοντέλα στο παιδί τα περνάς ή το δικό σου "δηλητήριο" το περνάς και με ξένα γονίδια. Δεν θα σε εμποδίσει το γονίδιο να πατρονάρεις το παιδί. 

  • Μου αρέσει 5

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Κορίτσια μου,να σας πω ειλικρινά,το οτι δεν θα εχει δικά μου ωάρια το ξεπέρασα σχετικά γρηγορα. Συμφωνώ απόλυτα οτι ωριμάζεις και πετάς απο πάνω οποιαδήποτε ματαιοδοξία ή ναρκισσισμού. Το μονο που με στεναχωρούσε ηταν οτι δεν θα έβλεπα λιγο την μαμά μου ,τον πατέρα μου,ακομα ακομα τους παππούδες,όλους αυτούς που λάτρευα και λατρεύω. Οταν όμως είδα με τι χαρά δέχτηκαν τα νέα της εγκυμοσυνης( τους ειχα πει οτι θα προχωρήσω με δανεικά) και με διαβεβαίωναν οτι καθόλου δεν τους ενδιαφέρει όλο αυτο με τα γονίδιά,ηρέμησα τελείως.

Υπεροχοι ανθρωποι μου φαινονται....

 

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Κορίτσια μου,να σας πω ειλικρινά,το οτι δεν θα εχει δικά μου ωάρια το ξεπέρασα σχετικά γρηγορα. Συμφωνώ απόλυτα οτι ωριμάζεις και πετάς απο πάνω οποιαδήποτε ματαιοδοξία ή ναρκισσισμού. Το μονο που με στεναχωρούσε ηταν οτι δεν θα έβλεπα λιγο την μαμά μου ,τον πατέρα μου,ακομα ακομα τους παππούδες,όλους αυτούς που λάτρευα και λατρεύω. Οταν όμως είδα με τι χαρά δέχτηκαν τα νέα της εγκυμοσυνης( τους ειχα πει οτι θα προχωρήσω με δανεικά) και με διαβεβαίωναν οτι καθόλου δεν τους ενδιαφέρει όλο αυτο με τα γονίδιά,ηρέμησα τελείως.

Τους το είπες ε; Ειναι κατι που με εχει απασχολήσει, αν προχωρήσω με δανεικά αν θα το ελεγα στους γονείς μου. Οι σχέσεις μας ειναι άψογες, ειμαι σιγουρη οτι δεν θα άλλαζε κατι στην αγάπη που θα έδειχναν αλλα πιστεύω οτι θα ηταν ενα αγκαθακι γι αυτούς. Αν πάλι δεν το ελεγα και όλοι φυσικα κανουν συζητήσεις σε ποιον μοιάζει το παιδί, δεν θα ηταν κατάμουτρα κοροϊδία ;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Τους το είπες ε; Ειναι κατι που με εχει απασχολήσει, αν προχωρήσω με δανεικά αν θα το ελεγα στους γονείς μου. Οι σχέσεις μας ειναι άψογες, ειμαι σιγουρη οτι δεν θα άλλαζε κατι στην αγάπη που θα έδειχναν αλλα πιστεύω οτι θα ηταν ενα αγκαθακι γι αυτούς. Αν πάλι δεν το ελεγα και όλοι φυσικα κανουν συζητήσεις σε ποιον μοιάζει το παιδί, δεν θα ηταν κατάμουτρα κοροϊδία ;

κ εγω τους το είπα κάντι μ...κ μάλιστα ηταν τόσο ενημερωμένοι οι δικοί μ που μ ειπαν πριν κανω καν την 2η διεργεση να παω με δανεικα να μην παιδευομαι.τι κ αν δεν παρει απο ρους ίδιους....ετσι μ την  περιμένουν την  κόρη μ πλεον είμαι  σίγουρη οτι θα την κανουν σαν τα μούτρα τους κ ας μην τους μοιάσει ποτέ. χαχαχαα

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ εγω τους το είπα κάντι μ...κ μάλιστα ηταν τόσο ενημερωμένοι οι δικοί μ που μ ειπαν πριν κανω καν την 2η διεργεση να παω με δανεικα να μην παιδευομαι.τι κ αν δεν παρει απο ρους ίδιους....ετσι μ την  περιμένουν την  κόρη μ πλεον είμαι  σίγουρη οτι θα την κανουν σαν τα μούτρα τους κ ας μην τους μοιάσει ποτέ. χαχαχαα

Εμενα οι δικοί μου ειναι ακομα στην φαση, μηπως δεν εχω κανει καλές επιλογές γιατρών.... και φαντάσου εχω κανει προσπαθειες με τεσσερις κι εχω επισκεφτεί καμια δεκαριά εξωσωματικους ακομα...


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εμενα οι δικοί μου ειναι ακομα στην φαση, μηπως δεν εχω κανει καλές επιλογές γιατρών.... και φαντάσου εχω κανει προσπαθειες με τεσσερις κι εχω επισκεφτεί καμια δεκαριά εξωσωματικους ακομα...

πιστεύω οτι οι επιλογές σ είναι αρκετά καλες ...εισαι διαβασμένη κ ξες ρι γίνεται....ίσως οι γονείς σ λενε ετσι επειδή πολλα δεν τα ξέρουν κ είναι λογικό ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

πιστεύω οτι οι επιλογές σ είναι αρκετά καλες ...εισαι διαβασμένη κ ξες ρι γίνεται....ίσως οι γονείς σ λενε ετσι επειδή πολλα δεν τα ξέρουν κ είναι λογικό ....

