Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

      @Eflenew είσαι αρκετά έγκυος κορίτσι ! ποντάρω 3 ψηφία 😁 ! @Blue Velvet καλή επιτυχία αύριο κορίτσι μ , θα περιμενω ενημέρωση!! 😉

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

19 hours ago, zoel77 said:

Κορίτσια μου καλησπέρα, 

Δυστυχώς τα νέα μου είναι άσχημα, νωρίτερα γύρισα από γιατρό και διαπιστώσαμε ότι πάλινδρομηση !!

Φυσικά είναι κάτι που κ ο γιατρός απόρησε και μου είπε ότι σπάνια συμβαίνει, εφόσον οι δοτρια είναι νέες, δίνουν καλά ωάρια, συγκεκριμένα  η δική μου είναι έγκυος τώρα και πάει μια χαρά όπως κι είπαν, είχε δώσει καλά ωάρια και πήρα 7 και νομιμοποιήθηκαν τα 5 , όλα τσεκαρισμενα δηλ !

Το κέντρο γνωστό, δεν είχα θέμα γενικώς σ όλη την διαδικασία! Τώρα αύριο κάνω αποξεση, θα γίνει και καρυοτυπος , να δούμε τι θα δείξει , και είναι οκ το έμβρυο τότε κάτι συμβαίνει με τον Οργανισμό μου , που να πω ότι έχω κάνει τα πάντα και δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει!!

Διάλεξα την δωρεά για να αυξήσω τα ποσοστά, να πάει Καλά μια εγκυμοσύνη και τώρα έχουν γκρεμιστεί όλα μέσα μου!! Τόσο ατυχή;; 

Σας στεναχώρησες αλλά θα ήθελα μια γνώμη, τι να πήγε στραβά, σίγουρα θα δώσουν απαντήσεις οι εξετάσεις, αλλά μέσα μου έχω ταραχτρι, άντε και δοκιμάζω, θα συμβεί πάλι; Επίσης και το οικονομικό, δεν είναι ότι έχουμε λεφτά για πέταμα!!

Και να κλείσω με το αστείο, δεν θυμάμαι αν σας είπα ότι είμαι δίδυμη, και η αδελφή μου 2 γέννες, η 2η δίδυμα πριν 5 μήνες, και όλα καλά!!Φυσικά οκ και εγώ μένω, αλλά η κατάληξη τίποτα, γι'αυτό κ η επιλογή των δανεικών.. .. 

Σας ευχαριστώ για όλα...

 

Αχ γλυκιά μου σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ απόλυτα. Ελειπα επαγγελματικό ταξίδι και μόλις γύρισα μπήκα με πολλή χαρά να δω τα νέα σας και στενοχωρήθηκα τόσο πολύ! Εχεις 100% δίκιο σε όσα λες και λίγα λες. Ομως μην το βάλεις κάτω ψάξε το όσο μοορείς και σχεδίασε το επόμενο βήμα όταν είσαι έτοιμη. Μην το βάζεις κάτω. Δυστυχώς σε κάποιους η ατυχία φέρνει δυσκολίες και απαιτεί προσπάθεια για όλα κι εγώ έχω αδερφή και ΟΛΑ της ήρθαν εύκολα και τα παιδιά και όλα και σκέφτομαι τραγική ειρωνεία όμως δυστυχώς έτσι είναι η ζωή. Το ότι χάσαμε μία (ή άλλη μία) μάχη δε σημαίνει ότι χάσαμε τον πόλεμο.

Κουράγιο και πολλή υπομονή.

Σε φιλώ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, zoel77 said:

Κορίτσια μου καλησπέρα, 

Δυστυχώς τα νέα μου είναι άσχημα, νωρίτερα γύρισα από γιατρό και διαπιστώσαμε ότι πάλινδρομηση !!

Φυσικά είναι κάτι που κ ο γιατρός απόρησε και μου είπε ότι σπάνια συμβαίνει, εφόσον οι δοτρια είναι νέες, δίνουν καλά ωάρια, συγκεκριμένα  η δική μου είναι έγκυος τώρα και πάει μια χαρά όπως κι είπαν, είχε δώσει καλά ωάρια και πήρα 7 και νομιμοποιήθηκαν τα 5 , όλα τσεκαρισμενα δηλ !

