Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, φίλες, συνοδοιπόροι.

Απλώς να σας πω να έχετε μία καλή εβδομάδα! Να είναι μία εβδομάδα που θα μας φέρει πιο κοντά στο στόχο.

Οι εγκυούλες να ζήσουν μια εβδομάδα όπου θα ανακαλύψουν ακόμη ένα μικρό θαυματάκι είτε είναι μια κινησούλα,

μια εικόνα, ένα σκίρτημα, ... και οι υπόλοιπες ας κάνουμε ένα μικρό βήμα στη διαδικασία είτε πρακτικό είτε ψυχολογικό.

Κορίτσια του εξωτερικού έτσι για να μην ζηλεύετε, και εδώ βρέχει σήμερα αλλά εμείς δεν αφήνουμε το γκρι να

μας πτοήσει. Η βροχή πάει στο χειμώνα, είναι ωραίο να βλέπεις τη βροχή γύρω από ένα φλυτζάνι ζεστό καφέ, η βροχή

ξεπλένει πράγματα, τα παρασέρνει μαζί της μακρυά στη θάλασσα και τέλος, είναι απαραίτητη για τη γονιμότητα της γης και

εμείς εδώ είμαστε  μια ενότητα γονιμότητας.

καλή εβδομάδα σε όλες!

... και για να μπαίνουμε στο πνεύμα ...

 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα όμορφες και καλή εβδομάδα. 

Καλημερα @angel23. Έχεις δίκιο, όλα περνάνε. 

Τι κάνετε; Έχουμε επαναληπτική χοριακη σήμερα της Hope ή δεν θυμάμαι καλά; 

Εγώ εδώ, σε λίγο θα χαράξω γραμμουλες στον τοίχο, ελπίζοντας ότι 6 Δεκεμβρίου θα μου πει ο γιατρός "σήκω, βγες έξω, δες κόσμο". @palmoira Είσαι ηρωίδα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, angel23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, φίλες, συνοδοιπόροι.

Απλώς να σας πω να έχετε μία καλή εβδομάδα! Να είναι μία εβδομάδα που θα μας φέρει πιο κοντά στο στόχο.

Οι εγκυούλες να ζήσουν μια εβδομάδα όπου θα ανακαλύψουν ακόμη ένα μικρό θαυματάκι είτε είναι μια κινησούλα,

μια εικόνα, ένα σκίρτημα, ... και οι υπόλοιπες ας κάνουμε ένα μικρό βήμα στη διαδικασία είτε πρακτικό είτε ψυχολογικό.

Κορίτσια του εξωτερικού έτσι για να μην ζηλεύετε, και εδώ βρέχει σήμερα αλλά εμείς δεν αφήνουμε το γκρι να

μας πτοήσει. Η βροχή πάει στο χειμώνα, είναι ωραίο να βλέπεις τη βροχή γύρω από ένα φλυτζάνι ζεστό καφέ, η βροχή

ξεπλένει πράγματα, τα παρασέρνει μαζί της μακρυά στη θάλασσα και τέλος, είναι απαραίτητη για τη γονιμότητα της γης και

εμείς εδώ είμαστε  μια ενότητα γονιμότητας.

καλή εβδομάδα σε όλες!

... και για να μπαίνουμε στο πνεύμα ...

 

Μωρέ τί γλυκιά που είσαι.... Καλή βδομάδα και ας σένα... Στο πνεύμα έχουμε μπει για τα καλά στολίσαμε το δεντράκι μας και το απολαμβάνουμε καθημερινά...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες και καλή εβδομάδα. 

Καλημερα @angel23. Έχεις δίκιο, όλα περνάνε. 

Τι κάνετε; Έχουμε επαναληπτική χοριακη σήμερα της Hope ή δεν θυμάμαι καλά; 

Εγώ εδώ, σε λίγο θα χαράξω γραμμουλες στον τοίχο, ελπίζοντας ότι 6 Δεκεμβρίου θα μου πει ο γιατρός "σήκω, βγες έξω, δες κόσμο". @palmoira Είσαι ηρωίδα! 

