Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά  και καλά στους/στις εορταζοντες/εορτάζουσες! Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Λενιω μου όταν με το καλό θα το δεις σχηματισμενο πια μωράκι, θα τρελαθείς! Daphne με το καλό να προχωρήσεις κοπέλα μου και εύχομαι ο, τι κι αν ήταν το δυσάρεστο που σε στεναχώρησε, γρήγορα να μείνει πίσω σου. Καλή συνέχεια σε όλες! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 minute ago, Georgia1972 said:

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά  και καλά στους/στις εορταζοντες/εορτάζουσες! Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Λενιω μου όταν με το καλό θα το δεις σχηματισμό πια μωράκι, θα τρελαθείς! Daphne με το καλό να προχωρήσεις κοπέλα μου και εύχομαι ο, τι κι αν ήταν το δυσάρεστο που σε στεναχώρησε, γρήγορα να μείνει πίσω σου. Καλή συνέχεια σε όλες! 

Ανυπομονώ :) σ'ευχαριστω πολύ <3

Καλημέρα καλή μου Georgia.

14 hours ago, Daphne259 said:

Κορίτσια μου γεια!! Χάθηκα γιατί συνέβησαν άσχημα πράγματα, όχι με το θέμα αυτό, αλλά είμαι πολύ στενοχωρημένη και όχι καλά ψυχολογικά.  Δε θα πω άλλα γιατί δε θέλω να λέμε τέτοια εδώ. Εδώ θα λέμε για μωράκια, για καρδούλες, για ωραίες χοριακές!   Χαίρομαι που όλα πάνε όμορφα για τις εγκυούλες μας! Ζοελ μου όλα είναι μια χαρά! Κοκκινομάλλα με τη στρουμπουλομπέμπα κοντεύεις! Γεωργία μου να μπαίνεις όποτε ξεκλέβεις λίγο χρόνο να μας λες τα νέα σου, είσαι μία έμπνευση!

Στα νέα μας κορίτσια, Ιρις και Κάτια, μπράβο για την απόφαση και τη δύναμή σας. Καλή επιτυχία!!!!

Τα νέα τα δικά μου επί του θέματος είναι ότι έχω κάνει τον 1ο μου υπέρηχο και έχω ξεκινήσει τα σικλακούρ.

Λεννιώ, Νίνα,  Παλμοίρα, Ινγκλατέρα, Dggs, Kalipso, Mishka, Angel, Alina, Hope σας φιλώ όλες μία μία.  Ελπίζω να μην ξέχασα καμία...

Καλή δύναμη για τα δύσκολα Δάφνη μου και μια καρδιά γεμάτη! Σε φιλώ 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, 

Δυστυχώς τα νέα μου είναι άσχημα, νωρίτερα γύρισα από γιατρό και διαπιστώσαμε ότι πάλινδρομηση !!

Φυσικά είναι κάτι που κ ο γιατρός απόρησε και μου είπε ότι σπάνια συμβαίνει, εφόσον οι δοτρια είναι νέες, δίνουν καλά ωάρια, συγκεκριμένα  η δική μου είναι έγκυος τώρα και πάει μια χαρά όπως κι είπαν, είχε δώσει καλά ωάρια και πήρα 7 και νομιμοποιήθηκαν τα 5 , όλα τσεκαρισμενα δηλ !

Το κέντρο γνωστό, δεν είχα θέμα γενικώς σ όλη την διαδικασία! Τώρα αύριο κάνω αποξεση, θα γίνει και καρυοτυπος , να δούμε τι θα δείξει , και είναι οκ το έμβρυο τότε κάτι συμβαίνει με τον Οργανισμό μου , που να πω ότι έχω κάνει τα πάντα και δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει!!

Διάλεξα την δωρεά για να αυξήσω τα ποσοστά, να πάει Καλά μια εγκυμοσύνη και τώρα έχουν γκρεμιστεί όλα μέσα μου!! Τόσο ατυχή;; 

Σας στεναχώρησες αλλά θα ήθελα μια γνώμη, τι να πήγε στραβά, σίγουρα θα δώσουν απαντήσεις οι εξετάσεις, αλλά μέσα μου έχω ταραχτρι, άντε και δοκιμάζω, θα συμβεί πάλι; Επίσης και το οικονομικό, δεν είναι ότι έχουμε λεφτά για πέταμα!!

