Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εχω χαθεί, ντροπή μου, και έχω χάσει και τα νέα σας (ακόμα πιο ντροπή μου). Ελπίζω να προλάβω να διαβάσω προς τα πίσω (δύσκολο). Καλά αποτελέσματα σε όσες είναι στην προσπάθεια και καλή εγκυμοσύνη στις γκαστρούλες. 

Δύσκολα τα πράγματα με μωρό και δουλειά αλλά οφείλω να πω ότι το ότι γύρισα στη δουλειά μου έκανε πολύ καλό εμένα. Το γράφω γιατί από παντού υπάρχει πίεση στις μαμάδες για αυτό το θεμα, και πολλές φορές νιώθουμε τύψεις ακριβως επειδή επηρεαζόμαστε ή νιώθουμε τύψεις που δεν έχουμε τύψεις που είμαστε στη δουλειά. Και εκνευριζομαι γιατί κανένας δεν ρωτάει τον άντρα μου αν δεν νιώθει καλά που είναι στη δουλειά και όχι με το μωρό. Το αντίθετο θα έλεγα, λέμε μπράβο στους πατεράδες που δουλεύουν πολύ για να παρέχουν στα παιδιά τους . Οποία θέλει λοιπόν να δουλέψει να το κάνει χωρίς να αφήνει κανέναν να την επηρεάζει. 

Σας φιλώ γλυκά

Ρατσισμός υπάρχει και σε όσες δεν εργαζόμαστε από επιλογή και τα μεγαλώνουμε μόνες μας όταν τους λέω ότι δεν δουλεύω με κοιτάνε σαν ούφο. Γενικά το shaming πάει σύννεφο για τα πάντα γύρω μας. 

  • Μου αρέσει 5

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλή κορίτσια.. Λοιπόν έκανα ετ αρχές Δεκεμβρίου με αρνητική χοριακή... Αδιαθετησα τρεις μέρες μετά που σταμάτησα τα χάπια για 2-3  μέρες μόνο και μετά για πέντε μέρες κάτι καφετιά υγρα που και που.... Τώρα που έπρεπε να αδιαθετησω  έχω καθυστέρηση μια βδομάδα αύριο.. Συνέβη σε κάμια σας? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Άσε το άλλο τάχα μου δήθεν ρωτάνε αν θα πάρω σύνταξη και ότι επειδή δεν εργάζομαι τι θα απογίνω άσε με άνθρωπε μου που σκοτίζεσαι για την δική μου σύνταξη. (ξεκάθαρα shaming μην πω bullying είναι αυτή η ερώτηση) 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mary H είπε:

Καλημέρα! Η επιστροφή στη δουλειά θεωρώ ότι είναι λυτρωτική για τις μανούλες που επι ένα χρόνο λειτουργούν συμβιωτικα με το παιδι . Τώρα είναι η στιγμή της παράλληλης συνύπαρξης και της αυτονομίας και ανεξαρτησίας. Κάνει καλό και στο παιδι στη μετάβαση του σ συτο το στάδιο, κάνει καλό και στη μαμά που κάνει κάτι για τον εαυτό της κ την εξέλιξη της. Ευτυχισμένη μαμά σημαίνει κ χαρούμενο μωρό. Οι τύψεις είναι λογικό να υπάρχουν αλλά είναι καλό σιγά σιγά να φεύγουν όταν επεξεργαζόμαστε τα οφέλη της επιστροφής στην εργασία. Όλα καλά θα πανε!

Δεν υπαρχει κανένας λογος να αισθανόμαστε ντροπή. Ούτως ή άλλως οτι και να κανουμε κάποιοι θα σχολιάσουν. Αυτο που με πειράζει εμενα προσωπικά ειναι οτι σαν ελεύθερος επαγγελματίας θα αναγκαστώ να γυρίσω στις 40-60 μέρες ενώ άνετα θα καθόμουν λιγο παραπάνω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Δεν υπαρχει κανένας λογος να αισθανόμαστε ντροπή. Ούτως ή άλλως οτι και να κανουμε κάποιοι θα σχολιάσουν. Αυτο που με πειράζει εμενα προσωπικά ειναι οτι σαν ελεύθερος επαγγελματίας θα αναγκαστώ να γυρίσω στις 40-60 μέρες ενώ άνετα θα καθόμουν λιγο παραπάνω. 

