Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Lennio και οι άλλες, έχετε καιρό να μας αναφέρετε κανένα ωραίο γαλλικό γλυκό (tarte aux fraises για μένα σε παρακαλώ), εκτός αν λόγω Χριστουγέννων

το γυρίσουμε στα κλασσικά: μελομακάρονα, κουραμπιέδες και μπακλαβάδες ... οκ σταματάω διότι έχουμε πολλές

εγκυούλες εδώ!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα. @angel23 εμείς είμαστε ακόμα cerise confite. 

Κόρες δεν γράφω γιατί εκτός από την κλεισούρα έχω αρκετές μέρες που ταλαιπωρούμαι από ναυτίες, αναγουλες και εμετούς (ευτυχώς μια φορά την ημέρα αυτό το τελευταίο). 

Τα νέα σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Μαζεύω απορίες για τον ιατρό και το κέντρο. Να σας ρωτήσω και εσάς τη γνώμη σας, μου είπαν από το κέντρο ένα Χ ποσό για την εξωσ. με δωρεά, το οποίο ποσό καλύπτει και τις εξετάσεις της δουλειάς για μεσογειακή, κυστική ι ωση κλπ. Και ρωτάω εγώ, πρώτη φορά θα δωσει βαριά και δεν τις έχει ξανακάνει τις εξετάσεις; Πως ξέρουν αφού δεν έχουμε προχωρήσει την διαδικασία ότι θα πέσω σε δοτρια που δίνει πρώτη φορά και θα πρέπει να της πληρώσω αυτές τις εξετάσεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , alina80 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. @angel23 εμείς είμαστε ακόμα cerise confite. 

Κόρες δεν γράφω γιατί εκτός από την κλεισούρα έχω αρκετές μέρες που ταλαιπωρούμαι από ναυτίες, αναγουλες και εμετούς (ευτυχώς μια φορά την ημέρα αυτό το τελευταίο). 

Τα νέα σας!

Συνοδοιπορε άρχισαν τα συμπτώματα;; 

Εγώ ακόμη τίποτα και γι'αυτό με πιάνει άγχος!!Ανυπομονώ για την Παρασκευή να είναι όλα καλά, γιατί δεν αντέχω άλλο!!

Ποια εφαρμογή είναι αυτή;; χαριτωμένη πάντως!!Από τον φόβο μου δεν έχω κατεβάσει τίποτα, ακομη μου βαράει η εφαρμογή για την περίοδο χαχαχαχα 

Και εσύ αυτές τις μέρες δεν πας γιάτρο; Πόσο είσαι τώρα;

Φιλάκια κορίτσια μου !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , zoel77 είπε:

Συνοδοιπορε άρχισαν τα συμπτώματα;; 

Εγώ ακόμη τίποτα και γι'αυτό με πιάνει άγχος!!Ανυπομονώ για την Παρασκευή να είναι όλα καλά, γιατί δεν αντέχω άλλο!!

Ποια εφαρμογή είναι αυτή;; χαριτωμένη πάντως!!Από τον φόβο μου δεν έχω κατεβάσει τίποτα, ακομη μου βαράει η εφαρμογή για την περίοδο χαχαχαχα 

Και εσύ αυτές τις μέρες δεν πας γιάτρο; Πόσο είσαι τώρα;

Φιλάκια κορίτσια μου !!

Ζωή μου εγώ πάω αύριο στον γιατρό. Μια χαρά όλα θα είναι την Πάρασκευή, θα δεις. 

Να μην σε πιάνει άγχος για τα συμπτώματα. Και εγώ μέχρι 7,5 εβδομάδων δεν είχα τίποτα ιδιαίτερο και πάνω που έλεγα "άραγε υπάρχει ακόμα το σπορακι;", τσουπ! Να σου οι αναγουλες να έχεις να πορεύεσαι. Τώρα είμαι 8 εβδομ.και 6ημερων. 

Η εφαρμογή είναι η ovia. Εγώ έχω και το pregnancy tracker γιατί γράφει πολύ αναλυτικά την εξέλιξη του μωρού. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Ζωή μου εγώ πάω αύριο στον γιατρό. Μια χαρά όλα θα είναι την Πάρασκευή, θα δεις. 

Να μην σε πιάνει άγχος για τα συμπτώματα. Και εγώ μέχρι 7,5 εβδομάδων δεν είχα τίποτα ιδιαίτερο και πάνω που έλεγα "άραγε υπάρχει ακόμα το σπορακι;", τσουπ! Να σου οι αναγουλες να έχεις να πορεύεσαι. Τώρα είμαι 8 εβδομ.και 7ημερων. 

