Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Mishka είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια σας παρακολουθώ αρκετό καιρό από τότε που κι εγώ ενημερώθηκα για τη δυνατότητα δωρεάς και η αλήθεια είναι τρόμαξα αρχικά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα μπορούσα να πάρω μία τέτοια απόφαση.

Εχοντας κλείσει τα 43 με 2 αποτυχημένες προσπάθειες συλλογής ωαρίων και με πολύ κακούς δείκτες κι εγώ μου είπαν οτι είναι η μόνη μου ελπίδα και διαβάζοντας τις ιστορίες σας άρχισα να το βλέπω πολύ θετικά είπα θα κάνω μία τελευταία προσπάθεια μόνο με δικά μου να νιώσω ότι εξάντλησα τις πιθανότητες. Δυστυχώς πριν το καλοκαίρι είχα μία βιοχημική κι έτσι είπαμε να ξεκινήσουμε το Σεπτέμβριο. Αγόρασα τα φάρμακα ήμουν έτοιμη και τελικά ήμουν έγκυος φυσιολογικά! Δεν το πίστευα σκέφτηκα θαύματα γίνονται τελικά. Για να μη σας κουράζω πριν 10 μέρες έκανα διακοπή λόγω τρισωμίας 21. Τελικά το θαύμα ήταν εφιάλτης.. Τώρα δεν μπορώ να συνέλθω δεν ξέρω αν και πως και πότε να ξανακάνω και τι προσπάθεια αν έχω το κουράγιο και το σθένος να ξαναπεράσω τη στενοχώρια.

Χαίρομαι για όλες εσάς που έχετε θετική εξέλιξη στις δύσκολες προσπάθειες σας και σας θαυμάζω όλες απεριόριστα και σας ευχαριστώ για τη συντροφιά που μου προσφέρατε όλο τον καιρό που παρακολουθώ τις ιστορίες σας.

Καλημέρα και καλωσόρισες στην παρέα μας! Λυπαμαι παρα πολύ για την άσχημη εξέλιξη. Θέλει μεγάλη δύναμη να διακόψεις μια κύηση, δεν το έχω περάσει αλλά το φαντάζομαι. Εδώ μέσα θα διαβάσεις πολλές ιστορίες που έχουν όλες και πολύ δυσάρεστα να διηγηθούν αλλά και ευχάριστα. Ένα πράγμα είναι κοινό σε όλες μας. Η λαχτάρα και η ελπίδα ότι θα τα καταφέρουμε. Αυτό είναι και το κίνητρο να συνεχίζεις όταν υπάρχουν δυσκολίες στην πορεία. Δεν μπορώ να σου πω τι θα κάνεις από εδώ και στο εξής γιατί είναι καθαρά προσωπική επιλογή όμως θα σου πω με σιγουριά μην το βάλεις κάτω. Ευτυχως υπάρχουν επιλογές που μπορείς να αξιοποιήσεις. Προς το παρόν πρέπει να βρεις το κουράγιο να σταθείς ξανά στα πόδια σου και με ψυχραιμία να δεις τι θέλεις να κάνεις. Εύχομαι πραγματικά να εκπληρωθεί και για εσένα το όνειρο. 

  • Μου αρέσει 5

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Σε ευχαριστώ ξέρω ότι όλες εδώ περάσατε δυσκολίες και το παλέψατε κι αυτό δίνει κουράγιο σε όσους σας διαβάζουν να συνεχίσουν.. Το πιο αγχωτικό είναι πως νιώθω ότι δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου να ηρεμήσω και να συνέλθω πρέπει να αποφασίσω άμεσα αλλά χρειάζομαι και να θρηνήσω..

Την Παρασκευή λέω να μαζέψω τα κομμάτια μου να πάω στο γιατρό που θα έκανε την εξωσωματική το Σεπτέμβριο να δω τι θα μου πει. Αν θέλετε να μου δώσετε κάποια ονόματα γιατρών μήπως πάω και κάπου αλλού με ενδιαφέρει να μου πει κάποιος ειλικρινά αν δεν υπάρχει ελπίδα να δοκιμάσω με δικά μου να μη χάσω άλλο χρόνο και να μην ξαναπάθω τα ίδια και επίσης να προχωρήσω με δωρεά με κάποιο γιατρό- κέντρο αξιόπιστο και έμπειρο στον τομέα αυτό.

Και πάλι ευχαριστώ θερμά

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.

Πριν λίγο γύρισα από την επίσκεψη μου στο γιατρό. Το αποτέλεσμα είναι ότι

σύντομα μπορώ να ξαναπροσπαθήσω. Για την ακρίβεια θα είμαι σε αναμονή.

Ο γιατρός είναι ευγενής άνθρωπος με πολύ ανθρώπινη πλευρά. τον ρώτησα με

έμφαση τι νομίζει ότι πρέπει να κάνω ώστε να μην έχω και άλλη αποτυχία.