Το κέντρο γνωστό, δεν είχα θέμα γενικώς σ όλη την διαδικασία! Τώρα αύριο κάνω αποξεση, θα γίνει και καρυοτυπος , να δούμε τι θα δείξει , και είναι οκ το έμβρυο τότε κάτι συμβαίνει με τον Οργανισμό μου , που να πω ότι έχω κάνει τα πάντα και δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει!!

Διάλεξα την δωρεά για να αυξήσω τα ποσοστά, να πάει Καλά μια εγκυμοσύνη και τώρα έχουν γκρεμιστεί όλα μέσα μου!! Τόσο ατυχή;; 

Σας στεναχώρησες αλλά θα ήθελα μια γνώμη, τι να πήγε στραβά, σίγουρα θα δώσουν απαντήσεις οι εξετάσεις, αλλά μέσα μου έχω ταραχτρι, άντε και δοκιμάζω, θα συμβεί πάλι; Επίσης και το οικονομικό, δεν είναι ότι έχουμε λεφτά για πέταμα!!

Και να κλείσω με το αστείο, δεν θυμάμαι αν σας είπα ότι είμαι δίδυμη, και η αδελφή μου 2 γέννες, η 2η δίδυμα πριν 5 μήνες, και όλα καλά!!Φυσικά οκ και εγώ μένω, αλλά η κατάληξη τίποτα, γι'αυτό κ η επιλογή των δανεικών.. .. 

Σας ευχαριστώ για όλα...

 

Zoel μου καλημέρα. Λυπάμαι για την εξέλιξη που είχε η προσπάθειά σου. Καταλαβαίνω πόσο θλιβερή είναι η αισθηση αυτής της απώλειας.

Ελπίζω να ανασυνταχθείς σύντομα και να πάρεις το κουράγιο να προσπαθήσεις ξανά όταν θα είσαι έτοιμη. Πάρε το χρόνο σου και καλά θα κανεις να εξετάσεις τις παραμέτρους που θα σου προτείνει ο γιατρός οσυ.

Τα φιλιά μου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ ξεχωριστά μια μια για τα λόγια σας και τις ευχές σας !!

Σίγουρα θα συναντηθούμε ξανά σε λίγο καιρό...δεν τα παρατάω, μόλις πάρω το οκ , τσεκάρουμε πάλι τα πάντα, συνεχίζω!!

Σας φιλώ...

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, zoel77 said:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ ξεχωριστά μια μια για τα λόγια σας και τις ευχές σας !!

Σίγουρα θα συναντηθούμε ξανά σε λίγο καιρό...δεν τα παρατάω, μόλις πάρω το οκ , τσεκάρουμε πάλι τα πάντα, συνεχίζω!!

Σας φιλώ...

Μαζί σου Ζωή μου. Είσαι τόσο δυνατή! Σε θαυμάζω. 

Μια αγκαλιά για σένα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/12/2018 at 6:11 ΜΜ, zoel77 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ ξεχωριστά μια μια για τα λόγια σας και τις ευχές σας !!

Σίγουρα θα συναντηθούμε ξανά σε λίγο καιρό...δεν τα παρατάω, μόλις πάρω το οκ , τσεκάρουμε πάλι τα πάντα, συνεχίζω!!

Σας φιλώ...

Ζωη μου λυπάμαι πολύ για αυτή την εξέλιξη.Καταλαβαίνω τον πόνο και την απογοητευση σου,αλλα δεν παραιτούμαστε ποτέ.Το πέρασα και εγώ το καλοκαίρι,οπως και πολλά άλλα κορίτσια.Εγώ μετά απο τρεις μήνες,πέρασα στην επόμενη προσπάθεια και χαίρομαι που συνέχισα τοσο γρήγορα.Θάρρος και δύναμη.Σε φιλώ γλυκά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν. 

Έχω μια ερώτηση προς τις πιο "παλιές". Μαζί με την αυχενική κάνουμε και εμείς την εξέταση αίματος (papa a νομίζω λέγεται ή κάπως έτσι); Ή λόγω δανεικου δεν έχει νόημα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν. 

