Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπέρα σας

σημερα η ξαδέρφη μου πήρε αρνητική χοριακη μετά από μεταφορά 2 Φρέσκων εμβρύων 3 ημερών από δότρια!σε τεχνητό κυκλο 

και έχει αλλά 2 στη κατάψυξη 

ηθελα τη βοήθεια σας εάν κάποια γνωρίζει σε ποσό καιρό μπορεί να κάνει την μεταφορά των άλλων 2 εμβρύων;;

επισης επειδή πλήρωσε αρκετά χρήματα Μήπως γνωρίζετε αν τώρα για την επόμενη εμβρυομεταφορα  Θα είναι μικρότερη η τιμή μιας και δε θα γίνει γονιμοποίηση κτλ 

την έκανε στο γεν....

θα πάει σε 5 μέρες να την δουν και να μιλήσουν αλλά την έχει φάει το άγχος έως τότε!

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Κορίτσια μου , πολύ χαιρομαι που σας βρίσκω ξανά...

εχω μια υπέροχη κόρη , 2 ετών ,σχεδόν ....πολύ ζωηρή ....χα χα χααααα

κ όσο κ αν σας φαίνεται , παράξενο.....μεγαλώνοντας είμαι ίδια εγώ......

ενω γεννηθηκε σχεδόν μελαχροινή , τώρα έχει κ λίγο την ιδιαιτερότητα των κόκκινων μαλλιών ....χα χα χααααα

περασα μια δύσκολη περίοδο στη ζωή μου....κ μπορώ να πω ότι εδώ κ λίγο καιρό πατάω δυνατά στα πόδια μου...

δεν θα καταφέρω να διαβάσω όλα τα ποστ , είναι τόσα πολλά....κ χαιρομαι να βλέπω κορίτσια να προσπαθούν , να φέρουν στον κόσμο 

ενς μωρό....

εγω πέρασα μια δύσκολη επιλόχειο περίοδο.....το είχα υποτιμήσει , κ το βρήκα μπροστά μου...να το προσέχετε κορίτσια μου αυτό...

φιλια σε όλες , μια μια ξεχωριστά....

Γεια σου Κοκκινομαλλα!

Σε θυμαμαι, σε διαβαζα κ επαιρνα δυναμη κ ειχα χαρει πολυ με την κορουλα σου.Ησουν απ τις πρωτες στο τοπικ.

Να χαιρεσαι την υπεροχη κορουλα σου!!

Θυμαμαι κ την επιλοχειο που περασες. Ευτυχως τα δυσκολα τα αφησες πισω κ τωρα ολα καλα.

Φιλια πολλλα

Just now, kallaki είπε:

Και εγώ έφτασα στην εμβριομεταφορα 2 φορές και μου έλεγαν ωραία προχωράμε δεν ρώτησα πόσο.... Τώρα με έπιασε μια αγωνία....καλύτερα να μη το σκέφτομαι σε 1 ώρα θα ξέρω...:::)))

Καλη επιτυχια κοριτσι!

Just now, Emylia είπε:

Καλησπέρα σας

σημερα η ξαδέρφη μου πήρε αρνητική χοριακη μετά από μεταφορά 2 Φρέσκων εμβρύων 3 ημερών από δότρια!σε τεχνητό κυκλο 

και έχει αλλά 2 στη κατάψυξη 

ηθελα τη βοήθεια σας εάν κάποια γνωρίζει σε ποσό καιρό μπορεί να κάνει την μεταφορά των άλλων 2 εμβρύων;;

επισης επειδή πλήρωσε αρκετά χρήματα Μήπως γνωρίζετε αν τώρα για την επόμενη εμβρυομεταφορα  Θα είναι μικρότερη η τιμή μιας και δε θα γίνει γονιμοποίηση κτλ 

την έκανε στο γεν....

θα πάει σε 5 μέρες να την δουν και να μιλήσουν αλλά την έχει φάει το άγχος έως τότε!

Καλησπερα!Αυτο που ξερω ειναι οτι μπορει μετα απο ενα κυκλο να τα βαλει.

Στην επομενη ετ πληρωνει περιπου 1000 με 1200 ευρω

Καλη επιτυχια να εχει στην επομενη προσπαθεια της

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Γεια σου Κοκκινομαλλα!

Σε θυμαμαι, σε διαβαζα κ επαιρνα δυναμη κ ειχα χαρει πολυ με την κορουλα σου.Ησουν απ τις πρωτες στο τοπικ.

Να χαιρεσαι την υπεροχη κορουλα σου!!

Θυμαμαι κ την επιλοχειο που περασες. Ευτυχως τα δυσκολα τα αφησες πισω κ τωρα ολα καλα.

