Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Λοιπόν 8η μέρα ενδομήτριο 7,5 . Παίρνω δυο σικλακουρ και ένα αυτοκόλλητο τη μέρα. Δεν φαίνονται καθαρά οι τρεις γραμμές βέβαια. Ξεκινάω και κολπικά προβιοτικά. Λέτε να προχωρήσει; Έχω αγχωθεί αρκετα

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2020 at 5:41 ΜΜ, Troia είπε:

@kallakiΒιταμίνη Ε μαζι με CoQ10 για καλύτερη απορρόφηση και L-arginine (πηγή: βιβλίο "it starts with the egg"). Διατροφικά ό,τι κάνει καλό στο αίμα, δηλαδή όλα τα κόκκινα (παντζάρια, ρόδια, κόκκινο κρέας, καλύτερα αρνί και κατσίκι, όπως και η γλυκοπατάτα). Τα ζεστά και οι σούπες κάνουν καλό στο να κρατάνε το σώμα (και τη μήτρα μας) ζεστό.

Εγω οπως εγραψα δεν ξερω αν κανει η Ε κοντα στην εμβρυομεταφορα.Larginine τι ποσοτητα?

 

 

23 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Νατάσσα σου έστειλα μήνυμα 

Αν μπορεις και σε εμενα ...

.

 

Just now, ni-ki είπε:

Λοιπόν 8η μέρα ενδομήτριο 7,5 . Παίρνω δυο σικλακουρ και ένα αυτοκόλλητο τη μέρα. Δεν φαίνονται καθαρά οι τρεις γραμμές βέβαια. Ξεκινάω και κολπικά προβιοτικά. Λέτε να προχωρήσει; Έχω αγχωθεί αρκετα

Προβιοτικα μεχρι εμβρυομεταφορα ή και μετα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ni-ki είπε:

Λοιπόν 8η μέρα ενδομήτριο 7,5 . Παίρνω δυο σικλακουρ και ένα αυτοκόλλητο τη μέρα. Δεν φαίνονται καθαρά οι τρεις γραμμές βέβαια. Ξεκινάω και κολπικά προβιοτικά. Λέτε να προχωρήσει; Έχω αγχωθεί αρκετα

εγω ειχα  μια γραμμη παντα...ετσι εκανα μεταφορα...το νουμερο σ ειναι πολυ  καλό...θα ανέβει κ αλλο ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εγω οπως εγραψα δεν ξερω αν κανει η Ε κοντα στην εμβρυομεταφορα.Larginine τι ποσοτητα?

A, για πες μου για την Ε. Γιατί δε μπορούμε κοντά στην εμβρυομεταφορά; L-arginine λέει 6g την ημέρα το βιβλίο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, ni-ki είπε:

Λοιπόν 8η μέρα ενδομήτριο 7,5 . Παίρνω δυο σικλακουρ και ένα αυτοκόλλητο τη μέρα. Δεν φαίνονται καθαρά οι τρεις γραμμές βέβαια. Ξεκινάω και κολπικά προβιοτικά. Λέτε να προχωρήσει; Έχω αγχωθεί αρκετα

Πολύ καλά πας! Σίγουρα θα ανέβει κι άλλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

A, για πες μου για την Ε. Γιατί δε μπορούμε κοντά στην εμβρυομεταφορά; L-arginine λέει 6g την ημέρα το βιβλίο...

Δε θυμαμαι ποιος    απο ολους   μου ειχε πει,εχω επισκεφτει και τοσους   ειδικα για μετα.Γενικα ολα αυτα ,τις   βιταμινες   ειναι καλυτερα να  τα παιρνουμε τους   προηγουμενους   μηνες  .Νομιζω η Λευκ.Ειδικα αργοτερα κατι παιζει με την καρδια του εμβρυου..

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Δε θυμαμαι ποιος    απο ολους   μου ειχε πει,εχω επισκεφτει και τοσους   ειδικα για μετα.Γενικα ολα αυτα ,τις   βιταμινες   ειναι καλυτερα να  τα παιρνουμε τους   προηγουμενους   μηνες  .Νομιζω η Λευκ.Ειδικα αργοτερα κατι παιζει με την καρδια του εμβρυου..

 

 Α, εντάξει, ωραία, good to know!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Ναι, και εγω οταν επαιρνα Ε ο εξωσωματικός μου είπε να την σταματήσω πριν την εμβρυομεταφορα

Επίσης πόσο πριν; Θα τον ρωτήσω βέβαια, αν ξέρει, αλλά μέχρι χθες πήρα και την Τρίτη έχω εμβρυομεταφορά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Επίσης πόσο πριν; Θα τον ρωτήσω βέβαια, αν ξέρει, αλλά μέχρι χθες πήρα και την Τρίτη έχω εμβρυομεταφορά. 

Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλα ηταν λίγες μερες πριν την ετ, τον ρώτησα αν θα συνεχίσω την Ε και μου είπε να μην πάρω αλλο. Δεν μου είπε το λόγο. Μην αγχώνεσαι, ειχα θετική χοριακή τότε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...