Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Roda είπε:

Μα γιατι αμύνεσαι ενώ καμμια δε σου επιτιθεται? Κανεις δεν αμφισβητει αυτα που λες,  εγώ ρωταω γιατι αυτό που προσωπικά καταλαβα απ αυτη την εξεταση χονδρικά ειναι οτι στη διαδικασία απεικονιστηκε το ενδομήτριο σε ιδιαιτερα μεγαλη αναλυση. Δεν είναι καποια ευρεσιτεχνία το μικροσκόπιο μεγαλης ακριβείας φαντάζομαι για να κατοχυρωθεί. Η θεραπεία μετα, οντως εξαρταται απ το γιατρό.Καποιοι πιστεύουν οτι «κοιμάται»  η φλεγμονη  για να επιτευχθεί εγκυμοσυνη και καποιοι όχι. Λυπάμαι για τη φιλη σου ελπιλζω συντομα να ειλναι καλά και ευχομαι καλή επιτυχία και σε σενα

Η πιο ακριβής τοποθέτηση. Όπως τα λες είναι. 

Just now, Ninaki26 είπε:

Σε αυτό το σημείο θα πεταχτώ, να παραθέσω κι εγώ την γνώμη και την εμπειρία μου... Εκανα 2 ωοληψιες και σύνολο 4 ετ στο γιατρό που λετε.. Στην πρώτη που πηγα χαλια και εκανα μονο 3 αυγά.. έμεινα έγκυος και παλλινδρομισε το εμβρυακι μου.. Αμεσως μετά καναμε ξανα διέγερση και ετ που πηρα 0 χοριακη.. Μετα, ξεκίνησε ο Γολγοθάς της βιοψίας αυτής.. και οι αμέτρητες εγχυσεις και αρκετά σχήματα αντιβίωσης.. Και ξανά και ξανα επανέλεγχος γιατι όπως ολες είχα κι εγώ χρόνια φλεγμονή, στον 4ο και τελευταίο έλεγχο βρηκε την εικόνα πολυ καλη και εδωσε το πράσινο φως για ετ. Κάνω την πρώτη αμέσως μετα που είχα καθαρίσει απο τη φλεγμονή, παίρνω 0.. Κάνω τη 2η αμέσως μετά για να μην ξανα φουντώσει η φλεγμονή , παλι 0.. Και εκει, έρχεται το τελειωτικό χτύπημα που το εδωσε ο γιατρός λέγοντας μου πως τα έμβρυα μου(2 κ 3ων ημερων που βαζαμε ενώ ηθελα από την αρχή βλαστοκυστες ) ειναι οπτικα τέλεια αλλα πιθανόν να είναι άρρωστα, που όμως δεν μπορούμε να εξετάσουμε γιατί ειναι μονο 3ων ημερών.. Είπα ας κάνουμε καινούργια διέγερση και να κάνουμε βλαστοκυστες για να δουμε δυναμική.... Ηταν κατηγορηματικος πως ακομα κι αν εκανα καινούργια διέγερση, παλι 2 η 3ων ημερών θα βαζαμε γιατί έμεινα έγκυος με αυτά ... Πηρα την απόφαση να φύγω.. Οχι μονο γιατί ενιωθα ανασφαλής, αλλα γιατί έδωσα αρκετές ευκαιρίες σε αυτον τον άνθρωπο.. Πραγματικά μου ηταν πολυ δύσκολο να διαχειριστώ στα 26 μου ολο αυτο, και επίσης δύσκολο να εμπιστευτώ ξανα γιατρό όπως εμπιστεύτηκα εκείνον.. Θα τον αγαπώ σαν άνθρωπο, όμως εμενα δεν είχε το αποτέλεσμα που θα έπρεπε .. Αργότερα, αλλαξα κέντρο και μου πρότειναν βλαστοκυστες.. Φοβισμένη προχώρησα.. Εκανα και προεμφυτευτικο επηρεασμενη από τα λόγια του προηγούμενου γιατρού.. Το αποτέλεσμα 10 αυγά απο καινούρια διέγερση, 6 βλαστοκυστες, 6 υγιή έμβρυα απο προεμφυτευτικο..

 

Ίσως ήμουν άτυχη τότε , ίσως φταίω εγω, ίσως κάποιοι λάθος χειρισμοί.. Δεν γνωρίζω.. Δεν ρίχνω ευθύνη σε κανένα γιατί όλα έγιναν με τη σύμφωνη γνώμη μου.. Ομως δυστυχώς υπάρχουν αυτα που λεει η decemberlove.. Εχω ακούσει κι εγώ διαφορα περιστατικά που δεν θα ήθελα να αναφέρω . 

