Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, MaryH είπε:

Σοβαρα? Δεν το εχω μαθει? Τι εγινε?

Εχει στειλει φιλη μ απο εγχυσεις στο νοσοκομειο απο το γενεσις 15 μερες νοσηλεία το κοριτσι. Και για νικα Ελπιζω να ξερετε οτι πλεον τ κανει μονο π σφακιανουδης ο παντος τ αλλαξε κανει βιοψια ενδομητριου κ τ στελνει Ιταλία. Ο νικάς εχει υποτιθετε εφεύρει κατι γτ δεν το καταθέτει σαν πατέντα ξερετε; Γτ το κανει αυτος μονο κ κανενας αλλος; Κάντε μια ερευνα πριν πατε ολες εκει και σαν γεμίζουν ενεσεις. Ρωτήστε κανα γιατρο να σας πουν τι ειναι ο νικάς . Και ας ερθει μια κοπελα να μ πει π εκανε νικα και της βγηκε οτι δεν εχει κατι. Μια θελω 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

5 ώρες πρίν, decemberlove είπε:

Εχει στειλει φιλη μ απο εγχυσεις στο νοσοκομειο απο το γενεσις 15 μερες νοσηλεία το κοριτσι. Και για νικα Ελπιζω να ξερετε οτι πλεον τ κανει μονο π σφακιανουδης ο παντος τ αλλαξε κανει βιοψια ενδομητριου κ τ στελνει Ιταλία. Ο νικάς εχει υποτιθετε εφεύρει κατι γτ δεν το καταθέτει σαν πατέντα ξερετε; Γτ το κανει αυτος μονο κ κανενας αλλος; Κάντε μια ερευνα πριν πατε ολες εκει και σαν γεμίζουν ενεσεις. Ρωτήστε κανα γιατρο να σας πουν τι ειναι ο νικάς . Και ας ερθει μια κοπελα να μ πει π εκανε νικα και της βγηκε οτι δεν εχει κατι. Μια θελω 

Δε χρειαζεται να το στειλεις Ισπανια το δειγμα. Μπορεις να κανεις κ απλη βιοψια στο γιατρο σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Εχει στειλει φιλη μ απο εγχυσεις στο νοσοκομειο απο το γενεσις 15 μερες νοσηλεία το κοριτσι. Και για νικα Ελπιζω να ξερετε οτι πλεον τ κανει μονο π σφακιανουδης ο παντος τ αλλαξε κανει βιοψια ενδομητριου κ τ στελνει Ιταλία. Ο νικάς εχει υποτιθετε εφεύρει κατι γτ δεν το καταθέτει σαν πατέντα ξερετε; Γτ το κανει αυτος μονο κ κανενας αλλος; Κάντε μια ερευνα πριν πατε ολες εκει και σαν γεμίζουν ενεσεις. Ρωτήστε κανα γιατρο να σας πουν τι ειναι ο νικάς . Και ας ερθει μια κοπελα να μ πει π εκανε νικα και της βγηκε οτι δεν εχει κατι. Μια θελω 

Τι εννοείς βρίσκει σε όλες πάντα κάτι; κ μένα ο σφακ για νικά μου είπε να του πω να κάνω το endometriome καλύτερα λέτε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ηοpie είπε:

Τι εννοείς βρίσκει σε όλες πάντα κάτι; κ μένα ο σφακ για νικά μου είπε να του πω να κάνω το endometriome καλύτερα λέτε; 

Δεν υπαρχει κοπελα στο νικα να μην της βρηκε κατι καμια . Ρωτησε ολο τ φορουμ. Μονο ο σφακ πλεον κανει νικα κανενας αλλος. Οσο για τ σφακ μ εβαλε εμβρυο π ειχε χαλάσει απο τη βιοψια ηταν σε σύσπαση και δεν τ πε καν τ εμαθα μετα την ετ. Επειδη εδω μεσα λενε οτι εχει τ χέρι τ θεού. Κ φυσικα 0 χοριακη εγω μ μενω εγκυος μονη μ αλλα εχω αποβολες . Να λέγονται ολα εδω μεσα οχι μονο τ καλα

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, decemberlove είπε:

Δεν υπαρχει κοπελα στο νικα να μην της βρηκε κατι καμια . Ρωτησε ολο τ φορουμ. Μονο ο σφακ πλεον κανει νικα κανενας αλλος. Οσο για τ σφακ μ εβαλε εμβρυο π ειχε χαλάσει απο τη βιοψια ηταν σε σύσπαση και δεν τ πε καν τ εμαθα μετα την ετ. Επειδη εδω μεσα λενε οτι εχει τ χέρι τ θεού. Κ φυσικα 0 χοριακη εγω μ μενω εγκυος μονη μ αλλα εχω αποβολες . Να λέγονται ολα εδω μεσα οχι μονο τ καλα

Ο Νικας εχει αγωγες εναντιον του?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MaryH είπε:

Ο Νικας εχει αγωγες εναντιον του?

