Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

14 minutes ago, anoulious said:

Ναι μαλλον εχει κλονιστει η εμπιστοσύνη μου. Αυτή μου ανέφερε ως πρόβλημα μόνο το χρώμα μαλλιών της κοπέλας.. Παει στα κομμάτια.. Φαντάζομαι ότι μετά από όλα αυτά τα υπόλοιπα θα είναι εντάξει. Το καλό νέο είναι ότι ο Σφακ τηλ  στο κέντρο και του υποσχέθηκαν οτι αν προχωρήσω σε υστεροσκοπηση θα μου εχουν σίγουρα δότρια.. Δεν πιστεύω να εννοούν δότρια που δε θα τη δεχομουν!Θεωρει ότι τα οιστρογόνα δεν ανεβάζουν σάκχαρο και δε θα πάρω πολλές μέρες. Αρχίζω να πιστεύω ότι αν δεν κάνω υστεροσκοπηση δε θα πιεστουν για δότρια.. Περιμένω να δω τι θα μου πει και ο γιατρος μου εδώ Θεσσαλονίκη που έχει εμπειρία και από άλλα κέντρα, άλλες πρακτικές και με ξέρει πολύ καλύτερα και αν δεν έχει αντίρρηση για φρέσκα εμβρυα θα προχωρήσω σε υστεροσκοπηση σε πρώτη φάση. Αν και προτιμούσα, κατεψυγμένα αλλά έχω και το άλλο θέμα μου με πιέζει.. Θέλω να πιστεύω ότι αν είναι καλό το εμβρυο θα εμφυτευτει ότι και να ειναι. Βέβαια μέχρι να, ειδοποιηθεί ο σύζυγος να δώσει σπέρμα θα δυσπιστω..

Μπραβο για τα καλά νέα!!! Με μπέρδεψες όμως με το φυσικό κύκλο και τις ορμονες..τι εννοεείς; Προτιμάς κατεψυγμένα στον κύκλο σου παρά φρέσκα με τεχνητό δικό σου; Ρωτάω γιατι κ στις δύο περιπτώσεις θα πάρεις ορμόνες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Ναι μαλλον εχει κλονιστει η εμπιστοσύνη μου. Αυτή μου ανέφερε ως πρόβλημα μόνο το χρώμα μαλλιών της κοπέλας.. Παει στα κομμάτια.. Φαντάζομαι ότι μετά από όλα αυτά τα υπόλοιπα θα είναι εντάξει. Το καλό νέο είναι ότι ο Σφακ τηλ  στο κέντρο και του υποσχέθηκαν οτι αν προχωρήσω σε υστεροσκοπηση θα μου εχουν σίγουρα δότρια.. Δεν πιστεύω να εννοούν δότρια που δε θα τη δεχομουν!Θεωρει ότι τα οιστρογόνα δεν ανεβάζουν σάκχαρο και δε θα πάρω πολλές μέρες. Αρχίζω να πιστεύω ότι αν δεν κάνω υστεροσκοπηση δε θα πιεστουν για δότρια.. Περιμένω να δω τι θα μου πει και ο γιατρος μου εδώ Θεσσαλονίκη που έχει εμπειρία και από άλλα κέντρα, άλλες πρακτικές και με ξέρει πολύ καλύτερα και αν δεν έχει αντίρρηση για φρέσκα εμβρυα θα προχωρήσω σε υστεροσκοπηση σε πρώτη φάση. Αν και προτιμούσα, κατεψυγμένα αλλά έχω και το άλλο θέμα μου με πιέζει.. Θέλω να πιστεύω ότι αν είναι καλό το εμβρυο θα εμφυτευτει ότι και να ειναι. Βέβαια μέχρι να, ειδοποιηθεί ο σύζυγος να δώσει σπέρμα θα δυσπιστω..

Ti χρωμα μαλλιων εχει?

Μη σε απασχολει ο συγχρονισμος. Και τα φρεσκα αν ειναι καλα δινουν αριστα αποτελεσματα

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Και ξένες να είναι, είναι υποχρεωτικό να είναι κάτοικοι Ελλάδος για τουλάχιστον δύο χρόνια. Εγώ πιστεύω τώρα με την οικονομική κρίση τα πράγματα είναι καλύτερα για όσες ψάχνουν δότρια.