Δεν θεωρεί ότι πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο. Μου είπε να τον αφήσω να κάνει

το καλύτερο που μπορεί για να με βοηθήσει και το εκτίμησα. Βέβαια με πολύ πολύ

ευγενικό τρόπο όταν χαιρετηθήκαμε μου είπε ότι πρέπει να είμαι έτοιμη για παν ενδεχόμενο ....

Τον εμπιστεύομαι το γιατρό και τον εκτιμώ και θέλω να πιστεύω ότι θα κάνει το καλύτερο που μπορεί.

Το πρόβλημα μου είναι άλλο. Η υπεύθυνη ... μου διέλυσε την ψυχολογία. Από το καλοκαίρι

που λόγω των διακοπών τους άρχισαν τις καθυστερήσεις χωρίς να το λέει ξεκάθαρα, η σχέση μας περνάει από έντονες φάσεις.

Σήμερα η συζήτηση μας κράτησε πάνω από μια ώρα και με διέλυσε (διαμαρτυρόμενη ότι έχει πολλή δουλειά ...).

Το πνεύμα ήταν ότι δεν έχω κατανοήσει τι σημαίνει εξωσωματική (δηλ. δεν έχω κατανοήσει/αποδεχτεί ότι δεν πετυχαίνει πάντα ...) και πρέπει να ωριμάσω

και να είμαι ρεαλίστρια ??? και έχω την ηλικία που έχω και είμαι μεγάλη και η κατάσταση της μήτρας μου είναι αυτή που είναι (έχω

αφαιρέσει πολλά ινομυώματα) και μήπως να έβλεπα κάποιον ειδικό για την ψυχολογία ... διότι αυτοί δεν είναι ειδικοί και φαίνεται δεν μου δίνουν να κατανοήσω τι

είναι εξωσωματική. Απάντηση δική μου: η κατάσταση μου ήταν ίδια και την πρώτη φορά αλλά μου είπατε ότι είναι καλά τα πράγματα και έχω 50% πιθανότητα επιτυχίας.

Όχι μόνο είμαι ρεαλίστρια αλλά στην εμβρυομεταφορά με βρίσανε γιατί ήμουν απαισιόδοξη ?! Τη ρώτησα μήπως αισθάνονται πιεσμένοι από μένα ότι τους

ζητάω το θαύμα και προσπαθούν να μου πουν ότι θα αποτύχω εκ νέου? και αν οι πιθανότητες μου δεν είναι 50-50 αλλά 80-20 ας μου το πουν. Επίσης δεν είναι

δυνατόν να μου λένε αν δεν βελτιώσεις την ψυχολογία σου δεν θα σε βάλουμε σε πρόγραμμα και να μου τη διαλύουν οι ίδιοι θυμούμενοι ξαφνικά την ηλικία μου

και ότι άλλο. και ότι αυτομαστιγώνομαι και μόνη και δεν έχω ανάγκη εκείνη για να το κάνω.Κορίτσια δεν έβγαλα άκρη διότι μόλις πήγαινε το θέμα στην ψυχολογία

μου έλεγε "θες να το σκεφτείς μήπως δεν είσαι έτοιμη και να δεις κανένα ειδικό και να με πάρεις τηλέφωνο ....". Να μην τα πολυλογώ της είπα ότι μπορεί να είμαι σε ότι κατάσταση είμαι

αλλά δεν τα παρατάω ποτέ και δεν έφτασα εδώ που έφτασα αν δεν είχα επιμονή. Θα προχωρήσω γιατί επείγομαι και να μου τηλεφωνήσει όταν είναι να ξαναρχίσω διότι δεν έχω να σκεφτώ κάτι.

Σε ειδικό δεν προλαβαίνω να πάω διότι θα θέλει 2-3 χρόνια ανάλυση από την εποχή που ήμουν εγώ έμβρυο. Ανάλυση κάνω και μόνη μου, στη σύνθεση υστερώ... Είμαι πολύ προβληματισμένη.

Καταλαβαίνω γιατί το κάνουν. Σε περίπτωση επόμενης αποτυχίας να είναι καλυμμένοι .... αλλά βλέπεις έναν άνθρωπο που προσπαθεί να ανασυνταχτεί κι να ξαναπροσπαθήσει και του

λες τέτοια πράγματα; Με αυτή τη γυναίκα αισθάνομαι ότι είμαι σε συνεχή κόντρα και μάλλον το προκαλώ εγώ διότι διαισθάνομαι ότι της δημιουργώ την εντύπωση ότι δεν τους

εμπιστεύομαι. Πιστέψτε με δεν άφησα την παραμικρή αιχμή για την αποτυχία μου. Ήμουν πολύ προσεκτική.

