Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Papaki@ είπε:

Λογικά θα με δει ο γιατρός μόλις αδιαθετησω να δούμε ότι όλα είναι οκ.. γιατί έχει να με δει από τον Ιούλιο, γενικά δεν είχα πολύ παχύ ενδομήτριο 7 με 7,5 αλλά πριν 1 χρόνο 

Πόσο χρονών είσαι παπάκι? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Tsini είπε:

Ειναι μεγαλο αγχος αυτο!! Μονο να ευχομαστε κ να ελπιζουμε μπορουμε,τιποτε αλλο!!! Και με αγωνια θα περιμενουμε νεα σου !!

@Papaki@ Με cyclacur δεν παχαινει;; Επισης εχω ακουσει οτι κ prp βοηθαει.

Τι είναι το prp?

Just now, Thia1985 είπε:

Tsini μου μακάρι να πάνε όλα καλά. Έχουμε θέμα και με το σπέρμα Οπουε ένα ακόμη άγχος. 

Καλή ηλικία. 

Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Και σε εσένα και σε όλες μας!

πρίν από 7 λεπτά , Thia1985 είπε:

Όλα καλά θα πανε

Κι εγώ αύριο ψιλοφοβαμαι... Λέω θα ναι καλο το ωάριο? Θα γονιμοποιηθει? Θα γίνει βλαστοκυστη?? Ουφ

Το έχω περάσει με τους φυσικούς κύκλους και σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εύχομαι να είναι το τυχερό 

  • Ευχαριστώ 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το prp είναι μια τεχνική που ανακάλυψε ο Σφ που είναι στο ΓΕΝ μαζί με τον Παντο και ουσιαστικά παίρνουν αίμα από γυναίκες με ΠΩΑ και γυναίκες που έχουν μπει στην εμμηνόπαυση, απομονωνουν πλασμα(αν θυμάμαι καλά) το οποίο μετά το εγχυουν στις ωοθηκες, επαναφεροντας έτσι την περίοδο και ωθωντας τες να κάνουν Ωαρια. Λέγεται αναζωογόνηση ωοθηκών, αν το googlareis θα βρεις λεπτομέρειες. Εγώ θα την κάνω αφού πρώτα με το καλό αποκτήσω παιδακι είτε με Δ είτε με δικά μου. Να ξέρεις ότι δε λειτουργεί πάντα ειδικά σε ηλικίες άνω των 40.

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

Το prp είναι μια τεχνική που ανακάλυψε ο Σφ που είναι στο ΓΕΝ μαζί με τον Παντο και ουσιαστικά παίρνουν αίμα από γυναίκες με ΠΩΑ και γυναίκες που έχουν μπει στην εμμηνόπαυση, απομονωνουν πλασμα(αν θυμάμαι καλά) το οποίο μετά το εγχυουν στις ωοθηκες, επαναφεροντας έτσι την περίοδο και ωθωντας τες να κάνουν Ωαρια. Λέγεται αναζωογόνηση ωοθηκών, αν το googlareis θα βρεις λεπτομέρειες. Εγώ θα την κάνω αφού πρώτα με το καλό αποκτήσω παιδακι είτε με Δ είτε με δικά μου. Να ξέρεις ότι δε λειτουργεί πάντα ειδικά σε ηλικίες άνω των 40.

Σε ευχαριστώ, πρώτη φορά το ακούω.. 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Papaki@ οπως ακριβως τα εγραψε η @Thia1985. Εκτος ομως του οτι αναζωογονει τις ωοθ. στο να παραγουν ωαρια,διορθωνει ενδομητριο (εφ οσον υπαρχει κ καλυτερη αιματωση στην περιοχη) κ αννθυμαμαι καλα βοηθαει κ σε περιπτωσεις χρονιας φλεγμονης του ενδομητριου.

Βασικα νομιζω πως ειναι ασχετη η επιτυχια με την ηλικια. Κ εγω που ειμαι 33 μου ειπε πως ειναι αγνωστες οι πιθανοτητες επιτυχιας (σχετικα με τα ωαρια)....

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Papaki μην ανησυχείς θα έχεις τουλάχιστον 5 με 6. Και εγώ 10 είχα πάρει από την δοτρια 8 γονιμοποιθηκαν και τα 8 φτάσανε βλάστηστες τα 2 δεν ειταν πολύ καλά και έτσι βάλαμε κατάψυξη της 6 

Τελικα κορίτσια στο εμπρυο μονο εγω ήμουν τοςο άτυχη; Η δοτρια εδωσε 8 ωάρια και τελικα είχαμε 4 βλαστοκυστες. Μονο 2 προσπάθειες. 

