Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Ne enoite kai egw xerome p ixarxoun enalaxtikes lisis gia tin ipogonimotita .. apla kseris den einai mono i anamoni psixofthora einai kai to oti prp na mpis se diadikasia eksosomatikis afto kai an einai anipofora dld den pisteva pote oti tha xriasto na peraso apo afti tin diadikasia kai niotho kapos.. oles to viosame pistevo .. alla an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelontas kai mi.. euxaristo gia tin apantisi sou ☺️

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Ne akrivos se aftin tin fasi vriskome tis arnisis oti oloi mporoun kai emis oxi kai kapos erxete to parapono .. an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelw polli na kano ena moro an me aksiosi o theos vevea .. euxaristo polli gia tis simvouli su ☺️

      14 minutes ago, Jamie said:

      κοριτσι μου καλησπερα επειδη ειχα βρεθει στην θεση σου ακριβως πριν λιγα χρονια εχοντας πολυκυστικες αλλα ελαφριας μορφης συνδρομο και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις σε εξωσωματικη και εμενα τα ιδια ποσοστα μου εδιναν και επιασα με την πρωτη φορα(ειναι βεβαια κ θεμα τυχης)και τωρα κοιταω το γιο μου και δεν το μετανιωνω καθολου.Σιγουρα βεβαια να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ πιο ανετα γιατι ειναι δικο σου το σωμα και μονο εσυ εχεις λογο πανω σε αυτο.Δεν ειναι και τοσο φοβερη σαν διαδικασια φαντασου θα πηγαινα παλι με χαρα αν ηθελα δευτερο!!ευχομαι να πανε ολα καλα με οτι αποφασισεις!!

      Ne tha sizitiso kalitera me ton sizigo mou kai tha doume ti tha apofasisoume .. alla nomizo tha pame akoma mia fora gia spermatexisi dipli aftin tin fora kai an den petixi tha proxorisoume me eksosomatiki .. o theos na sas exei kala euxaristo gia tis sivoule su .. tha sas enimeroso gia oti apofasiso. ☺️

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, kallaki said:

Καλημέρα ααααααααααα κούκλες..... Καλή βδομάδα..... Αύριο πάμε να δώσει σπέρμα..... Ξεκινάμε εεεεεε......

Κουράγιο κοπέλα μου. Ολέ περάσαμε τα ίδια κάποιες λιγότερο κάποιες περισσότερα . Όλες σε καταλαβαίνουμε απόλυτα...... Προσπάθεια όσο είναι δυνατό να μην σε πέρνει απο κάτω...... ::::××××

Καλη επιτυχια στη γονιμοποιηση!! Εισαι η επομενη! Περιμενουμε νεα σου!

Καλη επιτυχια και στην Κρισταλλενια που παει σημερσ για χοριακη!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Blondie 2020 said:

Καλη επιτυχια στη γονιμοποιηση!! Εισαι η επομενη! Περιμενουμε νεα σου!

Καλη επιτυχια και στην Κρισταλλενια που παει σημερσ για χοριακη!! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. 

Μια τριψήφια χοριακη στην Κρισταλλενια. ::×××××)))))

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

1 βιοχημική και 2 αρνητικές. Όλες από 1 δοτρια. Ό,τι εξετάσεις μου ζήτησαν, υστεροσκοπησεις κλπ τις έκανα. Δεν απέδωσαν κάτι σε μένα ή στο σπέρμα αλλά στο ότι αυτά συμβαίνουν.. τώρα ξεκινάω νέο κύκλο εξετάσεων σε άλλο κέντρο και θα δούμε! 

Αυτό που λες είναι! Παίρνουμε πολύ κουράγιο!

Tωρα που θυμαμαι ειχες κ μια παλινδρομη μ ενα μικρο σπορακι. Με την ιδια δοτρια ηταν ή φυσικη συλληψη?

Just now, kallaki είπε:

Καλημέρα ααααααααααα κούκλες..... Καλή βδομάδα..... Αύριο πάμε να δώσει σπέρμα..... Ξεκινάμε εεεεεε......

