Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Το έχω περάσει παλαιότερα και ξέρω πως είναι … αλλά το αντιμετώπισα πολύ χαλαρά και με μεγάλη δύναμη απλά και μόνο για να μην με αποτρέψει από την επόμενη προσπάθεια μου… έχεις μια ακόμη βλαστοκύστη πράγμα πολύ πολύ θετικό … όσον αφορά εμένα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη αλλά έχει ο θεός τι να πω … θα δείξει πραγματικά … δεν ξέρω γιατί να τα περνάμε όλα αυτά … εύχομαι όμως σύντομα να προσπαθήσεις ξανά και μην πτοείσαι … 

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, IRIS2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι νέα εδώ, στο φόρουμ, όχι στην ηλικία..και θέλω να σας εξομολογηθώ κάτι. Την Κυριακή το βράδυ και ενώ βρισκόμουν στην 8η εβδομάδα η εγκυμοσύνη, μετά από εξωσωματική, σταμάτησε.  Το ξέρω ότι έγινε εκείνη ή το πιο νωρίς την προηγούμενη μέρα, γιατί την Παρασκευή το πρωί στον υπέρηχο είχαμε δει και ακούσει για δεύτερη φορά καρδιά. Ενιωσα έναν πιο οξύ πόνο, και είδα λιγο ροζ αίμα. Αν και ήταν 11 το βράδυ, αποφάσισα να πάω εκτάκτως στο ΡΕΑ, που είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου και εκεί ο υπέρηχος, που τον έκαναν αμέσως, κάλεσαν δε άμεσα γιατρό, έδειξε ότι η καρδιά είχε σταματήσει. Κι ο καημένος ο γιατρός στενοχωρήθηκε, γιατί εντωμεταξύ δεν είχα καθόλου αίμα, όμως το ένστικτο μου έλεγε ότι κάτι δεν πάει καλά. Την Δευτέρα έκανα απόξεση. Απο την Τρίτη το βράδυ πέτυχα το φόρουμ σας. Δύο μέρες τώρα διάβασα όλα από την αρχή, όλες τις απαντήσεις σας και ακολούθησα μέρα μέρα όλες τις ιστορίες σας. Αλήθεια σας λέω και συγκινούμαι, νιώθω να σας ξέρω και αν δεν το είχα κάνει δεν ξέρω πως θα πέρναγαν αυτές οι μέρες. Μου έδωσαν θάρρος, με έκαναν να καταλάβω ότι οι αγωνίες και οι απογοητεύσεις είναι για όλες., αλλά έρχονται και ευτυχισμένες στιγμές, ίσως εκεί που δεν το περιμένεις. Ευχαριστώ, αν δεν είσασταν εσείς, θα είχα τρελλαθεί νομίζω από την στενοχώρια. Τώρα είμαι αποφασισμένη να υπάρξει επόμενη φορά και να πάρω ωάρια απο  δότρια. Και πάλι σας ευχαριστώ, και ας μην το ξέρατε, βοηθήσατε πολύ κάποια πολύ στενοχωρημένη.

Καλημέρα και από εμένα! Παρε το χρόνο σου για να συνέλθεις και να σκέφτεσαι θετικά. Πολλές ιστορίες εδώ με άσχημα συμβάντα εξελίχθηκαν θετικά τελικά. Όσο μας δίνονται επιλογές το παλεύουμε και αφήνουμε πίσω τις δυσκολίες. Δεν είναι εύκολο να το λες,είναι πολύ πιο δύσκολο να το κάνεις. Εύχομαι πραγματικά να έρθει και για εσένα η στιγμή που θα μας ανακοινώνεις ευχάριστα νέα! Ότι χρειαστεις είμαστε εδώ!

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα και από εμένα. Σας διαβάζω αρκετό καιρό. Έχω πάρει την απόφαση να προχωρήσω με ξένα ωάρια απο την πρώτη αποτυχημένη διέγερση που έκανα και δεν είχα καθόλου ανταπόκριση. Έχω αμη 0,3 ενώ είμαι μόνο 34.

Έδωσα όμως άλλη μια ευκαιρία, όπου καταφέραμε και βάλαμε ένα εμβρυακι, αλλά σήμερα πήρα την αρνητική χοριακη.

Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου και να δω ποτέ μπορούμε να προσπαθήσουμε με δοτρια.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , katia12 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Σας διαβάζω αρκετό καιρό. Έχω πάρει την απόφαση να προχωρήσω με ξένα ωάρια απο την πρώτη αποτυχημένη διέγερση που έκανα και δεν είχα καθόλου ανταπόκριση. Έχω αμη 0,3 ενώ είμαι μόνο 34.

Έδωσα όμως άλλη μια ευκαιρία, όπου καταφέραμε και βάλαμε ένα εμβρυακι, αλλά σήμερα πήρα την αρνητική χοριακη.

Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου και να δω ποτέ μπορούμε να προσπαθήσουμε με δοτρια.

 

Αχ αυτές οι αρνητικές χοριακες...μαχαιριά! Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου. Όπως το έγραψες, θα μαζέψεις τα κομμάτια σου και θα αναζητήσεις άλλη λύση. Εύχομαι και σε εσένα σύντομα να μας ανακοινώνεις ευχάριστα νέα! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι τι άλλο να κάνω από εξετάσεις μέχρι να μπούμε στη διαδικασία με τη δοτρια.

Εσείς που είστε πιο έμπειρες, πόσο καιρό κάνει το κέντρο να βρει δοτρια; Επίσης πόσο καιρό να αφήσω μέχρι να ξεκινήσουμε ξανά; 

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον ιατρό, θέλω να πάω με απορίες full ώστε να μη μείνει τπτ αναπάντητο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , katia12 είπε:

Ευχαριστώ πολύ.

Έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι τι άλλο να κάνω από εξετάσεις μέχρι να μπούμε στη διαδικασία με τη δοτρια.

Εσείς που είστε πιο έμπειρες, πόσο καιρό κάνει το κέντρο να βρει δοτρια; Επίσης πόσο καιρό να αφήσω μέχρι να ξεκινήσουμε ξανά; 

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον ιατρό, θέλω να πάω με απορίες full ώστε να μη μείνει τπτ αναπάντητο.

Εμένα στο κέντρο βρήκαν αμέσως δότρια και γενικά δεν έχουν θέμα με δοτριες υπάρχουν πολλές σε αναμονή. Από εξετάσεις, εξαρτάται τι άλλο θα χρειαστεί ο γιατρός σου μετά την αποτυχημένη αυτή προσπάθεια. Εμένα πχ ήθελε μια υστεροσκοπηση. Όπως επίσης και ο χρόνος που μπορείς να προσπαθήσεις ξανά εξαρτάται.Μην αγχώνεσαι, θα μπουν όλα σε σειρά. Καλά κάνεις και προετοιμάζεσαι για κάθε ερώτηση, να κάνεις μια ειλικρινή και σε βάθος συζήτηση με το γιατρό σου και εκείνος θα σου θέσει και το χρονοδιάγραμμα αλλά και ο,τι άλλο χρειαστεί. Ξερω ότι σε πιάνει ανυπομονησία να προχωρήσεις παρακάτω και αυτό είναι καλό γιατί δεν το βάζεις κάτω κα θέλεις να προσπαθήσεις. Με πολλή αγάπη θα σου πω ότι πρέπει να κοιτάξεις τον εαυτό σου, να συνέλθεις και να προχωρήσεις. Εφόσον το θέλεις τόσο πολύ θα συμβεί είναι σίγουρο!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , palmoira είπε:

Εμένα στο κέντρο βρήκαν αμέσως δότρια και γενικά δεν έχουν θέμα με δοτριες υπάρχουν πολλές σε αναμονή. Από εξετάσεις, εξαρτάται τι άλλο θα χρειαστεί ο γιατρός σου μετά την αποτυχημένη αυτή προσπάθεια. Εμένα πχ ήθελε μια υστεροσκοπηση. Όπως επίσης και ο χρόνος που μπορείς να προσπαθήσεις ξανά εξαρτάται.Μην αγχώνεσαι, θα μπουν όλα σε σειρά. Καλά κάνεις και προετοιμάζεσαι για κάθε ερώτηση, να κάνεις μια ειλικρινή και σε βάθος συζήτηση με το γιατρό σου και εκείνος θα σου θέσει και το χρονοδιάγραμμα αλλά και ο,τι άλλο χρειαστεί. Ξερω ότι σε πιάνει ανυπομονησία να προχωρήσεις παρακάτω και αυτό είναι καλό γιατί δεν το βάζεις κάτω κα θέλεις να προσπαθήσεις. Με πολλή αγάπη θα σου πω ότι πρέπει να κοιτάξεις τον εαυτό σου, να συνέλθεις και να προχωρήσεις. Εφόσον το θέλεις τόσο πολύ θα συμβεί είναι σίγουρο!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να το βάλω κάτω. Προσπαθούμε από τα 28 μου και είμαι 34. Αν το αφήσω και άλλο θα ξυπνήσω μία μέρα 40 και εκτός από χαμηλή αμη και ψηλή fsh, θα έχω και άλλα προβλήματα.