Φυσικα. Αν καποιος ανακαλύψει κατι καθιερώνει τη πατέντα κ τ κανουν ολοι μετα. Αυτος γτ δεν τ κανει; Για ψάξτε τ λιγο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Επισης εχει κανει καποια κοπελα βιοψια ενδομητριου; Οχι νικα . Για νικα εκκρεμούν δικαστήρια Ελπιζω να το γνωρίζετε . 

Θέλεις να μας γράψεις για τον Νικα τι ξέρεις; Ποινική, αστικη δικη για ποιο λόγο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Θέλεις να μας γράψεις για τον Νικα τι ξέρεις; Ποινική, αστικη δικη για ποιο λόγο; 

Υπαρχουν αγωγές κατα του νικα για τ λογο π σ εγραψα αυτα εχω μαθει. Δεν ειμαι νομικός. Αυτα εχω μαθει κ ξερω κοπελα π ειναι αυτη τ στιγμη νοσοκομειο απο εγχυσεις. Οπως εδω μεσα λετε ολες οτι γνωρίζετε αυτο κανω κ εγω. Μιλα με ενα γιατρο ασχετο κ πες τ αμα ανακαλύψεις κατι δεν το καθιερώνει σαν πατέντα εσυ να τ κανουν ολοι μετα; Αυτα. Θελω αν γινετε να μ πει καποια κοπελα π εχει κανει νικα και βγηκε οτι δεν ειχε τπτ

Ποιος κανει νικα πλεον; Ο παντος τον έκοψε . Ποιος; Ξερετε ποιος. Αν σας λεει κατι αυτο απο ολη την Ελλάδα να κανει μονο ενας εμενα μ λεει

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Andri M said:

Μπα, νομίζω σε έχω άνετα! Πέρα από τις διάφορες μικρές και μεγάλες ατυχίες στο θέμα του παιδιού, να σου πω μόνο ότι ήμουν αρχηγός σε ομαδικό άθλημα. Σε κάθε αγώνα, πριν την έναρξη, ο διαιτητής καλούσε τους αρχηγούς για να αποφασίσει η τύχη ποιά ομάδα θα έχει στην πρώτη φάση του παιχνιδιού την μπάλα. Με νόμισμα (κορόνα ή γράμματα). Κάθε έτος είχε τουλάχιστον 12 αγώνες. Και ήμουν πολλά χρόνια αρχηγός. Κέρδισα μόνο 3 φορές στο "κορόνα ή γράμματα"!!!!

Χαχαχα έτσι είναι ο αρχηγός στην περίπτωση μας είναι ο γιατρός.... Στην επιλογή της δοτρειας....::))))×××

 

13 hours ago, Andri M said:

Χαχαχα! Το παρατάς όπου να ναι!

Ρε συ... και εγώ το αποφεύγω το ποδαρικό! Χααχαχαχα!

Θέλουν να δουν πώς ανταποκρίνεται το ενδομήτριο στα cyclacur. Πόσο παχαίνει...Μόλις μου ήρθε η περίοδος, ξεκίνησα τα cyclacur και με παρακολουθούσε υπερηχογραφικά ανά 3-4 ημέρες, Μέχρι την 16η νομίζω.

Τώρα κάνω τον δεύτερο δοκιμαστικό κύκλο. 

Όλα θα πάνε τέλεια..... Καλή επιτυχία....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Δεν υπαρχει κοπελα στο νικα να μην της βρηκε κατι καμια . Ρωτησε ολο τ φορουμ. Μονο ο σφακ πλεον κανει νικα κανενας αλλος. Οσο για τ σφακ μ εβαλε εμβρυο π ειχε χαλάσει απο τη βιοψια ηταν σε σύσπαση και δεν τ πε καν τ εμαθα μετα την ετ. Επειδη εδω μεσα λενε οτι εχει τ χέρι τ θεού. Κ φυσικα 0 χοριακη εγω μ μενω εγκυος μονη μ αλλα εχω αποβολες . Να λέγονται ολα εδω μεσα οχι μονο τ καλα

