Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Με ποια λογική το ειπε αυτο ογιατρος σου αν όχι για παρηγοριά;

 Τι να πω κι εγω, καμια ενόχληση και άλλες κοπέλες που ξερω επισης δεν είχαν τιποτα και μια χαρα εξελίχθηκε η εγκυμοσυνη τους.

Και σου εύχομαι να συνεχίσεις έτσι κορίτσι μου γιατί είναι πολύ μεγάλη ταλαιπωρία.Βέβαια εμένα ήταν σε μεγάλο βαθμό.Το γράφουν κ ορισμένα βιβλία ότι οι ναυτίες κ οι έμετοι στους πρωτους μηνες προκαλούνται απο μια ορμόνη που παράγεται κ δείχνει οτι βαίνει καλως η εγκυμοσύνη.Να σου πω κάτι??Σαχλαμάρες.Ξέρω φίλες μου που απλά φούσκωνε η κοιλιά τους κ μια χαρά μπουμπούκια έχουν τώρα.Να χαίρεσαι που είσαι απο τις τυχερές!!!Φτου φτου

9 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Αχ papy μου, δεν ξερω τι να σου πω...δεν έχω πάντα τα ίδια συμπτώματα...το μόνο που μένει σταθερό είναι η συχνοουρια...κατά τα  αλλά κάθε μέρα έχω και κάτι διαφορετικό...

Τη μια πόνο στη μεση, την άλλη αναγουλες, την επόμενη αδυναμία...τίποτα μόνιμο και σταθερό όμως!!! Οπότε δεν ξέρω αν πάνε όλα καλα...

Μια χαρά πάνε βρε κουτό!!!Σκέψου πόσες αλλαγές συμβαίνουν στο σώμα σου αυτή τη στιγμή.Τα πάντα αλλάζουν.Ο όγκος του αίματος αυξάνεται οπότε προβλέπεται να αισθάνεσαι κουραση κ να εχεις ταχυπαλμία, η μήτρα μεγαλώνει, οι ορμονες αλλάζουν για να στηριχθεί η εγκυμοσύνη, το στήθος μεγαλώνει κ γενικώς είσαι ένας ναός που μεσα του τελούνται δύο θαύματα!!Σιγά σιγά με τον καιρό θα καταλάβεις το σώμα σου, θα αγαπήσεις όλες τις αλλαγές, θα χαλαρώσεις κ θα το απολαύσεις...

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

16 ώρες πρίν, Joka είπε:

Συμφωνώ απόλυτα Μαίρη μου.Τα ίδια συμπεράσματα ακριβώς έχω βγάλει κι εγω.Ναι μεν τα εμβρυα παιζουν το βασικοτερο ρόλο και δευτερευοντως το ενδομήτριο αλλά όντως οπως εχουμε δει σε πολλες περιπτώσεις άριστες βλαστοκυστες και καλο ενδομήτριο δε φερνουν στανταρ εγκυμοσυνη.Οπως μας ειχε πει κι ο γιατρος τη μερα της ετ αλλωστε,μπορει οι εμβρυολογοι να αξιολογούν μια βλαστοκυστη ως πολυ καλή ή άριστη,απο αποψη χρωμοσωματων όμως δε μπορουν να ξερουν πως είναι.Ουτε καν με προεμφυτευτικό ή δανεικά είναι δεδομένη η επιτυχία.Ειναι πολυπαραγοντικό το ζήτημα.Οποτε θέλει επιμονή κι υπομονή.Καμια δεν ξερει πότε θα πετύχει...

Ίδια άποψη έχω σχηματίσει και για το Νίκα.

Καλημερα

Τώρα το είδα Mary και Joka κι έχετε δίκιο. Ο Σφακιανουδης χθες μου είπε ότι οι εμβρυολογοι αξιολογουν τα έμβρυα με βάση τη μορφολογια τους. Άριστα μορφολογικα έμβρυα όπως τα δύο που έβαλα εγώ, μπορεί να μη δίνουν εγκυμοσύνη.

