Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Η κυηση δεν κινδυνευει απο αλατι προκαλει ομως φουλ κατακρατηση και οσο μπορουμε πρεπει να το περιοριζουμε.Κοιτα,εμένα σύμφωνα με τις τελευταιες οδηγίες της nhs η γιατρος μου επιτρεπει τονο κονσερβα σε ορισμενη ποσοτητα.Εχω ηδη φαει rio mare.Για το σουσι μου ειπε οτι μπορω επισης,αρκει να ξερω οτι ειναι εγγυημενο το περιβαλλον και δε θα παθω δηλητηριαση.Το ιδιο και για φυλλωδη λαχανικα κλπ.

Εμενα το σακχαρο 81 ευτυχως οποτε ειμαι ησυχη απο αυτό.

Η διαβητολογος μου γραφει στις οδηγιες να αποφευγω καποια ψαρια κ σ αυτα και τη σαρδελα λογω βαρεων μεταλλων. Καλα ο τονος κ ο σολομος, μα κι η σαρδελα? Ετρωγα μια φορα τη βδομαδα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Η διαβητολογος μου γραφει στις οδηγιες να αποφευγω καποια ψαρια κ σ αυτα και τη σαρδελα λογω βαρεων μεταλλων. Καλα ο τονος κ ο σολομος, μα κι η σαρδελα? Ετρωγα μια φορα τη βδομαδα

Παραθέτω απο τον ιστότοπο της NHS, section "pregnancy nutrition".

    What to eat

        cooked fish and seafood

  • smoked fish such as smoked salmon and trout
  • raw or lightly cooked fish in sushi, if the fish has been frozen first
  • cooked shellfish, such as mussels, lobster, crab, prawns, scallops and clams
  • cold pre-cooked prawns

What to limit

  • you should eat no more than 2 portions of oily fish a week, such as salmon, trout, mackerel or herring
  • you should eat no more than 2 tuna steaks (about 140g cooked or 170g raw) or 4 medium-size cans of tuna (about 140g when drained) per week

Tuna does not count as an oily fish

You can have 2 tuna steaks, or 4 medium-size cans of fish, as well as 2 portions of oily fish.

What to avoid

  • swordfish
  • marlin
  • shark
  • raw shellfish
  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Η κυηση δεν κινδυνευει απο αλατι προκαλει ομως φουλ κατακρατηση και οσο μπορουμε πρεπει να το περιοριζουμε.Κοιτα,εμένα σύμφωνα με τις τελευταιες οδηγίες της NHS η γιατρος μου επιτρεπει τονο κονσερβα σε ορισμενη ποσοτητα.Εχω ηδη φαει rio mare.Για το σουσι μου ειπε οτι μπορω επισης,αρκει να ξερω οτι ειναι εγγυημενο το περιβαλλον και δε θα παθω δηλητηριαση.Το ιδιο και για φυλλωδη λαχανικα κλπ.

Εμενα το σακχαρο 81 ευτυχως οποτε ειμαι ησυχη απο αυτό.

Πως μπορει σ ενα εστιατόριο να ειναι εγγυημένο το περιβάλλον και μπροστά σου να τα στήσουν το πλύσιμο που εγινε μονο απο τα χέρια μας μπορει να ειναι σίγουρο. Εμενα ο γιατρος μου απαγόρεψε εντελώς κονσέρβες και σούσι φυσικα και σαλάτα  μονο ψητά λαχανικά απ έξω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Παραθέτω απο τον ιστότοπο της NHS, section "pregnancy nutrition".

    What to eat

        cooked fish and seafood

  • smoked fish such as smoked salmon and trout
  • raw or lightly cooked fish in sushi, if the fish has been frozen first
  • cooked shellfish, such as mussels, lobster, crab, prawns, scallops and clams
  • cold pre-cooked prawns

What to limit

  • you should eat no more than 2 portions of oily fish a week, such as salmon, trout, mackerel or herring
  • you should eat no more than 2 tuna steaks (about 140g cooked or 170g raw) or 4 medium-size cans of tuna (about 140g when drained) per week

Tuna does not count as an oily fish

You can have 2 tuna steaks, or 4 medium-size cans of fish, as well as 2 portions of oily fish.

