Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

17 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Πωπω τελειαααααα....Πολλά πολλά συγχαρητήρια....μωρακιαααα ερχονταιιιιι!!!

Εισαι θεα ρε ..σε λατρεύω!!!ήθελα να ήμουν μαζί σας...να φάω τον κοκοβιο!!!

Σ'ευχαριστώ γλυκιά μου!!

4 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Τι τελεια!Ο καλυτερος συνδυασμός! Μπραβο κουκλα μου!!!!

Τι ναπω βρε κοριτσι!Απαραδεκτοι.

Να ξερεις οτι ο δικος μου γιατρος μεχρι τουλαχιστον πριν ενα μηνα εκανε ραντεβου με σκαιπ. Αλλα ειναι Θεσσαλονικη

Κοκοβιε μου εσυ, ερχομαι να φαω μπουτακια, σλουρπ σλουρπ:-D

Νατασσακι χθες δεν ειχες υπερηχο????

Να'σαι καλά Μαιρούλα μου!!Κ μεις χαρήκαμε πολύ!!

3 ώρες πρίν, Katerina13 είπε:

Τέλεια!!Συγχαρητηρια!!!

Κ στα δικά σου τώρα κοριτσάκι μου:x

2 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

σουπες Papy μου!! με το καλό! 

Σ'ευχαριστώ Παπάκι!!Τι κάνουν τα μικρά παπάκια μας??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Σήμερα πήγα πρωί πρωί κι έκανα εξετάσεις, της δεύτερης ημέρας του κύκλου Κ ζήτησα Κ όσες σχετίζονται με θυρεοειδή να δω αν επηρεάστηκε από τα φάρμακα. Αναμένω αποτελέσματα να τα στείλω Σφακ να δω τι θα μου πει. 

2 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

σουπες Papy μου!! με το καλό! 

Εσάς τις δυο κοπελιές σας μπερδεύω!!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Σ'ευχαριστώ γλυκιά μου!!

Να'σαι καλά Μαιρούλα μου!!Κ μεις χαρήκαμε πολύ!!

Κ στα δικά σου τώρα κοριτσάκι μου:x

Σ'ευχαριστώ Παπάκι!!Τι κάνουν τα μικρά παπάκια μας??

Θα πάμε Παρασκευή πρώτη επίσκεψη στην γυναικολόγο μου μετά τον γιατρό της εξωσωματκης οπότε θα δω τα παπάκια μου! Ελπίζω να μεγαλώσανε! Ρε γμτ δεν σταματάει η αγωνία 

Just now, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα. 

Σήμερα πήγα πρωί πρωί κι έκανα εξετάσεις, της δεύτερης ημέρας του κύκλου Κ ζήτησα Κ όσες σχετίζονται με θυρεοειδή να δω αν επηρεάστηκε από τα φάρμακα. Αναμένω αποτελέσματα να τα στείλω Σφακ να δω τι θα μου πει. 

Εσάς τις δυο κοπελιές σας μπερδεύω!!! Χαχαχα

Με το δίκιο σου.. papy papaki και διδυμακια και οι 2!

  • Χαχα 4

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Σ'ευχαριστώ γλυκιά μου!!

Να'σαι καλά Μαιρούλα μου!!Κ μεις χαρήκαμε πολύ!!

Κ στα δικά σου τώρα κοριτσάκι μου:x

Σ'ευχαριστώ Παπάκι!!Τι κάνουν τα μικρά παπάκια μας??

Papy τι ωραία , συγχαρητήρια ! Τέλειος συνδυασμός

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, thalasa είπε:

Papy τι ωραία , συγχαρητήρια ! Τέλειος συνδυασμός

Ναι τα ζουζουνάκια μου συνδυάστηκαν υπέροχα!!Σ'ευχαριστώ κουκλίτσα!!

Just now, Papaki@ είπε:

Θα πάμε Παρασκευή πρώτη επίσκεψη στην γυναικολόγο μου μετά τον γιατρό της εξωσωματκης οπότε θα δω τα παπάκια μου! Ελπίζω να μεγαλώσανε! Ρε γμτ δεν σταματάει η αγωνία 

Με το δίκιο σου.. papy papaki και διδυμακια και οι 2!

Δε σταματάει ποτέεεεεεεεε!!!Αλλά είναι η πιο ευχάριστη αγωνία στον κόσμο όλο!!Με το καλό να τα δείτε κ περιμένουμε να ακούσουμε τα όμορφα συναισθήματα:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου βγήκαν οι εξετάσεις μου, μίλησα και με τον γιατρό ο οποίος είπε εμβρυομεταφορα! Λέω γιατρέ μου, είναι πολύτιμα τα μωρά μου κι αν είναι το ΕΡΑ Κ τα χάσω Κ μου λέει η fsh σου είναι πολύ καλή, θεωρώ ότι σε φυσικό κύκλο θα έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Θα πάω λοιπόν Τετάρτη για υπέρηχο Κ εξετάσεις. Ο άντρας μου συμφωνεί, εγώ αγωνιώ!! Είναι τα πολύτιμα Παγωτινια μου αυτά! 

