Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      κοριτσι μου καλησπερα επειδη ειχα βρεθει στην θεση σου ακριβως πριν λιγα χρονια εχοντας πολυκυστικες αλλα ελαφριας μορφης συνδρομο και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις σε εξωσωματικη και εμενα τα ιδια ποσοστα μου εδιναν και επιασα με την πρωτη φορα(ειναι βεβαια κ θεμα τυχης)και τωρα κοιταω το γιο μου και δεν το μετανιωνω καθολου.Σιγουρα βεβαια να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ πιο ανετα γιατι ειναι δικο σου το σωμα και μονο εσυ εχεις λογο πανω σε αυτο.Δεν ειναι και τοσο φοβερη σαν διαδικασια φαντασου θα πηγαινα παλι με χαρα αν ηθελα δευτερο!!ευχομαι να πανε ολα καλα με οτι αποφασισεις!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, zouzouni78 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της παρέας!!σήμερα πήρα για πρώτη φορά στη ζωή μου μια θετική χοριακη.Ειναι η δεύτερη εμβρυομεταφορα που έκανα.εχω συγκρατημενη αισιοδοξία!! Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που με στήριξαν όταν εγώ επεφτα και ήμουν σε απόγνωση. Θέλω να στείλω ένα μήνυμα στα κορίτσια που ακόμα προσπαθούν.ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕΤΕ ΚΑΤΩ.ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ.ΘΕΛΕΙ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ.

Όλα θα πάνε τέλεια. Παίρνουμε λίγο θάρρος και εμείς. 

Σήμερα πήγε ο σύζυγος και έδωσε δείγμα, να επαναλαβουμε το dfi. Αφού δεν μας τηλ ας δούμε που βρισκόμαστε. Τέλος επόμενης εβδομάδας θα έχουμε αποτελέσματα. Εγώ έχω πολύ καιρό να πάρω αντιβιωση και σκέφτομαι να στείλω κανένα μήνυμα το γιατρό μήπως πρέπει να πάρω λίγη.. Αν και φοβάμαι για τους γαλακτοβακιλλους μου αλλά μάλλον πρέπει. Και ξέρω ότι την προτιμάει πριν την υστεροσκοπηση την αντιβιωση και ίσως και λίγες πλυσεις. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

@Κρισταλενια Κορίτσι μου κρίμα για το αποτέλεσμα αλλά χαίρομαι που ήδη συζητάς τα επόμενα βήματά σου!!

Απο την αρχή πάντως η όλη διαδικασία ήταν λίγο στραβή.Φρόντισε στον γιατρό που θα πας αυτή τη φορά να ρωτήσεις για αριθμό βλαστοκύστεων που θα πάρεις κ μην δεχτείς κατω απο τέσσερις μίνιμουμ.

Εγώ ήμουν στον Τσιρ.. πήραμε 4 βλαστοκύστες κ πέτυχα με την πρώτη ετ.Ο άντρας μου έπαιρνε βιταμίνες για τουλάχιστον ένα τρίμηνο χωρίς να έχει σοβαρό θέμα καθώς θέλαμε όσο μπορούσαμε να ενισχύσουμε κ το θέμα με το σπέρμα.Εσύ υστεροσκόπηση είχες κάνει πριν την ετ.?? Ο Τσιρ.. τη ζητάει απαραιτήτως.Επίσης πόσο ήταν το ενδομήτριό σου??

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, zouzouni78 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της παρέας!!σήμερα πήρα για πρώτη φορά στη ζωή μου μια θετική χοριακη.Ειναι η δεύτερη εμβρυομεταφορα που έκανα.εχω συγκρατημενη αισιοδοξία!! Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που με στήριξαν όταν εγώ επεφτα και ήμουν σε απόγνωση. Θέλω να στείλω ένα μήνυμα στα κορίτσια που ακόμα προσπαθούν.ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕΤΕ ΚΑΤΩ.ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ.ΘΕΛΕΙ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ.

Συγχαρητηρια κ παλι αγαπη μου!!Τερμα οι λυπες απο δω κ μπρος!! Μονο χαρες!!!