Και να κλείσω με το αστείο, δεν θυμάμαι αν σας είπα ότι είμαι δίδυμη, και η αδελφή μου 2 γέννες, η 2η δίδυμα πριν 5 μήνες, και όλα καλά!!Φυσικά οκ και εγώ μένω, αλλά η κατάληξη τίποτα, γι'αυτό κ η επιλογή των δανεικών.. .. 

Σας ευχαριστώ για όλα...

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , zoel77 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, 

Δυστυχώς τα νέα μου είναι άσχημα, νωρίτερα γύρισα από γιατρό και διαπιστώσαμε ότι πάλινδρομηση !!

Φυσικά είναι κάτι που κ ο γιατρός απόρησε και μου είπε ότι σπάνια συμβαίνει, εφόσον οι δοτρια είναι νέες, δίνουν καλά ωάρια, συγκεκριμένα  η δική μου είναι έγκυος τώρα και πάει μια χαρά όπως κι είπαν, είχε δώσει καλά ωάρια και πήρα 7 και νομιμοποιήθηκαν τα 5 , όλα τσεκαρισμενα δηλ !

Το κέντρο γνωστό, δεν είχα θέμα γενικώς σ όλη την διαδικασία! Τώρα αύριο κάνω αποξεση, θα γίνει και καρυοτυπος , να δούμε τι θα δείξει , και είναι οκ το έμβρυο τότε κάτι συμβαίνει με τον Οργανισμό μου , που να πω ότι έχω κάνει τα πάντα και δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει!!

Διάλεξα την δωρεά για να αυξήσω τα ποσοστά, να πάει Καλά μια εγκυμοσύνη και τώρα έχουν γκρεμιστεί όλα μέσα μου!! Τόσο ατυχή;; 

Σας στεναχώρησες αλλά θα ήθελα μια γνώμη, τι να πήγε στραβά, σίγουρα θα δώσουν απαντήσεις οι εξετάσεις, αλλά μέσα μου έχω ταραχτρι, άντε και δοκιμάζω, θα συμβεί πάλι; Επίσης και το οικονομικό, δεν είναι ότι έχουμε λεφτά για πέταμα!!

Σας ευχαριστώ για όλα...

 

καλησπέρα

Ζωή σε καταλαβαίνω απόλυτα.... η εγκυμοσύνη αυτή που διανύω , είναι η 2η με δωρεά ωαρίων.....η 1η παλινδρόμησε και εμένα....είδαμε σάκο αλλά δεν ακούσαμε ποτέ καρδούλα....η πρώτη δότρια ήταν 28 ετών και είχε δώσει και άλλη εγκυμοσύνη... Δοκίμασαμε με άλλη δότρια...23 ετών και έδινε πρώτη φορά.....και δόξα τω θεώ η εγκυμοσύνη μου εξελίσσεται μια χαρά..

Τι έφταιξε ; ποτέ δεν έμαθα.....και βέβαια είχα τις ίδιες ανησυχίες με σένα.....άραγε θα ξανασυμβεί; ......απλά να σου πω κάτι , με κάποιον καθηγητή που μιλάω ακόμη στο Λονδίνο , όταν του ζήταγα εξηγήσεις για ποιό λόγο  συνέβη μου είχε πει "μπορεί να μην ταίριαξα με τη δότρια" και το κράτησα.....και έκανα την προσευχή μου και την 2η φορά πήγαν όλα καλά...

πάρε το χρόνο σου....και την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά.....στο υπόσχομαι...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλησπέρα

Ζωή σε καταλαβαίνω απόλυτα.... η εγκυμοσύνη αυτή που διανύω , είναι η 2η με δωρεά ωαρίων.....η 1η παλινδρόμησε και εμένα....είδαμε σάκο αλλά δεν ακούσαμε ποτέ καρδούλα....η πρώτη δότρια ήταν 28 ετών και είχε δώσει και άλλη εγκυμοσύνη... Δοκίμασαμε με άλλη δότρια...23 ετών και έδινε πρώτη φορά.....και δόξα τω θεώ η εγκυμοσύνη μου εξελίσσεται μια χαρά..

