Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα @kallaki 2 βλαστοκυστες που υποτιθεται οτι ηταν ααα με δεκα τονους

καλημερα κοριτσι εκανα τεχνιτο με σικλακουρ, εχω κανονικα περιοδο σταθερη το θεμα ειναι οτι εγω δεν ειμαι ελλαδα για να παω σε φυσικο κυκλο οτι γινει για την επομενη φορα θα γινει απο το τηλεφωνο 

Καλημερα @MaryH εδωσε 8 μου ειπαν (27 ετων κοπελα με θεραπεια ορμονων εδω γελανε και τα κατσικια)προχωρησαν τα 5 αλλα μονο τα 2 ηταν που εδωσαν 65 και 70% επιτυχια κυησης ναι και φυσικα σε αυτον που λες

θα το δουμε ξανα το σπερμα μολις γυρισω αμερικη 

μιλησα με εναν γιατρο ηδη 

ο π@π@θ@ με εστειλε απο κει που ηρθα παλι εφαγα αλλη μια ητα ειμαι αμερικη δεν με αναλαμβανει περιμενω απο τσ.........η σημερα να με παρει μεχρι το απογευμα 

υποτιθεται πηγα συστημενη  για να δουμε 

κοριτσια γνωριζει καποια απο εσας το ονομα νικολετος νικος???

παιδια το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι απο την αρχη δεν μου αρεσε ολο αυτο τεσπα 

απο 8 ωαρια ηταν τα 5 καλα και προχωρησαν μονο τα 2

ο συγκεκριμένος ντοκ το χει κανει κ σε αλλες κοπέλες να δινει μονο 2 βλαστο 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, thalasa είπε:

Κοριτσια εγω μίλησα με τον εξωςωματικο μου. Εστίασε σε δύο παράγοντες : τα έμβρυα και τη μήτρα . Τα έμβρυα θεωρεί από όλες τις ενδείξεις που είχε και μετά απο συζητήσεις με τους εμβρυολογους, ότι ήτανε καλά. Και στο θέμα μήτρα , επειδή οι εξετασεις δεν δείξανε λοίμωξη και το ενδομητριο θεωρεί ότι προχώρησε καλά, μου πρότεινε στην επόμενη ετ να κάνουμε και prp σαν μια επιπλέον ενίσχυση της μήτρας . Τον ρώτησα αν χρειαζεται να γίνει και υστεροσκοπηση, δεδομένου ότι τελευταία καναμε πριν ενάμιση χρόνο και μεσολάβησε και μία παλίνδρομη κύηση και μία απόξεση , και μου είπε να κάνουμε υστεροσκοπηση τον άλλο μήνα. Αυτά

δεν ξέρω γιατί δεν θεώρησε απαραίτητη την υστεροσκοπηση εξαρχής και έπρεπε να το προτείνω εγω.. Μήπως άδικα επιμένω και θα φάω νάρκωση πάλι χωρίς λόγο ; Δεν ξέρω.. Θα μου κάνουν και καλύτερη τιμή μου είπε , λόγω ταλαιπωρίας φανταζομαι

για τις πιθανότητες που έχουμε με μία μόνο βλαστοκύστη , μου είπε ότι δεν είναι λίγες οι πιθανότητες. Αν με δυο βλαστοκύστες έχουμε 50-60% πιθανότητες, με τη μία έχουμε 40-50%. 

Εσείς τι λέτε κοριτσια; 

Επειδή κ εγώ είμαι σαν εσένα.. παλινδρομη κ μετα απόξεση.. τον άλλο μήνα θα βάλω τη 1 βλαστοκυστουλα που μου έμεινε ο γιατρός μου είναι το ίδιο αισιόδοξος.. ότι η παλινδρομη ήταν τυχαίο κ ότι τώρα όλα θα πάνε τέλεια.υστεροσκοπηση είχα κάνει τον Φλεβάρη...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Ή εκεί τις ξετιναζουν....σορυ κι όλας αλλά 35 ωάρια δεν είναι αριθμός είναι ξετιναγμα ....και ισχύει και για εμάς που κάναμε εξωσωματικες..μιλάμε για υπερδιέγερση ωοθηκών...δεν είναι τόσο απλό όσο κι αν μας χαροποιει ένα αποτέλεσμα...

Συγγνώμη αλλά εδώ διαφωνώ κάθετα.Ακομα και 20 να είσαι σε μια διέγερση ελέγχουν πόσα δίνεις.Στη συγκεκριμένη περίπτωση ή ήταν πολυκυστικες που σημαίνει ότι δεν την πρόσεξαν όσο θα έπρεπε και κινδυνεψε ή δώσανε υπερβολικές μονάδες.Το 35 είναι υπερδιέγερση.Δεν είναι καθόλου λογικό για οποιαδήποτε ηλικία μιλάμε .Με δεδομενο μάλιστα ότι εκεί δεν μοιράζονται θα έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερη προσοχή ως προς τη διέγερση. 