Εν κατακλείδι θα πω και θα κλείσω, πως μεγάλες κοπέλες είμαστε και κάνουμε αυτό που θεωρούμε σωστό ακολουθώντας η καθε μια το γιατρό της.. Ομως καλό είναι να ακούγεται και η άλλη αποψη, και πάντα σεβομενες τις επιλογές της καθε κοπελας.. 

Οτι κι αν κανουμε στη συνέχεια η καθε μια μας, οτι κι αν αποφασίσουμε, εύχομαι να ειναι για ολες το καλύτερο!!! Καλό σας απόγευμα!!! 

Καλη επιτυχια σε όλες μας κορίτσια!! 

Εχεις προχωρήσει σε εμβρυομεταφορα; Για το ενδομητριο έκανες και κάτι άλλο; Προβιοτικα; Και ας σου το εχουν πει πολλές φορές. Είσαι μικρή. Και σίγουρα θα πετυχεις.Αυτο είναι δεδομένο. 

Just now, MaryH είπε:

Και σου ειπαν οτι δε δειχνει παντα?

Οχι καλέ. Ο, τι πολλές φορές μπορεί αυτές οι ιστολογικες να υπάρχει φλεγμονή και να μην φανεί.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Ninaki26 είπε:

Σε αυτό το σημείο θα πεταχτώ, να παραθέσω κι εγώ την γνώμη και την εμπειρία μου... Εκανα 2 ωοληψιες και σύνολο 4 ετ στο γιατρό που λετε.. Στην πρώτη που πηγα χαλια και εκανα μονο 3 αυγά.. έμεινα έγκυος και παλλινδρομισε το εμβρυακι μου.. Αμεσως μετά καναμε ξανα διέγερση και ετ που πηρα 0 χοριακη.. Μετα, ξεκίνησε ο Γολγοθάς της βιοψίας αυτής.. και οι αμέτρητες εγχυσεις και αρκετά σχήματα αντιβίωσης.. Και ξανά και ξανα επανέλεγχος γιατι όπως ολες είχα κι εγώ χρόνια φλεγμονή, στον 4ο και τελευταίο έλεγχο βρηκε την εικόνα πολυ καλη και εδωσε το πράσινο φως για ετ. Κάνω την πρώτη αμέσως μετα που είχα καθαρίσει απο τη φλεγμονή, παίρνω 0.. Κάνω τη 2η αμέσως μετά για να μην ξανα φουντώσει η φλεγμονή , παλι 0.. Και εκει, έρχεται το τελειωτικό χτύπημα που το εδωσε ο γιατρός λέγοντας μου πως τα έμβρυα μου(2 κ 3ων ημερων που βαζαμε ενώ ηθελα από την αρχή βλαστοκυστες ) ειναι οπτικα τέλεια αλλα πιθανόν να είναι άρρωστα, που όμως δεν μπορούμε να εξετάσουμε γιατί ειναι μονο 3ων ημερών.. Είπα ας κάνουμε καινούργια διέγερση και να κάνουμε βλαστοκυστες για να δουμε δυναμική.... Ηταν κατηγορηματικος πως ακομα κι αν εκανα καινούργια διέγερση, παλι 2 η 3ων ημερών θα βαζαμε γιατί έμεινα έγκυος με αυτά ... Πηρα την απόφαση να φύγω.. Οχι μονο γιατί ενιωθα ανασφαλής, αλλα γιατί έδωσα αρκετές ευκαιρίες σε αυτον τον άνθρωπο.. Πραγματικά μου ηταν πολυ δύσκολο να διαχειριστώ στα 26 μου ολο αυτο, και επίσης δύσκολο να εμπιστευτώ ξανα γιατρό όπως εμπιστεύτηκα εκείνον.. Θα τον αγαπώ σαν άνθρωπο, όμως εμενα δεν είχε το αποτέλεσμα που θα έπρεπε .. Αργότερα, αλλαξα κέντρο και μου πρότειναν βλαστοκυστες.. Φοβισμένη προχώρησα.. Εκανα και προεμφυτευτικο επηρεασμενη από τα λόγια του προηγούμενου γιατρού.. Το αποτέλεσμα 10 αυγά απο καινούρια διέγερση, 6 βλαστοκυστες, 6 υγιή έμβρυα απο προεμφυτευτικο..