Κορίτσια κι εγώ είχα σήμερα τηλεφώνημα με το γιατρό μου. Σε δύο μόλις εβδομάδες μου βρήκε δότρια, αν και αρχικά είχε πει ότι θα χρειαστεί μήνες. Όταν ρώτησα φυσικά χαρακτηριστικά, μου είπε, "παρόμοια με εσάς" (με ξέρει καλά γιατί έκανα δύο προηγούμενες προσπάθειες με δικά μου σ' αυτόν). Μου φάνηκε ότι δεν ήθελε κι ότι δεν πρόκειται να δώσει λεπτομέρειες. Ίσως από κοντά να πει κάτι παραπάνω. Μου πρότεινε φυσικό κύκλο ή κατεψυγμένα έβρυα.

Εντωμεταξύ ο σύζυγος κοντεύει να πεθάνει από το άγχος, δεν περίμενε ότι θα φτάναμε εκεί λέει.

Εγώ δεν ξέρω τώρα, να χαρώ ή να στενοχωρηθώ? Τι πρέπει να ρωτήσω το γιατρό μου? Μήπως μου πει στο τέλος άντε κοπέλα μου, σου χαρίζουν γάιδαρο κι εσύ κοιτάς τα δόντια του?

Μα φυσικα να χαρεις. Ηρθε η ωρα το nickname σου να γινει πραγματικοτητα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Μπραβο για τα καλά νέα!!! Με μπέρδεψες όμως με το φυσικό κύκλο και τις ορμονες..τι εννοεείς; Προτιμάς κατεψυγμένα στον κύκλο σου παρά φρέσκα με τεχνητό δικό σου; Ρωτάω γιατι κ στις δύο περιπτώσεις θα πάρεις ορμόνες...

Eγω θα προτιμούσα κατεψυγμένα σε φυσικό. Αλλά λυπάμαι το ερα που εκανα.. 

Just now, MaryH είπε:

Ti χρωμα μαλλιων εχει?

Μη σε απασχολει ο συγχρονισμος. Και τα φρεσκα αν ειναι καλα δινουν αριστα αποτελεσματα

Μα φυσικα να χαρεις. Ηρθε η ωρα το nickname σου να γινει πραγματικοτητα

Έχει κάστανα. Εγώ είμαι σχεδόν ξανθιά.. Δε με νοιαζουν τόσο τα μαλλιά αλλά φοβάμαι να μην είναι πολύ σκουρη η επιδερμίδα. Αυτό με την υποψία Ρομά με κυνηγάει σα σκέψη.. 

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Και ξένες να είναι, είναι υποχρεωτικό να είναι κάτοικοι Ελλάδος για τουλάχιστον δύο χρόνια. Εγώ πιστεύω τώρα με την οικονομική κρίση τα πράγματα είναι καλύτερα για όσες ψάχνουν δότρια.

Κορίτσια κι εγώ είχα σήμερα τηλεφώνημα με το γιατρό μου. Σε δύο μόλις εβδομάδες μου βρήκε δότρια, αν και αρχικά είχε πει ότι θα χρειαστεί μήνες. Όταν ρώτησα φυσικά χαρακτηριστικά, μου είπε, "παρόμοια με εσάς" (με ξέρει καλά γιατί έκανα δύο προηγούμενες προσπάθειες με δικά μου σ' αυτόν). Μου φάνηκε ότι δεν ήθελε κι ότι δεν πρόκειται να δώσει λεπτομέρειες. Ίσως από κοντά να πει κάτι παραπάνω. Μου πρότεινε φυσικό κύκλο ή κατεψυγμένα έβρυα.

Εντωμεταξύ ο σύζυγος κοντεύει να πεθάνει από το άγχος, δεν περίμενε ότι θα φτάναμε εκεί λέει.

Εγώ δεν ξέρω τώρα, να χαρώ ή να στενοχωρηθώ? Τι πρέπει να ρωτήσω το γιατρό μου? Μήπως μου πει στο τέλος άντε κοπέλα μου, σου χαρίζουν γάιδαρο κι εσύ κοιτάς τα δόντια του?

Εννοείται να χαρεις.Είσαι πολύ τυχερή που βρέθηκε δότρια τόσο νωρίς. Αφου το αποφασίσατε, επιλέγει ο γιατρός σου τη δοτρια και τον εμπιστεύεσαι, δεν έχεις κάτι άλλο να σκεφτείς. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious said:

Eγω θα προτιμούσα κατεψυγμένα σε φυσικό. Αλλά λυπάμαι το ερα που εκανα.. 

