Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, SONIA79 said:

Καλημέρα κορίτσια! Με πήρε σήμερα ο γιατρός και μ 'ενημέρωσε ότι βρέθηκε δότρια & είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!! Γιούπηηηηηη!!!! Η δότρια τώρα ξεκινάει και θα βάλουμε τα έμβρυα κατάψυξη... Εγώ είμαι στον δεύτερο δοκιμαστικό κύκλο παρακολούθησης ενδομητρίου.... Άρα πάμε με κατεψυγμένα εμβρυάκια:wub:  Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τα νέα μου γιατί χάρηκα πολύ & η αλήθεια είναι ότι νιώθω μια γλυκιά προσμονή. :wub::wub::wub:

Μπραβο!! Με το καλο!! Σε ποιο γιατρο εισαι;

10 minutes ago, anoulious said:

Καλημέρα κοριτσια.. Εγώ τηλ σήμερα στο κέντρο. Επειδή έχουν περάσει καμμία 10 ημέρες που αδιαθετησα να δω αν θα κάνω υστεροσκοπηση σ αυτόν τον κύκλο. Με χίλια ζόρια μου είπε να προχωρήσω στην υστεροσκοπηση γιατί πιστεύει ότι έχει κάτι υπόψη της, χωρίς να μου πει κάτι συγκεκριμένο, και θα προσπαθήσει να μας συγχρονίσει.. Ρε κορίτσια δεν μπορώ να πολύ εμπιστευτώ.. Απο την αλλη η ιδέα του φρέσκου κυκλου με τρομάζει.. Πολλές μερες ορμόνες, σάκχαρο στο Θεό;!! Λέω να ρωτήσω το γιατρό μου.. Απο την αλλη αντε να τον βρεις τον Σφακ.. 

Ε δε θα στο ελεγε ετσι αν δεν ειχε οντως βρει!! Να παρειε τηλ το γιατρο σου γιαυτο τους πληρωνουμε! Αντε με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, SONIA79 said:

Με τους ίδιους γιατρούς που έχει η @Rafaelatarzan και η @Τουτουνι ! Κουρ. & Παπαθ. στο Μητέρα!

Αχ σε αυτους θα παω κ εγω οταν ερθω!! Εισαι ευχαριστημενη;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Αχ σε αυτους θα παω κ εγω οταν ερθω!! Εισαι ευχαριστημενη;;; 

Ναι είμαι ευχαριστημένη! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει άλλους σε σχέση με το θέμα της δωρεάς. Όμως εμπιστεύομαι το εμβρυολογικό του Μητέρα γιατί έχω κάνει μια προσπάθεια εκεί με δικά μου ωάρια ασχέτως που δεν πέτυχα. Επίσης ο γιατρός δεν σε ξεπετάει και αυτό είναι σημαντικό για εμένα.

  • Μου αρέσει 2

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 said:

Ναι είμαι ευχαριστημένη! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει άλλους σε σχέση με το θέμα της δωρεάς. Όμως εμπιστεύομαι το εμβρυολογικό του Μητέρα γιατί έχω κάνει μια προσπάθεια εκεί με δικά μου ωάρια ασχέτως που δεν πέτυχα. Επίσης ο γιατρός δεν σε ξεπετάει και αυτό είναι σημαντικό για εμένα.

Τελεια! Κ στο εξωτερικο εχει πολυ καλη φημη το εμβρυολογικο του μητερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, SONIA79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Με πήρε σήμερα ο γιατρός και μ 'ενημέρωσε ότι βρέθηκε δότρια & είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!! Γιούπηηηηηη!!!! Η δότρια τώρα ξεκινάει και θα βάλουμε τα έμβρυα κατάψυξη... Εγώ είμαι στον δεύτερο δοκιμαστικό κύκλο παρακολούθησης ενδομητρίου.... Άρα πάμε με κατεψυγμένα εμβρυάκια:wub:  Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τα νέα μου γιατί χάρηκα πολύ & η αλήθεια είναι ότι νιώθω μια γλυκιά προσμονή. :wub::wub::wub:

Tι ωραια!!Αυτη η προσμονη ειναι η καλυτερη!Με το καλο, ολα να πανε τελεια ευχομαι!!!!!

Just now, SONIA79 είπε:

Με τους ίδιους γιατρούς που έχει η @Rafaelatarzan και η @Τουτουνι ! Κουρ. & Παπαθ. στο Μητέρα!