Ναι ρε να πάρει στον ιδιωτικό τομέα υπάρχει αυτό το θέμα . Καμία σχέση με το δημοσιοδημόσιο

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/1/2020 at 12:45 ΜΜ, Καντι είπε:

Πιστεύω οτι σε όποιον μα σε όποιον γιατρο πας σε ηλικία των 35 θα σου πει οτι θελει να σου κανει μια προσπαθεια με τα δικά σου. Ανεξάρτητα ποσες προσπαθειες ξανά εκανες πριν και ο λόγος ειναι οτι θα σκεφτούν μηπως δεν σου πήραν σε καλη μερα τα ωάρια, μηπως δεν εγινε η σωστή επεξεργασία σπέρματος ή μηπως δεν ηταν το έμβρυολογικό κατάλληλο.

Γι αλλη μια φορα συμφωνω μαζι σου.

Επισης,περα απο την ηλικια υπαρχουν αντικειμενικοι δεικτες ποιοτητας και αποθεματος,οι γνωστες ορμονες αλλα και ο υπερηχος 2η μερα περιοδου.Αυτα ειναι τα βασικα δεδομενα τα οποια εκτιμουν οι γυναικολογοι για να αξιολογησουν τη γονιμοτητα μιας γυναικας.Κι απο κει κ περα μητρα,σαλπιγγες και ενδομητριο τα οποια ή διορθωνονται ή ξεπερνιούνται με τη βοηθεια της εξωσωματικης.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@alina80 πολύ χάρηκα που είχαμε νέα σου. Να μην νιώθεις καθόλου τύψεις. Όπως σου είπε κάποια φίλη, όταν η μαμά είναι χαρούμενη και ισορροπημένη το εισπράττουν και  τα παιδιά και είναι και αυτά χαρούμενα. Εγώ που μόλις σαράντισα παρότι είμαι σε άδεια μόλις βρίσκω ευκαιρία ασχολούμαι λίγο με τη δουλειά κι μάλιστα με ενθαρρύνουν και οι γύρω μου βοηθώντας με τις μικρές. Παρατήρησα ότι αυτή η μικρή ενασχόληση ή το λίγο έξω που βγαίνω για να τακτοποιήσω δουλειές μου κάνει πολύ καλό.

@Fleabag πριν δεν είχα ασχοληθεί με τις άδειες λόγω απόκτησης τέκνου στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα. Τώρα συνειδητοποιώ την τεράστια ανισότητα που υπάρχει και είναι κρίμα. λες και πρόκειται για εργαζόμενους δύο ταχυτήτων ...

@boukitsa123 μην μασάς και μην δίνεις σημασία σε ηλίθιες παρατηρήσεις. τι αφορά τον καθένα αν δουλεύεις ή όχι. Δουλεύω πες ... τον κόσμο. Λες και είναι λίγη δουλειά να μεγαώνεις τρία παιδιά .... άσε με. Όσο για τη σύνταξη ... με τρελαίνει νέοι άνθρωποι να σκέφτονται τη σύνταξη και επίσης ποιος θα πάρει σύνταξη σε ετούτη τη χώρα; κανένας! ένα επίδομα θα παίρνουν όλοι. Να απαντάς "εγώ κάνω παιδιά για να υπάρχει κάποιος να πληρώνει εισφορές για να πάρεις σύνταξη εσύ που δουλεύεις". 

να είστε καλά όλες! Καλή συνέχεια στις εγκυούλες και καλή επιτυχία στις φίλες που είναι σε προσπάθεια!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

@alina80 πολύ χάρηκα που είχαμε νέα σου. Να μην νιώθεις καθόλου τύψεις. Όπως σου είπε κάποια φίλη, όταν η μαμά είναι χαρούμενη και ισορροπημένη το εισπράττουν και  τα παιδιά και είναι και αυτά χαρούμενα. Εγώ που μόλις σαράντισα παρότι είμαι σε άδεια μόλις βρίσκω ευκαιρία ασχολούμαι λίγο με τη δουλειά κι μάλιστα με ενθαρρύνουν και οι γύρω μου βοηθώντας με τις μικρές. Παρατήρησα ότι αυτή η μικρή ενασχόληση ή το λίγο έξω που βγαίνω για να τακτοποιήσω δουλειές μου κάνει πολύ καλό.