Εγω ξέρω κοπέλα που δεν της βρήκε τίποτα ο Νικας. Και ο Σφακ ενώ κατεβήκαμε από Θεσινκη, τα 3 εμβρυα που είχα με ενημέρωσαν την προηγούμενη δεν προχώρησαν και είχα  και μια βλαστοκύστη και εγώ θέλησα να τη βάλω, ξεπαγωσε αλλά την ημέρα της εμβρυομεταφορας η βλαστοκύστη άρχισε να "χαλάει" μου είπε δε θα τη βάλουμε γιατί τσάμπα θα περιμένεις τόσες μέρες.. Άλλοι θα σου την έβαζαν. Εγώ το θεωρώ πιο έντιμο να μην προχωρήσουμε.. Κουρελι εγώ, έξοδα κλπ.. Αλλά το εκτίμησα. Όσο για πατέντα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο για να το κατοχυρωσεις. Δεν είναι κάτι "πρωτότυπο" οι τοπικές αντιβιωσεις.. Δεν είχε τίποτα να κατοχυρώσει..Δεν είναι έτσι οι ευρεσιτεχνειες κλπ..Και δεν έχω καμμία διάθεση να τον υποστηρίξω γιατι εγώ έκανα και Νικα και endometriome.

 

 

Just now, MaryH είπε:

Δε χρειαζεται να το στειλεις Ισπανια το δειγμα. Μπορεις να κανεις κ απλη βιοψια στο γιατρο σου

 Οι απλές ιστολογικες, όπως αυτές που κάνουν στο embryolab, είναι ο γιατρός μου εκεί, δεν δείχνουν πάντα τη φλεγμονή. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Εγω ξέρω κοπέλα που δεν της βρήκε τίποτα ο Νικας. Και ο Σφακ ενώ κατεβήκαμε από Θεσινκη, τα 3 εμβρυα που είχα με ενημέρωσαν την προηγούμενη δεν προχώρησαν και είχα  και μια βλαστοκύστη και εγώ θέλησα να τη βάλω, ξεπαγωσε αλλά την ημέρα της εμβρυομεταφορας η βλαστοκύστη άρχισε να "χαλάει" μου είπε δε θα τη βάλουμε γιατί τσάμπα θα περιμένεις τόσες μέρες.. Άλλοι θα σου την έβαζαν. Εγώ το θεωρώ πιο έντιμο να μην προχωρήσουμε.. Κουρελι εγώ, έξοδα κλπ.. Αλλά το εκτίμησα. Όσο για πατέντα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο για να το κατοχυρωσεις. Δεν είναι κάτι "πρωτότυπο" οι τοπικές αντιβιωσεις.. Δεν είχε τίποτα να κατοχυρώσει..Δεν είναι έτσι οι ευρεσιτεχνειες κλπ..Και δεν έχω καμμία διάθεση να τον υποστηρίξω γιατι εγώ έκανα και Νικα και endometriome.

 

 

Εγω κοπελα μ καταθέτω την εμπειρια μου οπως ολες εδω μεσα . Εμενα μ εβαλε εμβρυο π αμα στο στειλω σε φωτογραφία και τ δείξεις σε εμβρυολογο θα γελάτε. Μιλησα με παρα πολλους εμβρυολογους πριν καταθεσω την αποψη μου. Και μετα τα εριξε στη μητρα μ π ελεγε σκίζω τ πτυχία μ δεν εχεις φλεγμονη τωρα μ ειπε κανε νικα κ οχι αυτο το endometriume δεν τ εχω εμπιστοσυνη . Λογια τ ακριβως. Αν μπορει αυτη η κοπελα μ βρηκε καθαρη ο νικάς να γραψει γτ δεν μπορω να τ πιστεψω. Αυτο π εχει βρει ο νικάς ειναι πατέντα ρωτησε γιατρο κ αν ηταν ολα σωστα επρεπε να κατοχυρωθεί αλλα δεν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Επισης εχει κανει καποια κοπελα βιοψια ενδομητριου; Οχι νικα . Για νικα εκκρεμούν δικαστήρια Ελπιζω να το γνωρίζετε . 

Αρα η φιλη σου του έκανε μυνηση? Είχε επιπλοκη από εγχυση; Συγνώμη αλλά  δεν κατάλαβα. Έγραψες πιο πάνω κάτι άλλο; Ή γενικώς του εχουν κάνει μυήσεις για τις εγχύσεις που προτείνει αλλά δεν τις εφαρμόζει ο ίδιος; Τότε θα έχει μήνυση και ο Σφακ που κάνει εγυχυσεις; Γιατί αυτός εφαρμόζει τη θεραπεία. Θέλεις λίγο να μας εξηγήσεις. 

