Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Andri M said:

Καλησπέρα σου, η πρώτη επίσκεψη ήταν κάπου τον Αύγουστο. Με την επόμενη περίοδο λοιπόν (Σεπτέμβριο), ξεκινήσαμε τον πρώτο δοκιμαστικό κύκλο. Τώρα είμαι στον δεύτερο δοκιμαστικό. Θα καταψυχθούν τα έμβρυα και θα τα βάλουμε σε άλλο κύκλο. Νιώθω ότι είναι πολύ μεγάλο τράβηγμα ο συγχρονισμός. Προτιμώ να γίνουν όλα χαλαρά και όμορφα :)

Α μια χαρα οι χρονοι. Σε ρωταω γιατι κ εγω στον ιδιο γιατρο μαλλον θα παω οταν ερθω με το καλο! Ευχαριστω πολυ! Ολα καλα να πανε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, MaryH είπε:

Βρε κοριτσια σε οσες απο μας ενας γιατρος μας δωσει εγκυμοσυνη ειναι καλος κ τον ευγνωμονουμε  και για οσες βλεπουν αστοχιες λαθη κ παραλειψεις , θυμωνουν μαζι του και ειναι κακος. Ειναι λογικο κ ανθρωπινο, να εξυψωνεις αυτον που σε βοηθησε κ να βγαζεις πονο και θυμο , ιδιως αν εχεις δωσει ενα σκασμο λεφτα, σε καποιον που πιστευεις οτι αδιαφορησε ή ευθυνεται για την αποτυχια σου. Ας δειξουμε κατανοηση και ενσυναισθηση κ ας συνεχισουμε ενωμενες. Αλλωστε ενας κοινος στοχος μας ενωνει. 

Και φυσικα καλο ειναι να ακουγονται ολες οι εμπειριες για να γνωριζουμε

:wub::wub:

Στο πρώτο σκέλος όπου αν δεν πετύχουμε νιώθουμε πικρία διαφωνώ και στο προηγούμενο κέντρο απέτυχα δυο φορές , αλλα οι χειρισμοί ηταν άψογοι. Και ο γιατρος ηταν ειληκρινης οτι δεν ασχολείται με το κομμάτι της μήτρας πέρα απο την λαπαροσκόπηση και την υστεροσκοπηση. Πως να εχω μαζι του θυμώσει οταν ο άλλος ειναι ειληκρινης. Και στον τωρινό μετα απο τρεις αποτυχιες επισης δεν ένιωσα οτι με κορόιδευε. Οι γιατροι δεν ειναι υπεύθυνοι για  το υλικό μας. Και εμενα με βοήθησε η αισιοδοξία οτι θα πετύχουμε καποια στιγμή ποτε δεν το εξέλαβα ως φρούδες ελπίδες.

 Απο την αλλη οι παραλήψεις των δυο πρώτων γιατρών ηταν τοσο συγκλονιστικές και τα λάθη τους που δεν τα χωράει ο νους. Τι να πρωτοθυμηθώ; Σ αυτο που καταλήγω ειναι οτι πρεπει να βιώσεις τα χειρότερα για μπορείς να συγκρίνεις που κατατάσσεται ο καθενας.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Καντι είπε:

Ωραία εγω με αυτην την τοποθέτηση σου συμφωνω.

Ομως θα σου αφήσω ενα παράθυρο οτι στις βλαστοκυστες το καθε κέντρο εχει διαφορετική βαθμολόγηση και εκεί που σε κάποιο θα σου έλεγαν 3αα εδώ σου ειπαν 3βγ. Και αυτο μπορείς να το βρεις σε παρά πολλα άρθρα γαι τα κριτήρια . Δεν ειναι απλό το ζητημα οπως  με τις τρίτης μερας τα έμβρυα που μετράνε κύτταρα και διαιρεσεις.

 Και δεύτερον θα ξανά επικαλεστώ το @maroullaki που πριν τρεις μερες έμεινε εγκυος στο ίδιο κέντρο με 3ββ χωρις καν να ειναι ελεγμένο το έμβρυο.