Κουράγιο κοπέλα μου. Ολέ περάσαμε τα ίδια κάποιες λιγότερο κάποιες περισσότερα . Όλες σε καταλαβαίνουμε απόλυτα...... Προσπάθεια όσο είναι δυνατό να μην σε πέρνει απο κάτω...... ::::××××

Παμε δυνατα!!!!

Κρυσταλενια , κοπελα μου, ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!!!

Just now, AndMosch είπε:

Κι εγώ θέλω!!

ποσο χρόνων είστε κορίτσια?

εγω 44

Κοριτσια μου γλυκα, κι εγω τα καταφερα με την τριτη προσπαθεια με ξενα ωαρια, στα 48 μου. 

Το λεω για μας τις  "μεγαλοκοπελες" αν κ δε μου αρεσει αυτος ο χαρακτηρισμος. 

Ποτε δεν ειναι αργα για τη μητροτητα, ποτε δεν ειναι αργα για την προσπαθεια.

Κι ο επιμενων νικα παντα......

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Καλησπέρα μετά από πολύ πολύ καιρό! Ίσως με θυμούνται όσες έχουν πάνω από χρόνο εδώ. Έκανα μια αποχη από συζητήσεις με αυτό το αντικείμενο. Είχα συνεχείς αποτυχίες με ωάρια από δοτρια, χωρίς να ξέρουν το γιατί. Τώρα πήγα αλλού και θα ξεκινήσω πάλι. Πρέπει να βρω λεφτά. Νιώθω σα να είμαι πάνω σε σανίδα του σερφ, με τεράστια κύματα μπροστά μου, καθώς το επαγγελματικό και οικογενειακό περιβάλλον μου δεν ξέρει τι τραβάω εδώ και 2 χρόνια, και συνεχίζω στους ίδιους τρελούς ρυθμούς να εργάζομαι. Με δυσκολίες στη δουλειά, στα οικονομικά, πάνω στη σανίδα με τη σκέψη ότι πλησιάζω τα πενήντα πια. Τα βλέπω!

Πολλά συγχαρητήρια στις κοπέλες που άφησα ένα χρόνο πριν να αγωνιούν για το δικό τους μέλλον. Με πολύ χαρά και συγκίνηση βλέπω ότι τα κατάφεραν. Ο,τι καλύτερο κορίτσια! Σας φιλώ!

Καλή επάνοδο κορίτσι. Και να είναι αυτή η φορά η τυχερή! 

@Κρισταλενια έχεις χοριακη σήμερα; Καλή επιτυχία! Μια χορταστική χοριακη εύχομαι. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Καλησπέρα μετά από πολύ πολύ καιρό! Ίσως με θυμούνται όσες έχουν πάνω από χρόνο εδώ. Έκανα μια αποχη από συζητήσεις με αυτό το αντικείμενο. Είχα συνεχείς αποτυχίες με ωάρια από δοτρια, χωρίς να ξέρουν το γιατί. Τώρα πήγα αλλού και θα ξεκινήσω πάλι. Πρέπει να βρω λεφτά. Νιώθω σα να είμαι πάνω σε σανίδα του σερφ, με τεράστια κύματα μπροστά μου, καθώς το επαγγελματικό και οικογενειακό περιβάλλον μου δεν ξέρει τι τραβάω εδώ και 2 χρόνια, και συνεχίζω στους ίδιους τρελούς ρυθμούς να εργάζομαι. Με δυσκολίες στη δουλειά, στα οικονομικά, πάνω στη σανίδα με τη σκέψη ότι πλησιάζω τα πενήντα πια. Τα βλέπω!

Πολλά συγχαρητήρια στις κοπέλες που άφησα ένα χρόνο πριν να αγωνιούν για το δικό τους μέλλον. Με πολύ χαρά και συγκίνηση βλέπω ότι τα κατάφεραν. Ο,τι καλύτερο κορίτσια! Σας φιλώ!

