Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 51 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H said:

Μια χαρα 9 κιλα στην εγκυμοσυνη. Οι γιατροι θελουν απο 6 εως 9 ιδανικα. Τωρα πως τα χανουμε κ πως τα παιρνουμε μετα ειναι ενα δυσκολο θεμα

Ναι. Δεν πήρα πολλά ευτυχώς. Κι αν έμενα στη διατριφή μου ως το τέλος θα είχ πάρει ακόμα λιγότερα. Έίναι που είχα το απόθεμα από πριν. 

Μετά βέβαια δεν μπορώ να πω ότι προσπάθησα καθόλου. Γι αυτό και 9.5 μήνες μετά παραμένουν και τα κιλά και η κοιλιά. Μπορεί να θηλάζω και υποτίθεται ότι φεύγουν κάποιες έξτρα θερμίδες έτσι, αλλά όταν οι εισερχόμενες είναι πολλαπλάσιες και τις παίρνεις ξαπλωμένη στον καναπέ δεν είναι και δύσκολο να μην δεις διαφορά...

Το πρώτο τρίμηνο τσάκιζα 1 με 2 ντόνατς τη μέρα...χεχε ε

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μα ακριβώς ομως.....θα παρω μια να χω να γελαμε....ρε τον κοκοβιο μ...

Καλά αυτοί οι 2 οκ...Εσύ παινεμενη μου 4γυρισες????μπράβο σου κοπελα μου...φτου φτου...!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Ναι. Δεν πήρα πολλά ευτυχώς. Κι αν έμενα στη διατριφή μου ως το τέλος θα είχ πάρει ακόμα λιγότερα. Έίναι που είχα το απόθεμα από πριν. 

Μετά βέβαια δεν μπορώ να πω ότι προσπάθησα καθόλου. Γι αυτό και 9.5 μήνες μετά παραμένουν και τα κιλά και η κοιλιά. Μπορεί να θηλάζω και υποτίθεται ότι φεύγουν κάποιες έξτρα θερμίδες έτσι, αλλά όταν οι εισερχόμενες είναι πολλαπλάσιες και τις παίρνεις ξαπλωμένη στον καναπέ δεν είναι και δύσκολο να μην δεις διαφορά...

Το πρώτο τρίμηνο τσάκιζα 1 με 2 ντόνατς τη μέρα...χεχε ε

Ε, τι να κανουμε μετα απο τοση στερηση πεφτουμε με τα μουτρα. Δεν πειραζει, υπομονη κ θα τα χασεις. Κι εγω μολις γεννησω θα πλακωσω κρεπες πιτσες μελια ταχινια χυμους γλυκα κ οτι στερηθηκα ως τωρα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

@Fleabag καλημερα κοριτσαρα μου ναι απαγαρευονται εχεις δικιο αλλα αν εχεις ελληνικη ταυτοτητα μπαινεις ελλαδα δεν υπαρχει απαγορευτικο για ελληνες το θεμα ειναι επιφοβο να μην μπλοκαριστω εκει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

βγήκα που λετε εχτες χρυσαφενιες μ κ γυριζω σπιτι κ βλεπω την μικρη τουρλα τα ματια να παιζει στο λικνο της κ ο μπαμπας της με το κεφάλι τ πλαγια μεσα στο λικνο να κοιμαται..ε αγαπη ηρθα τ λεω...ναι ναι μ λεεει να τη κοιμάται ολα καλα...τι λες μανα μ τ λεω γαι δες????

Κλαιωωωωω


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κρισταλενια είπε:

@Fleabag καλημερα κοριτσαρα μου ναι απαγαρευονται εχεις δικιο αλλα αν εχεις ελληνικη ταυτοτητα μπαινεις ελλαδα δεν υπαρχει απαγορευτικο για ελληνες το θεμα ειναι επιφοβο να μην μπλοκαριστω εκει

Εδω γιατι να μπλοκαριστεις? Το αντιθετο ειναι πιο πιθανον εφοσον οι ΗΠΑ ειναι φουλ σε κορωνοιο

Just now, Thia1985 είπε:

Κλαιωωωωω

Ελα να κλαψουμε μαζι. Ο κοκοβιος πολυ απλα ....δεν υπαρχει! Μαρκα μεγαλη:D

  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Αχ αυτά τα κιλά... Πριν την εγκυμοσύνη μετα από μία αποτυχημένη διέγερση και μία αρνητική χοριακή με ωάρια δότριας πήρα 12 κιλά. Όταν έμεινα έγκυος έχασα 7 το πρώτο τρίμηνο. Σε όλη την εγκυμοσύνη πήρα 9 (σύνολο μαζί με αυτά που έχασα). Μετά τη γέννα έχασα 5 τα οποία και ξαναπήρα... Τώρα είμαι όσο ξεκίνησα την εγκυμοσύνη αν και πρέπει να έχω χάσει το 1.