@Fleabag πριν δεν είχα ασχοληθεί με τις άδειες λόγω απόκτησης τέκνου στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα. Τώρα συνειδητοποιώ την τεράστια ανισότητα που υπάρχει και είναι κρίμα. λες και πρόκειται για εργαζόμενους δύο ταχυτήτων ...

@boukitsa123 μην μασάς και μην δίνεις σημασία σε ηλίθιες παρατηρήσεις. τι αφορά τον καθένα αν δουλεύεις ή όχι. Δουλεύω πες ... τον κόσμο. Λες και είναι λίγη δουλειά να μεγαώνεις τρία παιδιά .... άσε με. Όσο για τη σύνταξη ... με τρελαίνει νέοι άνθρωποι να σκέφτονται τη σύνταξη και επίσης ποιος θα πάρει σύνταξη σε ετούτη τη χώρα; κανένας! ένα επίδομα θα παίρνουν όλοι. Να απαντάς "εγώ κάνω παιδιά για να υπάρχει κάποιος να πληρώνει εισφορές για να πάρεις σύνταξη εσύ που δουλεύεις". 

να είστε καλά όλες! Καλή συνέχεια στις εγκυούλες και καλή επιτυχία στις φίλες που είναι σε προσπάθεια!

είσαι θεά μα για όλα έχουν πάντα κάτι να πουν οι σκατόψυχοι αν μου ξαναπούν για σύνταξη θα τους πω δεν εργάζομαι αλλά με χαρά μου να μοιραστώ την σύνταξη σας μιας και βλέπω ότι σας απασχολεί άρα θα θέλετε να με ενισχύσετε :tongue::tongue::mrgreen:

Για πότε θα λακίσουν σαν τον road runner :razz:

  • Χαχα 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , angel23 είπε:

@alina80 πολύ χάρηκα που είχαμε νέα σου. Να μην νιώθεις καθόλου τύψεις. Όπως σου είπε κάποια φίλη, όταν η μαμά είναι χαρούμενη και ισορροπημένη το εισπράττουν και  τα παιδιά και είναι και αυτά χαρούμενα. Εγώ που μόλις σαράντισα παρότι είμαι σε άδεια μόλις βρίσκω ευκαιρία ασχολούμαι λίγο με τη δουλειά κι μάλιστα με ενθαρρύνουν και οι γύρω μου βοηθώντας με τις μικρές. Παρατήρησα ότι αυτή η μικρή ενασχόληση ή το λίγο έξω που βγαίνω για να τακτοποιήσω δουλειές μου κάνει πολύ καλό.

@Fleabag πριν δεν είχα ασχοληθεί με τις άδειες λόγω απόκτησης τέκνου στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα. Τώρα συνειδητοποιώ την τεράστια ανισότητα που υπάρχει και είναι κρίμα. λες και πρόκειται για εργαζόμενους δύο ταχυτήτων ...

@boukitsa123 μην μασάς και μην δίνεις σημασία σε ηλίθιες παρατηρήσεις. τι αφορά τον καθένα αν δουλεύεις ή όχι. Δουλεύω πες ... τον κόσμο. Λες και είναι λίγη δουλειά να μεγαώνεις τρία παιδιά .... άσε με. Όσο για τη σύνταξη ... με τρελαίνει νέοι άνθρωποι να σκέφτονται τη σύνταξη και επίσης ποιος θα πάρει σύνταξη σε ετούτη τη χώρα; κανένας! ένα επίδομα θα παίρνουν όλοι. Να απαντάς "εγώ κάνω παιδιά για να υπάρχει κάποιος να πληρώνει εισφορές για να πάρεις σύνταξη εσύ που δουλεύεις". 