 Σε καθε περιπτωση βάζουν έμβρυα και όχι αέρα κοπανιστό μεσα μας.

Ναι καλα θυμάσαι, εμένα αυτά που είχαν μείνει στην καταψυξη ήταν όλα ββ και το ένα ήταν και αργοπορημένο.... ρωτησα στο εμβρυολογικο δυο μέρες πριν την ετ και ο γιατρος μου τα είπε μέτρια και το αργοπορημένο πάντα τόνιζε ότι είναι τέτοιο αλλά παρόλα αυτά να ελπίζω και όντως στάθηκα τυχερή... άλλες φορές έβαλα άριστα και πολύ καλα και πήρα μηδέν, δεν ξέρω.... Μάλιστα την ώρα της ετ η μια βλαστοκύστη ήταν μόνη της στην άκρη στην οθόνη που τις βλέπεις και λέγαμε για αστείο να χαλαρώσουμε ότι δεν την παίζουν οι άλλες γιατί είναι αργοπορημένη και τέτοιες σαχλαμαρες..... τι να πω με όσα διάβασα....δυστυχώς η ευτυχως τον γιατρό πρέπει να τον εμπιστεύεσαι αλλιώς είναι εχτρα άγχος και σίγουρα κάποιες αποφάσεις τους είναι για εμάς μοιραίες»..... αυτή την φορά έκανα φυσικό ενώ τος σχέδιο ήταν για τεχνητό «τσεκαρισμένο» με ερα, θα πω έτσι προέκυψε για να μην πλατιασω.... την σκεψη την εκανε ο γιατρος, αν και απρόσμενη ακολούθησα και έκατσε και ελπίζω να συνεχίσει καλα και σύντομα για όλες μας .... 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

Ναι καλα θυμάσαι, εμένα αυτά που είχαν μείνει στην καταψυξη ήταν όλα ββ και το ένα ήταν και αργοπορημένο.... ρωτησα στο εμβρυολογικο δυο μέρες πριν την ετ και ο γιατρος μου τα είπε μέτρια και το αργοπορημένο πάντα τόνιζε ότι είναι τέτοιο αλλά παρόλα αυτά να ελπίζω και όντως στάθηκα τυχερή... άλλες φορές έβαλα άριστα και πολύ καλα και πήρα μηδέν, δεν ξέρω.... Μάλιστα την ώρα της ετ η μια βλαστοκύστη ήταν μόνη της στην άκρη στην οθόνη που τις βλέπεις και λέγαμε για αστείο να χαλαρώσουμε ότι δεν την παίζουν οι άλλες γιατί είναι αργοπορημένη και τέτοιες σαχλαμαρες..... τι να πω με όσα διάβασα....δυστυχώς η ευτυχως τον γιατρό πρέπει να τον εμπιστεύεσαι αλλιώς είναι εχτρα άγχος και σίγουρα κάποιες αποφάσεις τους είναι για εμάς μοιραίες»..... αυτή την φορά έκανα φυσικό ενώ τος σχέδιο ήταν για τεχνητό «τσεκαρισμένο» με ερα, θα πω έτσι προέκυψε για να μην πλατιασω.... την σκεψη την εκανε ο γιατρος, αν και απρόσμενη ακολούθησα και έκατσε και ελπίζω να συνεχίσει καλα και σύντομα για όλες μας .... 

Ειχες ξανακανει  εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο; Δυστυχώς αυτό είναι ένα θέμα με τον Σφακ που κάνει ερα μόνο σε τεχνητό.. Τέλος καλό, όλα καλά όμως. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ειχες ξανακανει  εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο; Δυστυχώς αυτό είναι ένα θέμα με τον Σφακ που κάνει ερα μόνο σε τεχνητό.. Τέλος καλό, όλα καλά όμως. 

Δεν είχα κάνει και ούτε ήταν στα σχέδια τα προγραμματισμένα, ήταν για καλό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη με πηραν χτες απο το κεντρο και μου ειπαν βρηθηκε δοτρια...ξεκινησαμε επιτελους.....αν και εχω ενα φοβο πηγα για τες.παπ και ο γιατρος με στελνει για σαλπιγγογραφια... κατι ειδε λεει....ελπιζω να πανε ολα καλα....