Εγώ σε θυμάμαι κορίτσι μου κ ελπίζω αυτή η αρχή να είναι η αρχή της νέας σου ζωής με το παιδάκι σου.

Πόσες πρασπάθειες έκανες γιατί πολλές κοπέλες πετυχαν με την τρίτη η κ τέταρτη φορά. Φαντάζομαι απο εξετάσεις τις έκανες όλες??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Καλησπέρα μετά από πολύ πολύ καιρό! Ίσως με θυμούνται όσες έχουν πάνω από χρόνο εδώ. Έκανα μια αποχη από συζητήσεις με αυτό το αντικείμενο. Είχα συνεχείς αποτυχίες με ωάρια από δοτρια, χωρίς να ξέρουν το γιατί. Τώρα πήγα αλλού και θα ξεκινήσω πάλι. Πρέπει να βρω λεφτά. Νιώθω σα να είμαι πάνω σε σανίδα του σερφ, με τεράστια κύματα μπροστά μου, καθώς το επαγγελματικό και οικογενειακό περιβάλλον μου δεν ξέρει τι τραβάω εδώ και 2 χρόνια, και συνεχίζω στους ίδιους τρελούς ρυθμούς να εργάζομαι. Με δυσκολίες στη δουλειά, στα οικονομικά, πάνω στη σανίδα με τη σκέψη ότι πλησιάζω τα πενήντα πια. Τα βλέπω!

Πολλά συγχαρητήρια στις κοπέλες που άφησα ένα χρόνο πριν να αγωνιούν για το δικό τους μέλλον. Με πολύ χαρά και συγκίνηση βλέπω ότι τα κατάφεραν. Ο,τι καλύτερο κορίτσια! Σας φιλώ!

αγαπουλα καλως μας ηρθες πισω....πως εισαι???? χαιρομαι που δεν τα παρατας κ θα συνεχισεις ακομα...μας ελειψες...πολλα φιλακια 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

1 βιοχημική και 2 αρνητικές. Όλες από 1 δοτρια. Ό,τι εξετάσεις μου ζήτησαν, υστεροσκοπησεις κλπ τις έκανα. Δεν απέδωσαν κάτι σε μένα ή στο σπέρμα αλλά στο ότι αυτά συμβαίνουν.. τώρα ξεκινάω νέο κύκλο εξετάσεων σε άλλο κέντρο και θα δούμε! 

Αυτό που λες είναι! Παίρνουμε πολύ κουράγιο!

Μακάρι όλα  αυτή τη φορά να πάνε πολύ καλύτερα.Βρηκες δηλαδή εξετάσεις σοβαρές που έκρινες και εσύ ο, τι κακώς δεν τις είχες κάνει; Που δεν σου τις είχαν ζητήσει δηλαδή εννοώ.. Γιατί σ αυτό το επίπεδο τα έχουμε ξετιναξει όλα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alina80 said:

Καλή επάνοδο κορίτσι. Και να είναι αυτή η φορά η τυχερή! 

@Κρισταλενια έχεις χοριακη σήμερα; Καλή επιτυχία! Μια χορταστική χοριακη εύχομαι. 

 

 

καλησπερα κοριτσια η χωριακη ηταν αρνητικη 0,5 δυστυχως 

οτιδηποτε μου πειτε για να με βοηθησετε οχι ψυχολογικα περισσοτερο απο δικες σας περιπτωσεις και αρνητικες χωριακες θα με βοηθουσε

φιλια

8 hours ago, kallaki said:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. 

Μια τριψήφια χοριακη στην Κρισταλλενια. ::×××××)))))

αρνητικη δυστυχως η απογοητευση μεγαλη

Just now, kallaki said:

Κρισταλενι που είσε περιμένουμε......

αρνητικο 0,5 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

καλησπερα κοριτσια η χωριακη ηταν αρνητικη 0,5 δυστυχως 

οτιδηποτε μου πειτε για να με βοηθησετε οχι ψυχολογικα περισσοτερο απο δικες σας περιπτωσεις και αρνητικες χωριακες θα με βοηθουσε

φιλια

αρνητικη δυστυχως η απογοητευση μεγαλη

αρνητικο 0,5 

Λυπαμαι πολυ κοριτσι! 

