Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

απέχω 2 χρονια απ ολα αυτά....την έχτισα  την δουλειά μ μονη μ κ με πολύ κόπο τα τελευταία 10 χρόνια...ειμαι αισθητικος.κοινος νύχου με τα περετερο..αχχαχαχα θέλω μα φαω σκόνη πάλι...αχαχχαχαχαχα 

Τι ωραία θα μας φτιάχνεις και  τα νύχια που τα έχουμε παρατήσει εδώ κ τρεις μήνες!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Τι ωραία θα μας φτιάχνεις και  τα νύχια που τα έχουμε παρατήσει εδώ κ τρεις μήνες!

με μεγαλη μ χαρα..εγω παντως τα φτιαχνω απ τημ αρχη αρχή...δεμ σε αφήνει ο ντοκ σ??? εμενα μαλιστα μ λέει καθε 15 που με βλέπει...καν σχέδιο σηνερα δεν έχει???χαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

με μεγαλη μ χαρα..εγω παντως τα φτιαχνω απ τημ αρχη αρχή...δεμ σε αφήνει ο ντοκ σ??? εμενα μαλιστα μ λέει καθε 15 που με βλέπει...καν σχέδιο σηνερα δεν έχει???χαχαχαχαχ

Δεν ήθελε ο εξωσωματικος να τα βάφω κ τηρώ τη συμβουλή του

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , ba_lily είπε:

Αρνητικό κορίτσια 1.20. Πάμε παρακάτω 

Μην απογοητεύεσαι,σπανιότατα να κάτσει με την πρώτη. Ενδομήτριο ειναι Ενταξει; Κάνατε διαγνωστική υστεροσκοπηση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ba_lily είπε:

Αρνητικό κορίτσια 1.20. Πάμε παρακάτω 

Κρίμα ρε γμτ! Πολλές φορές όμως η πρώτη δεν είναι η τυχερή αλλά λειτουργεί αναγνωριστικά. Αξιοποιειστε τις πληροφορίες που σας δίνει αυτή η αποτυχία διερευνήστε κ την άλλη φορά θα είστε ετοιμοι

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Αρνητικό κορίτσια 1.20. Πάμε παρακάτω 

Λυπάμαι 

Θρηνήσε για την αποτυχία αλλά μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω, να πάρεις δύναμη από αυτό και να ελπίζεις. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Μην απογοητεύεσαι,σπανιότατα να κάτσει με την πρώτη. Ενδομήτριο ειναι Ενταξει; Κάνατε διαγνωστική υστεροσκοπηση;