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

καλησπερα κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη με πηραν χτες απο το κεντρο και μου ειπαν βρηθηκε δοτρια...ξεκινησαμε επιτελους.....αν και εχω ενα φοβο πηγα για τες.παπ και ο γιατρος με στελνει για σαλπιγγογραφια... κατι ειδε λεει....ελπιζω να πανε ολα καλα....

Καλη αρχη, ολα καλα θα ειναι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Καλησπέρα σου, η πρώτη επίσκεψη ήταν κάπου τον Αύγουστο. Με την επόμενη περίοδο λοιπόν (Σεπτέμβριο), ξεκινήσαμε τον πρώτο δοκιμαστικό κύκλο. Τώρα είμαι στον δεύτερο δοκιμαστικό. Θα καταψυχθούν τα έμβρυα και θα τα βάλουμε σε άλλο κύκλο. Νιώθω ότι είναι πολύ μεγάλο τράβηγμα ο συγχρονισμός. Προτιμώ να γίνουν όλα χαλαρά και όμορφα :)

Έχει βρεθεί η δότρια κορίτσι μου;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, decemberlove είπε:

Διαβασε κοριτσι μ τ κανει ακριβως κ θα δεις . Αντιδρώ γτ ενω διαβαζω τ φορουμ και ενω δεν γράφω συχνα υπαρχουν κοπελες ταγμένες με ενα γιατρο και τ νικα και δεν μπορεις να πεις τι κανανε σε σενα η τη γνωμη σ θα πέσουν να σε φάνε. δεν μιλάνε αλλες ομως π μ τ στελνουν πμ π τς εκανε διπλη διεγερση κ τς ειπε δν πεθάνεις τπτ κ εβγαλε όγκο στη μασχάλη κ μετα εκανε το κινέζο. 

Εγω νομιζα οτι ανταλλάσουμε εμπειριες σε αυτο το φορουμ. Οπως γράφετε κατι κακο για μια εμπειρια σας σε ενα γιατρο ετσι εγραψα κ εγω οτι ο σφακ μ εβαλε εμβρυο σε σύσπαση 3ββ π μ τ χαρακτήρισαν ως άριστο, ειναι άριστο το 3ββ;;; ! Οι γιατροι δεν ειναι θεοί κ κανουν λαθη οποια πετυχαίνει καπου τον εχει θεο της λογικο ομως εδω μεσα ειμαστε για να ακούγονται ολα. Επρεπε να ενημερωθώ πριν μπει τ εμβρυο πραγμα π δεν εγινε! Οσο για τ νικα ετσι εχω μαθει και το γράφω να το ξέρουν κ αλλες κοπελες. Εδω μεσα απο αυτα π γράφουνε επηρεάζονται πολλες κοπελες οπως εγω απο εσας και πηγα εκει γτ δεν ηξερα καποια αλλη μονο απο εσας επηρεάστηκα οποτε θελω οι επόμενες κοπελες να ξέρουν και τις 2 όψεις του νομίσματος. Κοπελα απο τ φορουμ της ειπε μετα απο 4 αποτυχίες οτι φταινε τα ωαρια της πηγε σε αλλο πολυ γνωστο κεντρο και εβγαλε 7 βλαστόκυστες με προεμφυτευτικο άριστες .!αυτα πρεπει να λέγονται οχι μονο εχει τ χέρι τ θεού και ολα αυτα π διαβαζω τοσα χρονια. Και οποια κοπελα πει κατι αρνητικο για τ γιατρο σας γτ πλεον δεν ειναι δικός μ γιατρος μετα απο την κοροιδεια π εφαγα πρεπει να την ακούμε οχι να παμε να την φαμε. Αυτα ειχα να πω. 

Έχω λίγο μπερδευτεί αλλά θα σε διαβάσω εξ αρχής για να καταλάβω. 