Α, εισαι κ σε καλα χερια!Ολα καλα λοιπον

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα κοριτσια.. Εγώ τηλ σήμερα στο κέντρο. Επειδή έχουν περάσει καμμία 10 ημέρες που αδιαθετησα να δω αν θα κάνω υστεροσκοπηση σ αυτόν τον κύκλο. Με χίλια ζόρια μου είπε να προχωρήσω στην υστεροσκοπηση γιατί πιστεύει ότι έχει κάτι υπόψη της, χωρίς να μου πει κάτι συγκεκριμένο, και θα προσπαθήσει να μας συγχρονίσει.. Ρε κορίτσια δεν μπορώ να πολύ εμπιστευτώ.. Απο την αλλη η ιδέα του φρέσκου κυκλου με τρομάζει.. Πολλές μερες ορμόνες, σάκχαρο στο Θεό;!! Λέω να ρωτήσω το γιατρό μου.. Απο την αλλη αντε να τον βρεις τον Σφακ.. 

Νομιζω οτι δεν τους εχεις πλεον εμπιστοσυνη. Πριν ξεκινησεις ρωτα τα χαρακτηριστικα της δοτριας, ρωτησε και το γιατρο σου κ αν ειναι ολα οκ προχωρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 είπε:

Ναι είμαι ευχαριστημένη! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει άλλους σε σχέση με το θέμα της δωρεάς. Όμως εμπιστεύομαι το εμβρυολογικό του Μητέρα γιατί έχω κάνει μια προσπάθεια εκεί με δικά μου ωάρια ασχέτως που δεν πέτυχα. Επίσης ο γιατρός δεν σε ξεπετάει και αυτό είναι σημαντικό για εμένα.

Kαλη επιτυχία. Καλά κάνεις και ονειροπολεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Kαλη επιτυχία. Καλά κάνεις και ονειροπολεις. 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου:wub: Εύχομαι και σ' εσένα ότι καλύτερο!!! Άντε κορίτσια να μπαίνουμε σε σειρά σιγά σιγά!!! 

  • Μου αρέσει 2

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Tι ωραια!!Αυτη η προσμονη ειναι η καλυτερη!Με το καλο, ολα να πανε τελεια ευχομαι!!!!!

Α, εισαι κ σε καλα χερια!Ολα καλα λοιπον

Νομιζω οτι δεν τους εχεις πλεον εμπιστοσυνη. Πριν ξεκινησεις ρωτα τα χαρακτηριστικα της δοτριας, ρωτησε και το γιατρο σου κ αν ειναι ολα οκ προχωρα

Ναι μαλλον εχει κλονιστει η εμπιστοσύνη μου. Αυτή μου ανέφερε ως πρόβλημα μόνο το χρώμα μαλλιών της κοπέλας.. Παει στα κομμάτια.. Φαντάζομαι ότι μετά από όλα αυτά τα υπόλοιπα θα είναι εντάξει. Το καλό νέο είναι ότι ο Σφακ τηλ  στο κέντρο και του υποσχέθηκαν οτι αν προχωρήσω σε υστεροσκοπηση θα μου εχουν σίγουρα δότρια.. Δεν πιστεύω να εννοούν δότρια που δε θα τη δεχομουν!Θεωρει ότι τα οιστρογόνα δεν ανεβάζουν σάκχαρο και δε θα πάρω πολλές μέρες. Αρχίζω να πιστεύω ότι αν δεν κάνω υστεροσκοπηση δε θα πιεστουν για δότρια.. Περιμένω να δω τι θα μου πει και ο γιατρος μου εδώ Θεσσαλονίκη που έχει εμπειρία και από άλλα κέντρα, άλλες πρακτικές και με ξέρει πολύ καλύτερα και αν δεν έχει αντίρρηση για φρέσκα εμβρυα θα προχωρήσω σε υστεροσκοπηση σε πρώτη φάση. Αν και προτιμούσα, κατεψυγμένα αλλά έχω και το άλλο θέμα μου με πιέζει.. Θέλω να πιστεύω ότι αν είναι καλό το εμβρυο θα εμφυτευτει ότι και να ειναι. Βέβαια μέχρι να, ειδοποιηθεί ο σύζυγος να δώσει σπέρμα θα δυσπιστω..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ναι μαλλον εχει κλονιστει η εμπιστοσύνη μου. Αυτή μου ανέφερε ως πρόβλημα μόνο το χρώμα μαλλιών της κοπέλας.. Παει στα κομμάτια.. Φαντάζομαι ότι μετά από όλα αυτά τα υπόλοιπα θα είναι εντάξει. Το καλό νέο είναι ότι ο Σφακ τηλ  στο κέντρο και του υποσχέθηκαν οτι αν προχωρήσω σε υστεροσκοπηση θα μου εχουν σίγουρα δότρια.. Δεν πιστεύω να εννοούν δότρια που δε θα τη δεχομουν!Θεωρει ότι τα οιστρογόνα δεν ανεβάζουν σάκχαρο και δε θα πάρω πολλές μέρες. Αρχίζω να πιστεύω ότι αν δεν κάνω υστεροσκοπηση δε θα πιεστουν για δότρια.. Περιμένω να δω τι θα μου πει και ο γιατρος μου εδώ Θεσσαλονίκη που έχει εμπειρία και από άλλα κέντρα, άλλες πρακτικές και με ξέρει πολύ καλύτερα και αν δεν έχει αντίρρηση για φρέσκα εμβρυα θα προχωρήσω σε υστεροσκοπηση σε πρώτη φάση. Αν και προτιμούσα, κατεψυγμένα αλλά έχω και το άλλο θέμα μου με πιέζει.. Θέλω να πιστεύω ότι αν είναι καλό το εμβρυο θα εμφυτευτει ότι και να ειναι. Βέβαια μέχρι να, ειδοποιηθεί ο σύζυγος να δώσει σπέρμα θα δυσπιστω..