Είμαι σίγουρη ότι θα έχετε μεγαλύτερη εμπειρία σε τέτοια από μένα. Με νευρίασε πάρα μα πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , angel23 είπε:

καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.

Πριν λίγο γύρισα από την επίσκεψη μου στο γιατρό. Το αποτέλεσμα είναι ότι

σύντομα μπορώ να ξαναπροσπαθήσω. Για την ακρίβεια θα είμαι σε αναμονή.

Ο γιατρός είναι ευγενής άνθρωπος με πολύ ανθρώπινη πλευρά. τον ρώτησα με

έμφαση τι νομίζει ότι πρέπει να κάνω ώστε να μην έχω και άλλη αποτυχία.

Δεν θεωρεί ότι πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο. Μου είπε να τον αφήσω να κάνει

το καλύτερο που μπορεί για να με βοηθήσει και το εκτίμησα. Βέβαια με πολύ πολύ

ευγενικό τρόπο όταν χαιρετηθήκαμε μου είπε ότι πρέπει να είμαι έτοιμη για παν ενδεχόμενο ....

Τον εμπιστεύομαι το γιατρό και τον εκτιμώ και θέλω να πιστεύω ότι θα κάνει το καλύτερο που μπορεί.

Το πρόβλημα μου είναι άλλο. Η υπεύθυνη ... μου διέλυσε την ψυχολογία. Από το καλοκαίρι

που λόγω των διακοπών τους άρχισαν τις καθυστερήσεις χωρίς να το λέει ξεκάθαρα, η σχέση μας περνάει από έντονες φάσεις.

Σήμερα η συζήτηση μας κράτησε πάνω από μια ώρα και με διέλυσε (διαμαρτυρόμενη ότι έχει πολλή δουλειά ...).

Το πνεύμα ήταν ότι δεν έχω κατανοήσει τι σημαίνει εξωσωματική (δηλ. δεν έχω κατανοήσει/αποδεχτεί ότι δεν πετυχαίνει πάντα ...) και πρέπει να ωριμάσω

και να είμαι ρεαλίστρια ??? και έχω την ηλικία που έχω και είμαι μεγάλη και η κατάσταση της μήτρας μου είναι αυτή που είναι (έχω

αφαιρέσει πολλά ινομυώματα) και μήπως να έβλεπα κάποιον ειδικό για την ψυχολογία ... διότι αυτοί δεν είναι ειδικοί και φαίνεται δεν μου δίνουν να κατανοήσω τι

είναι εξωσωματική. Απάντηση δική μου: η κατάσταση μου ήταν ίδια και την πρώτη φορά αλλά μου είπατε ότι είναι καλά τα πράγματα και έχω 50% πιθανότητα επιτυχίας.

Όχι μόνο είμαι ρεαλίστρια αλλά στην εμβρυομεταφορά με βρίσανε γιατί ήμουν απαισιόδοξη ?! Τη ρώτησα μήπως αισθάνονται πιεσμένοι από μένα ότι τους

ζητάω το θαύμα και προσπαθούν να μου πουν ότι θα αποτύχω εκ νέου? και αν οι πιθανότητες μου δεν είναι 50-50 αλλά 80-20 ας μου το πουν. Επίσης δεν είναι

δυνατόν να μου λένε αν δεν βελτιώσεις την ψυχολογία σου δεν θα σε βάλουμε σε πρόγραμμα και να μου τη διαλύουν οι ίδιοι θυμούμενοι ξαφνικά την ηλικία μου

και ότι άλλο. και ότι αυτομαστιγώνομαι και μόνη και δεν έχω ανάγκη εκείνη για να το κάνω.Κορίτσια δεν έβγαλα άκρη διότι μόλις πήγαινε το θέμα στην ψυχολογία

μου έλεγε "θες να το σκεφτείς μήπως δεν είσαι έτοιμη και να δεις κανένα ειδικό και να με πάρεις τηλέφωνο ....". Να μην τα πολυλογώ της είπα ότι μπορεί να είμαι σε ότι κατάσταση είμαι

αλλά δεν τα παρατάω ποτέ και δεν έφτασα εδώ που έφτασα αν δεν είχα επιμονή. Θα προχωρήσω γιατί επείγομαι και να μου τηλεφωνήσει όταν είναι να ξαναρχίσω διότι δεν έχω να σκεφτώ κάτι.

Σε ειδικό δεν προλαβαίνω να πάω διότι θα θέλει 2-3 χρόνια ανάλυση από την εποχή που ήμουν εγώ έμβρυο. Ανάλυση κάνω και μόνη μου, στη σύνθεση υστερώ... Είμαι πολύ προβληματισμένη.