Τι έφταιξε ; ποτέ δεν έμαθα.....και βέβαια είχα τις ίδιες ανησυχίες με σένα.....άραγε θα ξανασυμβεί; ......απλά να σου πω κάτι , με κάποιον καθηγητή που μιλάω ακόμη στο Λονδίνο , όταν του ζήταγα εξηγήσεις για ποιό λόγο  συνέβη μου είχε πει "μπορεί να μην ταίριαξα με τη δότρια" και το κράτησα.....και έκανα την προσευχή μου και την 2η φορά πήγαν όλα καλά...

πάρε το χρόνο σου....και την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά.....στο υπόσχομαι...

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου , Ναι ίσως εσύ με νιώθεις παραπάνω!

Απλά θα περιμένω απαντήσεις γιατί έχω άλλα 3 έμβρυα πίσω και φυσικά οκ έχω διάθεση να προσπαθήσω, απλά ο φόβος μην ξανά συμβεί!και η δική μου δοτρια 28 είναι...

Επίσης πολλά τα λεφτά για νέα προσπάθεια...Θα δείξει όμως γιατί και το κέντρο πρέπει να αναλάβει ευθύνες σε περίπτωση κακού υλικού...

Σου εύχομαι με το καλό να υποδεχτεί την πριγκίπισσα σας ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζωή σε νιώθω όσο δεν μπορείς να φανταστείς. Σε μένα, και εγώ με δανεικά, δεν εμφυτεύτηκαν καν. Απάντηση δεν πήρα και ούτε κανείς ξέρει για να μου πει.

Νιώθω το φόβο σου για το μέλλον. Μία μέρα είμαι αποφασισμένη να πετύχω και μετά από λίγο αυτό το ερώτημα που σε βασανίζει και αυτός ο ύπουλος φόβος

μου ψιθυρίζει "αφού απέτυχες μία φορά γιατί να πετύχεις τη δεύτερη".... Δες τι απαντήσεις θα πάρεις από το κέντρο, κάνε το πένθος σου και πάμε ξανά. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο από το να αγωνιστούμε.

όλα τα ενδεχόμενα έχουν πιθανότητες να συμβούν (η λογική μας το λέει. Ίσως αρνούμαστε να το δεχτούμε και καλά κάνουμε). Ε, την πρώτη φορά δεν είμαστε στις υπέρ για εμάς πιθανότητες. Θα είμαστε την επόμενη. δεν μπορεί, θα είμαστε. Στατιστικά και πάλι, θα προσπαθήσουμε δεν ξέρω πόσες φορές αλλά θα τα καταφέρουμε. Το παράδειγμα της αδερφή σου να το γυρίσεις πλεονέκτημα για σένα. Δίδυμες είστε, πόσο να διαφέρετε; Θα τα καταφέρεις και εσύ! Το οικονομικό .... πιστεύω είμαστε σε μια ηλικία που μπορούμε να 'κόψουμε' πράγματα από εμάς χωρίς να αισθανθούμε έλλειψη και να τα διαθέσουμε για το όνειρό μας. θα βρεθεί άκρη. Να μην σε αγχώνει αυτό. Πάρε δύναμη από τον άντρα σου, την οικογένεια σου, του φίλους σου, εμάς αλλά κυρίως από εσένα. τον εαυτό σου και ξανά στον αγώνα και στην προσπάθεια. Θα αγωνιστούμε σαν μάνες για τα παιδιά τους και εκεί η δύναμη είναι ανεξάντλητη. Ότι χρειαστείς, είμαστε εδώ. Σφιχτή αγκαλιά και μεγάλο φιλί

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , angel23 είπε:

Ζωή σε νιώθω όσο δεν μπορείς να φανταστείς. Σε μένα, και εγώ με δανεικά, δεν εμφυτεύτηκαν καν. Απάντηση δεν πήρα και ούτε κανείς ξέρει για να μου πει.

Νιώθω το φόβο σου για το μέλλον. Μία μέρα είμαι αποφασισμένη να πετύχω και μετά από λίγο αυτό το ερώτημα που σε βασανίζει και αυτός ο ύπουλος φόβος

μου ψιθυρίζει "αφού απέτυχες μία φορά γιατί να πετύχεις τη δεύτερη".... Δες τι απαντήσεις θα πάρεις από το κέντρο, κάνε το πένθος σου και πάμε ξανά. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο από το να αγωνιστούμε.