Όλα θα μπουν σε μια σειρά σιγά σιγά. Ενημέρωσε μας τι θα σου πει ο γυναικολογος σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@anoulious πάντως εγώ ήθελα να πάω με φρέσκα... Δεν θα κάτσω όμως να σκάσω από τη στιγμή που είναι έτοιμη η δότρια και δεν μπορούμε στο εδώ και τώρα να συγχρονιστούμε, θα ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού. Πρέπει να τον βρεις τον δικό σου για να του μιλήσεις. 


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 είπε:

@anoulious πάντως εγώ ήθελα να πάω με φρέσκα... Δεν θα κάτσω όμως να σκάσω από τη στιγμή που είναι έτοιμη η δότρια και δεν μπορούμε στο εδώ και τώρα να συγχρονιστούμε, θα ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού. Πρέπει να τον βρεις τον δικό σου για να του μιλήσεις. 

Αρχίζω να πιστεύω ότι ο κάθε γιατρός - κέντρο προωθεί ως καλύτερη μια πρακτική που τους βολεύει. Πχ ο συγχρονισμός θέλει παρακολουθηση 2 γυναικών συνέχεια, επισκέψεις αυτών των 2 γυναικών,συνεννοηση ίσως με δοτρια από το εξωτερικό. Πράγμα πολύ δύσκολο με κέρδος μηδαμινό γιατί τα φρέσκα με τα κατεψυγμένα όταν προέρχονται από τόσο νέα γυναίκα δεν έχουν διαφορά. .Άρα μάλλον δεν έχει και τόσο νόημα αν θα είναι φρέσκα ή κατεψυγμένα.. Ή έτσι θέλω να πιστεύω.Εσυ είσαι σε έναν νέο γιατρό που θέλει να δει πως ανταποκρίνεσαι στα φάρμακα, σε φυσικό ίσως κύκλο. Λογικό είναι να κάνετε δοκιμές. Εμενα με ξέρουν απο την καλή και την ανάποδη.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αρχίζω να πιστεύω ότι ο κάθε γιατρός - κέντρο προωθεί ως καλύτερη μια πρακτική που τους βολεύει. Πχ ο συγχρονισμός θέλει παρακολουθηση 2 γυναικών συνέχεια, επισκέψεις αυτών των 2 γυναικών,συνεννοηση ίσως με δοτρια από το εξωτερικό. Πράγμα πολύ δύσκολο με κέρδος μηδαμινό γιατί τα φρέσκα με τα κατεψυγμένα όταν προέρχονται από τόσο νέα γυναίκα δεν έχουν διαφορά. .Άρα μάλλον δεν έχει και τόσο νόημα αν θα είναι φρέσκα ή κατεψυγμένα.. Ή έτσι θέλω να πιστεύω.Εσυ είσαι σε έναν νέο γιατρό που θέλει να δει πως ανταποκρίνεσαι στα φάρμακα, σε φυσικό ίσως κύκλο. Λογικό είναι να κάνετε δοκιμές. Εμενα με ξέρουν απο την καλή και την ανάποδη.. 