Just now, kallaki είπε:

Γιατί μόνο 8 ωάρια???? Εμένα σημερα μου είπε ο γιατρος ότι η δοτρια μου εδοσε 35 ωαρια θα γονιμοποίηση τα 20 και τα 15 θα μου τα καταψυξουν . Στην Κυπρο απαγορευετε να τα δοσουν αλλού. Οσα βγάλει είναι δικα σου. Λογο μικρού πληθυσμού.

Τι καλά νεαααααα μπράβο κοπέλα μου..... Σε ευχαριστούμε για τις ευχές.... Ο επόμενο νικά....::::)))×××

35?????Αρα εδω μας δουλευουν. τα παιρνουν απο παντου τα φραγκα μου φαινεται

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Συγχαρητηρια κ παλι αγαπη μου!!Τερμα οι λυπες απο δω κ μπρος!! Μονο χαρες!!!

35?????Αρα εδω μας δουλευουν. τα παιρνουν απο παντου τα φραγκα μου φαινεται

Σε ευχαριστώ... Τώρα να δούμε και το αποτέλεσμα.... Δεν γνωρίζω κοπέλα από Κύπρο που κάναν την ίδια διαδικασία.... :::)))×××

Το αποτέλεσμα μέτρα..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, zouzouni78 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της παρέας!!σήμερα πήρα για πρώτη φορά στη ζωή μου μια θετική χοριακη.Ειναι η δεύτερη εμβρυομεταφορα που έκανα.εχω συγκρατημενη αισιοδοξία!! Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που με στήριξαν όταν εγώ επεφτα και ήμουν σε απόγνωση. Θέλω να στείλω ένα μήνυμα στα κορίτσια που ακόμα προσπαθούν.ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕΤΕ ΚΑΤΩ.ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ.ΘΕΛΕΙ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ.

Να εχεις μια τελειομηνη  εγκυμοσυνη! Μας δινεις ελπιδες!!

Just now, kallaki said:

Σε ευχαριστώ... Τώρα να δούμε και το αποτέλεσμα.... Δεν γνωρίζω κοπέλα από Κύπρο που κάναν την ίδια διαδικασία.... :::)))×××

Το αποτέλεσμα μέτρα..... 

Σουπερ νουμερο.μπραβο!!!

Just now, anoulious said:

Όλα θα πάνε τέλεια. Παίρνουμε λίγο θάρρος και εμείς. 

Σήμερα πήγε ο σύζυγος και έδωσε δείγμα, να επαναλαβουμε το dfi. Αφού δεν μας τηλ ας δούμε που βρισκόμαστε. Τέλος επόμενης εβδομάδας θα έχουμε αποτελέσματα. Εγώ έχω πολύ καιρό να πάρω αντιβιωση και σκέφτομαι να στείλω κανένα μήνυμα το γιατρό μήπως πρέπει να πάρω λίγη.. Αν και φοβάμαι για τους γαλακτοβακιλλους μου αλλά μάλλον πρέπει. Και ξέρω ότι την προτιμάει πριν την υστεροσκοπηση την αντιβιωση και ίσως και λίγες πλυσεις. 

Αντιβιωση γιατι να παρεις; καλα σποτελεσματα! 

12 minutes ago, Κρισταλενια said:

Καλημερα @kallaki 2 βλαστοκυστες που υποτιθεται οτι ηταν ααα με δεκα τονους

καλημερα κοριτσι εκανα τεχνιτο με σικλακουρ, εχω κανονικα περιοδο σταθερη το θεμα ειναι οτι εγω δεν ειμαι ελλαδα για να παω σε φυσικο κυκλο οτι γινει για την επομενη φορα θα γινει απο το τηλεφωνο 

Καλημερα @MaryH εδωσε 8 μου ειπαν (27 ετων κοπελα με θεραπεια ορμονων εδω γελανε και τα κατσικια)προχωρησαν τα 5 αλλα μονο τα 2 ηταν που εδωσαν 65 και 70% επιτυχια κυησης ναι και φυσικα σε αυτον που λες

