Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , palmoira είπε:

Είχα προβληματάκια και είμαι ακόμη πολύ προσεκτική αλλά ευτυχως η εγκυμοσυνη μου προχωράει. Περιμένω μια όμορφη μπουμπου και διανύω την 26η εβδομάδα! 

Υπέροχα! Εύχομαι και πάλι όλα να είναι τέλεια από δω και πέρα και με το καλό να κρατήσεις τη γλυκιά μπουμπού σου στα χέρια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, Hope_* είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας. Καλή επιτυχία πρώτα απ'όλα σε όσες περιμένουν αποτελέσματα και σε όσες προετοιμάζονται.  Καλή δύναμη και καλό κουράγιο σε όσες δεν είχαν καλή εξέλιξη.. 

Είμαι κι εγώ στην 9η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα- μεταφέραμε 3 εμβρυάκια και περιμένω.. Είναι η πρώτη μου προσπάθεια με δανεικά ωάρια κι ελπίζω να πάνε όλα κατ'ευχην. 

Καλώς μας ήρθες και όλα να πάνε τέλεια, και σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις μια μεγάλη χοριακη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Hope και Frida σας καλωσορίζω και εγώ με τη σειρά μου και σας εύχομαι

ολόψυχα το καλύτερο! Οι ευχές σας και η ενέργεια σας ας ενωθεί με τη

δικιά μας για να τα καταφέρουμε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@alina80 ευχαριστώ πάρα πολύ για την λεπτομερή διευκρίνιση. Εφόσον το μωράκι σου είναι καλά, θα ζοριστείς λίγο μέσα στο σπίτι και θα κάνεις υπομονή μέχρι να είσαι τελείως καλά.  Χαλάλι!  Να μας ενημερώνεις!

@Frida_ καλωσήρθες! Ολες κάνουμε σκέψεις ότι δεν θα πετύχουμε ποτέ, δεν είναι όμως έτσι. Δεν έχεις κάνει καθόλου φυσικούς τροποποιημένους? Εχουν λειτουργήσει σε αρκετές κοπέλες, απλά χρειάζεται πολύ υπομονή και δύναμη. Σε μένα δεν πήγαν καθόλου καλά, βέβαια έχω κακή ποιότητα στα ωάρια, ό,τι και να κάνα.... Ζύγισε τις επιλογές σου και κινήσου με ό,τι νιώθεις άνετα και σου έρχεται καλύτερα.

πολύ καλή επιτυχία στην

@Hope_*!!!!!!!!!!! Μια τεράααααααστια χοριακή εύχομαι! 

Φιλιά σε όλες!!!!:)

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Daphne259 είπε:

@alina80 ευχαριστώ πάρα πολύ για την λεπτομερή διευκρίνιση. Εφόσον το μωράκι σου είναι καλά, θα ζοριστείς λίγο μέσα στο σπίτι και θα κάνεις υπομονή μέχρι να είσαι τελείως καλά.  Χαλάλι!  Να μας ενημερώνεις!

@Frida_ καλωσήρθες! Ολες κάνουμε σκέψεις ότι δεν θα πετύχουμε ποτέ, δεν είναι όμως έτσι. Δεν έχεις κάνει καθόλου φυσικούς τροποποιημένους? Εχουν λειτουργήσει σε αρκετές κοπέλες, απλά χρειάζεται πολύ υπομονή και δύναμη. Σε μένα δεν πήγαν καθόλου καλά, βέβαια έχω κακή ποιότητα στα ωάρια, ό,τι και να κάνα.... Ζύγισε τις επιλογές σου και κινήσου με ό,τι νιώθεις άνετα και σου έρχεται καλύτερα.

πολύ καλή επιτυχία στην

@Hope_*!!!!!!!!!!! Μια τεράααααααστια χοριακή εύχομαι! 

Φιλιά σε όλες!!!!:)

1 ώρα πρίν, zoel77 είπε:

Καλώς μας ήρθες και όλα να πάνε τέλεια, και σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις μια μεγάλη χοριακη!