Υστεροσκοπηση είχα κάνει πριν από κάποιους μήνες δεν θεώρησε πος έπρεπε να κάνουμε ξανά τόσο σύντομα. Το ενδομητριο ειταν 11. Ίσως να πείραξε το ότι ειμουν κρυωμένη μερικές μέρες πριν. Την Δευτέρα θα μιλήσουμε με το γιατρο και βλέπουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή επιτυχία εύχομαι στις επόμενες προσπάθειες σας! Θα ήθελα κάποιες απόψεις από όποια κοπέλα θα ήθελε να μου απαντήσει είτε εδώ είτε σε μήνυμα...Ξεκίνησα τη πρώτη μου εξωσωματική, είμαι 35 έχω χαμηλή ΑΜΗ, αδύναμες ωοθήκες και δύο αποτυχημένες για διαφορετικούς λόγους εγκυμοσύνες το τελευταίο ενάμιση χρόνο. Έχω κανονικούς σταθερούς κύκλους και ωορρηξία με βάση τα τεστ αλλά ψηλή fsh. Ξεκίνησα αυτό το μήνα serpafar και menopur και σήμερα 9η μέρα του κύκλου που ελέγξαμε με υπέρηχο την ανταπόκριση είδαμε ένα μόλις ωοθυλάκιο...περιμέναμε φτωχή ανταπόκριση σύμφωνα με όσους γιατρούς είχα συμβουλευτεί αλλά όχι κι έτσι... Είπαμε να μαζεύουμε με ωοληψίες κάθε μήνα, από τον επόμενο μόνο με serpafar και βλέπουμε, ωστόσο ο γιατρός μου ανέφερε ξανά και σαν ενδεχόμενο τα δανεικά ωάρια να το έχω σα σκέψη. Έχω πολύ ανάμεικτα συναισθήματα πάνω σε αυτό το θέμα...απ' τη μια σκέφτομαι ότι έχει πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να πάνε όλα καλά και να σταματήσει η ταλαιπωρία (σωματική και ψυχολογική) απ' την άλλη μου φαίνεται πολύ περίεργο, δε μπορώ να το δεχτώ να κάνω ένα παιδί που δε θα μου μοιάσει ποτέ... Εσείς πώς το αντιμετωπίσατε; Θα συνεχίσω να μαζεύω τα δικά μου ωάρια για κάποιους μήνες ελπίζοντας να μαζευτούν αρκετά 'καλά' για μια πρώτη προσπάθεια, αλλά επειδή ήδη έχω κουραστεί αρκετά αν αποτύχει κ αυτή θα πρέπει να το σκεφτώ πιο σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία εύχομαι στις επόμενες προσπάθειες σας! Θα ήθελα κάποιες απόψεις από όποια κοπέλα θα ήθελε να μου απαντήσει είτε εδώ είτε σε μήνυμα...Ξεκίνησα τη πρώτη μου εξωσωματική, είμαι 35 έχω χαμηλή ΑΜΗ, αδύναμες ωοθήκες και δύο αποτυχημένες για διαφορετικούς λόγους εγκυμοσύνες το τελευταίο ενάμιση χρόνο. Έχω κανονικούς σταθερούς κύκλους και ωορρηξία με βάση τα τεστ αλλά ψηλή fsh. Ξεκίνησα αυτό το μήνα serpafar και menopur και σήμερα 9η μέρα του κύκλου που ελέγξαμε με υπέρηχο την ανταπόκριση είδαμε ένα μόλις ωοθυλάκιο...περιμέναμε φτωχή ανταπόκριση σύμφωνα με όσους γιατρούς είχα συμβουλευτεί αλλά όχι κι έτσι... Είπαμε να μαζεύουμε με ωοληψίες κάθε μήνα, από τον επόμενο μόνο με serpafar και βλέπουμε, ωστόσο ο γιατρός μου ανέφερε ξανά και σαν ενδεχόμενο τα δανεικά ωάρια να το έχω σα σκέψη. Έχω πολύ ανάμεικτα συναισθήματα πάνω σε αυτό το θέμα...απ' τη μια σκέφτομαι ότι έχει πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να πάνε όλα καλά και να σταματήσει η ταλαιπωρία (σωματική και ψυχολογική) απ' την άλλη μου φαίνεται πολύ περίεργο, δε μπορώ να το δεχτώ να κάνω ένα παιδί που δε θα μου μοιάσει ποτέ... Εσείς πώς το αντιμετωπίσατε; Θα συνεχίσω να μαζεύω τα δικά μου ωάρια για κάποιους μήνες ελπίζοντας να μαζευτούν αρκετά 'καλά' για μια πρώτη προσπάθεια, αλλά επειδή ήδη έχω κουραστεί αρκετά αν αποτύχει κ αυτή θα πρέπει να το σκεφτώ πιο σοβαρά.

Δεν θα έχει δικό σου γενετικό υλικό να λες γτ μπορεί να βγει ίδιο ο άντρας σου ή κάποιος δικός του συγγενής. Αλλά και να σου έμοιαζε φυσιογνωμικά τι λέει αυτό για το παιδί; Αν έχει το αυτί σου πχ τι λέει αυτό; Ακόμα και φυσιογνωμικά να μας μοιάζουν τα παιδιά δεν είναι δικά μας δεν μας ανήκουν είναι μικροί άνθρωποι σε μέγεθος και ηλικία που θα συμπορευτούμε μαζί τους μέχρι ένα σημείο μετά θα πορευτούν μόνα τους η ζωή είναι δική τους εμείς είμαστε υποστηρικτές τους και συνοδοιπόροι. Καλή επιτυχία σου εύχομαι σε ό,τι κι αν αποφασίσεις. 

  • Μου αρέσει 6

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Χαθηκα κι εγώ γιατί από τη μέρα που πατήσαμε στον Βρεφικό περνάμε τη μια ίωση μετά την άλλη. Εχω επιστρέψει και στη δουλειά και καταλαβαίνετε το τρέξιμο. Πραγματικά όμως θα συμφωνήσω κι εγώ πως η επιστροφή στην εργασία βοηθάει την ψυχολογία.

Sofoulis λυπάμαι που δεν έμεινες ευχαριστημένη από τον Μαστρομηνα. Γιατί όμως δεν του ζήτησες να κάνεις με δανεικά και όχι προσπαθεια με δικά σου;

Ba_lily εύχομαι όλα τα εμπόδια να ξεπεραστούν και να πετύχεις σύντομα.

Olpapa καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλή σου επιτυχία. Θα συμφωνήσω με όσα σου γράφει η boukitsa. Αν ανατρέξεις σε παλαιότερες αναρτήσεις θα δεις τις απόψεις μας επί του θέματος. Όλες ή τουλάχιστον οι περισσότερες κάναμε τις ίδιες σκέψεις με σένα.

Κοριτσια μου σας αφήνω γιατί δεν προλαβαίνω. Πολλά φιλιά! 

  • Μου αρέσει 8

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...