θα το δουμε ξανα το σπερμα μολις γυρισω αμερικη 

μιλησα με εναν γιατρο ηδη 

ο π@π@θ@ με εστειλε απο κει που ηρθα παλι εφαγα αλλη μια ητα ειμαι αμερικη δεν με αναλαμβανει περιμενω απο τσ.........η σημερα να με παρει μεχρι το απογευμα 

υποτιθεται πηγα συστημενη  για να δουμε 

κοριτσια γνωριζει καποια απο εσας το ονομα νικολετος νικος???

παιδια το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι απο την αρχη δεν μου αρεσε ολο αυτο τεσπα 

απο 8 ωαρια ηταν τα 5 καλα και προχωρησαν μονο τα 2

Ο τσιρι δεχεται παντως απο εξωτερικο, επικοινωνησα κ εγω χτες! Κσνονισε τσ τωρσ πριν φυγεις με οποιον αποφασισεις για να εχεις ενα πλανο κ να προχωρησεις στο επομενο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εγω μίλησα με τον εξωςωματικο μου. Εστίασε σε δύο παράγοντες : τα έμβρυα και τη μήτρα . Τα έμβρυα θεωρεί από όλες τις ενδείξεις που είχε και μετά απο συζητήσεις με τους εμβρυολογους, ότι ήτανε καλά. Και στο θέμα μήτρα , επειδή οι εξετασεις δεν δείξανε λοίμωξη και το ενδομητριο θεωρεί ότι προχώρησε καλά, μου πρότεινε στην επόμενη ετ να κάνουμε και prp σαν μια επιπλέον ενίσχυση της μήτρας . Τον ρώτησα αν χρειαζεται να γίνει και υστεροσκοπηση, δεδομένου ότι τελευταία καναμε πριν ενάμιση χρόνο και μεσολάβησε και μία παλίνδρομη κύηση και μία απόξεση , και μου είπε να κάνουμε υστεροσκοπηση τον άλλο μήνα. Αυτά

δεν ξέρω γιατί δεν θεώρησε απαραίτητη την υστεροσκοπηση εξαρχής και έπρεπε να το προτείνω εγω.. Μήπως άδικα επιμένω και θα φάω νάρκωση πάλι χωρίς λόγο ; Δεν ξέρω.. Θα μου κάνουν και καλύτερη τιμή μου είπε , λόγω ταλαιπωρίας φανταζομαι

για τις πιθανότητες που έχουμε με μία μόνο βλαστοκύστη , μου είπε ότι δεν είναι λίγες οι πιθανότητες. Αν με δυο βλαστοκύστες έχουμε 50-60% πιθανότητες, με τη μία έχουμε 40-50%. 

Εσείς τι λέτε κοριτσια; 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Γιατί μόνο 8 ωάρια???? Εμένα σημερα μου είπε ο γιατρος ότι η δοτρια μου εδοσε 35 ωαρια θα γονιμοποίηση τα 20 και τα 15 θα μου τα καταψυξουν . Στην Κυπρο απαγορευετε να τα δοσουν αλλού. Οσα βγάλει είναι δικα σου. Λογο μικρού πληθυσμού.

Τι καλά νεαααααα μπράβο κοπέλα μου..... Σε ευχαριστούμε για τις ευχές.... Ο επόμενο νικά....::::)))×××

Σε ποιον εισαι στην Κύπρο;

Παντως αυτο ειναι ενα λογικό σκορ απο μια νεα δότρια. Θεωρω οτι εδώ δεν επαρκούν οι δοτριες γι αυτο τα μοιράζουν αλλιώς η αναμονη μπορει να έφτανε και χρόνο. Πέρα απο τα χρηματα φυσικα που βγάζουν τα κέντρα γιατι διπλόπληρώνονται αφου τα μοιράζουν.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Γιατί μόνο 8 ωάρια???? Εμένα σημερα μου είπε ο γιατρος ότι η δοτρια μου εδοσε 35 ωαρια θα γονιμοποίηση τα 20 και τα 15 θα μου τα καταψυξουν . Στην Κυπρο απαγορευετε να τα δοσουν αλλού. Οσα βγάλει είναι δικα σου. Λογο μικρού πληθυσμού.