Αχ μακάρι!!! Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες είσαι εγκυουλα οπότε εύχομαι να έχεις μια χαρούμενη καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!:)

1 ώρα πρίν, angel23 είπε:

Hope και Frida σας καλωσορίζω και εγώ με τη σειρά μου και σας εύχομαι

ολόψυχα το καλύτερο! Οι ευχές σας και η ενέργεια σας ας ενωθεί με τη

δικιά μας για να τα καταφέρουμε!

Τα καλύτερα και σε σένα angel23! Υπάρχει πολλή θετική ενέργεια εδώ και να δεις που όλες θα τα καταφέρουμε! 

1 hour ago, Daphne259 είπε:

 

 

1 hour ago, Daphne259 είπε:

@alina80 ευχαριστώ πάρα πολύ για την λεπτομερή διευκρίνιση. Εφόσον το μωράκι σου είναι καλά, θα ζοριστείς λίγο μέσα στο σπίτι και θα κάνεις υπομονή μέχρι να είσαι τελείως καλά.  Χαλάλι!  Να μας ενημερώνεις!

@Frida_ καλωσήρθες! Ολες κάνουμε σκέψεις ότι δεν θα πετύχουμε ποτέ, δεν είναι όμως έτσι. Δεν έχεις κάνει καθόλου φυσικούς τροποποιημένους? Εχουν λειτουργήσει σε αρκετές κοπέλες, απλά χρειάζεται πολύ υπομονή και δύναμη. Σε μένα δεν πήγαν καθόλου καλά, βέβαια έχω κακή ποιότητα στα ωάρια, ό,τι και να κάνα.... Ζύγισε τις επιλογές σου και κινήσου με ό,τι νιώθεις άνετα και σου έρχεται καλύτερα.

πολύ καλή επιτυχία στην

@Hope_*!!!!!!!!!!! Μια τεράααααααστια χοριακή εύχομαι! 

Φιλιά σε όλες!!!!:)

Σε ευχαριστώ Daphne259. Και για σένα εύχομαι τα καλύτερα 

Προσπαθούσα απο τις προηγούμενες σελίδες να καταλάβω για κάθε μια κοπέλα τι γίνεται και ποιες είναι οι εγκυουλες μας αλλά είναι τόσες πολλές οι πληροφορίες που μπερδεύονται..  θα σας μάθω όμως.

Όπως και να χει η τύχη να είναι στο πλευρό όλων μας και να πάνε όλα καλά! :)

Να σας ρωτήσω τώρα κάτι που με αγχωνει? Πριν την εξέταση της χοριακης, νιώθατε καθόλου πονακια σαν κράμπες? Εγώ την 7η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα ένιωσα δυνατές (θα ελεγα)κράμπες νωρίς το πρωί για πολύ λίγο. Το ίδιο έγινε χθες το πρωί και σήμερα αλλά πολύ ήπια πονάκια.

Μήπως με προετοιμάζει για κάτι αρνητικό ή θα μπορούσε να είναι και καλό?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Hope_* είπε:

Αχ μακάρι!!! Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες είσαι εγκυουλα οπότε εύχομαι να έχεις μια χαρούμενη καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!:)

Τα καλύτερα και σε σένα angel23! Υπάρχει πολλή θετική ενέργεια εδώ και να δεις που όλες θα τα καταφέρουμε! 

Σε ευχαριστώ Daphne259. Και για σένα εύχομαι τα καλύτερα 

Προσπαθούσα απο τις προηγούμενες σελίδες να καταλάβω για κάθε μια κοπέλα τι γίνεται και ποιες είναι οι εγκυουλες μας αλλά είναι τόσες πολλές οι πληροφορίες που μπερδεύονται..  θα σας μάθω όμως.

Όπως και να χει η τύχη να είναι στο πλευρό όλων μας και να πάνε όλα καλά! :)

Να σας ρωτήσω τώρα κάτι που με αγχωνει? Πριν την εξέταση της χοριακης, νιώθατε καθόλου πονακια σαν κράμπες? Εγώ την 7η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα ένιωσα δυνατές (θα ελεγα)κράμπες νωρίς το πρωί για πολύ λίγο. Το ίδιο έγινε χθες το πρωί και σήμερα αλλά πολύ ήπια πονάκια.