Πάντα , φαντάζομαι όπως όλες , περίμενα ότι μόλις ξεκινούσε θα εμένα έγγυος, μετά αφού φάγαμε ήττα, περίμενα ότι οκ με μια εξωσωματική καθαρίσαμε. 

Τώρα από την πρώτη διέγερση και μετά έχω πάρει απόφαση να προχωρήσουμε με δοτρια. Είναι φορές που έχω δεύτερες σκέψεις για πχ κληρονομικές ασθένειες πιο πολύ, αλλά νομίζω οτι όλες λίγο πολύ το σκεφτόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , katia12 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να το βάλω κάτω. Προσπαθούμε από τα 28 μου και είμαι 34. Αν το αφήσω και άλλο θα ξυπνήσω μία μέρα 40 και εκτός από χαμηλή αμη και ψηλή fsh, θα έχω και άλλα προβλήματα.

Πάντα , φαντάζομαι όπως όλες , περίμενα ότι μόλις ξεκινούσε θα εμένα έγγυος, μετά αφού φάγαμε ήττα, περίμενα ότι οκ με μια εξωσωματική καθαρίσαμε. 

Τώρα από την πρώτη διέγερση και μετά έχω πάρει απόφαση να προχωρήσουμε με δοτρια. Είναι φορές που έχω δεύτερες σκέψεις για πχ κληρονομικές ασθένειες πιο πολύ, αλλά νομίζω οτι όλες λίγο πολύ το σκεφτόμαστε.

Άσε από ήττες άλλο τίποτε...Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια

ήρθαμε πριν λίγο από το γιατρό.....βασικά σταματήσαμε να φάω και μια μπριζόλα  , τελευταία μεγάλη όρεξη...η μπέμπα λοιπόν , είναι χοντρούλα , 2630 γρ , και είμαι στην 34η εβδομάδα... όλα καλά μου λέει....εκτός εμένα που ανέβασα πάλι πίεση....15 κ 7... έκατσα στο ιατρείο μια ώρα , και 3 μετρήσεις , για να πάει στο 12 κ 6.....μου πε θα δούμε για ημερομηνία , όταν μπω στο μήνα μου....14/12....εγώ ζορίζομαι , ψυχολογικά κυρίως....έχω πάλι κρίσεις πανικού , έχω άσχημα όνειρα...και περιμένω πώς κ πώς την ώρα που θα την κρατήσω αγκαλιά.....

αγαπητή Κάτια....όπως έχω ξαναπεί , όταν κάνουμε σχέδια ο θεός γελάει.....εγώ για χρόνια απέφευγα το να κάνω παιδί....το θεωρούσα  τροχοπέδη στη ζωή μου...και ξύπνησα όντως 40 , με χάλια ΑΜΗ και μάταιους κύκλους διέγερσης εξωσωματικών...και στα 43 μου είμαι έγκυος με δανεικό γενετικό υλικό.....και μακαρίζω την τύχη μου , που είχα και αυτή την εναλλακτική λύση....ελαφρά την καρδία καμιά μας δεν το αποφάσισε....και δεύτερες σκέψεις είχαμε όλες μας.....θα σου πω για μένα όμως , που είμαι άκρως ορθολογίστρια και λίγο σκληρή....στους  υπερήχους σχεδόν λιώνω , βουρκώνω , και ανυπομονώ να την κρατήσω στην αγκαλιά μου....θα είναι το δικό μας θαύμα , η δική μας νίκη , και ειλικρινά το λέω για το μόνο που θα μαι πραγματικά υπερήφανη......

σας φιλώ κούκλες 

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλησπέρα κορίτσια

ήρθαμε πριν λίγο από το γιατρό.....βασικά σταματήσαμε να φάω και μια μπριζόλα  , τελευταία μεγάλη όρεξη...η μπέμπα λοιπόν , είναι χοντρούλα , 2630 γρ , και είμαι στην 34η εβδομάδα... όλα καλά μου λέει....εκτός εμένα που ανέβασα πάλι πίεση....15 κ 7... έκατσα στο ιατρείο μια ώρα , και 3 μετρήσεις , για να πάει στο 12 κ 6.....μου πε θα δούμε για ημερομηνία , όταν μπω στο μήνα μου....14/12....εγώ ζορίζομαι , ψυχολογικά κυρίως....έχω πάλι κρίσεις πανικού , έχω άσχημα όνειρα...και περιμένω πώς κ πώς την ώρα που θα την κρατήσω αγκαλιά.....