Ναι ειναι οριακα για υπερδιέγερση, αλλα ειναι και θεμα πρωτοκόλλου οργανισμού. Με βραχύ πρώτος υπέρηχος οπως χαρακτηριστικά μου ειπε ο μπιπ «τι ειναι ολα αυτα» ρωτάω κι εγω ποσα ειναι? «καλα δεν θα κάθομαι να μετράω κιόλας καμια 30αρια»  και οι μονάδες που πήρα ηταν 300.

και ήμουν 34 ετών και δεν εχω πολυκυστικες 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Επειδή κ εγώ είμαι σαν εσένα.. παλινδρομη κ μετα απόξεση.. τον άλλο μήνα θα βάλω τη 1 βλαστοκυστουλα που μου έμεινε ο γιατρός μου είναι το ίδιο αισιόδοξος.. ότι η παλινδρομη ήταν τυχαίο κ ότι τώρα όλα θα πάνε τέλεια.υστεροσκοπηση είχα κάνει τον Φλεβάρη...

Με το καλο Νατασακι!Να ειναι η τυχερη σου βλαστοκυστουλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Επειδή κ εγώ είμαι σαν εσένα.. παλινδρομη κ μετα απόξεση.. τον άλλο μήνα θα βάλω τη 1 βλαστοκυστουλα που μου έμεινε ο γιατρός μου είναι το ίδιο αισιόδοξος.. ότι η παλινδρομη ήταν τυχαίο κ ότι τώρα όλα θα πάνε τέλεια.υστεροσκοπηση είχα κάνει τον Φλεβάρη...

Τυχερή και καλοστέριωτη να είναι Νατάσα. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 said:

Οτι υφίσταται αυτό που λες υφίσταται περι κερδους..επίσης εδώ μπορεί να δώσει πάνω από μια φορά εκεί δεν ξέρω .Απλά και συγγνώμη που το γράφω αλλά έχω μάθει να εκφράζονται ελεύθερα ,θεωρώ ότι γνωρίζοντας ότι πάνε σε μια μόνο ληπτρια,ότι οι δοτριες έχουν μεγάλα ποσοστά επιτυχίας από την πρώτη δεύτερη βία τρίτη φορά( αν έχουν τη δική σου γκαντεμια) το 35 μου ακούγεται ακόμα πιο υπερβολικό.Και το θεωρώ για όλες υπερβολικό δοτριες και μη.εγω έφυγα από κέντρο μεγάλων επιτυχιών όταν στα 31,5 μου έδωσαν πρωτόκολλο με πολλές μονάδες για να πάρουν πολλά .Όσες κάναμε δική μας διέγερση ξέρουμε καλά πως είσαι με τα 10. Πόσο μάλιστα με τα 35. συγγνώμη και πάλι αν στεναχωρώ την κοπέλα αλλά έχοντας περάσει διεγέρσεις διαβάζοντας το νούμερο μου δημιουργήθηκαν ερωτήματα

Έχετε τις αποψεις σας και σεβαστές. Αλλά δεν υπάρχει λόγος για τόση επίθεση...... Σας ευχομε2 ολες το καλύτερο να είσαστε καλά::::))))×××

Ουτε Θέλω να το συζητήσω άλλο είπα και εγώ να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Έχετε τις αποψεις σας και σεβαστές. Αλλά δεν υπάρχει λόγος για τόση επίθεση...... Σας ευχομε2 ολες το καλύτερο να είσαστε καλά::::))))×××

Ουτε Θέλω να το συζητήσω άλλο είπα και εγώ να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας....

Και βεβαια να την μοιραστεις οπως κανουμε ολες. Νομιζω παρεξηγησεις το νησακι η οποια.μας εχει βοηθησει πολυ με τα λογια της κ σιγουρα δεν ειπε κατι κακοπροαιρετα. Σιγουρα! Ολες ειμαστε στην ιδια μοιρα εδω!!

Σορυ που πεταγομαι!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Με το καλο Νατασακι!Να ειναι η τυχερη σου βλαστοκυστουλα

Σε ευχαριστώ Μαίρη μου!!!μακάρι τι να πω....!!

Να χαίρεσαι την πριγκίπισσα σου καλή μου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kallaki είπε:

Έχετε τις αποψεις σας και σεβαστές. Αλλά δεν υπάρχει λόγος για τόση επίθεση...... Σας ευχομε2 ολες το καλύτερο να είσαστε καλά::::))))×××

Ουτε Θέλω να το συζητήσω άλλο είπα και εγώ να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας....

αγαπη  μπραβο σ....τι τελεια θα εχεις πολλα μωρακια......σ ευχομαι να πιασειςε την μια..ποτε θα τα βαλεις???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Να εχεις μια τελειομηνη  εγκυμοσυνη! Μας δινεις ελπιδες!!