Νομίζω πρέπει να ξαναμείνω έγκυος μπας και χάσω κανένα κιλό παραπάνω...χεχε

Εγώ ευτυχώς παρότι 14 μέρες ήμουν μέσα χωρίς να κάνω τπτ δε φαίνεται να πήρα κιλά. Θα το επιβεβαιώσω όταν πάω δικούς μου που έχουν ζυγαριά ακρίβειας λόγω σακχάρου της μαμάς.Τωρα κάνουν διατροφή κι αυτοί οπότε μαγειρεύουν διαιτητικά Κ όταν θα μαι εκεί δε θα ξεφεύγω. Θέλω να χάσω είτε έχω πάρει είτε όχι, να αποτοξίνωσω γενικά τον οργανισμό μου. Σήμερα πήγαμε για καφέ κέντρο, πήρα φρέντο εσπρέσο Κ με τάραξε, μετά συγχωρήσεως ρευομουν ώρες. Ο άντρας μου που είναι πολύ ψαγμενος σε αυτά λόγω διατροφής μου πε το χαρμάνι. 

Just now, Mary H είπε:

Εδω γιατι να μπλοκαριστεις? Το αντιθετο ειναι πιο πιθανον εφοσον οι ΗΠΑ ειναι φουλ σε κορωνοιο

Ελα να κλαψουμε μαζι. Ο κοκοβιος πολυ απλα ....δεν υπαρχει! Μαρκα μεγαλη:D

Θα τη βάλω να κάνει παρέα με την αδερφή του βαφτιστηριου μου. 3.5 ετών παρακαλώ με βαμμένο νύχι σε χέρια Κ πόδια της λέω ποιος το κανε αυτό? Εγώ, μόνη μου! Μιλάμε για ταλέντο. Αυτές οι δυο μαζί θα τρελάνουν κόσμο. Έκλαψα σκεπτόμενη τον άντρα της να της λέει όλα καλά κοιμάται. Ε ρε πλάκα!! 

  • Χαχα 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Εδω γιατι να μπλοκαριστεις? Το αντιθετο ειναι πιο πιθανον εφοσον οι ΗΠΑ ειναι φουλ σε κορωνοιο

Ελα να κλαψουμε μαζι. Ο κοκοβιος πολυ απλα ....δεν υπαρχει! Μαρκα μεγαλη:D

γιατι ερχομαι απο νεα υορκη βελιγραδι και μετα θεσσαλονικη και στη σερβια αυτη τη στιγμη εχουν παρα πολλα κρουσματα και μαλον θα κλεισουν τα συνορα δεν ειναι μονο η ελλαδα αλλα και απο που θα περασω 

21 hours ago, Ydroxoos76 said:

κορίτσι μου γλυκό για να καταλάβω στην Αθήνα θα ερχόσουν μόνο για να κάνεις ραντεβού και να συνεννοηθείς με τους γιατρούς η για εμβρυομεταφορά;

καλημερα κοριτσι μονο για ραντεβου θα ερχομουν για να γινουν ολα σωστα αυτη την φορα περναει ο χρονος και αρχιζω και αγχωνομαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

γιατι ερχομαι απο νεα υορκη βελιγραδι και μετα θεσσαλονικη και στη σερβια αυτη τη στιγμη εχουν παρα πολλα κρουσματα και μαλον θα κλεισουν τα συνορα δεν ειναι μονο η ελλαδα αλλα και απο που θα περασω 

Οχι, απο Σερβια μην ερχεσαι κλεινουν τα συνορα απο αυριο! Αεροπορικως απευθειας δεν μπορεις? Δεν ερχονται απο ΗΠΑ?Αλλιως απο αλλο δρομο. Μηπως απο Βουλγαρια Προμαχωνα κλπ


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Οχι, απο Σερβια μην ερχεσαι κλεινουν τα συνορα απο αυριο! Αεροπορικως απευθειας δεν μπορεις? Δεν ερχονται απο ΗΠΑ?Αλλιως απο αλλο δρομο. Μηπως απο Βουλγαρια Προμαχωνα κλπ