 

Ίσως ήμουν άτυχη τότε , ίσως φταίω εγω, ίσως κάποιοι λάθος χειρισμοί.. Δεν γνωρίζω.. Δεν ρίχνω ευθύνη σε κανένα γιατί όλα έγιναν με τη σύμφωνη γνώμη μου.. Ομως δυστυχώς υπάρχουν αυτα που λεει η decemberlove.. Εχω ακούσει κι εγώ διαφορα περιστατικά που δεν θα ήθελα να αναφέρω . 

Εν κατακλείδι θα πω και θα κλείσω, πως μεγάλες κοπέλες είμαστε και κάνουμε αυτό που θεωρούμε σωστό ακολουθώντας η καθε μια το γιατρό της.. Ομως καλό είναι να ακούγεται και η άλλη αποψη, και πάντα σεβομενες τις επιλογές της καθε κοπελας.. 

Οτι κι αν κανουμε στη συνέχεια η καθε μια μας, οτι κι αν αποφασίσουμε, εύχομαι να ειναι για ολες το καλύτερο!!! Καλό σας απόγευμα!!! 

Καλη επιτυχια σε όλες μας κορίτσια!! 

Κορίτσι μου επειδή βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση θα ήθελα αν επιτρέπεται να μας πεις αν στο δεύτερο κέντρο ακολουθήθηκε άλλο πρωτόκολλο ή με παρόμοια προσέγγιση καταφέρατε 6 βλαστοκυστες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Δεν ανέφερα το ονομα σου κοριτσι μου και δεν ξεκινησα εξτρατεια εναντίον του. Θελω να πω την αποψη μου οπως λενε ολες εδω μεσα. Δεν ποναω που απέτυχα ποναω π με κορόιδεψαν και μ έβαλαν εμβρυο με θεμα χωρις να το ξερω. Αλλα εδω μεσα μαλλον δεν μπορω να πω κατι αρνητικο για το ονομα του οπως μ ειπε μια κοπελα να μην το κανω δικαιώθηκε.

Οτι ηταν να πω το ειπα. Δεν θα κατσω να τσακωθώ με τις ταγμένες του γιατρου. Εγω νομιζα οτι εχουμε δημοκρατία εκανα λαθος. 

Συγνώμη αλλα το έμβρυο σου ηταν ελεγμένο υγιέστατο απο προεμφυτευτικο. Με την ίδια λογική σε ολες μας έχουν βάλει άρρωστα έμβρυα ή με θέματα που ποτε δεν ελέχθηκαν καν. Και φτάνεις στην αυχενική και το μαθαίνεις. Τι θα πεις δεν το κατάλαβε η εμβρυολογος και φταίει; Αυτο που σου έβαλαν ηταν υγιες οσο χαμηλή ποιότητα κι αν ειχε. Ο αντίποδας ειναι ηταν για τα σκουπίδια; Προσωπικα δεν ξερω την ποιότητα των δικών μου για να αντιπαραβάλλω. Το.     @maroullaki   έγραψε ρε κοριτσια οτι πέτυχε με χαμηλής ποιότητας; Θυμίστε μου.

 Επισης μην συγχέεις τον εαυτό σου με μέλη που δεν έχουν καμια επαφή με τον γιατρο. Εσυ πηγές εχεις εμπειρια και καλα κανεις και καταθέτεις την δίκη σου.

 Κι εμενα θα μου επιτρέψεις να καταθέσω την δίκη μου αν δεν το πάλευε τοσο μαζι μου και με το κομμάτι της φλεγμονής δεν θα ήμουν εγκυος τωρα. Σ αυτο το πλαίσιο λοιπόν αναγνωρίζω τον Νικα καθως ειχα δυο χρόνια πριν κανω την εξέταση του μια βιοψία που έγραφε για φλεγμονή στα χέρια μου που ποτε δεν αξιολογήθηκε απο κανέναν και ηρθε η διάγνωση του και μου εξήγησε τι δεν πάει καλα.

 Και τα περί δημοκρατίας δεν επιχείρημα δεν προσπαθει κανένας να σε φιμώσει.

Εγω το μονο που θα σου πω ειναι οτι καταλογίζεις στα κοριτσια του φόρουμ οτι παρασύρουν κάποιες να πανε σε εναν γιατρο οπως έπαθες κι εσυ και ο επόμενος ποτ θα πας ειναι πάλι απο συστάσεις του φόρουμ.

  • Μου αρέσει 6

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifo είπε:

Κορίτσι μου επειδή βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση θα ήθελα αν επιτρέπεται να μας πεις αν στο δεύτερο κέντρο ακολουθήθηκε άλλο πρωτόκολλο ή με παρόμοια προσέγγιση καταφέρατε 6 βλαστοκυστες. 