όλα τα ενδεχόμενα έχουν πιθανότητες να συμβούν (η λογική μας το λέει. Ίσως αρνούμαστε να το δεχτούμε και καλά κάνουμε). Ε, την πρώτη φορά δεν είμαστε στις υπέρ για εμάς πιθανότητες. Θα είμαστε την επόμενη. δεν μπορεί, θα είμαστε. Στατιστικά και πάλι, θα προσπαθήσουμε δεν ξέρω πόσες φορές αλλά θα τα καταφέρουμε. Το παράδειγμα της αδερφή σου να το γυρίσεις πλεονέκτημα για σένα. Δίδυμες είστε, πόσο να διαφέρετε; Θα τα καταφέρεις και εσύ! Το οικονομικό .... πιστεύω είμαστε σε μια ηλικία που μπορούμε να 'κόψουμε' πράγματα από εμάς χωρίς να αισθανθούμε έλλειψη και να τα διαθέσουμε για το όνειρό μας. θα βρεθεί άκρη. Να μην σε αγχώνει αυτό. Πάρε δύναμη από τον άντρα σου, την οικογένεια σου, του φίλους σου, εμάς αλλά κυρίως από εσένα. τον εαυτό σου και ξανά στον αγώνα και στην προσπάθεια. Θα αγωνιστούμε σαν μάνες για τα παιδιά τους και εκεί η δύναμη είναι ανεξάντλητη. Ότι χρειαστείς, είμαστε εδώ. Σφιχτή αγκαλιά και μεγάλο φιλί

 Σ ευχαριστώ κοριτσι μου ! 

Εγω θα σου ευχηθώ αυτη η φορα να είναι η τυχερη σου !! Και να εχεις μονο χαρες απο εδω και περα ...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους,

Γράφω πρώτη φορά στο φόρουμ, για ένα πολύ σοβαρό ζήτημα που μας απασχολεί αν και παρακολουθώ τα  site εδώ και κάποιους μήνες…

Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχουμε προσπαθήσει να αποκτήσουμε παιδί χωρίς επιτυχία με τον σύντροφο μου. Αιτία είναι κυρίως προηγούμενες επεμβάσεις στις οποίες είχα την ατυχία να υποβληθώ σε νεώτερη ηλικία. Εν τέλει ο γιατρός μας είπε πως τα ωάριά μου δεν είναι κατάλληλα και πως εξαιτίας των διαφόρων προηγούμενων επεμβάσεων δεν δύναμαι ούτε να πάρω την ορμονική αγωγή προκειμένου να παράξω περισσότερα και δυνατότερα ωάρια. Η δωρεά ωαρίου είναι μονόδρομος για την περίπτωσή μας. Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική με δωρεά ωαρίου αλλά και σπέρματος έτσι ώστε το παιδί μας να μην είναι περισσότερο ή λιγότερο βιολογικά κανενός από τους δύο μας μιας και θα το αγαπάμε και οι δύο εξίσου. Στην τελευταία  επίσκεψη μας όμως δυστυχώς ο γιατρός είδε πως ένα ινομύωμα το οποία υπήρχε στην μήτρα έχει μεγαλώσει σε τέτοιο βαθμό που αν περιμένουμε ακόμα μερικούς μήνες είναι πιθανό να μην μπορώ ούτε καν να κυοφορήσω πλέον. Το κόστος της δωρεάς ωαρίου και της όλης γενικά διαδικασίας στοιχίζει γύρω στα 4500 ευρώ, και αν και διαθέτουμε και οι δύο σταθερή εργασία είναι ποσό που μας είναι αδύνατον  να βρούμε μέσα στον επόμενο μήνα.

  Μας είπαν στην κλινική πως υπάρχουν ζευγάρια τα οποία «δωρίζουν»  για αλτρουιστικούς λόγους τα παραπανίσια γονιμοποιημένα ωάρια που προκύπτουν από την δική τους εξωσωματική όταν είναι πολλά παραπάνω, προκειμένου να αποκτήσουν παιδιά ζευγάρια σαν εμάς που δεν διαθέτουν αυτήν την δυνατότητα. Οι περιπτώσεις όμως είναι σχετικά σπάνιες και δυστυχώς κάποιος πρέπει να περιμένει πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα για να προκύψει μια τέτοια δωρεά (ίσως και έναν χρόνο).