Αναφορικά με το έμβρυο 3ββ πρέπει να σου πω ότι ίσως αυτό το έμβρυο μεγαλωνει αυτή τη στιγμή στην κοιλιά μου, εξελίχθηκε όμως την ημέρα της εμβρυομεταφορας. Θα ψάξω τα χαρτιά μου Κ θα σου πω ακριβώς. 

Λυπάμαι για την αποτυχία σου και σου εύχομαι από εδώ Κ στο εξής να σου πάνε όλα κατ ευχήν. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ydroxoos76 είπε:

Έχει βρεθεί η δότρια κορίτσι μου;

Koριτσι τι κανεις? Καλα εισαι?Τι νεα εχεις?

Just now, anna73 είπε:

καλησπερα κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη με πηραν χτες απο το κεντρο και μου ειπαν βρηθηκε δοτρια...ξεκινησαμε επιτελους.....αν και εχω ενα φοβο πηγα για τες.παπ και ο γιατρος με στελνει για σαλπιγγογραφια... κατι ειδε λεει....ελπιζω να πανε ολα καλα....

Καλη αρχη!Ολα καλα θα πανε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Ναι καλα θυμάσαι, εμένα αυτά που είχαν μείνει στην καταψυξη ήταν όλα ββ και το ένα ήταν και αργοπορημένο.... ρωτησα στο εμβρυολογικο δυο μέρες πριν την ετ και ο γιατρος μου τα είπε μέτρια και το αργοπορημένο πάντα τόνιζε ότι είναι τέτοιο αλλά παρόλα αυτά να ελπίζω και όντως στάθηκα τυχερή... άλλες φορές έβαλα άριστα και πολύ καλα και πήρα μηδέν, δεν ξέρω.... Μάλιστα την ώρα της ετ η μια βλαστοκύστη ήταν μόνη της στην άκρη στην οθόνη που τις βλέπεις και λέγαμε για αστείο να χαλαρώσουμε ότι δεν την παίζουν οι άλλες γιατί είναι αργοπορημένη και τέτοιες σαχλαμαρες..... τι να πω με όσα διάβασα....δυστυχώς η ευτυχως τον γιατρό πρέπει να τον εμπιστεύεσαι αλλιώς είναι εχτρα άγχος και σίγουρα κάποιες αποφάσεις τους είναι για εμάς μοιραίες»..... αυτή την φορά έκανα φυσικό ενώ τος σχέδιο ήταν για τεχνητό «τσεκαρισμένο» με ερα, θα πω έτσι προέκυψε για να μην πλατιασω.... την σκεψη την εκανε ο γιατρος, αν και απρόσμενη ακολούθησα και έκατσε και ελπίζω να συνεχίσει καλα και σύντομα για όλες μας .... 

Τελευταία έχω την αίσθηση πως ο γιατρός μας προτιμά φυσικό. Κι εγώ σε φυσικό τα κατάφερα ενώ με ετοίμαζε για ΕΡΑ. 

23 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ωραία εγω με αυτην την τοποθέτηση σου συμφωνω.

Ομως θα σου αφήσω ενα παράθυρο οτι στις βλαστοκυστες το καθε κέντρο εχει διαφορετική βαθμολόγηση και εκεί που σε κάποιο θα σου έλεγαν 3αα εδώ σου ειπαν 3βγ. Και αυτο μπορείς να το βρεις σε παρά πολλα άρθρα γαι τα κριτήρια . Δεν ειναι απλό το ζητημα οπως  με τις τρίτης μερας τα έμβρυα που μετράνε κύτταρα και διαιρεσεις.

 Και δεύτερον θα ξανά επικαλεστώ το @maroullaki που πριν τρεις μερες έμεινε εγκυος στο ίδιο κέντρο με 3ββ χωρις καν να ειναι ελεγμένο το έμβρυο.

 Σε καθε περιπτωση βάζουν έμβρυα και όχι αέρα κοπανιστό μεσα μας.