Τι καλά νεαααααα μπράβο κοπέλα μου..... Σε ευχαριστούμε για τις ευχές.... Ο επόμενο νικά....::::)))×××

Μένω άφωνη... Τί νούμερα ωαρίων ειναι αυτά; Μπράβο κοπέλα μου , έτσι αισιόδοξα να συνεχίσεις . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Σε ποιον εισαι στην Κύπρο;

Παντως αυτο ειναι ενα λογικό σκορ απο μια νεα δότρια. Θεωρω οτι εδώ δεν επαρκούν οι δοτριες γι αυτο τα μοιράζουν αλλιώς η αναμονη μπορει να έφτανε και χρόνο. Πέρα απο τα χρηματα φυσικα που βγάζουν τα κέντρα γιατι διπλόπληρώνονται αφου τα μοιράζουν.

Δεν ξέρω καθόλου τους νόμους στην Ελλάδα.... Εμάς έχει νόμο που τους απαγορεύει να τα δοσουν σε άλλη κοπέλα.... 

Παράξενο το έσθιμα..... Πήγε ο σύντροφο μου να δώσει..... Και εγώ να περιμένω εξω.... 

Just now, thalasa said:

Μένω άφωνη... Τί νούμερα ωαρίων ειναι αυτά; Μπράβο κοπέλα μου , έτσι αισιόδοξα να συνεχίσεις . 

Δεν ξέρω αν είναι καλό..... Μήπως έχει πολιτιστικές ωοθηκες.... Της δοσαν πολλά φάρμακα... Ελπίζω να πάμε καλά μέχρι το τέλος.... Και να είναι καλά και η κοπελίτσα.... 

Just now, Καντι said:

Σε ποιον εισαι στην Κύπρο;

Παντως αυτο ειναι ενα λογικό σκορ απο μια νεα δότρια. Θεωρω οτι εδώ δεν επαρκούν οι δοτριες γι αυτο τα μοιράζουν αλλιώς η αναμονη μπορει να έφτανε και χρόνο. Πέρα απο τα χρηματα φυσικα που βγάζουν τα κέντρα γιατι διπλόπληρώνονται αφου τα μοιράζουν.

Νίκος Ζωττης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kallaki said:

Γιατί μόνο 8 ωάρια???? Εμένα σημερα μου είπε ο γιατρος ότι η δοτρια μου εδοσε 35 ωαρια θα γονιμοποίηση τα 20 και τα 15 θα μου τα καταψυξουν . Στην Κυπρο απαγορευετε να τα δοσουν αλλού. Οσα βγάλει είναι δικα σου. Λογο μικρού πληθυσμού.

Τι καλά νεαααααα μπράβο κοπέλα μου..... Σε ευχαριστούμε για τις ευχές.... Ο επόμενο νικά....::::)))×××

@kallaki κοριτσαρα μου τι να σου πω μαλλον ειναι προφανες οτι τα μοιραζουν και αλλου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, thalasa είπε:

Κοριτσια εγω μίλησα με τον εξωςωματικο μου. Εστίασε σε δύο παράγοντες : τα έμβρυα και τη μήτρα . Τα έμβρυα θεωρεί από όλες τις ενδείξεις που είχε και μετά απο συζητήσεις με τους εμβρυολογους, ότι ήτανε καλά. Και στο θέμα μήτρα , επειδή οι εξετασεις δεν δείξανε λοίμωξη και το ενδομητριο θεωρεί ότι προχώρησε καλά, μου πρότεινε στην επόμενη ετ να κάνουμε και prp σαν μια επιπλέον ενίσχυση της μήτρας . Τον ρώτησα αν χρειαζεται να γίνει και υστεροσκοπηση, δεδομένου ότι τελευταία καναμε πριν ενάμιση χρόνο και μεσολάβησε και μία παλίνδρομη κύηση και μία απόξεση , και μου είπε να κάνουμε υστεροσκοπηση τον άλλο μήνα. Αυτά