Έχει κάστανα. Εγώ είμαι σχεδόν ξανθιά.. Δε με νοιαζουν τόσο τα μαλλιά αλλά φοβάμαι να μην είναι πολύ σκουρη η επιδερμίδα. Αυτό με την υποψία Ρομά με κυνηγάει σα σκέψη.. 

Εννοείται να χαρεις.Είσαι πολύ τυχερή που βρέθηκε δότρια τόσο νωρίς. Αφου το αποφασίσατε, επιλέγει ο γιατρός σου τη δοτρια και τον εμπιστεύεσαι, δεν έχεις κάτι άλλο να σκεφτείς. 

Μην το σκέφτεσαι φρέσκα κατεψυγμένα- προχώρα όπως έρθει η κατάσταση και ό,τι πουν οι γιατροί! Έχεις καλούς γιατρούς να τους εμπιστευτείς και βουρ στο ψητό :-) την πρπηγούμενη φορά σου χε πει πολύ μελαχροινή δε σου χε πει απλώς καστανά μαλλιά αν θυμάμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Μην το σκέφτεσαι φρέσκα κατεψυγμένα- προχώρα όπως έρθει η κατάσταση και ό,τι πουν οι γιατροί! Έχεις καλούς γιατρούς να τους εμπιστευτείς και βουρ στο ψητό :-) την πρπηγούμενη φορά σου χε πει πολύ μελαχροινή δε σου χε πει απλώς καστανά μαλλιά αν θυμάμαι καλά...

Αν ασχολούνταν πιο πολύ ο γιατρός δε θα δυσπιστουσα. Έχω γίνει καχυποπτη.Λεω λες να μου λένε καστανή και να ειναι πάλι πολύ πολύ μελαχρινή, ίσως Ρομα κλπ..; Θα περιμενω να δω τι θα μου πει και ο γιατρος  μου εδώ που τον εμπιστευομαι πάρα πολυ και είναι εξαιρετικός.Αν μου δώσει το οκ θα προχωρήσω σε υστεροσκοπηση σε πρώτη φάση. Που για να προχωρήσω θα πρέπει να είναι καλά και η μήτρα. Να μην έχει φουντώσει η φλεγμονη. Γιατί από πλυσεις δεν έχω κάνει καμμία.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Αν ασχολούνταν πιο πολύ ο γιατρός δε θα δυσπιστουσα. Έχω γίνει καχυποπτη.Λεω λες να μου λένε καστανή και να ειναι πάλι πολύ πολύ μελαχρινή, ίσως Ρομα κλπ..; Θα περιμενω να δω τι θα μου πει και ο γιατρος  μου εδώ που τον εμπιστευομαι πάρα πολυ και είναι εξαιρετικός.Αν μου δώσει το οκ θα προχωρήσω σε υστεροσκοπηση σε πρώτη φάση. Που για να προχωρήσω θα πρέπει να είναι καλά και η μήτρα. Να μην έχει φουντώσει η φλεγμονη. Γιατί από πλυσεις δεν έχω κάνει καμμία.. 

Αν ήταν πολύ μελαχροινή θα το έλεγαν όπως στο είπαν την προηγούμενη φορά... τώρα για να λένε καστανή ξερω γω λες να ρισκαρει και το κεντρο; Απ την άλλη θα μαθουμε ποτέ; Μάλλον όχι.. θέλω να πω και κατάξανθη να ειναι με προπάππου μελαχρινό..ή μελαχροινή με καστανές καταβολές.. τι να πω- ας κάνεις την υατεροσκόπηση με το καλό κ εύχομαι να ναι όλα καλά κ να μην έχει φουντώσει η φλεγμονή (κι εγώ σ αυτή τη φάση ειμαι του ξεφουντώματος-ελπίζω)

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Eγω θα προτιμούσα κατεψυγμένα σε φυσικό. Αλλά λυπάμαι το ερα που εκανα.. 

Έχει κάστανα. Εγώ είμαι σχεδόν ξανθιά.. Δε με νοιαζουν τόσο τα μαλλιά αλλά φοβάμαι να μην είναι πολύ σκουρη η επιδερμίδα. Αυτό με την υποψία Ρομά με κυνηγάει σα σκέψη.. 