Just now, decemberlove είπε:

Εγω κοπελα μ καταθέτω την εμπειρια μου οπως ολες εδω μεσα . Εμενα μ εβαλε εμβρυο π αμα στο στειλω σε φωτογραφία και τ δείξεις σε εμβρυολογο θα γελάτε. Μιλησα με παρα πολλους εμβρυολογους πριν καταθεσω την αποψη μου. Και μετα τα εριξε στη μητρα μ π ελεγε σκίζω τ πτυχία μ δεν εχεις φλεγμονη τωρα μ ειπε κανε νικα κ οχι αυτο το endometriume δεν τ εχω εμπιστοσυνη . Λογια τ ακριβως. Αν μπορει αυτη η κοπελα μ βρηκε καθαρη ο νικάς να γραψει γτ δεν μπορω να τ πιστεψω. Αυτο π εχει βρει ο νικάς ειναι πατέντα ρωτησε γιατρο κ αν ηταν ολα σωστα επρεπε να κατοχυρωθεί αλλα δεν. 

Ειναι κοπέλα από το parents prg. Την ξέρουν οι παλιές. Έχει μωράκι τώρα και δε θέλω να γράψω το όνομα της. Θα τη ρωτήσω γιατί είναι φίλη μου και αν θέλει θα την αναφέρω δημόσια.Καλά κάνεις και γράφεις την εμπειρία σου. Το ίδιο κάνω και εγώ. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Εγω κοπελα μ καταθέτω την εμπειρια μου οπως ολες εδω μεσα . Εμενα μ εβαλε εμβρυο π αμα στο στειλω σε φωτογραφία και τ δείξεις σε εμβρυολογο θα γελάτε. Μιλησα με παρα πολλους εμβρυολογους πριν καταθεσω την αποψη μου. Και μετα τα εριξε στη μητρα μ π ελεγε σκίζω τ πτυχία μ δεν εχεις φλεγμονη τωρα μ ειπε κανε νικα κ οχι αυτο το endometriume δεν τ εχω εμπιστοσυνη . Λογια τ ακριβως. Αν μπορει αυτη η κοπελα μ βρηκε καθαρη ο νικάς να γραψει γτ δεν μπορω να τ πιστεψω. Αυτο π εχει βρει ο νικάς ειναι πατέντα ρωτησε γιατρο κ αν ηταν ολα σωστα επρεπε να κατοχυρωθεί αλλα δεν. 

Κι εγω εκεί επιφυλάσσομαι , τον Νικα γιατι να τον  πανε στα δικαστήρια?, ουτε καν βλέπει τις κοπέλες. Κανει μια διάγνωση. Οπως θα μπορούσε κανει οποιοσδήποτε που εξετάζει βιοψίες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κι εγω εκεί επιφυλάσσομαι , τον Νικα γιατι να τον  πανε στα δικαστήρια?, ουτε καν βλέπει τις κοπέλες. Κανει μια διάγνωση. Οπως θα μπορούσε κανει οποιοσδήποτε που εξετάζει βιοψίες.

Αυτό ακριβώς. Διαγνωστική είναι η δουλειά του. 

Just now, Ηοpie είπε:

Το δείγμα στέλνουν στον νικά και μετά ο γιατρός αποφασίζει για την θεραπεία σου ετσι δεν είναι; ο γιατρός κάνει εγχυσεις όχι ο νικάς σωστά τα λέω; 

Σαφέστατα. Μπορεί ένας γιατρός να δώσει μόνο από το στόμα αντιβιωση. 

Just now, decemberlove είπε:

Εγω κοπελα μ καταθέτω την εμπειρια μου οπως ολες εδω μεσα . Εμενα μ εβαλε εμβρυο π αμα στο στειλω σε φωτογραφία και τ δείξεις σε εμβρυολογο θα γελάτε. Μιλησα με παρα πολλους εμβρυολογους πριν καταθεσω την αποψη μου. Και μετα τα εριξε στη μητρα μ π ελεγε σκίζω τ πτυχία μ δεν εχεις φλεγμονη τωρα μ ειπε κανε νικα κ οχι αυτο το endometriume δεν τ εχω εμπιστοσυνη . Λογια τ ακριβως. Αν μπορει αυτη η κοπελα μ βρηκε καθαρη ο νικάς να γραψει γτ δεν μπορω να τ πιστεψω. Αυτο π εχει βρει ο νικάς ειναι πατέντα ρωτησε γιατρο κ αν ηταν ολα σωστα επρεπε να κατοχυρωθεί αλλα δεν. 

Μολις μίλησα μαζί της. Είναι η Μαγιοπουλας. Και συμφωνώ ότι βρίσκει σε πολλές κοπέλες πρόβλημα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...