Καλησπερα κοριτσι.. Αλλάξαμε πρωτόκολλο ναι.. Ακολουθήσαμε βραχυ. Στο προηγούμενο κέντρο είχαμε δοκιμάσει βραχυ με ανταγωνιστές την πρώτη φορά, και τη 2η μακρύ που πηγε καλύτερα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου θα πρότεινα να ρίξουμε τους τόνους. Όλες έχουμε εμπειρίες καλές ή κακές από κάθε γιατρό αλλά και όλες μας είμαστε υπεύθυνες σε ποιον θα καταλήξουμε εντέλει. Όλες οι εμπειρίες καλό είναι να ακούγονται.. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ninaki26 είπε:

Σε αυτό το σημείο θα πεταχτώ, να παραθέσω κι εγώ την γνώμη και την εμπειρία μου... Εκανα 2 ωοληψιες και σύνολο 4 ετ στο γιατρό που λετε.. Στην πρώτη που πηγα χαλια και εκανα μονο 3 αυγά.. έμεινα έγκυος και παλλινδρομισε το εμβρυακι μου.. Αμεσως μετά καναμε ξανα διέγερση και ετ που πηρα 0 χοριακη.. Μετα, ξεκίνησε ο Γολγοθάς της βιοψίας αυτής.. και οι αμέτρητες εγχυσεις και αρκετά σχήματα αντιβίωσης.. Και ξανά και ξανα επανέλεγχος γιατι όπως ολες είχα κι εγώ χρόνια φλεγμονή, στον 4ο και τελευταίο έλεγχο βρηκε την εικόνα πολυ καλη και εδωσε το πράσινο φως για ετ. Κάνω την πρώτη αμέσως μετα που είχα καθαρίσει απο τη φλεγμονή, παίρνω 0.. Κάνω τη 2η αμέσως μετά για να μην ξανα φουντώσει η φλεγμονή , παλι 0.. Και εκει, έρχεται το τελειωτικό χτύπημα που το εδωσε ο γιατρός λέγοντας μου πως τα έμβρυα μου(2 κ 3ων ημερων που βαζαμε ενώ ηθελα από την αρχή βλαστοκυστες ) ειναι οπτικα τέλεια αλλα πιθανόν να είναι άρρωστα, που όμως δεν μπορούμε να εξετάσουμε γιατί ειναι μονο 3ων ημερών.. Είπα ας κάνουμε καινούργια διέγερση και να κάνουμε βλαστοκυστες για να δουμε δυναμική.... Ηταν κατηγορηματικος πως ακομα κι αν εκανα καινούργια διέγερση, παλι 2 η 3ων ημερών θα βαζαμε γιατί έμεινα έγκυος με αυτά ... Πηρα την απόφαση να φύγω.. Οχι μονο γιατί ενιωθα ανασφαλής, αλλα γιατί έδωσα αρκετές ευκαιρίες σε αυτον τον άνθρωπο.. Πραγματικά μου ηταν πολυ δύσκολο να διαχειριστώ στα 26 μου ολο αυτο, και επίσης δύσκολο να εμπιστευτώ ξανα γιατρό όπως εμπιστεύτηκα εκείνον.. Θα τον αγαπώ σαν άνθρωπο, όμως εμενα δεν είχε το αποτέλεσμα που θα έπρεπε .. Αργότερα, αλλαξα κέντρο και μου πρότειναν βλαστοκυστες.. Φοβισμένη προχώρησα.. Εκανα και προεμφυτευτικο επηρεασμενη από τα λόγια του προηγούμενου γιατρού.. Το αποτέλεσμα 10 αυγά απο καινούρια διέγερση, 6 βλαστοκυστες, 6 υγιή έμβρυα απο προεμφυτευτικο..

 

Ίσως ήμουν άτυχη τότε , ίσως φταίω εγω, ίσως κάποιοι λάθος χειρισμοί.. Δεν γνωρίζω.. Δεν ρίχνω ευθύνη σε κανένα γιατί όλα έγιναν με τη σύμφωνη γνώμη μου.. Ομως δυστυχώς υπάρχουν αυτα που λεει η decemberlove.. Εχω ακούσει κι εγώ διαφορα περιστατικά που δεν θα ήθελα να αναφέρω . 