αγαπητή Κάτια....όπως έχω ξαναπεί , όταν κάνουμε σχέδια ο θεός γελάει.....εγώ για χρόνια απέφευγα το να κάνω παιδί....το θεωρούσα  τροχοπέδη στη ζωή μου...και ξύπνησα όντως 40 , με χάλια ΑΜΗ και μάταιους κύκλους διέγερσης εξωσωματικών...και στα 43 μου είμαι έγκυος με δανεικό γενετικό υλικό.....και μακαρίζω την τύχη μου , που είχα και αυτή την εναλλακτική λύση....ελαφρά την καρδία καμιά μας δεν το αποφάσισε....και δεύτερες σκέψεις είχαμε όλες μας.....θα σου πω για μένα όμως , που είμαι άκρως ορθολογίστρια και λίγο σκληρή....στους  υπερήχους σχεδόν λιώνω , βουρκώνω , και ανυπομονώ να την κρατήσω στην αγκαλιά μου....θα είναι το δικό μας θαύμα , η δική μας νίκη , και ειλικρινά το λέω για το μόνο που θα μαι πραγματικά υπερήφανη......

σας φιλώ κούκλες 

 

Στρουμπουλη Μπεμπουλα! Αντε όλα καλά λοιπόν! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλησπέρα κορίτσια

ήρθαμε πριν λίγο από το γιατρό.....βασικά σταματήσαμε να φάω και μια μπριζόλα  , τελευταία μεγάλη όρεξη...η μπέμπα λοιπόν , είναι χοντρούλα , 2630 γρ , και είμαι στην 34η εβδομάδα... όλα καλά μου λέει....εκτός εμένα που ανέβασα πάλι πίεση....15 κ 7... έκατσα στο ιατρείο μια ώρα , και 3 μετρήσεις , για να πάει στο 12 κ 6.....μου πε θα δούμε για ημερομηνία , όταν μπω στο μήνα μου....14/12....εγώ ζορίζομαι , ψυχολογικά κυρίως....έχω πάλι κρίσεις πανικού , έχω άσχημα όνειρα...και περιμένω πώς κ πώς την ώρα που θα την κρατήσω αγκαλιά.....

αγαπητή Κάτια....όπως έχω ξαναπεί , όταν κάνουμε σχέδια ο θεός γελάει.....εγώ για χρόνια απέφευγα το να κάνω παιδί....το θεωρούσα  τροχοπέδη στη ζωή μου...και ξύπνησα όντως 40 , με χάλια ΑΜΗ και μάταιους κύκλους διέγερσης εξωσωματικών...και στα 43 μου είμαι έγκυος με δανεικό γενετικό υλικό.....και μακαρίζω την τύχη μου , που είχα και αυτή την εναλλακτική λύση....ελαφρά την καρδία καμιά μας δεν το αποφάσισε....και δεύτερες σκέψεις είχαμε όλες μας.....θα σου πω για μένα όμως , που είμαι άκρως ορθολογίστρια και λίγο σκληρή....στους  υπερήχους σχεδόν λιώνω , βουρκώνω , και ανυπομονώ να την κρατήσω στην αγκαλιά μου....θα είναι το δικό μας θαύμα , η δική μας νίκη , και ειλικρινά το λέω για το μόνο που θα μαι πραγματικά υπερήφανη......

σας φιλώ κούκλες 

 

Αχ τι όμορφες περιγραφές. Με το καλό να κρατήσετε το στρουμπουλη μπαμπούλα σας αγκαλιά .
διαβάζοντας εδώ μέσα τις ιστορίες σας, νομίζω καταρρίπτονται οι αναστολές μου, γιατι στο κοντινό περιβάλλον δεν υπάρχει κάποιος να το συζητήσω και να καταλαβαίνει πως νιώθω.