Φιλια πολλλα

Καλη επιτυχια κοριτσι!

Καλησπερα!Αυτο που ξερω ειναι οτι μπορει μετα απο ενα κυκλο να τα βαλει.

Στην επομενη ετ πληρωνει περιπου 1000 με 1200 ευρω

Καλη επιτυχια να εχει στην επομενη προσπαθεια της

Σε Ευχαριστω παρά πολύ για την απάντηση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Είμαι στην 10 ημέρα πόσο ενδομήτριο πρέπει να έχω για να είμαι ευχαριστημένη...?????

Είναι σχετικά όλα.....

στην 1η εμβρυομεταφορα (κ οι δυο με δανεικά ) ενδομητριο 11 κ είχα παλινδρομη κυηση.... στην 2η εμβρυομεταφορα , ενδομητριο 8,3 κ είχα εγκυμοσύνη ...

ενω διάβαζα  για ενδομητριο , σούπερ , πάνω από 13,14 ...ο γιατρός μου , επέμενε , ότι αυτά τα «φοβόταν»...γιατί αυτά είναι πιο επίφοβα να «σκάσουν».....θεωρούσε ιδανικό το 8-9....

κ λέω σχετικά όλα.....γιατί στην 1η εμβρυομεταφορα η δότρια ήταν 24 ετών....την 2η 29ετων.....αλλά είχε μια ήδη πετυχημένη εγκυμοσύνη ...

Just now, Emylia είπε:

Καλησπέρα σας

σημερα η ξαδέρφη μου πήρε αρνητική χοριακη μετά από μεταφορά 2 Φρέσκων εμβρύων 3 ημερών από δότρια!σε τεχνητό κυκλο 

και έχει αλλά 2 στη κατάψυξη 

ηθελα τη βοήθεια σας εάν κάποια γνωρίζει σε ποσό καιρό μπορεί να κάνει την μεταφορά των άλλων 2 εμβρύων;;

επισης επειδή πλήρωσε αρκετά χρήματα Μήπως γνωρίζετε αν τώρα για την επόμενη εμβρυομεταφορα  Θα είναι μικρότερη η τιμή μιας και δε θα γίνει γονιμοποίηση κτλ 

την έκανε στο γεν....

θα πάει σε 5 μέρες να την δουν και να μιλήσουν αλλά την έχει φάει το άγχος έως τότε!

Στα περισσότερα κέντρα , οι επόμενες φορές έχουν μειωμένη τιμή....

εγω τις εκανα στην επαρχία , καμία σχέση με τις τιμές της πρωτεύουσας....

λεγεται ότι η περίοδος που διανύουμε έχουμε αύξηση των δοτριών.....που ίσως συνεπάγεται κ η μείωση του «πακέτου»

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Είναι σχετικά όλα.....

στην 1η εμβρυομεταφορα (κ οι δυο με δανεικά ) ενδομητριο 11 κ είχα παλινδρομη κυηση.... στην 2η εμβρυομεταφορα , ενδομητριο 8,3 κ είχα εγκυμοσύνη ...

ενω διάβαζα  για ενδομητριο , σούπερ , πάνω από 13,14 ...ο γιατρός μου , επέμενε , ότι αυτά τα «φοβόταν»...γιατί αυτά είναι πιο επίφοβα να «σκάσουν».....θεωρούσε ιδανικό το 8-9....

κ λέω σχετικά όλα.....γιατί στην 1η εμβρυομεταφορα η δότρια ήταν 24 ετών....την 2η 29ετων.....αλλά είχε μια ήδη πετυχημένη εγκυμοσύνη ...

Στα περισσότερα κέντρα , οι επόμενες φορές έχουν μειωμένη τιμή....

εγω τις εκανα στην επαρχία , καμία σχέση με τις τιμές της πρωτεύουσας....

λεγεται ότι η περίοδος που διανύουμε έχουμε αύξηση των δοτριών.....που ίσως συνεπάγεται κ η μείωση του «πακέτου»

Ευχαριστω πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Είναι σχετικά όλα.....

στην 1η εμβρυομεταφορα (κ οι δυο με δανεικά ) ενδομητριο 11 κ είχα παλινδρομη κυηση.... στην 2η εμβρυομεταφορα , ενδομητριο 8,3 κ είχα εγκυμοσύνη ...

ενω διάβαζα  για ενδομητριο , σούπερ , πάνω από 13,14 ...ο γιατρός μου , επέμενε , ότι αυτά τα «φοβόταν»...γιατί αυτά είναι πιο επίφοβα να «σκάσουν».....θεωρούσε ιδανικό το 8-9....