Εν κατακλείδι θα πω και θα κλείσω, πως μεγάλες κοπέλες είμαστε και κάνουμε αυτό που θεωρούμε σωστό ακολουθώντας η καθε μια το γιατρό της.. Ομως καλό είναι να ακούγεται και η άλλη αποψη, και πάντα σεβομενες τις επιλογές της καθε κοπελας.. 

Οτι κι αν κανουμε στη συνέχεια η καθε μια μας, οτι κι αν αποφασίσουμε, εύχομαι να ειναι για ολες το καλύτερο!!! Καλό σας απόγευμα!!! 

Καλη επιτυχια σε όλες μας κορίτσια!! 

Καλές εμφυτευσεις να εχεις πλεον εισαι σε τελική ευθεία!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninaki26 είπε:

Καλησπερα κοριτσι.. Αλλάξαμε πρωτόκολλο ναι.. Ακολουθήσαμε βραχυ. Στο προηγούμενο κέντρο είχαμε δοκιμάσει βραχυ με ανταγωνιστές την πρώτη φορά, και τη 2η μακρύ που πηγε καλύτερα.. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Έχω δοκιμάσει βραχύ με 3 ωάρια κακής ποιότητας. Μακρύ με 6 ωάρια που έγιναν 3 ημερών Κ κανένα βλαστοκυστη, για αυτό ψάχνομαι Κ εγώ. Σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία σου εύχομαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Η μαγιοπουλας έγραφε στο parents οτι ειχε φλεγμονη στο νικα την πρωτη φορα π της εκανε. Αλλαξε κατι στα παλια λογια της;

Φυσικα εμβρυο σε σύσπαση π δεν ειχε συνέλθει κ τ εβαλε 

Η κοπελα ειναι στο νοσοκομειο γτ κατι επαθε απο τις εγχυσεις στη μητρα της 

Εγω εμαθα οτι τον πανε στα δικαστήρια γτ αυτο π κανει δεν ειναι ιατρικώς αποδεδειγμένο απο κανενα. Και σας εξήγησα οτι οταν ανακαλύπτεις κατι το καταθέτεις να τ κανουν κ αλλοι ρωτήστε γιατρους γιαυτο π λεω, αν ειναι Ελα σε μενα να σ κανω κ εγω μια διάγνωση και να σ πω πηγαινε να κανεις εγχυσεις. Εδω μεσα μπορουμε νομιζω να λενε τις απόψεις μας τι μαθαίνουμε και τι κακο γνωρίζουμε απο γιατρους αν οχι κ υπαρχει καποιος γιατρος π δεν θελετε να λεμε αμα μας κανει κατι κακο η μαθαίνουμε κατι κακο π εκανε σε καποια αλλη να τ ξερω να μην μιλαω 

Αυτο π κανει ο νικάς ειναι κατι π δεν το κανει κανενας αλλος. Διαβασε τι ελέγχει δεν το κανει κανενας αλλος. Θελετε να κανετε νικα κανετε εγω λεω τι εμαθα . Εδω μεσα θα ακούγονται ολες οι απόψεις  γιαυτο ειναι τα φορουμ νομιζω 

Επισης ποιος τον πάει στα δικαστήρια; 

Αλλο το «αυτόν  θα έπρεπε να τον τραβάνε στα δικαστήρια» που θα μπορούσαν να το πουν πολλοί γιατροι που ειναι εναντίον του και αλλο οτι υπάρχει άνθρωπος που τον έβλαψε και τον πάει στο δικαστήριο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninaki26 είπε:

Σε αυτό το σημείο θα πεταχτώ, να παραθέσω κι εγώ την γνώμη και την εμπειρία μου... Εκανα 2 ωοληψιες και σύνολο 4 ετ στο γιατρό που λετε.. Στην πρώτη που πηγα χαλια και εκανα μονο 3 αυγά.. έμεινα έγκυος και παλλινδρομισε το εμβρυακι μου.. Αμεσως μετά καναμε ξανα διέγερση και ετ που πηρα 0 χοριακη.. Μετα, ξεκίνησε ο Γολγοθάς της βιοψίας αυτής.. και οι αμέτρητες εγχυσεις και αρκετά σχήματα αντιβίωσης.. Και ξανά και ξανα επανέλεγχος γιατι όπως ολες είχα κι εγώ χρόνια φλεγμονή, στον 4ο και τελευταίο έλεγχο βρηκε την εικόνα πολυ καλη και εδωσε το πράσινο φως για ετ. Κάνω την πρώτη αμέσως μετα που είχα καθαρίσει απο τη φλεγμονή, παίρνω 0.. Κάνω τη 2η αμέσως μετά για να μην ξανα φουντώσει η φλεγμονή , παλι 0.. Και εκει, έρχεται το τελειωτικό χτύπημα που το εδωσε ο γιατρός λέγοντας μου πως τα έμβρυα μου(2 κ 3ων ημερων που βαζαμε ενώ ηθελα από την αρχή βλαστοκυστες ) ειναι οπτικα τέλεια αλλα πιθανόν να είναι άρρωστα, που όμως δεν μπορούμε να εξετάσουμε γιατί ειναι μονο 3ων ημερών.. Είπα ας κάνουμε καινούργια διέγερση και να κάνουμε βλαστοκυστες για να δουμε δυναμική.... Ηταν κατηγορηματικος πως ακομα κι αν εκανα καινούργια διέγερση, παλι 2 η 3ων ημερών θα βαζαμε γιατί έμεινα έγκυος με αυτά ... Πηρα την απόφαση να φύγω.. Οχι μονο γιατί ενιωθα ανασφαλής, αλλα γιατί έδωσα αρκετές ευκαιρίες σε αυτον τον άνθρωπο.. Πραγματικά μου ηταν πολυ δύσκολο να διαχειριστώ στα 26 μου ολο αυτο, και επίσης δύσκολο να εμπιστευτώ ξανα γιατρό όπως εμπιστεύτηκα εκείνον.. Θα τον αγαπώ σαν άνθρωπο, όμως εμενα δεν είχε το αποτέλεσμα που θα έπρεπε .. Αργότερα, αλλαξα κέντρο και μου πρότειναν βλαστοκυστες.. Φοβισμένη προχώρησα.. Εκανα και προεμφυτευτικο επηρεασμενη από τα λόγια του προηγούμενου γιατρού.. Το αποτέλεσμα 10 αυγά απο καινούρια διέγερση, 6 βλαστοκυστες, 6 υγιή έμβρυα απο προεμφυτευτικο..

 

Ίσως ήμουν άτυχη τότε , ίσως φταίω εγω, ίσως κάποιοι λάθος χειρισμοί.. Δεν γνωρίζω.. Δεν ρίχνω ευθύνη σε κανένα γιατί όλα έγιναν με τη σύμφωνη γνώμη μου.. Ομως δυστυχώς υπάρχουν αυτα που λεει η decemberlove.. Εχω ακούσει κι εγώ διαφορα περιστατικά που δεν θα ήθελα να αναφέρω . 

Εν κατακλείδι θα πω και θα κλείσω, πως μεγάλες κοπέλες είμαστε και κάνουμε αυτό που θεωρούμε σωστό ακολουθώντας η καθε μια το γιατρό της.. Ομως καλό είναι να ακούγεται και η άλλη αποψη, και πάντα σεβομενες τις επιλογές της καθε κοπελας.. 

Οτι κι αν κανουμε στη συνέχεια η καθε μια μας, οτι κι αν αποφασίσουμε, εύχομαι να ειναι για ολες το καλύτερο!!! Καλό σας απόγευμα!!! 

Καλη επιτυχια σε όλες μας κορίτσια!! 

O Γιατρός που είσαι τώρα ποιά η άποψή του για τις αποτυχίες τις προηγούμενες αφού ομολογουμένως εκτός του ότι είσαι μικρούλα, τώρα κ μετά τον προεμφυτευτικό τα έμβρυα που κάνετε αποδείχθηκε ότι είναι άριστα??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Συγνώμη αλλα το έμβρυο σου ηταν ελεγμένο υγιέστατο απο προεμφυτευτικο. Με την ίδια λογική σε ολες μας έχουν βάλει άρρωστα έμβρυα ή με θέματα που ποτε δεν ελέχθηκαν καν. Και φτάνεις στην αυχενική και το μαθαίνεις. Τι θα πεις δεν το κατάλαβε η εμβρυολογος και φταίει; Αυτο που σου έβαλαν ηταν υγιες οσο χαμηλή ποιότητα κι αν ειχε. Ο αντίποδας ειναι ηταν για τα σκουπίδια; Προσωπικα δεν ξερω την ποιότητα των δικών μου για να αντιπαραβάλλω. Το @maroulaki έγραψε ρε κοριτσια οτι πέτυχε με χαμηλής ποιότητας; Θυμίστε μου.

 Επισης μην συγχέεις τον εαυτό σου με μέλη που δεν έχουν καμια επαφή με τον γιατρο. Εσυ πηγές εχεις εμπειρια και καλα κανεις και καταθέτεις την δίκη σου.