Εγώ έχω πει στον άνθρωπο ότι δεν εργάζομαι Κ δυσκολεύομαι οικονομικά αλλά αυτή τη φορά του είπα ότι θέλω να ελέγξουμε ότι μπορούμε. Ο άνθρωπος δε μπορώ να πω, το καταλαβαίνει Κ δε με βάζει σε περιττό κόστος όμως σκοπεύω αν τελικά δεν είναι το παράθυρο εμφύτευσης, να ρωτήσω Ιακεντρο για κόστος προεμφυτευτικου.

Και μετά βλέποντας και κάνοντας. Αυτή τη στιγμή έχω δυο πολύτιμα έμβρυα Κ σκέφτομαι, αν πετύχω καλή δική μου ωορρηξία, να ζητήσω να Παρει κ δικό μου ωάριο, μήπως είμαι τυχερή κι εχω κι άλλα έμβρυα. 

Κορίτσια, όσες έχετε κάνει era test με Σφακιανουδη μπορείτε να μου πείτε κόστος κι αν πονάει? Το Σφακ που ρώτησα για κόστος μου πε αν θυμάται καλά γύρω στα 450.

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2020 at 1:16 ΜΜ, Papaki@ είπε:

ξέρει καμιά το κόστος της αυχενικής διαφανειας για δίδυμα? 

Καλημερα,εγω θεσσαλονικη πλήρωσα 160 ευρω

15 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εχω δυο πρόσφατες και οι δυο με καισαρική και τους εχει μείνει η κοιλιά. Λένε οτι στην καισαρική μένει δεν ξερω γιατι. Η μια βάζει ζωνη, αλλα δεν της εχει κανει κατι και προσπαθούν με διατροφή και οι δυο.

Αχ κορίτσια! Δίδυμη κύηση,έβαλα συνολικά 15 κιλα,εκανα καισαρική και 2 εβδομάδες μετα τη γεννα ήμουν οςο ήμουν πριν μείνω έγκυος. Αυτα εγιναν μεσα με τέλη Μαρτίου.Η κοιλιά όμως εκει! Επιμένει! Θα αρχίσω πιλάτες στο σπιτι( γιατι που χρόνος με δίδυμα να παω και γυμναστήριο!) αλλα πολλές μου λένε οτι ακομα και ενα χρόνο μπορει να χρειαστει να φυγει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Τώρα το είδα Mary και Joka κι έχετε δίκιο. Ο Σφακιανουδης χθες μου είπε ότι οι εμβρυολογοι αξιολογουν τα έμβρυα με βάση τη μορφολογια τους. Άριστα μορφολογικα έμβρυα όπως τα δύο που έβαλα εγώ, μπορεί να μη δίνουν εγκυμοσύνη.

Εγώ έχω πει στον άνθρωπο ότι δεν εργάζομαι Κ δυσκολεύομαι οικονομικά αλλά αυτή τη φορά του είπα ότι θέλω να ελέγξουμε ότι μπορούμε. Ο άνθρωπος δε μπορώ να πω, το καταλαβαίνει Κ δε με βάζει σε περιττό κόστος όμως σκοπεύω αν τελικά δεν είναι το παράθυρο εμφύτευσης, να ρωτήσω Ιακεντρο για κόστος προεμφυτευτικου.

Και μετά βλέποντας και κάνοντας. Αυτή τη στιγμή έχω δυο πολύτιμα έμβρυα Κ σκέφτομαι, αν πετύχω καλή δική μου ωορρηξία, να ζητήσω να Παρει κ δικό μου ωάριο, μήπως είμαι τυχερή κι εχω κι άλλα έμβρυα. 

Κορίτσια, όσες έχετε κάνει era test με Σφακιανουδη μπορείτε να μου πείτε κόστος κι αν πονάει? Το Σφακ που ρώτησα για κόστος μου πε αν θυμάται καλά γύρω στα 450.

 Νομιζω στο ξανάέγραψα εμενα τα 4 έμβρυα που εςτειλα για προεμφυτευτικο μου τα κατέταξαν σε σειρά απο το καλύτερο στο χειρότερο και το νο 2 δεν ηταν υγιες ενώ το νο 3 ηταν.