17 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Mary οι θηλές είναι σύμπτωμα! Η φίλη μου από αυτό κατάλαβε ότι ήταν έγκυος, στις δύο προηγούμενες προσπάθειες πριν πιάσει τη μικρή δεν είχε πρησμένες θηλές! 

Δεν ειναι σίγουρο! Οπως και η ζ Μαίρη στην πετυχημένη προσπάθεια μου δεν ειχα κανένα απολύτως σύμπτωμα ουτε το στήθος πρήστηκε. Σε αντίθεση με τις αποτυχημένες που πρηζοταν επειδη δεν γινόταν εμφύτευση και σε λίγες μέρες μου ερχόταν περίοδος. Συμφωνώ με την Μαίρη,μην το ψάχνετε,άκρη δεν βγαίνει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Τελικα κορίτσια στο εμπρυο μονο εγω ήμουν τοςο άτυχη; Η δοτρια εδωσε 8 ωάρια και τελικα είχαμε 4 βλαστοκυστες. Μονο 2 προσπάθειες. 

Δεν ειναι σίγουρο! Οπως και η ζ Μαίρη στην πετυχημένη προσπάθεια μου δεν ειχα κανένα απολύτως σύμπτωμα ουτε το στήθος πρήστηκε. Σε αντίθεση με τις αποτυχημένες που πρηζοταν επειδη δεν γινόταν εμφύτευση και σε λίγες μέρες μου ερχόταν περίοδος. Συμφωνώ με την Μαίρη,μην το ψάχνετε,άκρη δεν βγαίνει.

Δεν ειχες πάει άσχημα αν σκεφτείς ότι βλαστοκυστες προχωρούν τα μισά όποτε νορμαλ ήταν αλλά δεν ειχες τις ιδανικές γονιμοποιήσει για να φτάσουν για Τρίτη φορα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Τελικα κορίτσια στο εμπρυο μονο εγω ήμουν τοςο άτυχη; Η δοτρια εδωσε 8 ωάρια και τελικα είχαμε 4 βλαστοκυστες. Μονο 2 προσπάθειες. 

 

τα κατάφερες ομως κορίτσι μου σωστά? διδυμάκια δεν περιμένεις? αρα ήταν καλά και τυχερα!

αλήθεια στην πρώτη ή στην δευτερη ετ?

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Mary οι θηλές είναι σύμπτωμα! Η φίλη μου από αυτό κατάλαβε ότι ήταν έγκυος, στις δύο προηγούμενες προσπάθειες πριν πιάσει τη μικρή δεν είχε πρησμένες θηλές! 

Εγω νόμιζα ότι ήταν απ την Προγεστερονη αλλά τελικά ετοιμαζόταν το σώμα μου για μπιμπερό, Χαχα. Όταν ρώτησα βέβαια τα κορίτσια κάτι κατάλαβαν- η Sofoulis δηλαδη

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε όλες τις εμβρυομεταφορες είχα πρησμένο στήθος, μιλάμε λες κι είχα κάνει προσθετικη στηθους ήταν χαχαχα αλλά δεν ένιωθα έγκυος και δεν έπεσα έξω. 

Σήμερα τελικά μου πήραν δυο Ωαρια, δεν ξέρω τπτ περισσότερο, αύριο θα γνωρίζω. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ σε όλες τις εμβρυομεταφορες είχα πρησμένο στήθος, μιλάμε λες κι είχα κάνει προσθετικη στηθους ήταν χαχαχα αλλά δεν ένιωθα έγκυος και δεν έπεσα έξω. 

Σήμερα τελικά μου πήραν δυο Ωαρια, δεν ξέρω τπτ περισσότερο, αύριο θα γνωρίζω. 

Άντε όλα καλά να πανε κορίτσι μου!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Mary H είπε:

Εγω νόμιζα ότι ήταν απ την Προγεστερονη αλλά τελικά ετοιμαζόταν το σώμα μου για μπιμπερό, Χαχα. Όταν ρώτησα βέβαια τα κορίτσια κάτι κατάλαβαν- η Sofoulis δηλαδη

Ε, καλά τώρα!!!! Είχα έμπνευση!!! Χαχαχχαχααα

πρίν από 40 λεπτά , Thia1985 είπε:

Εγώ σε όλες τις εμβρυομεταφορες είχα πρησμένο στήθος, μιλάμε λες κι είχα κάνει προσθετικη στηθους ήταν χαχαχα αλλά δεν ένιωθα έγκυος και δεν έπεσα έξω. 

Σήμερα τελικά μου πήραν δυο Ωαρια, δεν ξέρω τπτ περισσότερο, αύριο θα γνωρίζω. 

Καλή επιτυχία!!! Με το καλό να γονιμοποιηθούν και να προχωρήσουν!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...