 Κι εμενα θα μου επιτρέψεις να καταθέσω την δίκη μου αν δεν το πάλευε τοσο μαζι μου και με το κομμάτι της φλεγμονής δεν θα ήμουν εγκυος τωρα. Σ αυτο το πλαίσιο λοιπόν αναγνωρίζω τον Νικα καθως ειχα δυο χρόνια πριν κανω την εξέταση του μια βιοψία που έγραφε για φλεγμονή στα χέρια μου που ποτε δεν αξιολογήθηκε απο κανέναν και ηρθε η διάγνωση του και μου εξήγησε τι δεν πάει καλα.

 Και τα περί δημοκρατίας δεν επιχείρημα δεν προσπαθει κανένας να σε φιμώσει.

Εγω το μονο που θα σου πω ειναι οτι καταλογίζεις στα κοριτσια του φόρουμ οτι παρασύρουν κάποιες να πανε σε εναν γιατρο οπως έπαθες κι εσυ και ο επόμενος ποτ θα πας ειναι πάλι απο συστάσεις του φόρουμ.

Εγινε ελεγχος σε 2 εμβρυα προεμφυτευτικος τ ενα 3βγ και τ αλλο 3ββ. Σε 3βγ δεν γινεται προεμφυτευτικος πουθενα στην Ελλάδα ρωτησε λιγο αμα θελεις απλα μαλλον θέλαμε τα 500 ευρω εχτρα . τ εμβρυο ηταν σε σύσπαση κ δεν επανήλθε μεχρι που μ τ εβαλε χωρις να εχω ενημέρωση. Εισαι εμβρυολογος;  Μηπως ξερεις καλυτερα απο τον εμβρυολογο π μ τα εξήγησε μια ωρα; Επρεπε να ειμαι ενήμερη οτι τ εμβρυο ηταν σε σύσπαση και δεν εχει επανέλθει ολη την ημερα οτι ηταν αργής ανάπτυξης κ ολα αυτα π μ ειπαν μετα εορτής. Οσο για τ νικα εγω δεν εχω Παει εγω ειπα τι εμαθα οπως λετε παρα πολλες κοπελες εδω μεσα τι μαθαίνετε . Και δεν υπαρχει επόμενος που θα παω γιατι μετα απο αυτο που επαθα θελω παρα πολυ καιρο να συνέλθω εχασα την εμπιστοσυνη μ στους γιατρους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Χαμογέλα είπε:

O Γιατρός που είσαι τώρα ποιά η άποψή του για τις αποτυχίες τις προηγούμενες αφού ομολογουμένως εκτός του ότι είσαι μικρούλα, τώρα κ μετά τον προεμφυτευτικό τα έμβρυα που κάνετε αποδείχθηκε ότι είναι άριστα??

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Ειπε θα ξεκινήσουμε από το 0 θα ελέγξω τη μητρα σου οπως και έκανε, θα ελέγξω τα έμβρυα, θα τα αφήσω να πάνε βλαστοκυστες και με προεμφυτευτικο, και καποιες παραμέτρους που δεν ειχα ψάξει πριν όπως ανοσολογικα και σάκχαρο λόγω του ότι έχει η μαμα, και θα κάνουμε την προσπάθεια μας.. Δεν αναφέρθηκε καθόλου ούτε θετικά ουτε αρνητικά για το νικα. Ειπε απλα ότι κι αν ειχες, με τόση αντιβίωση έφυγε.. Παρόλα αυτά καναμε υστεροσκοπιση και σκρατσιγκ και βιοψία απλή τον προηγούμενο κύκλο και τωρα κάνω προετοιμασία για την πρώτη μου εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων εκεί :x 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, decemberlove είπε:

Εγινε ελεγχος σε 2 εμβρυα προεμφυτευτικος τ ενα 3βγ και τ αλλο 3ββ. Σε 3βγ δεν γινεται προεμφυτευτικος πουθενα στην Ελλάδα ρωτησε λιγο αμα θελεις απλα μαλλον θέλαμε τα 500 ευρω εχτρα . τ εμβρυο ηταν σε σύσπαση κ δεν επανήλθε μεχρι που μ τ εβαλε χωρις να εχω ενημέρωση. Εισαι εμβρυολογος;  Μηπως ξερεις καλυτερα απο τον εμβρυολογο π μ τα εξήγησε μια ωρα; Επρεπε να ειμαι ενήμερη οτι τ εμβρυο ηταν σε σύσπαση και δεν εχει επανέλθει ολη την ημερα οτι ηταν αργής ανάπτυξης κ ολα αυτα π μ ειπαν μετα εορτής. Οσο για τ νικα εγω δεν εχω Παει εγω ειπα τι εμαθα οπως λετε παρα πολλες κοπελες εδω μεσα τι μαθαίνετε . Και δεν υπαρχει επόμενος που θα παω γιατι μετα απο αυτο που επαθα θελω παρα πολυ καιρο να συνέλθω εχασα την εμπιστοσυνη μ στους γιατρους.