Καταλαβαίνω γιατί το κάνουν. Σε περίπτωση επόμενης αποτυχίας να είναι καλυμμένοι .... αλλά βλέπεις έναν άνθρωπο που προσπαθεί να ανασυνταχτεί κι να ξαναπροσπαθήσει και του

λες τέτοια πράγματα; Με αυτή τη γυναίκα αισθάνομαι ότι είμαι σε συνεχή κόντρα και μάλλον το προκαλώ εγώ διότι διαισθάνομαι ότι της δημιουργώ την εντύπωση ότι δεν τους

εμπιστεύομαι. Πιστέψτε με δεν άφησα την παραμικρή αιχμή για την αποτυχία μου. Ήμουν πολύ προσεκτική.

Είμαι σίγουρη ότι θα έχετε μεγαλύτερη εμπειρία σε τέτοια από μένα. Με νευρίασε πάρα μα πάρα πολύ.

Πλάκα κάνεις...τι υπεύθυνη είναι αυτή που αντί να σε βοηθήσει και να σου δώσει κουράγιο σε απογοητεύει με αυτό τον τρόπο? Εννοειται ότι και εγώ θα γινόμουν έξαλλη με τέτοια συμπεριφορά. Φαντάζομαι και η κάθε γυναίκα που έχει τα άγχη και τις στεναχώριες τις. Απαράδεκτη! Τι να σου πω...μπορείς απλά να την αγνοήσεις και να προχωρήσεις αφού τον γιατρό τον εμπιστεύεσαι. Εχε την ελάχιστη απαιτούμενη επικοινωνία μαζί της και γίνε λίγο χοντρόπετση. Μπενάκης βγαινακης που λένε και στο χωριό μου! Δεν ξέρω πραγματικά τι να σου πω γιατί εμένα στο κέντρο η υπεύθυνη αλλά και όλο το προσωπικό ήταν υπέροχοι και πραγματικά έκαναν και κάνουν κάθε προσπάθεια να είμαι ήρεμη και αισιόδοξη ο,τι και εάν έχει συμβεί. 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Mishka είπε:

Σε ευχαριστώ ξέρω ότι όλες εδώ περάσατε δυσκολίες και το παλέψατε κι αυτό δίνει κουράγιο σε όσους σας διαβάζουν να συνεχίσουν.. Το πιο αγχωτικό είναι πως νιώθω ότι δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου να ηρεμήσω και να συνέλθω πρέπει να αποφασίσω άμεσα αλλά χρειάζομαι και να θρηνήσω..

Την Παρασκευή λέω να μαζέψω τα κομμάτια μου να πάω στο γιατρό που θα έκανε την εξωσωματική το Σεπτέμβριο να δω τι θα μου πει. Αν θέλετε να μου δώσετε κάποια ονόματα γιατρών μήπως πάω και κάπου αλλού με ενδιαφέρει να μου πει κάποιος ειλικρινά αν δεν υπάρχει ελπίδα να δοκιμάσω με δικά μου να μη χάσω άλλο χρόνο και να μην ξαναπάθω τα ίδια και επίσης να προχωρήσω με δωρεά με κάποιο γιατρό- κέντρο αξιόπιστο και έμπειρο στον τομέα αυτό.

Και πάλι ευχαριστώ θερμά

καλησπέρα και καλώς ήρθες

έχεις π.μ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό λέω και εγώ να κάνω γιατί πραγματικά νευρίασα. Με έχει κουράσει λες και κάνουμε κανένα άτυπο

ανταγωνισμό ποιος θα έχει τον τελευταίο λόγο. Τα έχω πάρει πάρα πολύ. Φυσικά θα την αγνοήσω και

ελπίζω τα νεύρα που έχω να είναι αυτό που χρειάζομαι για αφύπνιση. Αλλά τι να σας πω οι αμφιβολίες

έρχονται και φωλιάζουν μέσα μου.Αρχίζουν μετά τα ύπουλα ερωτήματα .... μήπως έχουν μοιρασμένους

ρόλους; Από την άλλη δεν μπορώ να το αφήσω να με τρώει και να το συντηρώ. Ειλικρινά από ένα τσακ

κρατήθηκα και δεν πήγα επιτόπου να βρω το γιατρό και να τον ρωτήσω τι ακριβώς γίνεται και αν έχουν κάτι να

μου πουν, να μου το πουν ξεκάθαρα. Εκείνο που με απασχολεί είναι μήπως εγώ προκαλώ αυτή τη συμπεριφορά.

Δεν είπα κουβέντα αλλά μήπως δίνω την εντύπωση ότι τους αμφισβητώ και δεν τους εμπιστεύομαι;

Τι να πω; καθόλου δεν μου άρεσε αυτό που έγινε και δεν με βοηθάει, το αντίθετο με τάραξε και τώρα

πρήζω και εσάς και ζητώ συγνώμη για αυτό.

 

 

αγαπημένη Κοκκινομάλλα, τι εννοείς λέγοντας στην καινούρια φίλη μας αν έχει π.μ.