Εννοείται να χαρεις.Είσαι πολύ τυχερή που βρέθηκε δότρια τόσο νωρίς. Αφου το αποφασίσατε, επιλέγει ο γιατρός σου τη δοτρια και τον εμπιστεύεσαι, δεν έχεις κάτι άλλο να σκεφτείς. 

Eγω θα ελεγα να επιμεινεις στα χαρακτηριστικα σου. Ξανθια λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Eγω θα ελεγα να επιμεινεις στα χαρακτηριστικα σου. Ξανθια λοιπον

Με τον κοβιντ αν επιμείνω απόλυτα σε όλα θα πάει ανοιξη σίγουρα. Μου είπε και η ίδια όταν τη ρώτησα ότι λογω κοβιντ έχουν περιοριστεί οι δότριες.. Ελπίζω να μην είναι τόσο σκούρα και τα υπόλοιπα να ψιλοταιριαζουν γιατί δεν μου ανέφερε πρόβλημα στα υπόλοιπα.. Προς το παρόν περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός μου... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , anoulious είπε:

Εννοείται να χαρεις.Είσαι πολύ τυχερή που βρέθηκε δότρια τόσο νωρίς. Αφου το αποφασίσατε, επιλέγει ο γιατρός σου τη δοτρια και τον εμπιστεύεσαι, δεν έχεις κάτι άλλο να σκεφτείς. 

Ναι, ρε συ αλλά να μην ξέρω τίποτα για τη δότρια εκτός από το ότι είναι "παρόμοια"? Αυτό είναι που με προβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Ναι, ρε συ αλλά να μην ξέρω τίποτα για τη δότρια εκτός από το ότι είναι "παρόμοια"? Αυτό είναι που με προβληματίζει.

Κάποια κέντρα δε λένε πολλά. Αν έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρο προχώρησε. Αν θέλεις να καθησυχάσεις κάποιους φόβους σου και να είσαι εντάξει και με τον άντρα σου που ήτανε πιο επιφυλακτικός πες το γιατρό σου ότι δεν αμφισβητεις την επιλογή για τη δοτρια απλά θα ήθελες να ξέρεις αν μπορούσες 2-3 πράγματα για τη δοτρια και ρωτησε ο, τι σε απασχολει πιο πολύ πχ ηλικια, χρώματα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SONIA79 said:

Καλημέρα κορίτσια! Με πήρε σήμερα ο γιατρός και μ 'ενημέρωσε ότι βρέθηκε δότρια & είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!! Γιούπηηηηηη!!!! Η δότρια τώρα ξεκινάει και θα βάλουμε τα έμβρυα κατάψυξη... Εγώ είμαι στον δεύτερο δοκιμαστικό κύκλο παρακολούθησης ενδομητρίου.... Άρα πάμε με κατεψυγμένα εμβρυάκια:wub:  Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τα νέα μου γιατί χάρηκα πολύ & η αλήθεια είναι ότι νιώθω μια γλυκιά προσμονή. :wub::wub::wub:

Καλημέραααα Σόνια μου……. Πολύ ευχάριστα νέα. Ξεκινάς το ταξίδι σου τώρα… καλή αρχή και καλό ταξίδι χωρείς φουρτούνες όλα να πάνε κατά ευχή ::::))))ΧΧΧΧΧ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Troia said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη θετική σου ενέργεια!

Ήρθε η μεγάλη μεραααα.... Κοπέλα μου... Σου εύχομαι ολόψυχα Καλή εμφύτευση..... Και το καλοκαιράκι να κρατάς στην αγκαλιά σου τα μωρά σου....:::)))×××

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, anoulious said:

Με τον κοβιντ αν επιμείνω απόλυτα σε όλα θα πάει ανοιξη σίγουρα. Μου είπε και η ίδια όταν τη ρώτησα ότι λογω κοβιντ έχουν περιοριστεί οι δότριες.. Ελπίζω να μην είναι τόσο σκούρα και τα υπόλοιπα να ψιλοταιριαζουν γιατί δεν μου ανέφερε πρόβλημα στα υπόλοιπα.. Προς το παρόν περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός μου... 

Ο άντρας σου τι χρώμα μαλλιά έχει? Πάντως αφού επέμενε τόσο την άλλη φορά στη σκούρα επιδερμίδα δε μπορεί τώρα να είναι πάλι έτσι και να στη προτείνει... όταν μιλήσεις με το γιατρό σου τους παίρνεις για τέτοιες διευκρινίσεις να νιώθεις και πιο σίγουρη

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...