Το καλοκαίρι της εκανα τη χάρη και πήγαμε οι δυο μας στον γιατρο που ηθελε. Τωρα προχτές μου πέταξε πάλι «μα δεν θες να αλλάξεις και γιατρο....»  και φυσικα όλοι όσοι με νοιάζονται έχουν να προτείνουν κι ενα γιατρο που έμεινε η τάδε γνωςτη τους εγκυος. Κι εγω εμφανίζομαι ως η κολλημένη που δεν θελει να ακουσει καμια άποψη απο εναν ακομα γιατρο. Αφου οταν έδωσα ιστορικό το καλοκαίρι μου λένε οι κοπέλες στην γραμματεία εσεις ειστε βετεράνος, πολυ περίεργη ειμαι να δω τι θα σας προτείνει ογιατρος.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Το καλοκαίρι της εκανα τη χάρη και πήγαμε οι δυο μας στον γιατρο που ηθελε. Τωρα προχτές μου πέταξε πάλι «μα δεν θες να αλλάξεις και γιατρο....»  και φυσικα όλοι όσοι με νοιάζονται έχουν να προτείνουν κι ενα γιατρο που έμεινε η τάδε γνωςτη τους εγκυος. Κι εγω εμφανίζομαι ως η κολλημένη που δεν θελει να ακουσει καμια άποψη απο εναν ακομα γιατρο. Αφου οταν έδωσα ιστορικό το καλοκαίρι μου λένε οι κοπέλες στην γραμματεία εσεις ειστε βετεράνος, πολυ περίεργη ειμαι να δω τι θα σας προτείνει ογιατρος.

ποσους να αλλάξω ακομα πες της...το ότι η τάδε εμεινε σε αυτον κ η άλλη στον άλλο δεν σημαίνει οτι θα μείνουμε κ μεις...μπαλάκι εισια??? ξες απο μονη σ τι θα κάνεις πλέον...κ μενα μ πρότειναν μια φορά αλλα δεν το κάνα.οχι οι γονείς μ άλλοι απ έξω από ο χώρο.εγω είχα αυτό να πας εκεί...ναι σίγουρα οκ...εγω όμως εχω αλλα θέματα...στο τέλος κατέληξαν να μ ζητάν αυτές ρο τηλ ρ γιατρου μ....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

ΑΑΑΑΑΧΧΧΧ απο την ωρα που ξεκινησα εηωσωματικη σκεφτομουν το βημα που κανω τωρα να το εκανα εξ αρχης για να κανω 1 μωρο...ηθεκα ομως πρωτα να το παλεψω με δικο μας υλικο κ ας ηταν χαλια το σπερμα μας μονο που πετυχαμε παλλινδρομες ηταν θαυμα για εμας κατεληξα στη διπλη δωρεα υλικου αφου δοκιμασαμε κ νε δοτη κ φτασαμε σε 1 παλλινδρομη κ 1 αρνητικο εκανα οτι μπορουσα για δικο μας παιδι με αποτελεσμα 2 παλλινδρομες κ 2 αρνητικα κ τωρα δεν ηερω τι θα γινει δεν ειμαι Θεος το μονο που ηερω ειναι αν τα καταφερω θα ειναι το γελιο μου η ζωη μου η καρδια  εξω απο το κορμι μου...Ας πετυχουμε κ σε ποιον θα μοιαζει κανενα προβλημα αλλωστε θα θελα 1 ξανθο γαλανοματη ψηλο που εμεις δεν ειμαστε ετσι ψηλοι αλλα καστανοι κ οι 2 ειμαστε ας πανε ολα καλαααα

Θα κανεις μια υστεροσκοπηση πριν ; Ή σκρατσινγκ;

Άσχετο πηγα Ζαχαράτο χτες που ειχες πει οτι θα πήγαινες, καταπληκτικός; Τι ταλέντο! τον θαύμασα και με πηγαν με το ζόρι! Ηταν απολαυστική η παράσταση!

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ποσους να αλλάξω ακομα πες της...το ότι η τάδε εμεινε σε αυτον κ η άλλη στον άλλο δεν σημαίνει οτι θα μείνουμε κ μεις...μπαλάκι εισια??? ξες απο μονη σ τι θα κάνεις πλέον...κ μενα μ πρότειναν μια φορά αλλα δεν το κάνα.οχι οι γονείς μ άλλοι απ έξω από ο χώρο.εγω είχα αυτό να πας εκεί...ναι σίγουρα οκ...εγω όμως εχω αλλα θέματα...στο τέλος κατέληξαν να μ ζητάν αυτές ρο τηλ ρ γιατρου μ....

Κοπελα μου πάω σε όσους ακομα θέλουν δεν εχω κανένα πρόβλημα και θα ηθελα να ακούσω κι άλλες προσεγγίσεις, Αλλα ποιος τα πληρώνει αυτα τα ραντεβού;;;; Και στους τεσσερις γιατρους που εχω πάει δεν μου ήρθαν ουρανοκατέβατοι έχουν μείνει πολλές γνωστές μου έγκυες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...