  Με μεγάλη αγωνία θα θέλαμε να κάνουμε έκκληση σε όποιο ζευγάρι θα ήθελε να κάνει μια τέτοια ευγενική προσφορά, έχει κατεψυγμένα γονιμοποιημένα  ωάρια σε κάποιο κέντρο τεχνητής γονιμοποίησης και πιστεύει πως δεν θα τα χρησιμοποιήσει όλα να σκεφτεί να κάνει την προσφορά αυτή. Δεν επιθυμούμε να «πάρουμε» την σειρά κανενός άλλου ζευγαριού στην λίστα της δωρεάς εμβρύων απλά σε λίγους μήνες θα είναι ίσως πολύ αργά για μας να κυοφορήσουμε. Όποια ζευγάρια έχουν περάσει από την διαδικασία της εξωσωματικής  θα γνωρίζουν την αγωνία μας. Περιττό να πω πως η όλη διαδικασία θα τηρήσει όλες τις νόμιμες οδούς (όπως πχ η αρχή της ανωνυμίας που είναι προϋπόθεση σε κάθε δωρεά, ωαρίου, σπέρματος κλπ) και θα γίνει μέσα από την κλινική στη οποία το ζευγάρι που επιθυμεί να κάνει την δωρεά διατηρεί τα γονιμοποιημένα ωάριά του.

  Σας ευχαριστούμε θερμά,

  Σουζάνα και Άγγελος

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, zoel77 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, 

Δυστυχώς τα νέα μου είναι άσχημα, νωρίτερα γύρισα από γιατρό και διαπιστώσαμε ότι πάλινδρομηση !!

Φυσικά είναι κάτι που κ ο γιατρός απόρησε και μου είπε ότι σπάνια συμβαίνει, εφόσον οι δοτρια είναι νέες, δίνουν καλά ωάρια, συγκεκριμένα  η δική μου είναι έγκυος τώρα και πάει μια χαρά όπως κι είπαν, είχε δώσει καλά ωάρια και πήρα 7 και νομιμοποιήθηκαν τα 5 , όλα τσεκαρισμενα δηλ !

Το κέντρο γνωστό, δεν είχα θέμα γενικώς σ όλη την διαδικασία! Τώρα αύριο κάνω αποξεση, θα γίνει και καρυοτυπος , να δούμε τι θα δείξει , και είναι οκ το έμβρυο τότε κάτι συμβαίνει με τον Οργανισμό μου , που να πω ότι έχω κάνει τα πάντα και δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει!!

Διάλεξα την δωρεά για να αυξήσω τα ποσοστά, να πάει Καλά μια εγκυμοσύνη και τώρα έχουν γκρεμιστεί όλα μέσα μου!! Τόσο ατυχή;; 

Σας στεναχώρησες αλλά θα ήθελα μια γνώμη, τι να πήγε στραβά, σίγουρα θα δώσουν απαντήσεις οι εξετάσεις, αλλά μέσα μου έχω ταραχτρι, άντε και δοκιμάζω, θα συμβεί πάλι; Επίσης και το οικονομικό, δεν είναι ότι έχουμε λεφτά για πέταμα!!

Και να κλείσω με το αστείο, δεν θυμάμαι αν σας είπα ότι είμαι δίδυμη, και η αδελφή μου 2 γέννες, η 2η δίδυμα πριν 5 μήνες, και όλα καλά!!Φυσικά οκ και εγώ μένω, αλλά η κατάληξη τίποτα, γι'αυτό κ η επιλογή των δανεικών.. .. 

Σας ευχαριστώ για όλα...

 

Ειλικρινα δεν ξέρω τι να σου πω Ζωή. Λυπαμαι παρα πολύ. Εύχομαι να βρεις τη δύναμη και το κουράγιο να ξαναπροσπαθήσεις. 

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Ειλικρινα δεν ξέρω τι να σου πω Ζωή. Λυπαμαι παρα πολύ. Εύχομαι να βρεις τη δύναμη και το κουράγιο να ξαναπροσπαθήσεις. 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου, έχεις ζήσει πολύ πόνο και εσύ και χειρότερα!!  

Θα πω ότι μάλλον είμαι ατυχή, μακάρι δηλ να είναι τυχαίο, και να έρθουν  τα καλύτερα!!!

Με το καλό το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , zoel77 είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου, έχεις ζήσει πολύ πόνο και εσύ και χειρότερα!!  