δεν ξέρω γιατί δεν θεώρησε απαραίτητη την υστεροσκοπηση εξαρχής και έπρεπε να το προτείνω εγω.. Μήπως άδικα επιμένω και θα φάω νάρκωση πάλι χωρίς λόγο ; Δεν ξέρω.. Θα μου κάνουν και καλύτερη τιμή μου είπε , λόγω ταλαιπωρίας φανταζομαι

για τις πιθανότητες που έχουμε με μία μόνο βλαστοκύστη , μου είπε ότι δεν είναι λίγες οι πιθανότητες. Αν με δυο βλαστοκύστες έχουμε 50-60% πιθανότητες, με τη μία έχουμε 40-50%. 

Εσείς τι λέτε κοριτσια; 

Για το θεμα της μητρας, ειναι ορθο το οτι ζητησε να κανετε prp. Επισης ναι μεν ειναι σχετικα προσφατη η υστεροσκοπηση, αλλα εφοσον υπηρξε εστω μια αποτυχια χρειαζεται επανελεγχος για φλεγμονες, συμφυσεις, πολυποδες κλπ

Ποιος σε παρακολουθει, ο Κατς ή η Δημ....? Γιατι ο Κατς ειναι πολυ προσεκτικος  κ δινει μεγαλη σημασια στο ενδομητριο ή σε πιθανες φλεγμονες.

Ρωτησες για εμβρυομεταφορα σε φυσικο κυκλο?

Απ οτι θυμαμαι αιματολογικα ανοσολογικα τα ελεγχεις κ κορτιζονη επαιρνες

Οσον αφορα τα εμβρυα φαινομενικα ειναι αριστα αλλα ποτε δεν ξερεις.

Εφοσον οι αποτυχιες ειναι πανω απο μια , κατι φταιει κ πρεπει να εντοπιστει. Ακομη κ για το ενα μου αρνητικο, ο Κατς μου ειχε πει οτι δεν ετυχε, κατι ισως στον οργανισμο σου δεν τα αφησε να εμφυτευτουν ή τα εμβρυα δεν ηταν καλα. Γι αυτο ηθελε να κανουμε υστεροσκοπηση για να αποκλειστει το θεμα ενδομητριο κ να εστιασουμε στα εμβρυα, αρα να αλλαξουμε δοτρια αν χρειαστει.Εγω βεβαια πιστευω οτι ετυχε

Φυσικα αν τοποθετησετε ενα καλο εμβρυο εχεις αρκετες πιθανοτητες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια said:

@kallaki κοριτσαρα μου τι να σου πω μαλλον ειναι προφανες οτι τα μοιραζουν και αλλου 

Πεζή και αυτό εμένα με νοιάζει το αποτέλεσμα και να είμαστε όλοι καλά.... Κούκλα μου καλή επιτυχία.... Και εδώ είμαστε ολες. .. Ότι χρειαστείς .....πόσο σε νιώθω.... ::::××××

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , MaryH είπε:

Συγχαρητηρια κ παλι αγαπη μου!!Τερμα οι λυπες απο δω κ μπρος!! Μονο χαρες!!!

35?????Αρα εδω μας δουλευουν. τα παιρνουν απο παντου τα φραγκα μου φαινεται

Ή εκεί τις ξετιναζουν....σορυ κι όλας αλλά 35 ωάρια δεν είναι αριθμός είναι ξετιναγμα ....και ισχύει και για εμάς που κάναμε εξωσωματικες..μιλάμε για υπερδιέγερση ωοθηκών...δεν είναι τόσο απλό όσο κι αν μας χαροποιει ένα αποτέλεσμα...