Οκ , άρα έπρεπε να σου πούνε οτι τα έμβρυα δεν ειναι κατάλληλα για μεταφορά και ειναι για πέταμα;

εκ του αποτελέσματος ομως το ενα ηταν υγιες. Και αν ειχε δώσει εγκυμοσυνη αυτη την συζήτηση δεν θα την καναμε τωρα.

 Επισης το 3βγ που την έμαθες την ποιότητα απο την στιγμή που δεν πήρες φωτογραφία; Γιατι εγω που εςτειλα 4 για προεμφυτευτικο εχω φωτογραφίες μονο απο τα δυο που μεταφέραμε και ηταν υγιή. Επισης απο τους γενετιστές δεν αναφέρεται η ποιότητα του εμβρύου αλλα η χρωμοσωμικη ανωμαλία που εχει.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Οκ , άρα έπρεπε να σου πούνε οτι τα έμβρυα δεν ειναι κατάλληλα για μεταφορά και ειναι για πέταμα;

εκ του αποτελέσματος ομως το ενα ηταν υγιες. Και αν ειχε δώσει εγκυμοσυνη αυτη την συζήτηση δεν θα την καναμε τωρα.

 Επισης το 3βγ που την έμαθες την ποιότητα απο την στιγμή που δεν πήρες φωτογραφία; Γιατι εγω που εςτειλα 4 για προεμφυτευτικο εχω φωτογραφίες μονο απο τα δυο που μεταφέραμε και ηταν υγιή. Επισης απο τους γενετιστές δεν αναφέρεται η ποιότητα του εμβρύου αλλα η χρωμοσωμικη ανωμαλία που εχει.

Οταν πηρα τηλεφωνο της ειπα θελω τ χαρακτηρισμό την 5η μερα κ των 2 εμβρυων π κανατε βιοψια και μ ειπε 3ββ και 3βγ.  Φυσικα κ δν εχω φωτογραφία για τ 3βγ αλλα μονο τ χαρακτηρισμό τ απο τ τηλεφωνο. Μετα εμαθα οτι σε κανενα κεντρο στον κοσμο δεν κανουν προεμφυτευτικο σε 3βγ. Επρεπε να εχω ενημερωθεί για τ προβλημα π ειχε τ υγιές εμβρυο κ εγω να κρίνω αν τ βαλω η οχι . Οχι να μην ξερω τπτ απολυτως κ να τ μαθω μετα . Αν τ ηξερα οτι ηταν αργής ανάπτυξης κ σε σύσπαση θα τς ελεγα να μην κανω την ετ και να μπει καταψυξη. Ειναι λαθος τους με δούλεψαν κανονικα . Ειπα την εμπειρια οπως λετε ολες απο γιατρους π απογοητεύσατε. Θα ακούγονται ολα στο φορουμ να κρίνουν σωστα οι κοπελες π διαβάζουν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninaki26 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Ειπε θα ξεκινήσουμε από το 0 θα ελέγξω τη μητρα σου οπως και έκανε, θα ελέγξω τα έμβρυα, θα τα αφήσω να πάνε βλαστοκυστες και με προεμφυτευτικο, και καποιες παραμέτρους που δεν ειχα ψάξει πριν όπως ανοσολογικα και σάκχαρο λόγω του ότι έχει η μαμα, και θα κάνουμε την προσπάθεια μας.. Δεν αναφέρθηκε καθόλου ούτε θετικά ουτε αρνητικά για το νικα. Ειπε απλα ότι κι αν ειχες, με τόση αντιβίωση έφυγε.. Παρόλα αυτά καναμε υστεροσκοπιση και σκρατσιγκ και βιοψία απλή τον προηγούμενο κύκλο και τωρα κάνω προετοιμασία για την πρώτη μου εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων εκεί :x 

ναι αλλά αφού δε βρήκε τίποτα, τα έμβρυα σας είναι καλά άρα λογικά και τα προηγούμενα θα ήταν καλά, και 3ης μέρας που έβαζες δε θα εμφυτευόταν..?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...