Πως λειτουργεί αυτό; Ρωτάω αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω

ζητώντας σας και εγώ να μου συστήσετε κέντρο ... εύχομαι και ελπίζω να μην χρειαστεί.

φιλιά, καλό βράδυ σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mishka said:

Σε ευχαριστώ ξέρω ότι όλες εδώ περάσατε δυσκολίες και το παλέψατε κι αυτό δίνει κουράγιο σε όσους σας διαβάζουν να συνεχίσουν.. Το πιο αγχωτικό είναι πως νιώθω ότι δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου να ηρεμήσω και να συνέλθω πρέπει να αποφασίσω άμεσα αλλά χρειάζομαι και να θρηνήσω..

Την Παρασκευή λέω να μαζέψω τα κομμάτια μου να πάω στο γιατρό που θα έκανε την εξωσωματική το Σεπτέμβριο να δω τι θα μου πει. Αν θέλετε να μου δώσετε κάποια ονόματα γιατρών μήπως πάω και κάπου αλλού με ενδιαφέρει να μου πει κάποιος ειλικρινά αν δεν υπάρχει ελπίδα να δοκιμάσω με δικά μου να μη χάσω άλλο χρόνο και να μην ξαναπάθω τα ίδια και επίσης να προχωρήσω με δωρεά με κάποιο γιατρό- κέντρο αξιόπιστο και έμπειρο στον τομέα αυτό.

Και πάλι ευχαριστώ θερμά

Kαλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Βεβαίως και χρειάζεσαι το χρόνο σου. Αυτό είναι πολύ σημαντικό. Προσωπικά μπορώ να σου προτείνω το γιατρό μου που εκτός από εξαιρετικός επιστήμονας είναι ένας γιατρός που δε σου χρυσώνει το χάπι. Λέει αυτό ακριβώς που βλέπει και προτείνει τον καλύτερο δρόμο. Χωρίς μα και μου και ίσως και αν κι εφόσων κι εμένα προσωπικά αυτό με βοήθησε πολύ στο να μη χάνω χρόνο κι οι αποφάσεις μου να είναι καθαρές και άμεσες.  Θα σου στείλω μήνυμα. Σου εύχομαι να πάρεις όσο χρόνο θες και να κάνεις τα βήματά σου όπως νιώθεις καλύτερα. Εύχομαι να βοήθησα σε κάτι και μη διστάσεις αν κάτι θελήσεις ακόμα. Καλό βράδυ :)

41 minutes ago, angel23 said:

Αυτό λέω και εγώ να κάνω γιατί πραγματικά νευρίασα. Με έχει κουράσει λες και κάνουμε κανένα άτυπο

ανταγωνισμό ποιος θα έχει τον τελευταίο λόγο. Τα έχω πάρει πάρα πολύ. Φυσικά θα την αγνοήσω και

ελπίζω τα νεύρα που έχω να είναι αυτό που χρειάζομαι για αφύπνιση. Αλλά τι να σας πω οι αμφιβολίες

έρχονται και φωλιάζουν μέσα μου.Αρχίζουν μετά τα ύπουλα ερωτήματα .... μήπως έχουν μοιρασμένους

ρόλους; Από την άλλη δεν μπορώ να το αφήσω να με τρώει και να το συντηρώ. Ειλικρινά από ένα τσακ

κρατήθηκα και δεν πήγα επιτόπου να βρω το γιατρό και να τον ρωτήσω τι ακριβώς γίνεται και αν έχουν κάτι να

μου πουν, να μου το πουν ξεκάθαρα. Εκείνο που με απασχολεί είναι μήπως εγώ προκαλώ αυτή τη συμπεριφορά.

Δεν είπα κουβέντα αλλά μήπως δίνω την εντύπωση ότι τους αμφισβητώ και δεν τους εμπιστεύομαι;

Τι να πω; καθόλου δεν μου άρεσε αυτό που έγινε και δεν με βοηθάει, το αντίθετο με τάραξε και τώρα

πρήζω και εσάς και ζητώ συγνώμη για αυτό.

 

 

αγαπημένη Κοκκινομάλλα, τι εννοείς λέγοντας στην καινούρια φίλη μας αν έχει π.μ.

Πως λειτουργεί αυτό; Ρωτάω αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω

ζητώντας σας και εγώ να μου συστήσετε κέντρο ... εύχομαι και ελπίζω να μην χρειαστεί.

φιλιά, καλό βράδυ σε όλες σας!

Καλησπέρα angel , απαράδεκτη η υπεύθυνη. Καταρχήν δε φταις εσύ, αν κάποιος φταίει για τις αποτυχίες δεν είναι η γυναίκα που κάνει την εξωψωματική, άντε τώρα μην τρελαθούμε.