Το συνηθίζεις μη νομίζεις! Πλέον μου φαίνεται φυσιολογικό το ότι δεν βγαίνω από το σπίτι...Είναι τόσο μεγάλο το κίνητρο που πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου. Ε περνάω και εγώ κάποιες ώρες κατάθλιψης αλλά γενικά συνήθισα! Ας είναι καλά το Netflix!:D

  • Μου αρέσει 6

preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Το συνηθίζεις μη νομίζεις! Πλέον μου φαίνεται φυσιολογικό το ότι δεν βγαίνω από το σπίτι...Είναι τόσο μεγάλο το κίνητρο που πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου. Ε περνάω και εγώ κάποιες ώρες κατάθλιψης αλλά γενικά συνήθισα! Ας είναι καλά το Netflix!:D

Μάνα κουράγιο!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, palmoira said:

Το συνηθίζεις μη νομίζεις! Πλέον μου φαίνεται φυσιολογικό το ότι δεν βγαίνω από το σπίτι...Είναι τόσο μεγάλο το κίνητρο που πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου. Ε περνάω και εγώ κάποιες ώρες κατάθλιψης αλλά γενικά συνήθισα! Ας είναι καλά το Netflix!:D

palmoira μου δεν βγαίνεις καθολου έξω?  :o Σιγουρα το κίνητρο είναι ισχυρότατο! Υπομονή, λίγο ακόμα !

Ξεκινησες μήπως να βλέπεις το Americans  στο Netflix? :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, inglaterra είπε:

palmoira μου δεν βγαίνεις καθολου έξω?  :o Σιγουρα το κίνητρο είναι ισχυρότατο! Υπομονή, λίγο ακόμα !

Ξεκινησες μήπως να βλέπεις το Americans  στο Netflix? :)

Το Americans όταν το αναζήτησα μου έβγαλε το Ozark το οποίο και τελείωσα και τώρα βλέπω Peaky Blinders είμαι στη 2η σεζόν ήδη. Αμέσως μετά θα δω τα Κοριτσια στα Χωράφια και το Κυνήγι της μεγάλης είδησης! 

Βγαινω για να πάω στο γιατρό,μικροβιολογικό και εχθες πηγα μέχρι τη μαμα μου για τα γενέθλια της αδερφής μου. Φάγαμε και ξαναγύρισα σπίτι! 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , palmoira είπε:

Το Americans όταν το αναζήτησα μου έβγαλε το Ozark το οποίο και τελείωσα και τώρα βλέπω Peaky Blinders είμαι στη 2η σεζόν ήδη. Αμέσως μετά θα δω τα Κοριτσια στα Χωράφια και το Κυνήγι της μεγάλης είδησης! 

Βγαινω για να πάω στο γιατρό,μικροβιολογικό και εχθες πηγα μέχρι τη μαμα μου για τα γενέθλια της αδερφής μου. Φάγαμε και ξαναγύρισα σπίτι! 

Σοβαρά... Δεν είχα καταλάβει ότι πρέπει να είσαι ξάπλα... Πόσο καιρό είσαι έτσι??? Ποπό δύσκολο ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dggs είπε:

Σοβαρά... Δεν είχα καταλάβει ότι πρέπει να είσαι ξάπλα... Πόσο καιρό είσαι έτσι??? Ποπό δύσκολο ε?

Είμαι από 10 Ιουλίου...Τώρα είμαι μια χαρά, σηκώνομαι μέσα στο σπίτι και εάν δεν μπορώ να κρατηθώ με τίποτε μου έχει αφήσει το ελεύθερο να πάω με το αυτοκίνητο μια κοντινή βόλτα να πιω έναν καφέ και πάλι πίσω. Απλά μετά από τόσο καιρό δεν θέλω να ρισκάρω για χαζές εξόδους και να κολλήσω και καμία ίωση! Εχθες πηγα τη βολτίτσα μου μέχρι το πατρικό μου για φαγητό όποτε ξεσκασα λιγάκι. Εάν νιώσω πάλι την ανάγκη θα ξαναπάω. Κάναμε τόσο δρόμο μέχρι εδώ μπορώ να αντέξω λίγο ακόμη. Από εξόδους και καφέδες έχω χορτάσει στη ζωή μου. Τώρα έχω μόνο μια προτεραιότητα! 

  • Μου αρέσει 6

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα με ηρεμία και αισιοδοξία! Εμένα να πω την αλήθεια μου αρέσει ο βροχερός καιρός.. να κάθομαι σπίτι μου και να χουχουλιαζω- το λατρεύω !!!  

Σήμερα πήγα για την επαναληπτική χοριακη μου, έφτασε 1580!!! Μου είπαν είναι πολύ καλή . Σε 12 μέρες πάω για τον πρώτο μου υπέρηχο. 