Just now, Papaki@ είπε:

Θα πάμε Παρασκευή πρώτη επίσκεψη στην γυναικολόγο μου μετά τον γιατρό της εξωσωματκης οπότε θα δω τα παπάκια μου! Ελπίζω να μεγαλώσανε! Ρε γμτ δεν σταματάει η αγωνία 

Με το δίκιο σου.. papy papaki και διδυμακια και οι 2!

εντάξει, αυτό με βοηθά κάπως. Και οι δυο αγόρι κορίτσι ή θα με μπερδεψετε??? Χαχαχα

Δεν ξέρω, ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει, Ο άντρας μου λέει είσαι καλά? Φυσικά Κ θα το κάνουμε. Στο μεταξύ, είχα προετοιμαστεί ώστε να διαπραγματευτώ κόστος ΕΡΑ όμως με αιφνιδίασε! 

  • Μου αρέσει 9

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Κορίτσια, να σας πω και ένα κουφό που έγινε χθες. Πήγα στον γυναικολόγο μου για τεστ παπ, και πάντα μου κάνει και υπέρηχο. Ε λοιπόν το ενδομητριο μου χθες ήταν 10,1 !! Καλά πως έγινε αυτο του λέω , γίνονται και μικρά θαύματα μου λέει. Κουφάθηκα !

και οταν θα έρθει η ώρα σε 2-3 μήνες για την ετ, πόσο θα είναι άραγε.. Τι να πω. Με ένα cyclacur τη μερα, ίσα ίσα να μου έρθει περιοδος . Το μόνο διαφορετικό που κάνω ειναι τα υπόθετα που βάζω για τη θεραπεία που κάνω, αλλα δε νομιζω να παίζει ρόλο αυτο

απλά χάρηκα η καυμενουλα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Πρωτη φορα εχω τέτοιο ενδομητριο 

 

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου βγήκαν οι εξετάσεις μου, μίλησα και με τον γιατρό ο οποίος είπε εμβρυομεταφορα! Λέω γιατρέ μου, είναι πολύτιμα τα μωρά μου κι αν είναι το ΕΡΑ Κ τα χάσω Κ μου λέει η fsh σου είναι πολύ καλή, θεωρώ ότι σε φυσικό κύκλο θα έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Θα πάω λοιπόν Τετάρτη για υπέρηχο Κ εξετάσεις. Ο άντρας μου συμφωνεί, εγώ αγωνιώ!! Είναι τα πολύτιμα Παγωτινια μου αυτά! 

εντάξει, αυτό με βοηθά κάπως. Και οι δυο αγόρι κορίτσι ή θα με μπερδεψετε??? Χαχαχα

Δεν ξέρω, ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει, Ο άντρας μου λέει είσαι καλά? Φυσικά Κ θα το κάνουμε. Στο μεταξύ, είχα προετοιμαστεί ώστε να διαπραγματευτώ κόστος ΕΡΑ όμως με αιφνιδίασε! 

Ο γιατρός σου είναι άριστος επιστήμονας οπότε για να στο προτείνει προφανώς κάτι καλό βλέπει..Κ τελικά όλα γίνονται εκεί που δεν τα περιμένεις!!

Πάλι στην τσίτα θα 'μαστε λοιπόν??

Just now, thalasa είπε:

Κορίτσια, να σας πω και ένα κουφό που έγινε χθες. Πήγα στον γυναικολόγο μου για τεστ παπ, και πάντα μου κάνει και υπέρηχο. Ε λοιπόν το ενδομητριο μου χθες ήταν 10,1 !! Καλά πως έγινε αυτο του λέω , γίνονται και μικρά θαύματα μου λέει. Κουφάθηκα !

και οταν θα έρθει η ώρα σε 2-3 μήνες για την ετ, πόσο θα είναι άραγε.. Τι να πω. Με ένα cyclacur τη μερα, ίσα ίσα να μου έρθει περιοδος . Το μόνο διαφορετικό που κάνω ειναι τα υπόθετα που βάζω για τη θεραπεία που κάνω, αλλα δε νομιζω να παίζει ρόλο αυτο

απλά χάρηκα η καυμενουλα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Πρωτη φορα εχω τέτοιο ενδομητριο 

Τέλειο το ενδομήτριο,  είναι ένα πολύ ωραίο δεδομένο κ καλά έκανες κ χάρηκες γιατί κ το λεπτό ενδομήτριο είναι δυστυχώς πονοκέφαλος για πολλά κορότσια..Ευτυχώς τις περισσότερες φορές φτιάχνει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου βγήκαν οι εξετάσεις μου, μίλησα και με τον γιατρό ο οποίος είπε εμβρυομεταφορα! Λέω γιατρέ μου, είναι πολύτιμα τα μωρά μου κι αν είναι το ΕΡΑ Κ τα χάσω Κ μου λέει η fsh σου είναι πολύ καλή, θεωρώ ότι σε φυσικό κύκλο θα έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Θα πάω λοιπόν Τετάρτη για υπέρηχο Κ εξετάσεις. Ο άντρας μου συμφωνεί, εγώ αγωνιώ!! Είναι τα πολύτιμα Παγωτινια μου αυτά! 