Αυτή η λογική ότι εμείς φταίμε δηλαδή για την αποτυχία αλλά μπράβο στο γιατρό για την επιτυχία, πώς το βλέπουμε;

Έχω να πω πως στη θέση που βρίσκεται και μόνο θα έπρεπε να έχει την ευαισθησία να ξέρει πώς μιλάνε. Γιατί να φταις εσύ αν δεν τους εμπιστεύεσαι; Και γι αυτό σου μιλαει έτσι;

Συγνώμη αλλά δεν έχει κανένα δικαίωμα. Έχει όμως υποχρέωση να σου εξηγεί κ να απαντά στις ερωτήσεις σου, ιατρικά και μ επιχειρήματα. όχι λες και είναι η μαμά σου, που και η μαμα να είναι πάλι δε μιλάει έτσι. Είπε σ εσένα να ωριμάσεις; Που μέσα σε όλα έχεις την ωριμότητα να κάνεις κ μια αυτοκριτική. Με συγχωρείς αλλά εκείνη δείχνει ανώριμη συμπεριφορά.  Και βρε κορίτσι μου, αν δεν τους εμπιστεύεσαι μήπως έχεις λόγους; Γιατί σε διαβάζω μπερδεμένη. Προσωπικά στο κέντρο που είμαι, η υπεύθυνη είναι κορυφή, σου εμπνέει πρώτα απ ολα εμπιστοσύνη, ανθρωπιά και ότι και να τη ρωτήσω από Γαλλία μου απαντάει κατευθείαν. Ολες οι εργαζόμενες με θυμούνται με το όνομά μου, νιώθω το σεβασμό τους. Και κυρίως εμπιστεύμαι το γιατρό μου. Ξέρεις πόσο ρόλο έπαιξε αυτό στην ψυχολογία μου; Μεγάλο.

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά για την αναστάτωσή σου. Έχεις δίκιο που τα πήρες.

Εύχομαι να έχεις ένα καλό βράδυ και να σκεφτείς τα καλύτερα για εσένα που τ αξίζεις!!!

1 hour ago, palmoira said:

@lennio γίναμε  Tarte Tatin! :)

Αχχχ αγαπημένη τάρτα όλων των γάλλων :grin:

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα! Έχω πολύ καιρό να επισκεφθώ το θέμα μας, γιατί η καθημερινότητα μου είναι δύσκολη με δύο μωρά που ζητούν τα πάντα ταυτόχρονα και η κούραση είναι μεγάλη, όμως δεν σας ξεχνώ και σας σκέφτομαι καθώς και τα κορίτσια από αλλο θέμα που ξεκίνησα να γράφω. Είμαι πολύ χαρούμενη για όλες όσες είστε εγκυουλες! Πολλά και θερμά συγχαρητήρια!!!! Θα μου επιτρέψετε να κάνω μια ιδιαίτερη αναφορά στην Astrogea καθώς είχαμε μοιραστεί πολλά κατά τον κοινό μας αγώνα. Κορίτσι μου γλυκό, δεν ξέρεις πόσο χάρηκα όταν διάβασα να σου δίνουν τα κορίτσια συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Μπράβο σου!!! Με το καλό να προχωρούν όλα! Ολες θα τα καταφέρετε. Πίστη και υπομονή να έχετε κορίτσια. Θα σας αφήσω τώρα και θα σας επισκεφτώ και πάλι με την πρώτη ευκαιρία. Πολλά φιλιά σε όλες! 

  • Μου αρέσει 10

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, angel23 είπε:

Αυτό λέω και εγώ να κάνω γιατί πραγματικά νευρίασα. Με έχει κουράσει λες και κάνουμε κανένα άτυπο

ανταγωνισμό ποιος θα έχει τον τελευταίο λόγο. Τα έχω πάρει πάρα πολύ. Φυσικά θα την αγνοήσω και

ελπίζω τα νεύρα που έχω να είναι αυτό που χρειάζομαι για αφύπνιση. Αλλά τι να σας πω οι αμφιβολίες

έρχονται και φωλιάζουν μέσα μου.Αρχίζουν μετά τα ύπουλα ερωτήματα .... μήπως έχουν μοιρασμένους

ρόλους; Από την άλλη δεν μπορώ να το αφήσω να με τρώει και να το συντηρώ. Ειλικρινά από ένα τσακ

κρατήθηκα και δεν πήγα επιτόπου να βρω το γιατρό και να τον ρωτήσω τι ακριβώς γίνεται και αν έχουν κάτι να

μου πουν, να μου το πουν ξεκάθαρα. Εκείνο που με απασχολεί είναι μήπως εγώ προκαλώ αυτή τη συμπεριφορά.

Δεν είπα κουβέντα αλλά μήπως δίνω την εντύπωση ότι τους αμφισβητώ και δεν τους εμπιστεύομαι;

Τι να πω; καθόλου δεν μου άρεσε αυτό που έγινε και δεν με βοηθάει, το αντίθετο με τάραξε και τώρα

πρήζω και εσάς και ζητώ συγνώμη για αυτό.