Έχω μια ερώτηση προς τις πιο "παλιές". Μαζί με την αυχενική κάνουμε και εμείς την εξέταση αίματος (papa a νομίζω λέγεται ή κάπως έτσι); Ή λόγω δανεικου δεν έχει νόημα;

Καλημερα κ από μενα...κ χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν 

την κάνουμε κ εμεις την εξέταση PAPP A , η οποία πρέπει να γίνει μέσα σε 24 ώρες από το υπερηχογράφημα της αυχενικής .

εμεις , λόγω δανεικών ωαριων, (λόγω ηλικίας δοτριας) δεν κάνουμε την αμνιοπαρακέντηση .Προσωπικα , πρότεινε ο γιατρός , κ

εκανα το nipt test , (μη παρεμβατικός προγεννητικος ελεγχος) εξεταση αίματος ( γύρω στην 20η-21η εβδομάδα την εκανα , ήταν κ οι

αργίες του Αυγούστου )...αφορά κάμποσα σύνδρομα , η αλήθεια είναι όχι τόσα όσο η αμνιοπαρακέντηση .

Ειναι μια ακριβή εξέταση , το δείγμα στέλνεται Αγγλία ,κ κοστίζει γύρω στα 400 ευρώ .....εγώ πρόσθεσα κ μερικά αλλά σύνδρομα 

(δεύτερα ) κ νομίζω πληρώσαμε γύρω στα 450 ευρώ...

την καλημερα μου...

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Καλημερα κ από μενα...κ χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν 

την κάνουμε κ εμεις την εξέταση PAPP A , η οποία πρέπει να γίνει μέσα σε 24 ώρες από το υπερηχογράφημα της αυχενικής .

εμεις , λόγω δανεικών ωαριων, (λόγω ηλικίας δοτριας) δεν κάνουμε την αμνιοπαρακέντηση .Προσωπικα , πρότεινε ο γιατρός , κ

εκανα το nipt test , (μη παρεμβατικός προγεννητικος ελεγχος) εξεταση αίματος ( γύρω στην 20η-21η εβδομάδα την εκανα , ήταν κ οι

αργίες του Αυγούστου )...αφορά κάμποσα σύνδρομα , η αλήθεια είναι όχι τόσα όσο η αμνιοπαρακέντηση .

Ειναι μια ακριβή εξέταση , το δείγμα στέλνεται Αγγλία ,κ κοστίζει γύρω στα 400 ευρώ .....εγώ πρόσθεσα κ μερικά αλλά σύνδρομα 

(δεύτερα ) κ νομίζω πληρώσαμε γύρω στα 450 ευρώ...

την καλημερα μου...

 

Ευχαριστώ πολύ Κοκκινομάλλα! Πώς τα πας εσύ; Νομίζω κοντευεις; 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Κοκκινομάλλα! Πώς τα πας εσύ; Νομίζω κοντευεις; 

 

αν εξαιρέσουμε το άγχος μου κ κάτι κρίσεις πανικού , που συνεχίζονται , καλά πάμε , δόξα τω θεώ..... αύριο το απόγευμα έχουμε γιατρό , και το Σαββάτο μπαίνουμε στο μήνα μου.....:)

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια.Κοκκινομάλλα μου με το καλό!Έφτασες στην τελική ευθεια,η μαγουλιτσα θα δει το φως της ζωης!Την προηγουμενη εβδομαδα εκανα την β αυχενικη,ολα καλα.Κατα πασα πιθανοτητα ενα αγορι και ενα κοριτσι.Και καναμε το νιπτ τεστ,αλλα δυστυχως στα διδυμακια φαινονται μονο οι τρισωμιες 21,18 και 13.Δωσαμε 470 και τωρα θα παμε και για ενα αλλο καινουριο που γινετε μονο σε ενα κεντρο Αθηνα και εχει 630,αλλα δινει απαντηση σε αλλα 11 συνδρομα.Προκειμενου να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο,θα το κανουμε και αυτο.Εχω μια αγωνια να πανε ολα καλα,αν και δεν θα επρεπε αφου και ο γιατρος που εκανα την β 'αυχενικη και του κεντρου μας ειπαν οτι ειναι ολα οκ.Φιλάκια πολλά σε ολες...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου αγαπημένα! Πηγα στο γιατρό σήμερα και λέω πηγα γιατί δυστυχώς ο άντρας μου είναι ακόμη στο νοσοκομείο...Τέλος πάντων, είναι και αυτή άλλη μια δοκιμασία και για τους δυο μας αλλά θα το ξεπεράσουμε. Η Μπέμπα μας μεγαλώνει μια χαρά αυτό είναι το σημαντικό, ο τράχηλος ελάχιστα πιο μικρός αλλά ακόμη καλός. Συνεχιζω την ξεκούραση σπίτι όπως και πριν και πλέον θα μας βλέπει κάθε δυο εβδομάδες. Σας φιλώ όλες κοριτσια!