Ναι ναι, κλείνουν τα σύνορα λόγω κρουσμάτων! 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Ε, τι να κανουμε μετα απο τοση στερηση πεφτουμε με τα μουτρα. Δεν πειραζει, υπομονη κ θα τα χασεις. Κι εγω μολις γεννησω θα πλακωσω κρεπες πιτσες μελια ταχινια χυμους γλυκα κ οτι στερηθηκα ως τωρα

Τι κανεις κοριτσι μου;; εχασα επεισοδια κι εσυ τελικα με διαβητη και διατροφη;;; :( ρε τι κακο μας εχει βρει...εντωμεταξυ κι εγω η αμοιρη που στερηθηκα τα παντα και πηρα ολα κι ολα 4 κιλα, ελεγα θα φαω μετα τον αμπακα...κρεπες βαφλες σοκολατες πιτσες σουβλακια κλπ κλπ...εμ ελα που το συμπαν ειχε αλλα σχεδια... η μικρη μου εκδηλωσε αλλεργια κι επειδη την θηλαζω αποκλειστικα κομμενα: γαλα, γιαουρτι, τυρια, σογια, ξυδι, μοσχαρι, κρεατα ψαρια πλην ελευθερας βοσκης, οτιδηποτε αναφερει ιχνη γαλακτος η σογιας τουτ εστιν απο ψωμι τοστ, ως ταχινι, απαγορευονται τα επεξεργασμενα, οι αρωματικες υλες, οποτε δεν εμπιστευομαι τιποτα τυποποιημενο η απεξω....δραμα... ενα θα σου πω..αναπολω την εποχη του διαβητη κυησης!! :-P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ε, τι να κανουμε μετα απο τοση στερηση πεφτουμε με τα μουτρα. Δεν πειραζει, υπομονη κ θα τα χασεις. Κι εγω μολις γεννησω θα πλακωσω κρεπες πιτσες μελια ταχινια χυμους γλυκα κ οτι στερηθηκα ως τωρα

Κοριτσάκι για το μέλι ρώτα τον γιατρό σου, ειδικά αν θηλάζεις. Νομίζω δεν κάνει για το μωρό. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Τι κανεις κοριτσι μου;; εχασα επεισοδια κι εσυ τελικα με διαβητη και διατροφη;;; :( ρε τι κακο μας εχει βρει...εντωμεταξυ κι εγω η αμοιρη που στερηθηκα τα παντα και πηρα ολα κι ολα 4 κιλα, ελεγα θα φαω μετα τον αμπακα...κρεπες βαφλες σοκολατες πιτσες σουβλακια κλπ κλπ...εμ ελα που το συμπαν ειχε αλλα σχεδια... η μικρη μου εκδηλωσε αλλεργια κι επειδη την θηλαζω αποκλειστικα κομμενα: γαλα, γιαουρτι, τυρια, σογια, ξυδι, μοσχαρι, κρεατα ψαρια πλην ελευθερας βοσκης, οτιδηποτε αναφερει ιχνη γαλακτος η σογιας τουτ εστιν απο ψωμι τοστ, ως ταχινι, απαγορευονται τα επεξεργασμενα, οι αρωματικες υλες, οποτε δεν εμπιστευομαι τιποτα τυποποιημενο η απεξω....δραμα... ενα θα σου πω..αναπολω την εποχη του διαβητη κυησης!! :-P

Ε, οχι ρε φιλεναδα!!!!Πολυ πικρα! Υπομονη! Ειμαστε κ πετσι κ κοκκαλο, ποιος μας καταραστηκε ρε γμτ?Κι εγω με διαβητη κυησης αλλα ελαφριας μορφης. Μονο στο πρωινο ανεβαζω οποτε μονο τοστακι κ μετα ενα φρουτο. Μεσημερι κ βραδυ οκ αλλα προσεχω τα παντα. ειναι κι η μικτη ζουμπουρλουλα(2600γρ 33η εβομαδα) οποτε προσεχω πολυ. Ευτυχως ειδε τους υπερηχους η ντοκ κ μου ειπε ολα οκ

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλά αυτοί οι 2 οκ...Εσύ παινεμενη μου 4γυρισες????μπράβο σου κοπελα μου...φτου φτου...!!!

λιγο μωλε ξενύχτι....τι να κανω...απ ολα πρέπει να κανουκε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...