Μήπως με προετοιμάζει για κάτι αρνητικό ή θα μπορούσε να είναι και καλό?

Καλημέρα και από εμένα και καλός ήρθες στην παρέα μας... Νομίζω ότι τα πινάκια είναι καλό σημάδι... βέβαια θα μας πουν και τα κορίτσια που το έχουν ζήσει..

Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2018 at 11:23 ΠΜ, Mishka είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια σας παρακολουθώ αρκετό καιρό από τότε που κι εγώ ενημερώθηκα για τη δυνατότητα δωρεάς και η αλήθεια είναι τρόμαξα αρχικά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα μπορούσα να πάρω μία τέτοια απόφαση.

Εχοντας κλείσει τα 43 με 2 αποτυχημένες προσπάθειες συλλογής ωαρίων και με πολύ κακούς δείκτες κι εγώ μου είπαν οτι είναι η μόνη μου ελπίδα και διαβάζοντας τις ιστορίες σας άρχισα να το βλέπω πολύ θετικά είπα θα κάνω μία τελευταία προσπάθεια μόνο με δικά μου να νιώσω ότι εξάντλησα τις πιθανότητες. Δυστυχώς πριν το καλοκαίρι είχα μία βιοχημική κι έτσι είπαμε να ξεκινήσουμε το Σεπτέμβριο. Αγόρασα τα φάρμακα ήμουν έτοιμη και τελικά ήμουν έγκυος φυσιολογικά! Δεν το πίστευα σκέφτηκα θαύματα γίνονται τελικά. Για να μη σας κουράζω πριν 10 μέρες έκανα διακοπή λόγω τρισωμίας 21. Τελικά το θαύμα ήταν εφιάλτης.. Τώρα δεν μπορώ να συνέλθω δεν ξέρω αν και πως και πότε να ξανακάνω και τι προσπάθεια αν έχω το κουράγιο και το σθένος να ξαναπεράσω τη στενοχώρια.

Χαίρομαι για όλες εσάς που έχετε θετική εξέλιξη στις δύσκολες προσπάθειες σας και σας θαυμάζω όλες απεριόριστα και σας ευχαριστώ για τη συντροφιά που μου προσφέρατε όλο τον καιρό που παρακολουθώ τις ιστορίες σας.

Καλημέρα mishka! Πρώτα από όλα να σου πω πως είμαι 41 χρονών με καθόλου μα καθόλου καλούς δείκτες γονιμότητας και κακής ποιότητας ωάρια. Το να πετύχω εγκυμοσύνη με δικό.μου ωαριο είναι να σαν να πετυχαίνω το τζοκερ- Πόσο εύκολο είναι αυτό:-(? Οι επιλογές μου ήταν 1) υιοθεσία 2) δανεικό ωάριο 3) να παραιτηθώ. Η υιοθεσία είναι οι πολύ δυσκολη( ασχολήθηκα με αυτο).. το να παραιτηθώ έτσι δεν το σκέφτομαι όποτε αφου ήμουν δεκτική στην υιοθεσία γιατί να μην δεχτώ δανεικά που εγώ θα τα κυοφορησω, θα τους μιλάω, θα είναι μέσα μου..Και θα είναι κομμάτι του συντρόφου μου! Θα είμαι η νόμιμη μαμά αν πετύχει.. Είναι σίγουρα άδικο και κρίμα αυτό που σου συνέβη αλλά ίσως σου λεει" μην αναλώνεσαι σε αυτό, υπάρχει εναλλακτική!" Θα σου πω επίσης πως δεν έχω δει ποτέ μου θετική χοριακη- ειναι άσχημο κι αυτό δε νομίζεις; Επιπλέον σύμφωνα με έρευνες κι ας μην είναι βιολογικά δικό μας κάτι παίρνουν κι απ'το dna μας μέσω του ενδομητρίου μας. Τέλος, ο,τι και να σκέφτεσαι, όσες δευτερες σκέψεις και να κάνεις, όταν με το καλό σου το δώσουν στην αγκαλιά σου φαντάζομαι θα νιώθεις ο πιο ευλογημένος άνθρωπος του κόσμου! 