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια μου αγαπημένα! Πηγα στο γιατρό σήμερα και λέω πηγα γιατί δυστυχώς ο άντρας μου είναι ακόμη στο νοσοκομείο...Τέλος πάντων, είναι και αυτή άλλη μια δοκιμασία και για τους δυο μας αλλά θα το ξεπεράσουμε. Η Μπέμπα μας μεγαλώνει μια χαρά αυτό είναι το σημαντικό, ο τράχηλος ελάχιστα πιο μικρός αλλά ακόμη καλός. Συνεχιζω την ξεκούραση σπίτι όπως και πριν και πλέον θα μας βλέπει κάθε δυο εβδομάδες. Σας φιλώ όλες κοριτσια!

μπράβο κοριτσάκι μου !!! και περαστικά στο μπαμπά σας.......αύριο έχουμε και εμείς γιατρό....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μπήκα λίγο να μάθω τα νέα σας όσο έχω ακόμη βοήθεια με τα μωρά. Zoel μου εμείς τα είπαμε. Πιστεύω πως η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή σου! Χαίρομαι για τις εγκυμοσύνες των υπολοίπων κοριτσιων που προχωρούν όμορφα. Palmoira περαστικά στον αντρουλη σου. Nina μου διδυμακια εχεις; Διαβάζω αποσπασματικα και μου ξέφυγε. Μπράβο σου! Με το καλό να γίνουν όλα κορίτσι μου και όταν γεννήσεις με το καλό να ξέρεις πως το πρώτο διάστημα, ίσως μέχρι και 5μηνο, (ανάλογα και τα παιδιά φυσικά) θα χρειαστείς πολλή βοήθεια γιατί είναι πολύ δύσκολο. Οργανώσου από τώρα. Επιστράτευσε γιαγιάδες και οποίον άλλον μπορεί. Κάποιος μου είχε πει όταν ημουν έγκυος πως στα διδυμα πρεπει η μητέρα να έχει άλλους δύο να την βοηθούν και το άκουγα υπερβολικό. Αλλά δεν είναι! Κοκκινομάλλα έρχεται η μπεμπούλα!!! Θυμάσαι που τα λέγαμε και τώρα φτάνεις στο τέλος αυτής της διαδρομής και πας για ακόμη καλύτερες! Αυτά τα λίγα κορίτσια μου προς το παρον. Στέλνω τα φιλιά μου σε όλες! 

  • Μου αρέσει 6

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, palmoira said:

Κοριτσια μου αγαπημένα! Πηγα στο γιατρό σήμερα και λέω πηγα γιατί δυστυχώς ο άντρας μου είναι ακόμη στο νοσοκομείο...Τέλος πάντων, είναι και αυτή άλλη μια δοκιμασία και για τους δυο μας αλλά θα το ξεπεράσουμε. Η Μπέμπα μας μεγαλώνει μια χαρά αυτό είναι το σημαντικό, ο τράχηλος ελάχιστα πιο μικρός αλλά ακόμη καλός. Συνεχιζω την ξεκούραση σπίτι όπως και πριν και πλέον θα μας βλέπει κάθε δυο εβδομάδες. Σας φιλώ όλες κοριτσια!

Καλημέρα, περαστικά στον άντρα σου!! Και τα καλά νέα να του δίνουν δύναμη. Χαιρομαι παρά πολύ που πάτε καλά :) Πολλα φιλια.

On 12/12/2018 at 11:47 AM, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

αν εξαιρέσουμε το άγχος μου κ κάτι κρίσεις πανικού , που συνεχίζονται , καλά πάμε , δόξα τω θεώ..... αύριο το απόγευμα έχουμε γιατρό , και το Σαββάτο μπαίνουμε στο μήνα μου.....:)

 

Με το καλό Κοκκινομάλλα μας!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...