Συγγνώμη που δε μπαίνω πιο συχνά αλλά ειλικρινά δεν είμαι και πολύ του ίντερνετ.. όμως θα μπαίνω να μαθαίνω τα νέα σας λιγάκι 

πρίν από 5 λεπτά , palmoira είπε:

Είμαι από 10 Ιουλίου...Τώρα είμαι μια χαρά, σηκώνομαι μέσα στο σπίτι και εάν δεν μπορώ να κρατηθώ με τίποτε μου έχει αφήσει το ελεύθερο να πάω με το αυτοκίνητο μια κοντινή βόλτα να πιω έναν καφέ και πάλι πίσω. Απλά μετά από τόσο καιρό δεν θέλω να ρισκάρω για χαζές εξόδους και να κολλήσω και καμία ίωση! Εχθες πηγα τη βολτίτσα μου μέχρι το πατρικό μου για φαγητό όποτε ξεσκασα λιγάκι. Εάν νιώσω πάλι την ανάγκη θα ξαναπάω. Κάναμε τόσο δρόμο μέχρι εδώ μπορώ να αντέξω λίγο ακόμη. Από εξόδους και καφέδες έχω χορτάσει στη ζωή μου. Τώρα έχω μόνο μια προτεραιότητα! 

Καλά κάνεις και προσέχεις.  Κάνουμε πάντα αυτό που νιώθουμε.. Πότε με το καλό είπαμε περιμένεις την μπεμπουλα σου?

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Hope_* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα με ηρεμία και αισιοδοξία! Εμένα να πω την αλήθεια μου αρέσει ο βροχερός καιρός.. να κάθομαι σπίτι μου και να χουχουλιαζω- το λατρεύω !!!  

Σήμερα πήγα για την επαναληπτική χοριακη μου, έφτασε 1580!!! Μου είπαν είναι πολύ καλή . Σε 12 μέρες πάω για τον πρώτο μου υπέρηχο. 

Συγγνώμη που δε μπαίνω πιο συχνά αλλά ειλικρινά δεν είμαι και πολύ του ίντερνετ.. όμως θα μπαίνω να μαθαίνω τα νέα σας λιγάκι 

Καλά κάνεις και προσέχεις.  Κάνουμε πάντα αυτό που νιώθουμε.. Πότε με το καλό είπαμε περιμένεις την μπεμπουλα σου?

Μπράβο! Αντε με το καλό να δείτε το αστεράκι σας στον υπέρηχο! Είναι μαγική στιγμή! Εμεις αρχές Μαρτίου έχουμε τελική ημερομηνία! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Μπράβο! Αντε με το καλό να δείτε το αστεράκι σας στον υπέρηχο! Είναι μαγική στιγμή! Εμεις αρχές Μαρτίου έχουμε τελική ημερομηνία! 

Ωωω θα έχεις μια μπεμπουλα με ζώδιο συναισθηματικό κι ονειροπόλο ψαράκι σαν κι εμένα. Με το καλό να την υποδεχτειτε σας εύχομαι! Όλα να πάνε τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Hope_* είπε:

Ωωω θα έχεις μια μπεμπουλα με ζώδιο συναισθηματικό κι ονειροπόλο ψαράκι σαν κι εμένα. Με το καλό να την υποδεχτειτε σας εύχομαι! Όλα να πάνε τέλεια!!!

Και εγώ ψαράκι είμαι! Σε ευχαριστώ πολύ! 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Hope συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα της επαναληπτικής χωριακής!

Palmoira, ήρωας αλλά είναι όπως τα λες. Για τίποτα μην πάρεις το οποιοδήποτε ρίσκο.

Ωραία είναι και στο σπιτάκι μας!

φιλιά και από μένα (επίσης ψάρι)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πρόλαβα να διαβάσω λίγα από τα τελευταία μηνύματα σας. Palmoira έχεις μεγάλη υπομονή και μπράβο σου! Κι εγώ περισυ μόνο μέχρι τον γιατρό και μέχρι το μικροβιολογικό πήγαινα και καμιά φορά μέχρι το πατρικό μου έως τον 5ο μήνα. Περνάει ο καιρός και ο χειμώνας προσφέρεται για το σπιτάκι μας όπως έγραψαν και τα κορίτσια. Υπομονή. Άλλωστε στην κοιλίτσα σου έχεις την καλύτερη παρέα! 

Hope Πολλά συγχαρητήρια!!! Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου. Τα φιλιά μου σε όλες τις κοπέλες της παρέας. 

  • Μου αρέσει 6

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...