κ λέω σχετικά όλα.....γιατί στην 1η εμβρυομεταφορα η δότρια ήταν 24 ετών....την 2η 29ετων.....αλλά είχε μια ήδη πετυχημένη εγκυμοσύνη ...

Στα περισσότερα κέντρα , οι επόμενες φορές έχουν μειωμένη τιμή....

εγω τις εκανα στην επαρχία , καμία σχέση με τις τιμές της πρωτεύουσας....

λεγεται ότι η περίοδος που διανύουμε έχουμε αύξηση των δοτριών.....που ίσως συνεπάγεται κ η μείωση του «πακέτου»

Να ρωτησω κατι αν δε γινομαι αδιακριτη.Δηλαδη απο την 1η δοτρια δεν περισσεψαν εμβρυα για 2η προσπαθεια?

Εμενα στο κεντρο μου λενε οτι λογω covid εχουν περιοριστει πολυ οι δοτριες!Παιζει δηλαδη να με κοροιδευουν..

Να σου ζησει το παιδακι σου.Και εγω σε διαβαζα ανελειπως..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Να ρωτησω κατι αν δε γινομαι αδιακριτη.Δηλαδη απο την 1η δοτρια δεν περισσεψαν εμβρυα για 2η προσπαθεια?

Εμενα στο κεντρο μου λενε οτι λογω covid εχουν περιοριστει πολυ οι δοτριες!Παιζει δηλαδη να με κοροιδευουν..

Να σου ζησει το παιδακι σου.Και εγω σε διαβαζα ανελειπως..

 

 

Και εμένα το ίδιο μου είπαν ότι έχουν περιοριστεί πολύ οι δότριες γιατί φοβούνται

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, MaryH said:

Γεια σου Κοκκινομαλλα!

Σε θυμαμαι, σε διαβαζα κ επαιρνα δυναμη κ ειχα χαρει πολυ με την κορουλα σου.Ησουν απ τις πρωτες στο τοπικ.

Να χαιρεσαι την υπεροχη κορουλα σου!!

Θυμαμαι κ την επιλοχειο που περασες. Ευτυχως τα δυσκολα τα αφησες πισω κ τωρα ολα καλα.

Φιλια πολλλα

Καλη επιτυχια κοριτσι!

Καλησπερα!Αυτο που ξερω ειναι οτι μπορει μετα απο ενα κυκλο να τα βαλει.

Στην επομενη ετ πληρωνει περιπου 1000 με 1200 ευρω

Καλη επιτυχια να εχει στην επομενη προσπαθεια της

Σε ευχαριστω πολύ

Just now, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

Είναι σχετικά όλα.....

στην 1η εμβρυομεταφορα (κ οι δυο με δανεικά ) ενδομητριο 11 κ είχα παλινδρομη κυηση.... στην 2η εμβρυομεταφορα , ενδομητριο 8,3 κ είχα εγκυμοσύνη ...

ενω διάβαζα  για ενδομητριο , σούπερ , πάνω από 13,14 ...ο γιατρός μου , επέμενε , ότι αυτά τα «φοβόταν»...γιατί αυτά είναι πιο επίφοβα να «σκάσουν».....θεωρούσε ιδανικό το 8-9....

κ λέω σχετικά όλα.....γιατί στην 1η εμβρυομεταφορα η δότρια ήταν 24 ετών....την 2η 29ετων.....αλλά είχε μια ήδη πετυχημένη εγκυμοσύνη ...

Στα περισσότερα κέντρα , οι επόμενες φορές έχουν μειωμένη τιμή....

εγω τις εκανα στην επαρχία , καμία σχέση με τις τιμές της πρωτεύουσας....

λεγεται ότι η περίοδος που διανύουμε έχουμε αύξηση των δοτριών.....που ίσως συνεπάγεται κ η μείωση του «πακέτου»

Σε ευχαριστώ !!! Να χερεσε2 την κορακλα σου. :::)))××××

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Να ρωτησω κατι αν δε γινομαι αδιακριτη.Δηλαδη απο την 1η δοτρια δεν περισσεψαν εμβρυα για 2η προσπαθεια?

Εμενα στο κεντρο μου λενε οτι λογω covid εχουν περιοριστει πολυ οι δοτριες!Παιζει δηλαδη να με κοροιδευουν..

Να σου ζησει το παιδακι σου.Και εγω σε διαβαζα ανελειπως..

 

 

Θα με ρωτάτε ότι θέλετε....δεν τα έβαλα ποτέ τα εμβρυα από την πρώτη δότρια....είχε δώσει 6....(φαντάζομαι ότι είχε δώσει περισσότερα αλλά τα μοιράστηκα με άλλη κοπέλα) αλλά κάποια ήταν μέτρια....ο γιατρός μου (που συνεργάζεται με το κέντρο) πρότεινε να πάμε κατευθείαν σε δεύτερη δότρια...