Επισης δεν σημαίνει οτι ενα έμβρυο αν ειναι άρρωστο δεν εμφυτεύεται. Ποσες κυησεις με σύνδρομα γνωρίζουμε που διακόπηκαν;

επισης εβαλα δυο υγιή έμβρυα και μονο το ενα εμφυτεύτηκε. Δεν σου υπόσχεται τιποτα ο Προεμφυτευτικος. Τον κανεις μονο για να ξέρεις αν κανεις υγιή έμβρυα, αυτο σημαίνει οτι χρειαζεται ενας αριθμος ικανοποιητικός να ελέγξει τα εμβρύα τα δυο δεν λένε κατι.

 Ρωτα για το κόστος αλλα φαντάζομαι οτι θα σου πουν κατι πολυ υψηλό.

 Τελος εχω την εντύπωση οτι τα κοριτσια εδώ εδωσαν γύρω στα 700 για το ερα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα,

ευχομαι ολες να ειστε καλα και υγιης, 

κοριτσια εχω προβλημα παλι και χρειαζομαι την βοηθεια σας δεν με θελει ρε γαμωτο ολο εμποδια, 

το ταξιδι μου ειναι μια εβδομαδα μακρυα αλλα 90%  θα το ακυρωσω φοβαμαι οτι μετα αυξημενα κρουσματα να μην αποκλειστω ελλαδα και δυστυχως δεν εχω την πολυτελεια να μεινω θα χασω την δουλεια μου δεν φοβαμαι για κοροναιο αλλα να μην αποκλειστω 

τωρα να ρωτησω υπαρχουν αλλα κοριτσια που να εκαναν ραντεβου με σκαιπ με καποιο γιατρο λογο αποστασης? εγω ηδη πηρα τηλ τσιριγωτη και περιμενω απο δευτερα τηλεφωνημα για να δουμε πως θα γινει φυσικα με πληρωμη για να εχω ολη την προσοχη του και εχω ενα ακομη ραντεβου να κανονισω απο σκαιπ με παπαθανακο δεν ξερω ρε παιδια θα βγαλω ακρη απο το τηλ η θα χασω κι αλλο χρονο δωστε μου τα φωτα σας σας παρακαλω

Καλημέρα,εγώ ξερω οτι προς το παρόν δεν επιτρέπονται καν πτήσεις απο ΗΠΑ. Οχι μονο στην Ελλάδα αλλα σε όλες τις χώρες της ΕΕ υπαρχει απαγορευτικό.Τσεκαρε το αυτο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fleabag είπε:

Καλημερα,εγω θεσσαλονικη πλήρωσα 160 ευρω

Αχ κορίτσια! Δίδυμη κύηση,έβαλα συνολικά 15 κιλα,εκανα καισαρική και 2 εβδομάδες μετα τη γεννα ήμουν οςο ήμουν πριν μείνω έγκυος. Αυτα εγιναν μεσα με τέλη Μαρτίου.Η κοιλιά όμως εκει! Επιμένει! Θα αρχίσω πιλάτες στο σπιτι( γιατι που χρόνος με δίδυμα να παω και γυμναστήριο!) αλλα πολλές μου λένε οτι ακομα και ενα χρόνο μπορει να χρειαστει να φυγει!

Καλα δεν ειναι τα 15 κιλά; Ευχαριστημένος δεν ηταν ο γιατρος σου; Υπομονη κάνε ειναι πολυ νωρίς και ηταν και δυο τα μωρά. Μπορείς να βγαίνεις βόλτες με το καρότσι για περπάτημα;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Τώρα το είδα Mary και Joka κι έχετε δίκιο. Ο Σφακιανουδης χθες μου είπε ότι οι εμβρυολογοι αξιολογουν τα έμβρυα με βάση τη μορφολογια τους. Άριστα μορφολογικα έμβρυα όπως τα δύο που έβαλα εγώ, μπορεί να μη δίνουν εγκυμοσύνη.

Εγώ έχω πει στον άνθρωπο ότι δεν εργάζομαι Κ δυσκολεύομαι οικονομικά αλλά αυτή τη φορά του είπα ότι θέλω να ελέγξουμε ότι μπορούμε. Ο άνθρωπος δε μπορώ να πω, το καταλαβαίνει Κ δε με βάζει σε περιττό κόστος όμως σκοπεύω αν τελικά δεν είναι το παράθυρο εμφύτευσης, να ρωτήσω Ιακεντρο για κόστος προεμφυτευτικου.