What to avoid

  • swordfish
  • marlin
  • shark
  • raw shellfish

Δεν εχει μεσα τη σαρδελα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Η διαβητολογος μου γραφει στις οδηγιες να αποφευγω καποια ψαρια κ σ αυτα και τη σαρδελα λογω βαρεων μεταλλων. Καλα ο τονος κ ο σολομος, μα κι η σαρδελα? Ετρωγα μια φορα τη βδομαδα

Εμενα πάλι ο γιατρος μου τις σαρδέλες τις εχει ως απαραίτητες για τον εγκέφαλο του μωρού.!

Just now, anoulious είπε:

Ειναι σαν πάστα οι τυρόπιτες

Θα προτιμήσω να φάω πάστα! :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Πως μπορει σ ενα εστιατόριο να ειναι εγγυημένο το περιβάλλον και μπροστά σου να τα στήσουν το πλύσιμο που εγινε μονο απο τα χέρια μας μπορει να ειναι σίγουρο. Εμενα ο γιατρος μου απαγόρεψε εντελώς κονσέρβες και σούσι φυσικα και σαλάτα  μονο ψητά λαχανικά απ έξω.

Έχουμε κάποιες ταβέρνες που παμε χρόνια κι εμπιστευόμαστε.Εκεί θα τρώω απ όλα διοτι ξερω ότι θα με προσέξουν.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα,

ευχομαι ολες να ειστε καλα και υγιης, 

κοριτσια εχω προβλημα παλι και χρειαζομαι την βοηθεια σας δεν με θελει ρε γαμωτο ολο εμποδια, 

το ταξιδι μου ειναι μια εβδομαδα μακρυα αλλα 90%  θα το ακυρωσω φοβαμαι οτι μετα αυξημενα κρουσματα να μην αποκλειστω ελλαδα και δυστυχως δεν εχω την πολυτελεια να μεινω θα χασω την δουλεια μου δεν φοβαμαι για κοροναιο αλλα να μην αποκλειστω 

τωρα να ρωτησω υπαρχουν αλλα κοριτσια που να εκαναν ραντεβου με σκαιπ με καποιο γιατρο λογο αποστασης? εγω ηδη πηρα τηλ τσιριγωτη και περιμενω απο δευτερα τηλεφωνημα για να δουμε πως θα γινει φυσικα με πληρωμη για να εχω ολη την προσοχη του και εχω ενα ακομη ραντεβου να κανονισω απο σκαιπ με παπαθανακο δεν ξερω ρε παιδια θα βγαλω ακρη απο το τηλ η θα χασω κι αλλο χρονο δωστε μου τα φωτα σας σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα,

ευχομαι ολες να ειστε καλα και υγιης, 

κοριτσια εχω προβλημα παλι και χρειαζομαι την βοηθεια σας δεν με θελει ρε γαμωτο ολο εμποδια, 

το ταξιδι μου ειναι μια εβδομαδα μακρυα αλλα 90%  θα το ακυρωσω φοβαμαι οτι μετα αυξημενα κρουσματα να μην αποκλειστω ελλαδα και δυστυχως δεν εχω την πολυτελεια να μεινω θα χασω την δουλεια μου δεν φοβαμαι για κοροναιο αλλα να μην αποκλειστω 

τωρα να ρωτησω υπαρχουν αλλα κοριτσια που να εκαναν ραντεβου με σκαιπ με καποιο γιατρο λογο αποστασης? εγω ηδη πηρα τηλ τσιριγωτη και περιμενω απο δευτερα τηλεφωνημα για να δουμε πως θα γινει φυσικα με πληρωμη για να εχω ολη την προσοχη του και εχω ενα ακομη ραντεβου να κανονισω απο σκαιπ με παπαθανακο δεν ξερω ρε παιδια θα βγαλω ακρη απο το τηλ η θα χασω κι αλλο χρονο δωστε μου τα φωτα σας σας παρακαλω

