Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , island1 είπε:

Δεν είχε να κάνει με σένα αλλά με την ανευθυνότητα από μέρους του γιατρού.Συγγνωμη εάν το πήρες ως επίθεση αλλα η ενσυναίσθηση για μένα είναι ίδια κ στη δοτρια κ στη ληπτρια κ προφανώς έχει να κάνει με το χειρισμό του γιατρού κι όχι με σένα Για μένα είτε δανεικά είτε όχι είναι το ίδιο.Οπιτε όπως θα έλεγα σε μια κλασική ivf για το γιατρό το λέω κι εδώ.. 

Με το καλό ! Τα φιλιά μου στον Ντοκ! 

Λογικό να είσαι στην τσίτα και φυσικά ανταλλάσσουμε απόψεις .Το σχόλιο μου είχε να κάνει με το σχόλιο της Μαίρης σχετικά με την εδώ κοροϊδία,στη; Κάντυ για το αν είναι λογικό και φυσικά σε όλες και διαβάζουν που δεν έχουν κάνει διέγερση και ακούν το νούμερο.Στη θέση σου δεν έχω βρεθεί. έχω όμως καινει συνολικά 4 διεγέρσεις ,οι δύο εκ των όποιον κάτω από 34 ετων.Ασυναίσθητα λοιπόν και καθαρά από προσωπικό μου βίωμα και από συζητήσει με τους γιατρου που είχα απάντησα.Συγγνωμη αν σε στεναχωρεσα δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου.Δεν θα ξανακατευτω

Σε ευχαριστώ πολύ....!!!μακάρι όλα να πάνε κατ' ευχήν!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Γνωρίζετε για το αυτοάνοσο hashimoto? Μου ήρθε αυτό το φασούλι από το πουθενά... Η ορμόνη του θυρεοειδούς και το υπερηχογράφημα έβγαινε πάντα καλό, αλλά βρέθηκα θετική στο αντίσωμα αυτού του αυτοανοσου. Είδα ότι σε παλιότερες εξετάσεις ήταν λίγο αυξημένος αυτός ο δείκτης, αλλά δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα. Ίσως επειδή η ορμόνη του θυρεοειδούς έβγαινε φυσιολογική. Δεν έχω συναντήσει ακόμα το γιατρό για την αξιολόγηση των εξετάσεων. Είχε κάποια τέτοιο πράγμα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Γνωρίζετε για το αυτοάνοσο hashimoto? Μου ήρθε αυτό το φασούλι από το πουθενά... Η ορμόνη του θυρεοειδούς και το υπερηχογράφημα έβγαινε πάντα καλό, αλλά βρέθηκα θετική στο αντίσωμα αυτού του αυτοανοσου. Είδα ότι σε παλιότερες εξετάσεις ήταν λίγο αυξημένος αυτός ο δείκτης, αλλά δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα. Ίσως επειδή η ορμόνη του θυρεοειδούς έβγαινε φυσιολογική. Δεν έχω συναντήσει ακόμα το γιατρό για την αξιολόγηση των εξετάσεων. Είχε κάποια τέτοιο πράγμα;

To νησακι το ειχε απ οτι θυμαμαι. Και δυο φιλες μου το ειχαν αλλα μια χαρα παιδακια εκαναν με φυσικη συλληψη. Το ρυθμιζαν με χαπι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on said:

Γνωρίζετε για το αυτοάνοσο hashimoto? Μου ήρθε αυτό το φασούλι από το πουθενά... Η ορμόνη του θυρεοειδούς και το υπερηχογράφημα έβγαινε πάντα καλό, αλλά βρέθηκα θετική στο αντίσωμα αυτού του αυτοανοσου. Είδα ότι σε παλιότερες εξετάσεις ήταν λίγο αυξημένος αυτός ο δείκτης, αλλά δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα. Ίσως επειδή η ορμόνη του θυρεοειδούς έβγαινε φυσιολογική. Δεν έχω συναντήσει ακόμα το γιατρό για την αξιολόγηση των εξετάσεων. Είχε κάποια τέτοιο πράγμα;