Σουπερ νουμερο.μπραβο!!!

Αντιβιωση γιατι να παρεις; καλα σποτελεσματα! 

Ο τσιρι δεχεται παντως απο εξωτερικο, επικοινωνησα κ εγω χτες! Κσνονισε τσ τωρσ πριν φυγεις με οποιον αποφασισεις για να εχεις ενα πλανο κ να προχωρησεις στο επομενο!

Γιατί είχα φλεγμονή. Η οποία μπορεί να ξαναφουντωσει. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaryH είπε:

Για το θεμα της μητρας, ειναι ορθο το οτι ζητησε να κανετε prp. Επισης ναι μεν ειναι σχετικα προσφατη η υστεροσκοπηση, αλλα εφοσον υπηρξε εστω μια αποτυχια χρειαζεται επανελεγχος για φλεγμονες, συμφυσεις, πολυποδες κλπ

Ποιος σε παρακολουθει, ο Κατς ή η Δημ....? Γιατι ο Κατς ειναι πολυ προσεκτικος  κ δινει μεγαλη σημασια στο ενδομητριο ή σε πιθανες φλεγμονες.

Ρωτησες για εμβρυομεταφορα σε φυσικο κυκλο?

Απ οτι θυμαμαι αιματολογικα ανοσολογικα τα ελεγχεις κ κορτιζονη επαιρνες

Οσον αφορα τα εμβρυα φαινομενικα ειναι αριστα αλλα ποτε δεν ξερεις.

Εφοσον οι αποτυχιες ειναι πανω απο μια , κατι φταιει κ πρεπει να εντοπιστει. Ακομη κ για το ενα μου αρνητικο, ο Κατς μου ειχε πει οτι δεν ετυχε, κατι ισως στον οργανισμο σου δεν τα αφησε να εμφυτευτουν ή τα εμβρυα δεν ηταν καλα. Γι αυτο ηθελε να κανουμε υστεροσκοπηση για να αποκλειστει το θεμα ενδομητριο κ να εστιασουμε στα εμβρυα, αρα να αλλαξουμε δοτρια αν χρειαστει.Εγω βεβαια πιστευω οτι ετυχε

Φυσικα αν τοποθετησετε ενα καλο εμβρυο εχεις αρκετες πιθανοτητες

Αυτό το κάτι που φταίει ψάχνω τόσα χρόνια Μαιρούλα μου..

ο κατς.. με βλέπει αλλά ούτε στην προηγούμενη ετ μου είπανε να κάνω υστεροσκόπηση , ούτε prp κάναμε τελικα. Ρώτησα αν εχει νόημα να ξαναδώ τα ΝΚ και μου είπε όχι. Αιματολογικά, ανοσολογικό τα έχω δει. Ο φυσικός κύκλος δεν είναι για μένα μιας και δεν έχω κύκλο..

Ίσως η υστεροσκοπηση να ειναι και υπερβολή , τι να πω

Just now, natassaki2006 είπε:

Επειδή κ εγώ είμαι σαν εσένα.. παλινδρομη κ μετα απόξεση.. τον άλλο μήνα θα βάλω τη 1 βλαστοκυστουλα που μου έμεινε ο γιατρός μου είναι το ίδιο αισιόδοξος.. ότι η παλινδρομη ήταν τυχαίο κ ότι τώρα όλα θα πάνε τέλεια.υστεροσκοπηση είχα κάνει τον Φλεβάρη...

Καλή επιτυχία γλυκιά μου μέσα από την καρδιά μου! Μακάρι αυτό να είναι και το τυχερό μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

αγαπη  μπραβο σ....τι τελεια θα εχεις πολλα μωρακια......σ ευχομαι να πιασειςε την μια..ποτε θα τα βαλεις???

Σε ευχαριστώ..... Δεν ξέρουμε ακόμα άσε να δούμε πόσες βλαστοκυστες να προκύψουν. Θα πάω στον γιατρό στις 23 του μήνα να μου πει...... :::))))

Just now, Blondie 2020 said:

Και βεβαια να την μοιραστεις οπως κανουμε ολες. Νομιζω παρεξηγησεις το νησακι η οποια.μας εχει βοηθησει πολυ με τα λογια της κ σιγουρα δεν ειπε κατι κακοπροαιρετα. Σιγουρα! Ολες ειμαστε στην ιδια μοιρα εδω!!

Σορυ που πεταγομαι!

Δεν παρεξηγώ το νησάκι μας...... Απλά η συζήτηση πήγε αλλού που με ενόχλησε.... 

Και να μην απολόγισε...::::))))××× εδώ είμαστε να πεταγόμαστε και να λέμε ότι μας προβληματίζει.....

Εγώ δεν το είπα σε κανένα και μόνο εσας έχω να μοιράζομαι τις εμπειρίες .....μου για αυτό το θεμα. :::)))))

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...