κορίτσι μου γλυκό για να καταλάβω στην Αθήνα θα ερχόσουν μόνο για να κάνεις ραντεβού και να συνεννοηθείς με τους γιατρούς η για εμβρυομεταφορά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Εγω νομίζα  ότι ο Παντος δε στέλνει Νικα, κάνει τώρα το ngs για φλεγμονές αλλά ο Σφακ συνεχιζε να στέλνει.. 

τι να σου πω, εμενα δε μου ειπε να στείλω στο Νικά, παρόλο που το πρότεινα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Έχουμε κάποιες ταβέρνες που παμε χρόνια κι εμπιστευόμαστε.Εκεί θα τρώω απ όλα!!!

Κι εμεις τρώμε χρόνια απο καποια μαγαζιά αλλα την λιστερια και τι τοξόπλασμα αν τα πάθεις χωρις να εισαι εγκυος δεν εγινε και κατι, αν εισαι ομως και τα πάθεις κατι εγινε.

 Επισης οταν σου βγάζουν μια τέτοια λίστα με ποσότητες και φαγητά που επιτρεπεται να φας λίγες φορές και απο λιγο δεν καταλαβαινω οι περισσότερες ειναι απλα επιβαρυντικές; Ή αυξάνεις τις πιθανότητες οσο περισσότερες φας κατι μα πάθεις στατιστικά.

 Γιατι αν ειναι το πρώτο δεν θα κάθομαι να μετράω ποσές φορές έφαγα και ποσα γραμμάρια για να μην πάθει κατι το μωρο. Δεν τρώω καθόλου και τελειώνει το θεμα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κι εμεις τρώμε χρόνια απο καποια μαγαζιά αλλα την λιστερια και τι τοξόπλασμα αν τα πάθεις χωρις να εισαι εγκυος δεν εγινε και κατι, αν εισαι ομως και τα πάθεις κατι εγινε.

 Επισης οταν σου βγάζουν μια τέτοια λίστα με ποσότητες και φαγητά που επιτρεπεται να φας λίγες φορές και απο λιγο δεν καταλαβαινω οι περισσότερες ειναι απλα επιβαρυντικές; Ή αυξάνεις τις πιθανότητες οσο περισσότερες φας κατι μα πάθεις στατιστικά.

 Γιατι αν ειναι το πρώτο δεν θα κάθομαι να μετράω ποσές φορές έφαγα και ποσα γραμμάρια για να μην πάθει κατι το μωρο. Δεν τρώω καθόλου και τελειώνει το θεμα.

Για να μη θεωρηθώ αιρετική πάλι, λίστα αυτή είναι οι επικαιροποιημένες οδηγιες του ΠΟΥ για τη διατροφή στην εγκυμοσύνη,άγνωστη μάλλον στους περισσότερους Έλληνες γιατρούς.

Εγω προσωπικα επειδη ποτε δεν υπερεβαινα αυτες τις ποσότητες,όπως πιστεύω και οι περισσότεροι άνθρωποι, με κανει νιωθω πολύ όμορφα και άσφαλή να ξερω ότι δε αλλαξουν οι διατροφικές μου συνήθειες και δε θα στερηθω τίποτα.Τα περισσοτερα αν ειδες αναφέρονται σε μερίδες.Αν τωρα καποια έγκυος θεωρει σωστό να τα κόψει όλα και νιωθει πιο ασφαλης με αυτό,αποδεκτό.Εγω ικανοποιηθηκα απόλυτα που η γιατρός μου μου παρουσιασε τις παγκόσμιες οδηγιες.

Επίσης,δεν πιστευω οτι αν φαω στα συγκεκριμένα εστιατορια θα πάθω κάτι οποτε θα συνεχίσω κανονικά.Ολα ειναι θέμα προσωπικής κρίσης.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...