Και εγώ είμαι αρκετά ορθολογιστρια, γι'αυτό και προβληματίζομαι μόνο για πρακτικά θεματα και όχι σε ποιον θα μοιάζει το παιδί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλησπέρα κορίτσια

ήρθαμε πριν λίγο από το γιατρό.....βασικά σταματήσαμε να φάω και μια μπριζόλα  , τελευταία μεγάλη όρεξη...η μπέμπα λοιπόν , είναι χοντρούλα , 2630 γρ , και είμαι στην 34η εβδομάδα... όλα καλά μου λέει....εκτός εμένα που ανέβασα πάλι πίεση....15 κ 7... έκατσα στο ιατρείο μια ώρα , και 3 μετρήσεις , για να πάει στο 12 κ 6.....μου πε θα δούμε για ημερομηνία , όταν μπω στο μήνα μου....14/12....εγώ ζορίζομαι , ψυχολογικά κυρίως....έχω πάλι κρίσεις πανικού , έχω άσχημα όνειρα...και περιμένω πώς κ πώς την ώρα που θα την κρατήσω αγκαλιά.....

αγαπητή Κάτια....όπως έχω ξαναπεί , όταν κάνουμε σχέδια ο θεός γελάει.....εγώ για χρόνια απέφευγα το να κάνω παιδί....το θεωρούσα  τροχοπέδη στη ζωή μου...και ξύπνησα όντως 40 , με χάλια ΑΜΗ και μάταιους κύκλους διέγερσης εξωσωματικών...και στα 43 μου είμαι έγκυος με δανεικό γενετικό υλικό.....και μακαρίζω την τύχη μου , που είχα και αυτή την εναλλακτική λύση....ελαφρά την καρδία καμιά μας δεν το αποφάσισε....και δεύτερες σκέψεις είχαμε όλες μας.....θα σου πω για μένα όμως , που είμαι άκρως ορθολογίστρια και λίγο σκληρή....στους  υπερήχους σχεδόν λιώνω , βουρκώνω , και ανυπομονώ να την κρατήσω στην αγκαλιά μου....θα είναι το δικό μας θαύμα , η δική μας νίκη , και ειλικρινά το λέω για το μόνο που θα μαι πραγματικά υπερήφανη......

σας φιλώ κούκλες 

 

Μια στρομπουλη πριγκίπισσα, πλησιάζεις, με το καλό κορίτσι μου να την κρατήσεις αγκαλιά!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, IRIS2019 said:

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι νέα εδώ, στο φόρουμ, όχι στην ηλικία..και θέλω να σας εξομολογηθώ κάτι. Την Κυριακή το βράδυ και ενώ βρισκόμουν στην 8η εβδομάδα η εγκυμοσύνη, μετά από εξωσωματική, σταμάτησε.  Το ξέρω ότι έγινε εκείνη ή το πιο νωρίς την προηγούμενη μέρα, γιατί την Παρασκευή το πρωί στον υπέρηχο είχαμε δει και ακούσει για δεύτερη φορά καρδιά. Ενιωσα έναν πιο οξύ πόνο, και είδα λιγο ροζ αίμα. Αν και ήταν 11 το βράδυ, αποφάσισα να πάω εκτάκτως στο ΡΕΑ, που είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου και εκεί ο υπέρηχος, που τον έκαναν αμέσως, κάλεσαν δε άμεσα γιατρό, έδειξε ότι η καρδιά είχε σταματήσει. Κι ο καημένος ο γιατρός στενοχωρήθηκε, γιατί εντωμεταξύ δεν είχα καθόλου αίμα, όμως το ένστικτο μου έλεγε ότι κάτι δεν πάει καλά. Την Δευτέρα έκανα απόξεση. Απο την Τρίτη το βράδυ πέτυχα το φόρουμ σας. Δύο μέρες τώρα διάβασα όλα από την αρχή, όλες τις απαντήσεις σας και ακολούθησα μέρα μέρα όλες τις ιστορίες σας. Αλήθεια σας λέω και συγκινούμαι, νιώθω να σας ξέρω και αν δεν το είχα κάνει δεν ξέρω πως θα πέρναγαν αυτές οι μέρες. Μου έδωσαν θάρρος, με έκαναν να καταλάβω ότι οι αγωνίες και οι απογοητεύσεις είναι για όλες., αλλά έρχονται και ευτυχισμένες στιγμές, ίσως εκεί που δεν το περιμένεις. Ευχαριστώ, αν δεν είσασταν εσείς, θα είχα τρελλαθεί νομίζω από την στενοχώρια. Τώρα είμαι αποφασισμένη να υπάρξει επόμενη φορά και να πάρω ωάρια απο  δότρια. Και πάλι σας ευχαριστώ, και ας μην το ξέρατε, βοηθήσατε πολύ κάποια πολύ στενοχωρημένη.

