Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ ευτυχώς παρότι 14 μέρες ήμουν μέσα χωρίς να κάνω τπτ δε φαίνεται να πήρα κιλά. Θα το επιβεβαιώσω όταν πάω δικούς μου που έχουν ζυγαριά ακρίβειας λόγω σακχάρου της μαμάς.Τωρα κάνουν διατροφή κι αυτοί οπότε μαγειρεύουν διαιτητικά Κ όταν θα μαι εκεί δε θα ξεφεύγω. Θέλω να χάσω είτε έχω πάρει είτε όχι, να αποτοξίνωσω γενικά τον οργανισμό μου. Σήμερα πήγαμε για καφέ κέντρο, πήρα φρέντο εσπρέσο Κ με τάραξε, μετά συγχωρήσεως ρευομουν ώρες. Ο άντρας μου που είναι πολύ ψαγμενος σε αυτά λόγω διατροφής μου πε το χαρμάνι. 

Θα τη βάλω να κάνει παρέα με την αδερφή του βαφτιστηριου μου. 3.5 ετών παρακαλώ με βαμμένο νύχι σε χέρια Κ πόδια της λέω ποιος το κανε αυτό? Εγώ, μόνη μου! Μιλάμε για ταλέντο. Αυτές οι δυο μαζί θα τρελάνουν κόσμο. Έκλαψα σκεπτόμενη τον άντρα της να της λέει όλα καλά κοιμάται. Ε ρε πλάκα!! 

σουρλεγα παιδι μ κ πι 2 τους...με πιασαν τα γελια 4 το πρωι...ε ρε κ να έκλαιγε που θα χε παει μοναχα ο αντρας μ...φιδι μαυρο κακομοίρη τ λεω....οοοοο οοοοο κοιμήσου μωρο μ τ λεγε ειναι αργα...χαχαχαχαχα χαχαχαχχα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Κρισταλενια είπε:

δεν υπαρχουν απευθειας πτησεις προς το παρον δυστυχως θα πρεπει να κανω τα ραντεβου μου μεσω σκαιπ και ο θεος βοηθος 

Ε ρε γμτ τι ατυχια με τον χαζοιο. Κανε τα ραντεβου σου κ βλεπεις


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

γιατι ερχομαι απο νεα υορκη βελιγραδι και μετα θεσσαλονικη και στη σερβια αυτη τη στιγμη εχουν παρα πολλα κρουσματα και μαλον θα κλεισουν τα συνορα δεν ειναι μονο η ελλαδα αλλα και απο που θα περασω 

καλημερα κοριτσι μονο για ραντεβου θα ερχομουν για να γινουν ολα σωστα αυτη την φορα περναει ο χρονος και αρχιζω και αγχωνομαι

Κάνε σκαιπ οι γιατροί το δέχονται

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ε, οχι ρε φιλεναδα!!!!Πολυ πικρα! Υπομονη! Ειμαστε κ πετσι κ κοκκαλο, ποιος μας καταραστηκε ρε γμτ?Κι εγω με διαβητη κυησης αλλα ελαφριας μορφης. Μονο στο πρωινο ανεβαζω οποτε μονο τοστακι κ μετα ενα φρουτο. Μεσημερι κ βραδυ οκ αλλα προσεχω τα παντα. ειναι κι η μικτη ζουμπουρλουλα(2600γρ 33η εβομαδα) οποτε προσεχω πολυ. Ευτυχως ειδε τους υπερηχους η ντοκ κ μου ειπε ολα οκ

Υπομονη κοριτσι μου λιγο σου εμεινε.... σε θελει φιτ η ζουμπουρλιτσα σου!! χαχαχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Mary H said:

Ε, τι να κανουμε μετα απο τοση στερηση πεφτουμε με τα μουτρα. Δεν πειραζει, υπομονη κ θα τα χασεις. Κι εγω μολις γεννησω θα πλακωσω κρεπες πιτσες μελια ταχινια χυμους γλυκα κ οτι στερηθηκα ως τωρα

Αχχχ έτσι την πάτησα κι εγώ. Λίγο το να βγάλω το άχτι μου από το διαβήτη και τη στέρηση, λίγο από τη στεναχώρια με τον πρόωρο τοκετό, το έριξα στα ντόνατς!