Συμφωνώ απολυτα

Στο προηγούμενο κέντρο που ήμουν δε μου έδιναν φωτογραφίες, μου έδειχναν μόνο τα έμβρυα πριν τη μεταφορά. Και τη μια φορά πιστεύω δε μου το έβαλαν καν κι ήταν και καλο

Στο κέντρο μας ποτέ δε με κορόιδεψαν. Δεν αμφισβητώ σε καμμια περίπτωση τη December love γιατί κι εγώ όταν έγραφα για την εμπειρία μου από τον Αθ. Κοντεψαν να με φάνε αλλά μου κάνει εντύπωση το ότι δεν ενημερώθηκε πριν. 

23 ώρες πρίν, decemberlove είπε:

Πες τα εδω μεσα να πεις κακο για τ Αλεξάνδρας πχ δεν θα σ πουν τπτ θα σε χειροκροτήσουν κ ολας αμα πεις αρνητικη εμπειρια με τ σφακ μπορει να σε σφάξουν. Δικο τ ειναι τ φορουμ αναρωτιέμαι 

Σε Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου εγω θελω απλα να ακούγονται ολα. Κ παλι Ευχαριστω 

Δε νομίζω ότι ισχύει το πρώτο που λες. Είσαι θυμωμένη και δικαίως και μπριζωμενη. Του τα είπες όλα αυτά? Εγώ θα τα έλεγα, στο λέω με κάθε σεβασμό αυτό. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ydroxoos76 said:

Έχει βρεθεί η δότρια κορίτσι μου;

Καλησπέρα σου,

Έτσι μου είπε ο γιατρός. Περίμενε να αδιαθετήσει για να την εξετάσει υπερηχογραφικά. Θα τον ρωτήσω ξανά αύριο που έχω ραντεβού. Εσύ κορίτσι σε τί φάση είσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Τελευταία έχω την αίσθηση πως ο γιατρός μας προτιμά φυσικό. Κι εγώ σε φυσικό τα κατάφερα ενώ με ετοίμαζε για ΕΡΑ. 

Συμφωνώ απολυτα

Στο προηγούμενο κέντρο που ήμουν δε μου έδιναν φωτογραφίες, μου έδειχναν μόνο τα έμβρυα πριν τη μεταφορά. Και τη μια φορά πιστεύω δε μου το έβαλαν καν κι ήταν και καλο

Στο κέντρο μας ποτέ δε με κορόιδεψαν. Δεν αμφισβητώ σε καμμια περίπτωση τη December love γιατί κι εγώ όταν έγραφα για την εμπειρία μου από τον Αθ. Κοντεψαν να με φάνε αλλά μου κάνει εντύπωση το ότι δεν ενημερώθηκε πριν. 

Δε νομίζω ότι ισχύει το πρώτο που λες. Είσαι θυμωμένη και δικαίως και μπριζωμενη. Του τα είπες όλα αυτά? Εγώ θα τα έλεγα, στο λέω με κάθε σεβασμό αυτό. 

Μα την ωρα π εβαζε τ εμβρυο κ τν ρωτησε ο συζηγος ειπε αναρωτήθηκα κ εγω γτ δεν ειχα ξαναδει τετοια εικόνα εμβρυου κ με διαβεβαίωσε η εμβρυολογος οτι ειναι σε σύσπαση αλλα οκ. 1000 μεταφορές εχει κανει και δεν το χε ξαναδει; Θα σας αρεσε να σας λεγανε κατι τετοιο τν ωρα π σας τ βάζανε ;  Την ωρα π το περναγε στη μητρα μ αυτη η συζητηση ετσι; Μετα μεθάμε μετα απο πολλες συζητήσεις οτι εμβρυο σε σπασμό ολη την ημερα δεν άντεξε μαλλον την βιοψια και επρεπε να εχω ενημερωθεί τι θα κανω. Επισης ηταν κ αργησ Ανάπτυξης δεν εμαθα τπτ ολα μετα εορτής . Δεν θελω να το συζητησω αλλο εχω απογοητευτεί τρομερα απο τ γιατρο και τ κλινικη. Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σ . Θελω να απέχω . 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...