εντάξει, αυτό με βοηθά κάπως. Και οι δυο αγόρι κορίτσι ή θα με μπερδεψετε??? Χαχαχα

Δεν ξέρω, ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει, Ο άντρας μου λέει είσαι καλά? Φυσικά Κ θα το κάνουμε. Στο μεταξύ, είχα προετοιμαστεί ώστε να διαπραγματευτώ κόστος ΕΡΑ όμως με αιφνιδίασε! 

Αυτά τα πολύτιμο παγωτινια σου θα είναι και τα τυχερά. Έχε πίστη!

Να μας πεις τα νέα σου την Τετάρτη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, thalasa είπε:

Κορίτσια, να σας πω και ένα κουφό που έγινε χθες. Πήγα στον γυναικολόγο μου για τεστ παπ, και πάντα μου κάνει και υπέρηχο. Ε λοιπόν το ενδομητριο μου χθες ήταν 10,1 !! Καλά πως έγινε αυτο του λέω , γίνονται και μικρά θαύματα μου λέει. Κουφάθηκα !

και οταν θα έρθει η ώρα σε 2-3 μήνες για την ετ, πόσο θα είναι άραγε.. Τι να πω. Με ένα cyclacur τη μερα, ίσα ίσα να μου έρθει περιοδος . Το μόνο διαφορετικό που κάνω ειναι τα υπόθετα που βάζω για τη θεραπεία που κάνω, αλλα δε νομιζω να παίζει ρόλο αυτο

απλά χάρηκα η καυμενουλα και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Πρωτη φορα εχω τέτοιο ενδομητριο 

Ελα, ετοιμο το ενδομητριο! Θα βαλεις κ τα ζουζουνια και τσουπ φουσκοκοιλιτσα!

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου βγήκαν οι εξετάσεις μου, μίλησα και με τον γιατρό ο οποίος είπε εμβρυομεταφορα! Λέω γιατρέ μου, είναι πολύτιμα τα μωρά μου κι αν είναι το ΕΡΑ Κ τα χάσω Κ μου λέει η fsh σου είναι πολύ καλή, θεωρώ ότι σε φυσικό κύκλο θα έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Θα πάω λοιπόν Τετάρτη για υπέρηχο Κ εξετάσεις. Ο άντρας μου συμφωνεί, εγώ αγωνιώ!! Είναι τα πολύτιμα Παγωτινια μου αυτά! 

εντάξει, αυτό με βοηθά κάπως. Και οι δυο αγόρι κορίτσι ή θα με μπερδεψετε??? Χαχαχα

Δεν ξέρω, ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει, Ο άντρας μου λέει είσαι καλά? Φυσικά Κ θα το κάνουμε. Στο μεταξύ, είχα προετοιμαστεί ώστε να διαπραγματευτώ κόστος ΕΡΑ όμως με αιφνιδίασε! 

Εχει συμβει εδω σε φυσικο κυκλο κοπελες μετα απο αρνητικα να εχουν θετικο. Η φυση ξερει.... Αλλωστε σε φυσικο δεν χρειαζεσαι το ερα. Πολυ σωστα το σκεφτηκε ο ντοκ

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

@Thia1985  πολλες φορεσ αυτά τα πιο γρήγορα που μας «αιφνιαδιαζουν” βγαίνουν σε πολύ καλό. Έτσι για να μην προλάβεις να αγχωθείς, στον ύπνο σε έπιασε που λέμε. Περιμένουμε νέα από υπέρηχο!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@thalasa Τελεια κορίτσι μου! Πολύ καλό αυτό! Άμα το έκανες τώρα θα το κάνεις και όταν έρθει η ώρα της ετ! Σούπερ τα νέα σου!

@Thia1985 μη μασάς! Ξεχνά τα όλα και βουρ! Σε φυσικό κύκλο ότι καλύτερο! Αντε περιμένουμε νέα! 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

@thalasa Τελεια κορίτσι μου! Πολύ καλό αυτό! Άμα το έκανες τώρα θα το κάνεις και όταν έρθει η ώρα της ετ! Σούπερ τα νέα σου!

@Thia1985 μη μασάς! Ξεχνά τα όλα και βουρ! Σε φυσικό κύκλο ότι καλύτερο! Αντε περιμένουμε νέα! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Είναι τα τελευταία δύο κι αν πάρω κι αυτή τη φορά την κουλούρα δε θα το αντέξω. Αποφάσισα αυτή τη φορά να μην το ξέρουν ούτε φίλες μου, την προηγούμενη είχα τον πόνο μου, έπρεπε να στέλνω κι ένα δεν τα κατάφερα μη στέλνετε μηνύματα κλπ κλπ. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...