1 hour ago, Pagotoula said:

Τι κανεις κοριτσι μου;; εχασα επεισοδια κι εσυ τελικα με διαβητη και διατροφη;;; :( ρε τι κακο μας εχει βρει...εντωμεταξυ κι εγω η αμοιρη που στερηθηκα τα παντα και πηρα ολα κι ολα 4 κιλα, ελεγα θα φαω μετα τον αμπακα...κρεπες βαφλες σοκολατες πιτσες σουβλακια κλπ κλπ...εμ ελα που το συμπαν ειχε αλλα σχεδια... η μικρη μου εκδηλωσε αλλεργια κι επειδη την θηλαζω αποκλειστικα κομμενα: γαλα, γιαουρτι, τυρια, σογια, ξυδι, μοσχαρι, κρεατα ψαρια πλην ελευθερας βοσκης, οτιδηποτε αναφερει ιχνη γαλακτος η σογιας τουτ εστιν απο ψωμι τοστ, ως ταχινι, απαγορευονται τα επεξεργασμενα, οι αρωματικες υλες, οποτε δεν εμπιστευομαι τιποτα τυποποιημενο η απεξω....δραμα... ενα θα σου πω..αναπολω την εποχη του διαβητη κυησης!! :-P

Κι εγώ έκανα αποχή από γαλακτοκομικά και ίχνη για 2.5 μήνες και σε καταλαβαίνω... Αν και τελικά τσάμπα την έκανα. Με το καλό θα έρθει η ώρα που θα φας κι εσύ!!!

1 hour ago, Thia1985 said:

Κοριτσάκι για το μέλι ρώτα τον γιατρό σου, ειδικά αν θηλάζεις. Νομίζω δεν κάνει για το μωρό. 

Δεν πειράζει το μέλι στο θηλασμό. Το μωρό δεν κάνει να φάει μέχρι 12 μηνών.

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια...

6η εβδομάδα σήμερα κ ξανα-εμφανίστηκαν τα «καφε» υγρά-αίμα...

Αν συνεχιστούν μου είπε ο ντοκ να κόψω τις αντιπηκτικές για μερικές μέρες....

Ουφφφφφ, όλη μέρα άγχος!!!


urI6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια...

6η εβδομάδα σήμερα κ ξανα-εμφανίστηκαν τα «καφε» υγρά-αίμα...

Αν συνεχιστούν μου είπε ο ντοκ να κόψω τις αντιπηκτικές για μερικές μέρες....

Ουφφφφφ, όλη μέρα άγχος!!!

Καλημερα, μην ανησυχεις θα τα εχεις συχνα. Εγω και χωρις αντιπηκτικες τα εβγαζα

Φιλες μου καλημερα. Θα ηθελα να ρωτησω τις πρωην ή νυν εγκυουλες για κατι πονους στην κοιλια που εχω τελευταια. Με πιανει αριστερα κατω στην κοιλια, οταν περπατησω λιγη ωρα, ή οταν σκυψω ή πιεσω το παδι προς τα πανω. Με επιασε την προηγουμενη εβομαδα για δυο ωρες κ μετα μου περασε. Χτες με επιασε το βραδυ χαμηλα παλι αριστερα ή στο κεντρο. Το ιδιο και το πρωι. Ειχα ρωτησει το γιατρο κ μου ειχε πει μπορει οι συνδεσμοι κοιλιας.Ειχε καποια παρομοιους πονους στο γ τριμηνο? Γιατι εχω ανησυχησει

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια...

6η εβδομάδα σήμερα κ ξανα-εμφανίστηκαν τα «καφε» υγρά-αίμα...