Σημαντικό είναι που σε ξέρουν και από την καλή και από την ανάποδη. Άρα θα κάνουν ότι είναι καλύτερο για εσένα! Τώρα είδα ότι μίλησες με Σφακ. Μίλα και με τον γυναικολόγο σου και βλέπεις μετά τι θα κάνεις.

  • Μου αρέσει 1

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2020 at 10:38 ΜΜ, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Εγώ προσωπικά ακούω τα περί lock down και απογοητευομαι.. Φαντάζομαι ότι τα κέντρα που λειτουργούν με ξένες δότριες θα υπολειτουργουν τώρα.. Απο το καλό στο καλύτερο.. Βλέπω να να είμαι γριούλα με ολόσωμο μαγιό σκούρο μπλε(με κάνω εικόνα) βαμμένο μαλλί να φαίνομαι μεκροτερη και να λέω ακόμα περιμένω  δότρια!! 

Κατι ασχετο. Σήμερα που πηγα για τη θεραπεία μου, έμαθα ότι τη γ σφαιρινη που κάνω επειδή δεν υπαρχει φάρμακο κατά του covid  τη δινουν στους ασθενείς covid για να ενισχύσουν το ανοσοποιητικο τους και τους ελέγχουν τις ανοσοσφαιρινες που κανω! Εμένα εκ γεννητης ήτανε στο πάτο οι ανοσοσφαιρινες.. Σκέψου να μην έκανα τη θεραπεία. Μέσα στην ατυχία μου είναι τυχερη!! 

Και ξένες να είναι, είναι υποχρεωτικό να είναι κάτοικοι Ελλάδος για τουλάχιστον δύο χρόνια. Εγώ πιστεύω τώρα με την οικονομική κρίση τα πράγματα είναι καλύτερα για όσες ψάχνουν δότρια.

Κορίτσια κι εγώ είχα σήμερα τηλεφώνημα με το γιατρό μου. Σε δύο μόλις εβδομάδες μου βρήκε δότρια, αν και αρχικά είχε πει ότι θα χρειαστεί μήνες. Όταν ρώτησα φυσικά χαρακτηριστικά, μου είπε, "παρόμοια με εσάς" (με ξέρει καλά γιατί έκανα δύο προηγούμενες προσπάθειες με δικά μου σ' αυτόν). Μου φάνηκε ότι δεν ήθελε κι ότι δεν πρόκειται να δώσει λεπτομέρειες. Ίσως από κοντά να πει κάτι παραπάνω. Μου πρότεινε φυσικό κύκλο ή κατεψυγμένα έβρυα.

Εντωμεταξύ ο σύζυγος κοντεύει να πεθάνει από το άγχος, δεν περίμενε ότι θα φτάναμε εκεί λέει.

Εγώ δεν ξέρω τώρα, να χαρώ ή να στενοχωρηθώ? Τι πρέπει να ρωτήσω το γιατρό μου? Μήπως μου πει στο τέλος άντε κοπέλα μου, σου χαρίζουν γάιδαρο κι εσύ κοιτάς τα δόντια του?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Αρχίζω να πιστεύω ότι ο κάθε γιατρός - κέντρο προωθεί ως καλύτερη μια πρακτική που τους βολεύει. Πχ ο συγχρονισμός θέλει παρακολουθηση 2 γυναικών συνέχεια, επισκέψεις αυτών των 2 γυναικών,συνεννοηση ίσως με δοτρια από το εξωτερικό. Πράγμα πολύ δύσκολο με κέρδος μηδαμινό γιατί τα φρέσκα με τα κατεψυγμένα όταν προέρχονται από τόσο νέα γυναίκα δεν έχουν διαφορά. .Άρα μάλλον δεν έχει και τόσο νόημα αν θα είναι φρέσκα ή κατεψυγμένα.. Ή έτσι θέλω να πιστεύω.Εσυ είσαι σε έναν νέο γιατρό που θέλει να δει πως ανταποκρίνεσαι στα φάρμακα, σε φυσικό ίσως κύκλο. Λογικό είναι να κάνετε δοκιμές. Εμενα με ξέρουν απο την καλή και την ανάποδη.. 

Αχ άντε μακάρι να πάνε όλα καλά τώρα! Φαίνεται να παίρνουν μπρος επιτέλους στο κέντρο... αν δε κάνει διαφορά σε σένα με τα φάρμακα αν θα είναι φρέσκος ή κατεψυγμένος για το ζάχαρο που έλεγες ναι μη το σκέφτεσαι δεν έχουν διαφορά από ότι λένε... με το καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...