 

 

αγαπημένη Κοκκινομάλλα, τι εννοείς λέγοντας στην καινούρια φίλη μας αν έχει π.μ.

Πως λειτουργεί αυτό; Ρωτάω αλλά ελπίζω να μην χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω

ζητώντας σας και εγώ να μου συστήσετε κέντρο ... εύχομαι και ελπίζω να μην χρειαστεί.

φιλιά, καλό βράδυ σε όλες σας!

Μην στεναχωριέσαι angel , θα τα καταφέρεις , είμαι σίγουρη ....χοντράδες έχουμε ακούσει όλες....

Προσωπικο Μήνυμα .... σημαίνει το π.μ.... η φίλη μας ζήτησε ονόματα γιατρών... κ της λέω την άποψη μου....της λέω που εκανα εγώ κ όπως έχω πει κ εδώ , εγώ προτείνω , κάποιον που του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη , όπως κ αναφέρω ότι με ξενερώνει...

αλλα  νομίζω ότι ανοικτά εδώ στο «σαλόνι» που μιλαμ3 όλες δεν επιτρέπεται να λέμε ονόματα....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση και τη στήριξη σας. Είναι πολύτιμη για μένα γιατί είχα αρχίσει να αμφιβάλλω

για τη συμπεριφορά μου και αναρωτιέμαι αν γίνομαι παράλογη, απαιτητική και αν είμαι πράγματι ανώριμη και προσπαθώ να μεταφέρω την ευθύνη

και την προσπάθεια που πρέπει να κάνω εγώ με τον εαυτό μου στους άλλους .... Γι' αυτό και ζήτησα τη γνώμη σας.

Μέσα στη σύγχυση μου δεν  καλωσόρισα το νέο μέλος της παρέας μας τη Mishka. Ελπίζω τούτη η συζήτηση να σε βοηθήσει. Προσυπογράφω ότι σου

έχουν πει τα κορίτσια. Ίσως αυτή τη στιγμή δεν είμαι ο κατάλληλότερος άνθρωπος να σε συμβουλέψει αλλά τουλάχιστον βλέπεις ότι και εγώ αισθάνομαι

χαμένη και είμαι σε σύγχυση όπως και εσύ. Επίσης αισθάνομαι και την ίδια πίεση χρόνου. Οπότε ότι σου λέω το λέω να το ακούσω και εγώ η ίδια. Το πρώτο

που πρέπει να κάνουμε είναι ν δείξουμε ψυχραιμία. Μετά να μπορέσουμε να εκλογικεύουμε τα πράγματα και να τα δούμε όσο είναι αυτό δυνατό χωρίς

τους έντονους συναισθηματισμούς που αυτή τη στιγμή μας κατακλύζουν. Πάρε το χρόνο που χρειάζεσαι. Κάνε την κουβέντα με τον γιατρό που έχεις

υπόψη σου αυτή τη στιγμή και να ξέρεις ότι τα κορίτσια εδώ που έχουν ψάξει ενδελεχώς το θέμα έχουν να σου προτείνουν γιατρούς και κέντρο.

Και φυσικά αν θες να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου να την κάνεις. Σου εύχομαι καλή τύχη αλλά και εμείς να μπορέσουμε να σε

βοηθήσουμε πραγματικά.

Κοκκινομάλλα, ευχαριστώ για την εξήγηση σχετικά με το π.μ.. Μία ακόμη ερώτηση πρακτική. έστω ότι εγώ σας ρωτάω σε ποιο κέντρο είσαστε

(... το βλέπω να το κάνω σύντομα ... ελπίζω όμως ότι θα τα καταφέρω και δεν θα χρειαστεί ...) και εσείς από τους κανόνες και τους όρους του forum

θα πρέπει να μου απαντήσετε με π.μ., τι επιπλέον πληροφορία θα πρέπει να γνωρίζετε για να μου απαντήσετε. Πχ. πρέπει να γνωρίζετε το email μου

ή μου το στέλνετε όπως επικοινωνούμε τώρα αλλά να είναι ορατό μόνο από μένα δηλ. υπάρχει τέτοια επιλογή στην επικοινωνία που κάνουμε και τώρα????

Zoel77 πως είσαι ?

 

Δάφνη θέλω να σε ρωτήσω το εξής: τι αρβεκάπ θα κάνει; την τρίμηνη; Επειδή δεν το θυμάμαι αλλά δεν έχει και τόση σημασία,

την προσπάθεια σου την κάνεις Θεσσαλονίκη ή θα πας Αθήνα. Όπως και να έχει καλή επιτυχία σε σένα αλλά και σε όλες μας!!!

φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και ένα ακόμη μεγάλο ευχαριστώ για την ανταπόκριση και τη στήριξη.