Just now, Καντι είπε:

Σε ποιον εισαι στην Κύπρο;

Παντως αυτο ειναι ενα λογικό σκορ απο μια νεα δότρια. Θεωρω οτι εδώ δεν επαρκούν οι δοτριες γι αυτο τα μοιράζουν αλλιώς η αναμονη μπορει να έφτανε και χρόνο. Πέρα απο τα χρηματα φυσικα που βγάζουν τα κέντρα γιατι διπλόπληρώνονται αφου τα μοιράζουν.

Συγγνώμη αλλά εδώ διαφωνώ κάθετα.Ακομα και 20 να είσαι σε μια διέγερση ελέγχουν πόσα δίνεις.Στη συγκεκριμένη περίπτωση ή ήταν πολυκυστικες που σημαίνει ότι δεν την πρόσεξαν όσο θα έπρεπε και κινδυνεψε ή δώσανε υπερβολικές μονάδες.Το 35 είναι υπερδιέγερση.Δεν είναι καθόλου λογικό για οποιαδήποτε ηλικία μιλάμε .Με δεδομενο μάλιστα ότι εκεί δεν μοιράζονται θα έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερη προσοχή ως προς τη διέγερση. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Ή εκεί τις ξετιναζουν....σορυ κι όλας αλλά 35 ωάρια δεν είναι αριθμός είναι ξετιναγμα ....και ισχύει και για εμάς που κάναμε εξωσωματικες..μιλάμε για υπερδιέγερση ωοθηκών...δεν είναι τόσο απλό όσο κι αν μας χαροποιει ένα αποτέλεσμα...

Συγγνώμη αλλά εδώ διαφωνώ κάθετα.Ακομα και 20 να είσαι σε μια διέγερση ελέγχουν πόσα δίνεις.Στη συγκεκριμένη περίπτωση ή ήταν πολυκυστικες που σημαίνει ότι δεν την πρόσεξαν όσο θα έπρεπε και κινδυνεψε ή δώσανε υπερβολικές μονάδες.Το 35 είναι υπερδιέγερση.Δεν είναι καθόλου λογικό για οποιαδήποτε ηλικία μιλάμε .Με δεδομενο μάλιστα ότι εκεί δεν μοιράζονται θα έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερη προσοχή ως προς τη διέγερση. 

Πολυ σωστο κι αυτο. Εγω πιστευα ειναι αληθεια οτι μια νεα γυναικα δινει γυρω στα 20 ωαρια κι εδω τα μοιραζουν σε δυο γυναικες ή οτι κανουν ηπια διεγερση κ δινουν δεκα ωαρια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Πολυ σωστο κι αυτο. Εγω πιστευα ειναι αληθεια οτι μια νεα γυναικα δινει γυρω στα 20 ωαρια κι εδω τα μοιραζουν σε δυο γυναικες ή οτι κανουν ηπια διεγερση κ δινουν δεκα ωαρια

Οτι υφίσταται αυτό που λες υφίσταται περι κερδους..επίσης εδώ μπορεί να δώσει πάνω από μια φορά εκεί δεν ξέρω .Απλά και συγγνώμη που το γράφω αλλά έχω μάθει να εκφράζονται ελεύθερα ,θεωρώ ότι γνωρίζοντας ότι πάνε σε μια μόνο ληπτρια,ότι οι δοτριες έχουν μεγάλα ποσοστά επιτυχίας από την πρώτη δεύτερη βία τρίτη φορά( αν έχουν τη δική σου γκαντεμια) το 35 μου ακούγεται ακόμα πιο υπερβολικό.Και το θεωρώ για όλες υπερβολικό δοτριες και μη.εγω έφυγα από κέντρο μεγάλων επιτυχιών όταν στα 31,5 μου έδωσαν πρωτόκολλο με πολλές μονάδες για να πάρουν πολλά .Όσες κάναμε δική μας διέγερση ξέρουμε καλά πως είσαι με τα 10. Πόσο μάλιστα με τα 35. συγγνώμη και πάλι αν στεναχωρώ την κοπέλα αλλά έχοντας περάσει διεγέρσεις διαβάζοντας το νούμερο μου δημιουργήθηκαν ερωτήματα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...