Και μετά βλέποντας και κάνοντας. Αυτή τη στιγμή έχω δυο πολύτιμα έμβρυα Κ σκέφτομαι, αν πετύχω καλή δική μου ωορρηξία, να ζητήσω να Παρει κ δικό μου ωάριο, μήπως είμαι τυχερή κι εχω κι άλλα έμβρυα. 

Κορίτσια, όσες έχετε κάνει era test με Σφακιανουδη μπορείτε να μου πείτε κόστος κι αν πονάει? Το Σφακ που ρώτησα για κόστος μου πε αν θυμάται καλά γύρω στα 450.

Καλημέρα. Τι σου προτεινε ο Σφακ γενικά? Πάντως και να πάρεις δικά ωαρια δεν μπορείς να τα βάλεις μαζί.. Δηλαδή άλλη εξωσωματικη (3500αρι η και λιγότερο) τα δικά σου και άλλο κόστος η εμβρυομεταφορά  των δανείκων... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Καλα δεν ειναι τα 15 κιλά; Ευχαριστημένος δεν ηταν ο γιατρος σου; Υπομονη κάνε ειναι πολυ νωρίς και ηταν και δυο τα μωρά. Μπορείς να βγαίνεις βόλτες με το καρότσι για περπάτημα;

Ναι,πολυ ευχαριστημένος ηταν και για τα κιλα που ηταν πολυ καλα για δίδυμα και για την όλη εικόνα και πορεία που ειχα δεδομένης και της ηλικίας μου,48. Μου έλεγε ο γλυκούλης οτι θα μπορούσα άνετα να πω οτι ειμαι 35! Βόλτες βγαίνουμε αλλα οχι καθε μερα,δυστυχως ζω σε ελληνική επαρχιακή πόλη,τα πεζοδρόμια στενά και η πόλη εχει ανηφόρες κατηφόρες! Παντως σε γενικές γραμμές οι πόλεις μας δεν ειναι καθόλου φιλικές σε ΑΜΕΑ και καρότσια,η κατασταση ειναι τραγικη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Ναι,πολυ ευχαριστημένος ηταν και για τα κιλα που ηταν πολυ καλα για δίδυμα και για την όλη εικόνα και πορεία που ειχα δεδομένης και της ηλικίας μου,48. Μου έλεγε ο γλυκούλης οτι θα μπορούσα άνετα να πω οτι ειμαι 35! Βόλτες βγαίνουμε αλλα οχι καθε μερα,δυστυχως ζω σε ελληνική επαρχιακή πόλη,τα πεζοδρόμια στενά και η πόλη εχει ανηφόρες κατηφόρες! Παντως σε γενικές γραμμές οι πόλεις μας δεν ειναι καθόλου φιλικές σε ΑΜΕΑ και καρότσια,η κατασταση ειναι τραγικη!

Τι να πουμε και στην Αθηνα για τα πεζοδρόμια;;;;

 Μονο αν φορτώνεις το καρότσι στο αυτοκίνητο για να πας σε γήπεδο να περπατήσεις.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εχω δυο πρόσφατες και οι δυο με καισαρική και τους εχει μείνει η κοιλιά. Λένε οτι στην καισαρική μένει δεν ξερω γιατι. Η μια βάζει ζωνη, αλλα δεν της εχει κανει κατι και προσπαθούν με διατροφή και οι δυο.

Φτου... ομοιοπαθούσες δηλαδή... Θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα μήπως όταν περάσει το εξάμηνο βελτιωθεί λίγο η κατάσταση.