να είστε καλά όλες! Καλή συνέχεια στις εγκυούλες και καλή επιτυχία στις φίλες που είναι σε προσπάθεια!

Όπως τα λες . Εγώ κοιτούσα τα mail που ήταν ελάχιστα, ήταν και καλοκαίρι και με έπιανε απελπισια. Δε νιώθω τύψεις. Απλώς έχω κουραστεί με αυτή την πίεση προς τις γυναίκες που όχι μόνο επιστρέφουν στη δουλειά αλλά και το θελουν! Και φυσικά υπάρχει και για όσες μένουν σπίτι αντίστοιχη πίεση. Άμα είσαι γυναίκα ότι και να κάνεις δεν κερδίζεις στην πατριαρχία!;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, alina80 είπε:

Όπως τα λες . Εγώ κοιτούσα τα mail που ήταν ελάχιστα, ήταν και καλοκαίρι και με έπιανε απελπισια. Δε νιώθω τύψεις. Απλώς έχω κουραστεί με αυτή την πίεση προς τις γυναίκες που όχι μόνο επιστρέφουν στη δουλειά αλλά και το θελουν! Και φυσικά υπάρχει και για όσες μένουν σπίτι αντίστοιχη πίεση. Άμα είσαι γυναίκα ότι και να κάνεις δεν κερδίζεις στην πατριαρχία!;

Θέλω κ γω μα γυρίσω σρημ δουλεια μ κ μάλιστα θα το κάνω...δεν βρίσκω κάτι κακο πανω σε αυτο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχχχ @alina80

Εγώ πάντως έχω ξεκάθαρα σύνδρομο Στοκχόλμης. Έχω αρχίσει να ερωτεύομαι το ανθρωπάκι που με κρατάει φυλακισμένη και δε θέλω να πάω πουθενά. Υπάρχει κάποια πρόβλεψη για οικονομικά βοηθήματα σε όσους μείνουν με το ανθρωπάκι???

Πέρα από την πλάκα πρώτον δε μας παίρνει οικονομικά, οπότε δεν ξέρω τι θα αποφάσιζα αν είχα την επιλογή και δεύτερον πιστεύω ότι θα νιώσω καλύτερα όταν θα έχω μία ισορροπία εντός και εκτός σπιτιού. Με το ανθρωπάκι και χωρίς το ανθρωπάκι. Άσχετο αν τώρα δεν μπορώ να το δω...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
  • Λυπημένη/-ος 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Αχχχ @alina80

Εγώ πάντως έχω ξεκάθαρα σύνδρομο Στοκχόλμης. Έχω αρχίσει να ερωτεύομαι το ανθρωπάκι που με κρατάει φυλακισμένη και δε θέλω να πάω πουθενά. Υπάρχει κάποια πρόβλεψη για οικονομικά βοηθήματα σε όσους μείνουν με το ανθρωπάκι???

Πέρα από την πλάκα πρώτον δε μας παίρνει οικονομικά, οπότε δεν ξέρω τι θα αποφάσιζα αν είχα την επιλογή και δεύτερον πιστεύω ότι θα νιώσω καλύτερα όταν θα έχω μία ισορροπία εντός και εκτός σπιτιού. Με το ανθρωπάκι και χωρίς το ανθρωπάκι. Άσχετο αν τώρα δεν μπορώ να το δω...

Σίγουρα. Γιατί και αυτό το μαγικό ανθρωπάκι αφενός θα σε χρειάζεται σταδιακά λιγότερο, αφετέρου θα δοκιμάζει και τις αντοχές σου. Οπότε νομίζω αυτή η ισορροπία είναι απαραίτητη. Ακόμα και η ισορροπία στο οικονομικό. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ίσα ίσα καλό θα σου κανει 

απέχω 2 χρονια απ ολα αυτά....την έχτισα  την δουλειά μ μονη μ κ με πολύ κόπο τα τελευταία 10 χρόνια...ειμαι αισθητικος.κοινος νύχου με τα περετερο..αχχαχαχα θέλω μα φαω σκόνη πάλι...αχαχχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...