Αυτά είχα να σου πω γιατί κι εγώ δίστασα πολλές φορές μέχρι να το αποφασίσω..Ακόμα και την ημέρα της εμβρυομεταφορας νόμιζα πως δεν ήμουν ευτυχισμένη.. Τώρα όμως 10 μέρες μετά τρέμω μηπως αύριο  δω μια αρνητική χοριακη...

Ελπίζω να σε βοήθησα! Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Hope_* είπε:

Καλημέρα mishka! Πρώτα από όλα να σου πω πως είμαι 41 χρονών με καθόλου μα καθόλου καλούς δείκτες γονιμότητας και κακής ποιότητας ωάρια. Το να πετύχω εγκυμοσύνη με δικό.μου ωαριο είναι να σαν να πετυχαίνω το τζοκερ- Πόσο εύκολο είναι αυτό:-(? Οι επιλογές μου ήταν 1) υιοθεσία 2) δανεικό ωάριο 3) να παραιτηθώ. Η υιοθεσία είναι οι πολύ δυσκολη( ασχολήθηκα με αυτο).. το να παραιτηθώ έτσι δεν το σκέφτομαι όποτε αφου ήμουν δεκτική στην υιοθεσία γιατί να μην δεχτώ δανεικά που εγώ θα τα κυοφορησω, θα τους μιλάω, θα είναι μέσα μου..Και θα είναι κομμάτι του συντρόφου μου! Θα είμαι η νόμιμη μαμά αν πετύχει.. Είναι σίγουρα άδικο και κρίμα αυτό που σου συνέβη αλλά ίσως σου λεει" μην αναλώνεσαι σε αυτό, υπάρχει εναλλακτική!" Θα σου πω επίσης πως δεν έχω δει ποτέ μου θετική χοριακη- ειναι άσχημο κι αυτό δε νομίζεις; Επιπλέον σύμφωνα με έρευνες κι ας μην είναι βιολογικά δικό μας κάτι παίρνουν κι απ'το dna μας μέσω του ενδομητρίου μας. Τέλος, ο,τι και να σκέφτεσαι, όσες δευτερες σκέψεις και να κάνεις, όταν με το καλό σου το δώσουν στην αγκαλιά σου φαντάζομαι θα νιώθεις ο πιο ευλογημένος άνθρωπος του κόσμου! 

Αυτά είχα να σου πω γιατί κι εγώ δίστασα πολλές φορές μέχρι να το αποφασίσω..Ακόμα και την ημέρα της εμβρυομεταφορας νόμιζα πως δεν ήμουν ευτυχισμένη.. Τώρα όμως 10 μέρες μετά τρέμω μηπως αύριο  δω μια αρνητική χοριακη...

Ελπίζω να σε βοήθησα! Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!

Η χοριακη σου θα είναι θετική αύριο! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , Hope_* είπε:

Καλημέρα mishka! Πρώτα από όλα να σου πω πως είμαι 41 χρονών με καθόλου μα καθόλου καλούς δείκτες γονιμότητας και κακής ποιότητας ωάρια. Το να πετύχω εγκυμοσύνη με δικό.μου ωαριο είναι να σαν να πετυχαίνω το τζοκερ- Πόσο εύκολο είναι αυτό:-(? Οι επιλογές μου ήταν 1) υιοθεσία 2) δανεικό ωάριο 3) να παραιτηθώ. Η υιοθεσία είναι οι πολύ δυσκολη( ασχολήθηκα με αυτο).. το να παραιτηθώ έτσι δεν το σκέφτομαι όποτε αφου ήμουν δεκτική στην υιοθεσία γιατί να μην δεχτώ δανεικά που εγώ θα τα κυοφορησω, θα τους μιλάω, θα είναι μέσα μου..Και θα είναι κομμάτι του συντρόφου μου! Θα είμαι η νόμιμη μαμά αν πετύχει.. Είναι σίγουρα άδικο και κρίμα αυτό που σου συνέβη αλλά ίσως σου λεει" μην αναλώνεσαι σε αυτό, υπάρχει εναλλακτική!" Θα σου πω επίσης πως δεν έχω δει ποτέ μου θετική χοριακη- ειναι άσχημο κι αυτό δε νομίζεις; Επιπλέον σύμφωνα με έρευνες κι ας μην είναι βιολογικά δικό μας κάτι παίρνουν κι απ'το dna μας μέσω του ενδομητρίου μας. Τέλος, ο,τι και να σκέφτεσαι, όσες δευτερες σκέψεις και να κάνεις, όταν με το καλό σου το δώσουν στην αγκαλιά σου φαντάζομαι θα νιώθεις ο πιο ευλογημένος άνθρωπος του κόσμου! 