15 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Aποκλειεται  σε βιοψια για εξωσωματικη να μην εστιασει σε φλεγμονη

Κι αλλο? Τι αλλο?Να μην τρωμε μηπως? Βρε τι θα τραβηξουμε

Αχ αυτό αδυνατώ να κάνω με ευκολία...Τρώει και  μικρός από εμένα οπότε θα πεινάσει και άλλος...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Papy είπε:

Ωχχχχ ξεκίνησες???Ξέρεις τι μου ειπε ένας γιατρός οταν του ανεφερα ότι δεν άντεχα άλο τις ναυτίες κ τους εμετούς??Ότι είναι καλό σημάδι κ δείχνει υγιή εγκυμοσύνη:blink:Εγώ βέβαια ήμουν σα φάντασμα γιατι υπεφερα πολύ κ νόμιζα ότι με κοροϊδευε κ ήθελα νά τον κλωτσήσω αλλά το άκουσα κ απο άλλους..Οπότε..Καλή αρχή κ λίγο υπομονή.

Κ μενα μου εχει πει για τις σαρδέλες κ τρώω μια φορά τη βδομάδα.Δεν πρέπει να τρως πάνω απο 2 φορές εβδομαδιαίως

εγω παλι σαρδελες ετρωγα μόνιμα στην εγκυμοσύνη μ κ δεν μ ειπε κ τίποτα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα. Τι σου προτεινε ο Σφακ γενικά? Πάντως και να πάρεις δικά ωαρια δεν μπορείς να τα βάλεις μαζί.. Δηλαδή άλλη εξωσωματικη (3500αρι η και λιγότερο) τα δικά σου και άλλο κόστος η εμβρυομεταφορά  των δανείκων... 

Καλημερα

Ο Σφακιανουδης μου πρότεινε ότι έγραψα εχθές. Απλά κάνω διαφορες σκέψεις γιατί είναι μόνο δύο που σημαίνει αν αποτύχω χρειάζονται άλλα 4300 για δότρια. Τεσπα, περνούν πολλά από το μυαλό μου, προς το παρόν το βασικό είναι να αδιαθετησω. Μόλις αδιαθετησω μου πε ο Σφακ να του στείλω μήνυμα ώστε να μου πει πόσες εξετάσεις πρέπει να επαναληφθούν κι από εκεί βήμα βήμα. 

Ξεκινάμε από παραθυρο εμφύτευσης. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ο κοκοβιος μ σημερα δνε ηταν καλα.εκλανε ποναγε η κοιλιτσα μας μωλε....εγω παλι ετοιμαζω να βγω για βραδυ .ταισα την πασαρα στον πατερα της κ αυτο ητνα....χαχαψαχχαχαχαπαμε για ποτα....θα πιω για ολες σας.

Aχ, ψυχη μου , πονουσε η κοιλιτσα σου? Φιλακια στην κοιλιτσα να γιανει:wub:! Χαμομηλακι μηπως ηρεμησει? Καλα εκανες μαμα κ βγηκες να ξεσκασεις. Κι εμεις βγηκαμε για ποτακι κ να δουμε την πανσεληνο

9 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου, έχετε κι εσείς χαμηλή πίεση?

Τουτουνι, απο την αρχη ειχα πιεση το βραδυ 10. Αρα μαλλον το πρωι 9. Ειναι κ απ τη ζεστη. Παντως πολλα πρωινα ζαλιζομαι οποτε πεφτει μαλλον

Just now, Καντι είπε:

 Νομιζω στο ξανάέγραψα εμενα τα 4 έμβρυα που εςτειλα για προεμφυτευτικο μου τα κατέταξαν σε σειρά απο το καλύτερο στο χειρότερο και το νο 2 δεν ηταν υγιες ενώ το νο 3 ηταν.

Επισης δεν σημαίνει οτι ενα έμβρυο αν ειναι άρρωστο δεν εμφυτεύεται. Ποσες κυησεις με σύνδρομα γνωρίζουμε που διακόπηκαν;

επισης εβαλα δυο υγιή έμβρυα και μονο το ενα εμφυτεύτηκε. Δεν σου υπόσχεται τιποτα ο Προεμφυτευτικος. Τον κανεις μονο για να ξέρεις αν κανεις υγιή έμβρυα, αυτο σημαίνει οτι χρειαζεται ενας αριθμος ικανοποιητικός να ελέγξει τα εμβρύα τα δυο δεν λένε κατι.