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Το παρακολουθείς και ρυθμίζεται με χάπι. Εγώ χωρίς να έχω το αυτοάνοσο έπαιρνα χάπι για τον θυρεοειδή, κι έχω και μια φίλη με το αυτοάνοσο έγκυο με φυσική σύλληψη χωρίς κανένα θέμα.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κρισταλενια said:

@Blondie 2020 κοριτσαρα μου δυστυχως δεν με πηρε και δεν νομιζω να με παρει 

Ξαναπαρε εσυ! Τι αλλο σκεφτεσαι να κανεις; Αγχωθηκα εγω για εσενα γιατι ξερω οτι φευγεις σε.λιγες μερες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Ξαναπαρε εσυ! Τι αλλο σκεφτεσαι να κανεις; Αγχωθηκα εγω για εσενα γιατι ξερω οτι φευγεις σε.λιγες μερες

μολις πηρα και αφησα παλι μηνυμα κοριτσαρα θα σας ενημερωσω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

μολις πηρα και αφησα παλι μηνυμα κοριτσαρα θα σας ενημερωσω

Μιας και ειςαι στη Θεσσαλονικη , γιατι δεν κανεις μια συνάντηση και σε κάποιο κέντρο της Θεσσαλονίκης ; Να πάρεις μια επιπλέον γνώμη 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa said:

Μιας και ειςαι στη Θεσσαλονικη , γιατι δεν κανεις μια συνάντηση και σε κάποιο κέντρο της Θεσσαλονίκης ; Να πάρεις μια επιπλέον γνώμη 

δεν προλαβαινω κοριτσι παρασκευη αναχωρω

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2020 at 7:58 ΜΜ, Mayax είπε:

 Ρώτησα για τα φάρμακα της δότριας αν συμπεριλαμβάνονται στο ποσό κ μου είπαν ότι οι δοτριες είναι κοπέλες που κάνουν κι εκείνες την προσπάθειά τους κι έτσι έχουν προμηθευτεί τα φαρμακά τους γιατί κι εκείνες προσπαθούν για παιδάκι απλά δωρίζουν ωάρια για να μειωθεί το κόστος της δικής τους εξωσωματικής.

Εννοείται ότι για την δότρια δεν έχω καμία πληροφορία ούτε ηλικία ούτε τίποτα.

Εγώ ξέρω ότι οι δότριες δεν είναι γυναίκες που προσπαθούν για τεκνοποίηση και δωρίζουν σε άλλες τα ωάριά τους. Αν είχαν δυσκολία στην τεκνοποίηση τότε λογικά τα ωάρια δεν θα ήταν καλής ποιότητας. Απ' ότι γνωρίζω είναι νέες γυναίκες, κάτω των 30, που έχουν κάνει ένα κάρο εξετάσεις, ψυχολογικά τεστ κλπ για να τις εγκρίνουν για δότριες και παίρνουν μια οικονομική αποζημίωση γι' αυτή τη διαδικασία. Κι επίσης τις επιλέγουν έτσι ώστε να μοιάζουν μ'εσένα, τουλάχιστον στα χρώματα. Την ηλικία της και τα χρώματά της τουλάχιστον έχεις δικαίωμα να τα ξέρεις, ειδικά όταν πληρώνεις τόσα χρήματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια όσες καταφύγατε στα δανεικά πως το πήρε ο σύζυγος το όλο θέμα? Μετά από δύο αποτυχημένες για το δεύτερο (έχουμε ήδη ένα παιδάκι), οι γιατροί μας παραπέμψαν εκεί λόγω ηλικίας. Εγώ προσαρμόστηκα εύκολα, αν είναι η μόνη λύση θα το κάνω κι αυτό, αλλά ο σύζυγος έχει πάθει κατάθλιψη και δεν το αποδέχεται. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια όσες καταφύγατε στα δανεικά πως το πήρε ο σύζυγος το όλο θέμα? Μετά από δύο αποτυχημένες για το δεύτερο (έχουμε ήδη ένα παιδάκι), οι γιατροί μας παραπέμψαν εκεί λόγω ηλικίας. Εγώ προσαρμόστηκα εύκολα, αν είναι η μόνη λύση θα το κάνω κι αυτό, αλλά ο σύζυγος έχει πάθει κατάθλιψη και δεν το αποδέχεται. 