Αυτά είχα να σου πω γιατί κι εγώ δίστασα πολλές φορές μέχρι να το αποφασίσω..Ακόμα και την ημέρα της εμβρυομεταφορας νόμιζα πως δεν ήμουν ευτυχισμένη.. Τώρα όμως 10 μέρες μετά τρέμω μηπως αύριο  δω μια αρνητική χοριακη...

Ελπίζω να σε βοήθησα! Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!

Θα έχεις αύριο μια καλή χοριακη!!!:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope_* said:

Καλημέρα mishka! Πρώτα από όλα να σου πω πως είμαι 41 χρονών με καθόλου μα καθόλου καλούς δείκτες γονιμότητας και κακής ποιότητας ωάρια. Το να πετύχω εγκυμοσύνη με δικό.μου ωαριο είναι να σαν να πετυχαίνω το τζοκερ- Πόσο εύκολο είναι αυτό:-(? Οι επιλογές μου ήταν 1) υιοθεσία 2) δανεικό ωάριο 3) να παραιτηθώ. Η υιοθεσία είναι οι πολύ δυσκολη( ασχολήθηκα με αυτο).. το να παραιτηθώ έτσι δεν το σκέφτομαι όποτε αφου ήμουν δεκτική στην υιοθεσία γιατί να μην δεχτώ δανεικά που εγώ θα τα κυοφορησω, θα τους μιλάω, θα είναι μέσα μου..Και θα είναι κομμάτι του συντρόφου μου! Θα είμαι η νόμιμη μαμά αν πετύχει.. Είναι σίγουρα άδικο και κρίμα αυτό που σου συνέβη αλλά ίσως σου λεει" μην αναλώνεσαι σε αυτό, υπάρχει εναλλακτική!" Θα σου πω επίσης πως δεν έχω δει ποτέ μου θετική χοριακη- ειναι άσχημο κι αυτό δε νομίζεις; Επιπλέον σύμφωνα με έρευνες κι ας μην είναι βιολογικά δικό μας κάτι παίρνουν κι απ'το dna μας μέσω του ενδομητρίου μας. Τέλος, ο,τι και να σκέφτεσαι, όσες δευτερες σκέψεις και να κάνεις, όταν με το καλό σου το δώσουν στην αγκαλιά σου φαντάζομαι θα νιώθεις ο πιο ευλογημένος άνθρωπος του κόσμου! 

Αυτά είχα να σου πω γιατί κι εγώ δίστασα πολλές φορές μέχρι να το αποφασίσω..Ακόμα και την ημέρα της εμβρυομεταφορας νόμιζα πως δεν ήμουν ευτυχισμένη.. Τώρα όμως 10 μέρες μετά τρέμω μηπως αύριο  δω μια αρνητική χοριακη...

Ελπίζω να σε βοήθησα! Σου εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!

Συμφωνώ απόλυτα και σε ευχαριστώ. Εύχομαι κι εγώ αύριο να μας πεις τα ευχάριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Hope και frida καλως ορίσατε!Hope με μια τριψηφια χωριακή αύριο!Εγώ έχω εξαφανιστεί γιατί τα ζουζουνάκια με κάνουν να υποφέρω απο έλλειψη υπνου.Καθε βράδυ ξυπνάω απο καούρες γυρω στις 4 και δεν ξανακοιμάμαι,με αποτέλεσμα όλη μέρα να κουτουλάω στην δουλειά.Μάλλον με προετοιμάζουν.Πηγαμε και τα ειδαμε ειναι 2,3 εκατοστα και φαίνονται να είναι καλά.Βέβαια η αγωνία μου είναι μεγάλη μεχρι την β΄αυχενικη που ειναι τώρα το επόμενο βημα.