Θα πω ότι μάλλον είμαι ατυχή, μακάρι δηλ να είναι τυχαίο, και να έρθουν  τα καλύτερα!!!

Με το καλό το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου ...

Zωή μου λυπάμαι πολύ. Δανεικά ή όχι, θα σου πω μόνο πως είχα 3 παλινδρομήσεις-αποξέσεις. Και τώρα περιμένω τη μπεμπούλα μου μέσα στον επόμενο μήνα. Μην τα παρατήσεις, πάρε θάρρος και δύναμη από όλες μας και ξαναπροσπάθησε άμεσα. Αυτό θα σε λυτρώσει και όχι μια ενδεχόμενη παραίτηση. Και θα σου πω και το άλλο, εμείς κάναμε προεμφυτευτικό στα έμβρυα της δότριας και το ένα από τα έξι είχε τρισωμία 16. Αν δεν είχαμε κάνει και μου μετέφεραν αυτό θα παλινδρομούσε. Ξαναπροσπάθησε το συντομότερο, αφού πάρετε και τον καρυότυπο.

 

  • Ευχαριστώ 1

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Kalipso1978 είπε:

Zωή μου λυπάμαι πολύ. Δανεικά ή όχι, θα σου πω μόνο πως είχα 3 παλινδρομήσεις-αποξέσεις. Και τώρα περιμένω τη μπεμπούλα μου μέσα στον επόμενο μήνα. Μην τα παρατήσεις, πάρε θάρρος και δύναμη από όλες μας και ξαναπροσπάθησε άμεσα. Αυτό θα σε λυτρώσει και όχι μια ενδεχόμενη παραίτηση. Και θα σου πω και το άλλο, εμείς κάναμε προεμφυτευτικό στα έμβρυα της δότριας και το ένα από τα έξι είχε τρισωμία 16. Αν δεν είχαμε κάνει και μου μετέφεραν αυτό θα παλινδρομούσε. Ξαναπροσπάθησε το συντομότερο, αφού πάρετε και τον καρυότυπο.

 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου , δυστυχώς δεν είναι η πρώτη παλινδρομη, τα έχω περάσει ξανά κ ξανά και καθαροί καρυοτυποι !! Γι'αυτό κ η επιλογή των δανεικών από νεότερη δοτρια που λες οκ τι να έχει, δεν μου είπαν για προεμφυτικο, σίγουρα θα το σκεφτόμουν να γίνει έτσι! Από την μια μακάρι να δείξει ο καρυοτυπος , που φέρει ευθύνη και το κέντρο, από την άλλη αν δεν δείξει θα προχωρήσουμε με τα υπάρχον!! Δεν ξέρω τι να πρώτο  σκεφτώ πλέον....Μακάρι να έρθουν τα καλύτερα...

Με το καλό να υποδεχτειτε την μπεμπουλα  σας ....

Link to comment
Share on other sites

Zoel πολύ στεναχωρέθηκα. Λυπάμαι.

Η επόμενη θα πετύχει κορίτσι. Θα πετύχει, να το θυμάσαι.  Ολες εδώ θα είμαστε η μία για την άλλη.

Καλή δύναμη, προσήλωση στο στόχο μας κι όλα θα πάνε καλά.  Να φροντίζεις τον εαυτό σου Ζωή μου, εσύ είσαι ό,τι πολυτιμότερο για το μπεμπέ σου.

Σε φιλώ πολύ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Daphne259 είπε:

Zoel πολύ στεναχωρέθηκα. Λυπάμαι.

Η επόμενη θα πετύχει κορίτσι. Θα πετύχει, να το θυμάσαι.  Ολες εδώ θα είμαστε η μία για την άλλη.

Καλή δύναμη, προσήλωση στο στόχο μας κι όλα θα πάνε καλά.  Να φροντίζεις τον εαυτό σου Ζωή μου, εσύ είσαι ό,τι πολυτιμότερο για το μπεμπέ σου.

Σε φιλώ πολύ.

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!!

Εύχομαι τα καλύτερα για την προσπάθεια σου !!

Όλα θα γίνουν για όλες μας ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , zoel77 είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!!

Εύχομαι τα καλύτερα για την προσπάθεια σου !!

Όλα θα γίνουν για όλες μας ...

Λυπάμαι πολύ Ζωή μου. Εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία ατυχία. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...