Χθες πέρασα παραγωγικά τη μέρα μου να κλαίω μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή σήμερα με τη βοήθεια σας έχω αρχίσει να κάνω κάποια σχέδια για την επόμενη μέρα. Εκλεισα το ραντεβού με το γιατρό μου την Παρασκευή και λέω να πάω και την ερχόμενη εβδομάδα ίσως σε ένα από τα κέντρα που μου συστήσατε. Αλλωστε από ότι μου είπαν μάλλον μέχρι Φεβρουάριο δεν μπορώ να κάνω κάποια προσπάθεια οπότε να ο χρόνος να συνέλθω αν και τρελλαίνομαι ότι είναι χρόνος που χάνεται.

Σας ευχαριστώ λοιπόν για το κουράγιο και τη στήριξη είναι ανεκτίμητα πραγματικά.

Αγαπητή angel23 σε καταλαβαίνω απόλυτα και είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά που περιέγραψες όμως σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να παίζουμε το παιχνίδι του κάθε ανάγωγου και αναξιοπρεπή που τολμά να μας κάνει να αισθανθούμε ότι φταίμε αντί να μας στηρίξει σε αυτήν την προσπάθεια. Αν όμως έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό και θέλεις να κάνεις την προσπάθεια μαζί του μην αφήσεις αυτή την κυρία να σε αποτρέψει. Πάντως τα ποσοστά είναι απλά νούμερα κι εμένα μου είχαν πει πιθανότητα 2% να μείνω έγκυος κι έμεινα και μετά 33% να είναι υγιές το μωρό και δεν ήταν.. Το ζητούμενο είναι να κάνουμε την προσπάθεια με τις καλύτερες προυποθέσεις και με βάση αυτό να αποφασίσεις εσύ ψύχραιμα ποιες είναι αυτές για σένα.

Τα πμ τα διαβάζεις από το λογαριασμό σου εδώ δε χρειάζεται κάτι επιπλέον εγώ πχ που χρησιμοποιώ κινητό πάω πάνω δεξιά στις επιλογές και από εκεί μπαίνω.

Και πάλι καλημέρα σε όλες καλό κουράγιο και καλή συνέχεια!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή μου Mishka έτσι όπως τα λες είναι. Και εγώ σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Όταν σου έρχεται να κλαις να το κάνεις. Είναι συναισθήματα σου και να τα αφήσεις

να εκδηλωθούν, αλλά μόνο να μην το αφήσεις να παγιωθεί. Στηρίζοντας η μία την άλλη

και παίρνοντας δύναμη απ' όπου μπορούμε θα τα καταφέρουμε και εμείς!

Προσπαθώ να κάνω τον θυμό μου κινητήριο δύναμη. Είμαστε πάντα ανοιχτές στις

σκέψεις σου, τις αγωνίες σου και τα νέα σου.

Σ' ευχαριστώ και σε φιλώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε... Μόλις μίλησα με το κέντρο μου και με ενημέρωσαν ότι η δοτρια μου αυτές τις μέρες περιμένει να αδειαθετησει... Οπότε είμαστε στην τελική ευθεία.. το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι όταν ρώτησα εγώ αν πρέπει να κάνω , μου είπαν ακόμα τίποτα.... Και εδώ ρωτάω εσας ποτέ ξεκινήσατε τις ενέσεις και τα φάρμακα?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Dggs είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε... Μόλις μίλησα με το κέντρο μου και με ενημέρωσαν ότι η δοτρια μου αυτές τις μέρες περιμένει να αδειαθετησει... Οπότε είμαστε στην τελική ευθεία.. το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι όταν ρώτησα εγώ αν πρέπει να κάνω , μου είπαν ακόμα τίποτα.... Και εδώ ρωτάω εσας ποτέ ξεκινήσατε τις ενέσεις και τα φάρμακα?

καλησπέρα

αν εννοείς τις ενέσεις ηπαρίνης εγώ προσωπικά μετά την εμβρυομεταφορά. Μετά περιμένουμε τη δική μας περίοδο , και την 2η μέρα περιοδου , ξεκινάμε τα cyclacur και λίγο αργότερα τα utrogestan (πάντα σου λέω βάσει εμένα , αναλόγως το κέντρο/γιατρό διαφοροποιούνται λίγο)...λίγο πριν την εμβρυομεταφορά , είχα ξεκινήσει και το φυλλικό οξύ.....το οποίο συνεχίζω μέχρι σήμερα (33ηεβδομαδα) και μετά την εμβρυομεταφορα πήρα για καμιά δεκαριά μέρες κορτιζόνη (χαπάκι)

έκανα επανάληψη της καμπύλης σακχάρου σήμερα 

σάκχαρο νηστείας 82

στα 60΄       170

στα 120΄    115

γλυκοζηλιωμένη 4,9

ο γιατρός μου την βρίσκει καλή , εγώ τσιμπημένη.....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...