Επειδή διάβασα την εμπειρία της Κοκκινομάλας με την υιοθεσία να πω οτι ζούμε σε μία χωρα που υπάρχουν πολλοι ανώριμοι και ανίκανοι ανθρωποι σε θέσεις που θα επρεπε να δουλεύουν άτομα με ενσυναίσθηση και ευαισθησία και σιγουρα γνωσεις.Φυσικα και μια γυναίκα που ξεπερνά την θέση να κυοφορήσω και σκέφτεται την υιοθεσία εχει ξεπεράσει κάθε ναρκισσιστικο συναίσθημα και κάθε εγωκεντρισμό.Οποτε Κοκκινομάλλα έπεσες σε ηλίθια και αντικειμενικα ασχετη με το αντικείμενο και ανίκανη ειδικό ψυχικής υγείας.Θα είσαι μια πολύ καλή Μητέρα!

Angel η υπευθυνη οπως σου είπαν και τα κορίτσια είναι εντελως απαράδεκτη.Και να πω οτι καθε φορα θα με λυπει που μια γυναίκα δεν μπορεί να μπει εστω και για δευτερολεπτα στη θεση μιας αλλης γυναίκας που η ζωη της αφαιρει κατι απο την γυναικεια φυση -την μητροτητα και συνάμα την ιδια την Θηλυκότητα.Για εμένα το ακουσμα και μονο οτι δεν θα μπορεσω να γινω μητέρα ηταν η μεγαλύτερη πληγη μου!Αλλά τωρα μετα απο τοσο αγωνα και κοπο,νοιωθω περήφανη για εμενα ,για όλες μας,για την δυναμη και το θαρρος μας.Για αυτό παρεβλεψε την κάθε κομπλεξικη γυναίκα που δεν μπορεί να σε συναισθανθεί.Οσον αφορα τον Ειδικό ψυχικής υγείας(λόγω του ότι ανήκω σε αυτον τον χωρο),το να τον επισκεφτεις θα πρεπει να ξεκινά απο μια δική σου επιθυμία.Ομως θα σου πω και κάτι,λιγο ριψοκινδυνο γιατι δεν σε γνωρίζω προσωπικα,γιατί δεν έχεις εμπιστοσύνη?Αναρωτήσου.Έγω έφυγα απο το πρώτο κέντρο γιατι παρότι ο γιατρός με είχε κερδίσει,στην πορεία είδα ότι πολλά πράγματα πήγαιναν στραβα,με το αποκορύφωμα την ημέρα της εμβρυομεταφοράς.Την εχω πει την ιστορία μου.Και εκει η υπευθυνη ηταν επιθετικότατη,δυστυχως.Και στο επομενο πηγα υποψιασμενη και με εντονα κριτικη διαθεση ,απλα ηταν και ειναι αψογοι και όλα αυτα διαλυθηκαν συντομα.Βεβαια για εμένα το ότι ο γιατρος μου ήταν ειλικρινής εως και κυνικά ειλικρινής,με βοηθησε πολυ και στο να τον εμπιστευτω.

Επίσης δεν ξερω ποια κοπελα  ανέφερε μια αλλη μορφη επιθεσης που θα εχουμε αντιμετωπίσει ολες, οτι το να μείνεις εγκυος είναι θέμα ψυχολογίας.Αλλα αφου ανήκω σε αυτόν τον χώρο να πω,οτι αντικειμενικά οι γυναίκες που πάνε για εξωσωματικη,εχουμε ολες καποιο θεμα ιατρικης φυσεως.Οποτε αυτη η βλακεία για το οτι το αγχος,μας στερεί την δυνατότητα να γίνουμε μητέρες,αρνούμαι να το ακούσω ξανά και ιδιαιτέρως απο γιατρούς που το χρησιμοποιουν για να καλύψουν το οτι απετυχε η ιατρική πράξη.    

Καλή συνέχεια σε όλες μας!Φιλιά 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...