Καλησπέρα!!! Εμένα ο δικός μου άντρας δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα! Το μόνο που ήθελε ήταν να μην ταλαιπωρηθω ξανά και να νιώθω εγώ καλά!!!

Κι εμείς πριν τα δανικά είχαμε περάσει πολλά!!!! 

  • Μου αρέσει 7

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια όσες καταφύγατε στα δανεικά πως το πήρε ο σύζυγος το όλο θέμα? Μετά από δύο αποτυχημένες για το δεύτερο (έχουμε ήδη ένα παιδάκι), οι γιατροί μας παραπέμψαν εκεί λόγω ηλικίας. Εγώ προσαρμόστηκα εύκολα, αν είναι η μόνη λύση θα το κάνω κι αυτό, αλλά ο σύζυγος έχει πάθει κατάθλιψη και δεν το αποδέχεται. 

νομιζω οτι ειναι πολυ πιο δυσκολο αν υπαρχει ενα παιδι των.δυο σας. ειναι λογικο να μην θελει αυτη την λυση . ενταξει δεν χρειαζετε να στεναχωριεστε αφου εχετε ενα παιδακι .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Εγώ ξέρω ότι οι δότριες δεν είναι γυναίκες που προσπαθούν για τεκνοποίηση και δωρίζουν σε άλλες τα ωάριά τους. Αν είχαν δυσκολία στην τεκνοποίηση τότε λογικά τα ωάρια δεν θα ήταν καλής ποιότητας. Απ' ότι γνωρίζω είναι νέες γυναίκες, κάτω των 30, που έχουν κάνει ένα κάρο εξετάσεις, ψυχολογικά τεστ κλπ για να τις εγκρίνουν για δότριες και παίρνουν μια οικονομική αποζημίωση γι' αυτή τη διαδικασία. Κι επίσης τις επιλέγουν έτσι ώστε να μοιάζουν μ'εσένα, τουλάχιστον στα χρώματα. Την ηλικία της και τα χρώματά της τουλάχιστον έχεις δικαίωμα να τα ξέρεις, ειδικά όταν πληρώνεις τόσα χρήματα.

Μπορει να μοιραζουν καποιες κοπελες τα ωαρια τους αν υπαρχει μονο δυσκολια στο σπερμα κ ειναι νεες. Σε καποιες χωρες γινεται

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια όσες καταφύγατε στα δανεικά πως το πήρε ο σύζυγος το όλο θέμα? Μετά από δύο αποτυχημένες για το δεύτερο (έχουμε ήδη ένα παιδάκι), οι γιατροί μας παραπέμψαν εκεί λόγω ηλικίας. Εγώ προσαρμόστηκα εύκολα, αν είναι η μόνη λύση θα το κάνω κι αυτό, αλλά ο σύζυγος έχει πάθει κατάθλιψη και δεν το αποδέχεται. 

Την πρωτη φορα που το ακουσε πριν χρονια το ειδε καπως, αλλα μετα το αποδεχτηκε πολυ ευκολα. Τωρα ειναι φανατικος υποστηρικτης, χαχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Γνωρίζετε για το αυτοάνοσο hashimoto? Μου ήρθε αυτό το φασούλι από το πουθενά... Η ορμόνη του θυρεοειδούς και το υπερηχογράφημα έβγαινε πάντα καλό, αλλά βρέθηκα θετική στο αντίσωμα αυτού του αυτοανοσου. Είδα ότι σε παλιότερες εξετάσεις ήταν λίγο αυξημένος αυτός ο δείκτης, αλλά δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα. Ίσως επειδή η ορμόνη του θυρεοειδούς έβγαινε φυσιολογική. Δεν έχω συναντήσει ακόμα το γιατρό για την αξιολόγηση των εξετάσεων. Είχε κάποια τέτοιο πράγμα;

Ουυυυυ πολλές το έχουμε! Θα σε ρυθμίσει ο γιατρός σου. Μην ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...