Καλησπέρα και από εμένα εδώ όλα τα κορίτσια έχουν περάσει πολλά και εγώ πρόσφατα και είναι πράγματι το μόνο πράγμα που απαλύνει λίγο τον πόνο και σου δίνει πολύ κουράγιο να προχωρήσεις να το μοιράζεσαι με ανθρώπους που έχουν ζήσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουν. Επίσης η χαρά που σου δίνει να διαβάζεις τα ευχάριστα επιτέλους νέα όλων αυτών που ταλαιπωρήθηκαν και πόνεσαν σαν εσένα είναι κινητήριος δύναμη για το επόμενο βήμα μας. Σου εύχομαι να σε περιμένουν κι εσένα και όλες τις κοπέλες εδώ μόνο τα καλύτερα!

Η πιο όμορφη θάλασσα είναι αυτή που δεν έχουμε ακόμη ταξιδέψει

Τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν μεγαλώσει ακόμα

Τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμα

Κι αυτό που θέλω να σου πω το πιο όμορφο από όλα δε στο’χω πει ακόμα

Ναζίμ Χικμέτ

Αφιερωμένο εξαιρετικά σε όλες..

 

  • Μου αρέσει 11
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες, συντρόφισσες και συνοδοιπόροι,

καλά Κοκκινομάλλα μας λιώνουμε εμείς με τη μπέμπα σου μέσα από τις περιγραφές σου ... σκέψου εσύ

που τη βλέπεις και την αισθάνεσαι. Τέλεια που είναι ζουμπουρλή θα έχει να φιλάς!

Δεν θέλω να ακούω ότι αγχώνεσαι. Εδώ πέρασες και αν δεν πέρασες εκεί θα κολλήσεις;

Τα δύσκολα πέρασαν πάει αυτό ήταν. έμεινε ο τοκετός αλλά σκέψου ότι θα έχεις έναν 'η περισσότερους

άξιο γιατρό. Όλα θα πάνε τέλεια.

Αγαπητή μας νέα φίλη Κάτια θα ήθελα να σε καλωσορίσω κάτω από καλύτερες συνθήκες και πραγματικά

ευχάριστες για σένα. Σε νιώθουμε όλες μας από τα βάθη της καρδιάς μας. Εγώ ένα έχω να προσθέσω σε αυτά

που σου είπαν τα κορίτσια. Στα δικά μου μάτια φαντάζεις πολύ νέα οπότε δεν χρειάζεται να πανικοβάλλεσαι.

Αναζήτησε όλες τις απαντήσεις που θες. Συζήτησε όχι μία αλλά πολλές φορές με το γιατρό σου και μόλις είσαι

έτοιμη προχώρα και έχεις όλο το χρόνο να τα καταφέρεις και θα τα καταφέρεις.

Αγαπητή Iris υποκλίνομαι στη δύναμη σου. Στεναχωρήθηκα με την ιστορία σου αλλά πιστεύω ότι είσαι δυνατός

άνθρωπος, μαχήτρια και θα τα καταφέρεις!

.. Κορίτσια πολύ σύντομα ξεκινάω την επόμενη προσπάθεια. Από τη μία χαίρομαι αλλά και αγχώθηκα δεν σας το

κρύβω γιατί με κυνηγάει η προηγούμενη αποτυχία.

Σας φιλώ και σας εύχομαι ένα όμορφο, ζεστό και χουχουλιάρικο σαββατοκύριακο!

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες τις όμορφες υποψήφιες μανούλες,

επειδή διακρίνω μία ησυχία και αυτό είναι καλό (no news good news δεν λένε στην Αγγλια inglaterra;),

είπα να σας ευχηθώ καλή εβδομάδα και καλό μήνα!

φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, angel23 said:

καλησπέρα σε όλες τις όμορφες υποψήφιες μανούλες,

επειδή διακρίνω μία ησυχία και αυτό είναι καλό (no news good news δεν λένε στην Αγγλια inglaterra;),

είπα να σας ευχηθώ καλή εβδομάδα και καλό μήνα!

φιλιά σε όλες!

Ναι ναί έτσι το λένε! -Πραγματικά η ησυχία δεν είναι απαραίτητα κακή...

Καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...