απο δεύτερη δότρια , έχω φυλάξει ....τα οποία δεν ξερω αν τα βάλω...πέρασα μια περιπέτεια υγείας με το στήθος , κ δεν γινόταν πριν το καλοκαίρι να τα βάλω....όμως ακόμη δεν έχω κατασταλάξει τι θα κάνω....από τη μια θέλω για την μικρή ,από την άλλη φοβαμαι γιατί ζορίστηκα παρά πολύ.....

ασε που έχω αρχίσει νομίζω , να μπαίνω σε εμμηνόπαυση .....θα κάνω ορμονικές σε κανένα μήνα....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@kallaki τι έγινε τελικά το ενδομητριο σου? 

Εγω εκανα εμβρυομεταφορα με δανεικά και ενδομητριο 7 και πιάσανε και τα 2 είμαι 27 κ 6 ημερών, ειχα άγχος κι εγω γιατι έβλεπα διάφορα εδω, δειξε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ σε διάβαζα κι εγώ όταν μαζευα σε φυσικούς κύκλους αλλα είχαμε συζητήσει την περίπτωση των δανεικων και σε πέτυχα όταν τα είχες καταφέρει και θυμάμαι το σχόλιο σου, γιατί δεν το έκανα νωρίτερα , μου έδωσες πολύ κουράγιο, εύχομαι οτι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου 

  • Μου αρέσει 8

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Papaki@ said:

@kallaki τι έγινε τελικά το ενδομητριο σου? 

Εγω εκανα εμβρυομεταφορα με δανεικά και ενδομητριο 7 και πιάσανε και τα 2 είμαι 27 κ 6 ημερών, ειχα άγχος κι εγω γιατι έβλεπα διάφορα εδω, δειξε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ σε διάβαζα κι εγώ όταν μαζευα σε φυσικούς κύκλους αλλα είχαμε συζητήσει την περίπτωση των δανεικων και σε πέτυχα όταν τα είχες καταφέρει και θυμάμαι το σχόλιο σου, γιατί δεν το έκανα νωρίτερα , μου έδωσες πολύ κουράγιο, εύχομαι οτι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου 

Καλημέρααααα το ενδομήτριο είναι 7 μου είπε αν είναι κοντά στο 8 πάνω κάτω είναι πολύ καλό. Θεωρεί ότι θα πάει μέχρι 7.5 - 8.00

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Papaki@ said:

@kallaki τι έγινε τελικά το ενδομητριο σου? 

Εγω εκανα εμβρυομεταφορα με δανεικά και ενδομητριο 7 και πιάσανε και τα 2 είμαι 27 κ 6 ημερών, ειχα άγχος κι εγω γιατι έβλεπα διάφορα εδω, δειξε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ σε διάβαζα κι εγώ όταν μαζευα σε φυσικούς κύκλους αλλα είχαμε συζητήσει την περίπτωση των δανεικων και σε πέτυχα όταν τα είχες καταφέρει και θυμάμαι το σχόλιο σου, γιατί δεν το έκανα νωρίτερα , μου έδωσες πολύ κουράγιο, εύχομαι οτι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου 

Και έμενα μου έμεινε η ατάκα της κοκκινομάλλα γιατί δεν έκανα νωρίτερα. Αυτό μου έσβησε πολλούς ενδοιασμού .

Και γενικότερα οι κοπέλες που πετυχάν με έχουν βοηθήσει να ξεπεράσω πολλούς ενδοιασμούς … οφείλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες και να χαίρονται τα μωρά τους ….. :::::)))))))ΧΧΧΧΧΧΧ

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Καλημέρααααα το ενδομήτριο είναι 7 μου είπε αν είναι κοντά στο 8 πάνω κάτω είναι πολύ καλό. Θεωρεί ότι θα πάει μέχρι 7.5 - 8.00

Καλημερα! Μια χαρα ειναι, εγω με 8 ειχα μεινει εγκυος. Πλησιαζει η σειρα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Και έμενα μου έμεινε η ατάκα της κοκκινομάλλα γιατί δεν έκανα νωρίτερα. Αυτό μου έσβησε πολλούς ενδοιασμού .

Και γενικότερα οι κοπέλες που πετυχάν με έχουν βοηθήσει να ξεπεράσω πολλούς ενδοιασμούς … οφείλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες και να χαίρονται τα μωρά τους ….. :::::)))))))ΧΧΧΧΧΧΧ

Καλημέρα και εγώ με 7.5..καλή επιτυχία όλα θα πάνε όπως πρέπει!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...