 Ρωτα για το κόστος αλλα φαντάζομαι οτι θα σου πουν κατι πολυ υψηλό.

 Τελος εχω την εντύπωση οτι τα κοριτσια εδώ εδωσαν γύρω στα 700 για το ερα.

Συμφωνω απολυτως με οσα γραφεις. Μετα την αποτυχια ειχα ρωτησει για προεμφυτευτικο κ μου ειχε πει για δυο εμβρυα δεν αξιζει κ οτι στα δανεικα δεν κανουν γιατι συνηθως δεν εχουν θεμα. Δηλ. πολυ πιθανον τα επομενα εμβρυα της Thia να εμφυτευτουν μια χαρα. Το οτι δεν επιασαν με την πρωτη δε λεει κατι. Ετυχε. Επισης αν τα δυο ειναι υγιη μπορει να μην εμφυτευτουν παλι. 

Just now, Ele@n είπε:

Φτου... ομοιοπαθούσες δηλαδή... Θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα μήπως όταν περάσει το εξάμηνο βελτιωθεί λίγο η κατάσταση.

Αχ αυτό αδυνατώ να κάνω με ευκολία...Τρώει και  μικρός από εμένα οπότε θα πεινάσει και άλλος...

Βρε πλακα κανω. Ειναι δυνατον να μην τρως? Τωρα πρεπει να τρως καλα για το θηλασμο.Απλως να ειναι ποιοτικο το φαγητο. Πχ. κρεας , ψαρι ή κοτοπουλο ψητο με σαλατουλα. Μειωσε υδατανθρακες κ ψωμι. Ζαχαρη κ αλατι κομμενο. Τρωγε δηλ πιο πολυ πρωτεινες λαχανικα κ φρουτα. Και γαλακτοκομικα φυσικα αλλα με λιγο αλατι

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω παλι σαρδελες ετρωγα μόνιμα στην εγκυμοσύνη μ κ δεν μ ειπε κ τίποτα...

Γι'αυτό βγήκε τσαούσα η μπουμπού σου!!

Just now, Fleabag είπε:

Καλημερα,εγω θεσσαλονικη πλήρωσα 160 ευρω

Αχ κορίτσια! Δίδυμη κύηση,έβαλα συνολικά 15 κιλα,εκανα καισαρική και 2 εβδομάδες μετα τη γεννα ήμουν οςο ήμουν πριν μείνω έγκυος. Αυτα εγιναν μεσα με τέλη Μαρτίου.Η κοιλιά όμως εκει! Επιμένει! Θα αρχίσω πιλάτες στο σπιτι( γιατι που χρόνος με δίδυμα να παω και γυμναστήριο!) αλλα πολλές μου λένε οτι ακομα και ενα χρόνο μπορει να χρειαστει να φυγει!

Η γυμναστική νομίζω θα σε βοηθήσει πάρα πολυ!!Η κοιλίτσα είναι ενα μικρό τίμημα για τα αγγελούδια σου εεεεεε????

Βέβαια με βλέπω κ μένα να χτυπιέμαι μετά κ να ψαχνω τρόπους να επαναφέρω τη φόρμα μου!!!Πφφφφφ όλο γκρίνια είμαστε χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Καλημερα,εγω θεσσαλονικη πλήρωσα 160 ευρω

Αχ κορίτσια! Δίδυμη κύηση,έβαλα συνολικά 15 κιλα,εκανα καισαρική και 2 εβδομάδες μετα τη γεννα ήμουν οςο ήμουν πριν μείνω έγκυος. Αυτα εγιναν μεσα με τέλη Μαρτίου.Η κοιλιά όμως εκει! Επιμένει! Θα αρχίσω πιλάτες στο σπιτι( γιατι που χρόνος με δίδυμα να παω και γυμναστήριο!) αλλα πολλές μου λένε οτι ακομα και ενα χρόνο μπορει να χρειαστει να φυγει!

Για την κοιλια κοβεις αλατι κ ζαχαρη. Μειωνεις υδατανθρακες κ ψωμι. κι ενα κολπο που πιανει σε μενα, το βραδυ ενα γιαουρτακι μονο ή μια σαλατα

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...