Αυτο που θα σου πω, ειναι οτι οι εξωσωματικες ειναι λιγο ρωσικη ρουλετα. Οπως εχει πει γνωστος γιατρος, οταν η αποτυχια ειναι μια , απλα ετυχε .Οταν ειναι παραπανω απο μια, κατι συμβαινει

Παρεπιπτοντως και σε μενα η δευτερη μου προσπαθεια με δωρεα ηταν αρνητικη. Μου ηρθε πολυ βαρυ. Ο ντοκ μου ειπε οτι απλως ετυχε. Στην επομενη ειχα θετικο αποτελεσμα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κρισταλενια said:

καλησπερα κοριτσια η χωριακη ηταν αρνητικη 0,5 δυστυχως 

οτιδηποτε μου πειτε για να με βοηθησετε οχι ψυχολογικα περισσοτερο απο δικες σας περιπτωσεις και αρνητικες χωριακες θα με βοηθουσε

φιλια

αρνητικη δυστυχως η απογοητευση μεγαλη

αρνητικο 0,5 

Λυπάμαι πολύ! Κι εμένα η 1η ήταν με αρνητική χοριακή και πέτυχα στη 2η αφού έκανα πρώτα υστεροσκόπηση και βρήκαμε ότι είχα ενδομητρίτιδα. Πήρα 3 αντιβιώσεις και στον επόμενο κύκλο έμεινα έγκυος στην κόρη μου. 

Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή!

  • Μου αρέσει 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια said:

καλησπερα κοριτσια η χωριακη ηταν αρνητικη 0,5 δυστυχως 

οτιδηποτε μου πειτε για να με βοηθησετε οχι ψυχολογικα περισσοτερο απο δικες σας περιπτωσεις και αρνητικες χωριακες θα με βοηθουσε

φιλια

αρνητικη δυστυχως η απογοητευση μεγαλη

αρνητικο 0,5 

Οχι ρε γαμωτο... η Thia85 νομιζω ειχε αρνητικο την πρωτη κ τωρα με τη δευτερη ειναι εγκυουλα! Ο γιατρος τι ειπε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Λυπαμαι πολυ κοριτσι! 

Αυτο που θα σου πω, ειναι οτι οι εξωσωματικες ειναι λιγο ρωσικη ρουλετα. Οπως εχει πει γνωστος γιατρος, οταν η αποτυχια ειναι μια , απλα ετυχε .Οταν ειναι παραπανω απο μια, κατι συμβαινει

Παρεπιπτοντως και σε μενα η δευτερη μου προσπαθεια με δωρεα ηταν αρνητικη. Μου ηρθε πολυ βαρυ. Ο ντοκ μου ειπε οτι απλως ετυχε. Στην επομενη ειχα θετικο αποτελεσμα

   σε ευχαριστω κοριτσι μου δινεις κουραγιο

Just now, Blondie 2020 said:

Οχι ρε γαμωτο... η Thia85 νομιζω ειχε αρνητικο την πρωτη κ τωρα με τη δευτερη ειναι εγκυουλα! Ο γιατρος τι ειπε;

πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πρεπει να μιλησει με την εμβρυολογο και θα με ενημερωσει τι να μου πει τιποτα λυπαμαι ετυχε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια said:

   σε ευχαριστω κοριτσι μου δινεις κουραγιο

πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πρεπει να μιλησει με την εμβρυολογο και θα με ενημερωσει τι να μου πει τιποτα λυπαμαι ετυχε

Γαμωτο.. ναι αλλα θα σου πει πως προχωρατε τωρα κ ποτε μπορεις να κανεις την επομενη ετ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Γαμωτο.. ναι αλλα θα σου πει πως προχωρατε τωρα κ ποτε μπορεις να κανεις την επομενη ετ.

δεν υπαρχουν αλλες βλαστοκυστες και σιγουρα δεν θα ξαναπαω σε αυτον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...