Αν συνεχιστούν μου είπε ο ντοκ να κόψω τις αντιπηκτικές για μερικές μέρες....

Ουφφφφφ, όλη μέρα άγχος!!!

Κάτσε στον καναπέ να ξεκουραστείς και θα περάσουν όλα!!! Μην ανησυχείς κορίτσι μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renula είπε:

Ευχαριστω βρε κορίτσια... @Mary H @Τουτουνι....

Με εχει φαει ο καναπες... δεν κανω τπτ ολη μερα.. καναπες-κρεββατι-μπαλκονι...

Έχεις δίκιο Ρενουλα μου, αλλά κάνε υπομονή!! Όλα.καλα θα πάνε!!! Πλησιάζει και ο πρώτος υπέρηχος!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια...

6η εβδομάδα σήμερα κ ξανα-εμφανίστηκαν τα «καφε» υγρά-αίμα...

Αν συνεχιστούν μου είπε ο ντοκ να κόψω τις αντιπηκτικές για μερικές μέρες....

Ουφφφφφ, όλη μέρα άγχος!!!

δεν ειναι τιποτα τα καφε μην ανησυχεις κορίτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλημερα, μην ανησυχεις θα τα εχεις συχνα. Εγω και χωρις αντιπηκτικες τα εβγαζα

Φιλες μου καλημερα. Θα ηθελα να ρωτησω τις πρωην ή νυν εγκυουλες για κατι πονους στην κοιλια που εχω τελευταια. Με πιανει αριστερα κατω στην κοιλια, οταν περπατησω λιγη ωρα, ή οταν σκυψω ή πιεσω το παδι προς τα πανω. Με επιασε την προηγουμενη εβομαδα για δυο ωρες κ μετα μου περασε. Χτες με επιασε το βραδυ χαμηλα παλι αριστερα ή στο κεντρο. Το ιδιο και το πρωι. Ειχα ρωτησει το γιατρο κ μου ειχε πει μπορει οι συνδεσμοι κοιλιας.Ειχε καποια παρομοιους πονους στο γ τριμηνο? Γιατι εχω ανησυχησει

Μαιρούλα μου κ γω έχω πόνους χαμηλά αλλά είμαι στο β' τριμηνο.Εχω ακούσει διάφορα.Συσπάσεις της μήτρας, κολικοί, σύνδεσμοι που ανοίγουν γιατί όλα αλλάζουν θέση.Δε ξέρω τι είναι αλλά κ μένα ο γιατρός μου ήταν καθησυχαστικός.Θεωρώ πως αφού κ η γιατρος σου δεν ανησύχησε δεν θα είναι κάτι.Εχεις δει κ την μπουμπού που είναι σουπερ οπότε χαλάρωσε όσο μπορείς κ σκέψου ότι σε λίγες εβδομάδες θα κρατάς αγκαλιά το αστερακι σου:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Μαιρούλα μου κ γω έχω πόνους χαμηλά αλλά είμαι στο β' τριμηνο.Εχω ακούσει διάφορα.Συσπάσεις της μήτρας, κολικοί, σύνδεσμοι που ανοίγουν γιατί όλα αλλάζουν θέση.Δε ξέρω τι είναι αλλά κ μένα ο γιατρός μου ήταν καθησυχαστικός.Θεωρώ πως αφού κ η γιατρος σου δεν ανησύχησε δεν θα είναι κάτι.Εχεις δει κ την μπουμπού που είναι σουπερ οπότε χαλάρωσε όσο μπορείς κ σκέψου ότι σε λίγες εβδομάδες θα κρατάς αγκαλιά το αστερακι σου:x

Κατι απ αυτα θα ειναι και εντερο πιθανον. Παντως με ενοχλουν. Ελπιζω να σταματησουν. Εφτασες βρε θηριο στο β τριμηνο? Πωπω τα μωρακια μεγαλωνουν


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...