Η εφαρμογή είναι η ovia. Εγώ έχω και το pregnancy tracker γιατί γράφει πολύ αναλυτικά την εξέλιξη του μωρού. 

 

Μού δίνεις κουράγιο γιατί εγώ ακόμη είμαι 7 και 4 όποτε ενδεχομένως να είναι νωρίς!! Μα πιο πολυ και εγβ γισ το σπορακι αναρωτιέμαι !!Θελω κ εγώ να πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά , από την μια λέω ίσως είσαι και τυχερή κ δεν έχεις τίποτα, όπως κ στην περίοδο!! 

Καλή επιτυχία για αύριο κ περιμένουμε  νέα, σε φιλώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Ξεκλεβω σημερα λίγα λεπτά για να διαβάσω τα νέα σας.

Iris και Κάτια καλώς ήλθατε στην παρέα μας. Iris λυπάμαι πολύ που δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη σου... Κι εγώ συγκινήθηκα... Από αυτά που διάβασα μου θυμίζεις τον εαυτό μου όταν ήμουν πελαγωμενη και δεν ήξερα ποιος ειναι ο σωστός δρόμος. Διάβασα κι εγώ τότε όλες τις ιστορίες των κοριτσιών στο parents.org σπ' όπου ξεκίνησε κι αυτό το θέμα. Πήρα δύναμη και απέκτησα θάρρος. Φαίνεται άλλωστε και από τα μνμ μου η αλλαγή της ψυχολογίας μου. Γι' αυτο είμαστε εδώ. Για να στηρίζουμε η μία την άλλη σε αυτόν τον δύσκολο αγώνα.

Κατια μου κι εγώ έχω παρόμοια ιστορία με την Κοκκινομάλλα. Τελικά τα κατάφερα και είμαι 46!Όλα θα πάνε καλά κοριτσια! Έχετε υπομονή και πίστη.

Κοκκινομαλλα μου γιατί αγχώνεσαι κορίτσι μου; Να είσαι ήρεμη γιατί το χρειάζεται και η μπεμπούλα σου. Με το καλό να γίνουν όλα.

Συγγνωμη που γράφω κάπως τηλεγραφικα, αλλά με πιέζει πολύ ο χρόνος. Πολλά φιλιά σε όλες από μένα και πολύ γούρι από τα μπεμπακια μου! 

  • Μου αρέσει 6

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σς κορίτσια μου!

Παλμοίρα μας τι καλά και γευστικα που μεγαλώνει η μπεμπούλα σου!!! Με το καλό να γίνει τόσο γλυκιά!!!

Κάτια σωστή η παρατήρηση, μπορείς να τους ρωτήσεις πιστεύω.

Αλίνα και Ζοελ όλα καλά πάνε και να δω τι θα κάνουμε με τα ελληνικά γλυκά τώρα όπως πολύ καλά λέει και η Angel  μας, μελομακάροναααααααα.

Εμείς κορίτσια εχθές ακούσαμε την καρδούλα και ηρέμησα κι εγώ. Προς το παρόν όλα πάνε καλά. Σπουδαίος ήχος, ακόμα τον έχω στ αυτιά μου.

Δάφνη, Ινγλατέρα, Angel και dgss μας καλή και υπέροχη συνέχεια, με το καλό να γιορτάζουμε τα καλά σας νεα γιατί καλά θα είναι!

Τζόρτζια να είσαι καλά για τις ευχές, τη δύναμή σου και το γούρι!!!!

Ίρις τι κάνεις; Πώς τα πας;

Να έχουμε όλες μία πολύ καλή ημέρα :)

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια!! Χάθηκα γιατί συνέβησαν άσχημα πράγματα, όχι με το θέμα αυτό, αλλά είμαι πολύ στενοχωρημένη και όχι καλά ψυχολογικά.  Δε θα πω άλλα γιατί δε θέλω να λέμε τέτοια εδώ. Εδώ θα λέμε για μωράκια, για καρδούλες, για ωραίες χοριακές!   Χαίρομαι που όλα πάνε όμορφα για τις εγκυούλες μας! Ζοελ μου όλα είναι μια χαρά! Κοκκινομάλλα με τη στρουμπουλομπέμπα κοντεύεις! Γεωργία μου να μπαίνεις όποτε ξεκλέβεις λίγο χρόνο να μας λες τα νέα σου, είσαι μία έμπνευση!

Στα νέα μας κορίτσια, Ιρις και Κάτια, μπράβο για την απόφαση και τη δύναμή σας. Καλή επιτυχία!!!!

Τα νέα τα δικά μου επί του θέματος είναι ότι έχω κάνει τον 1ο μου υπέρηχο και έχω ξεκινήσει τα σικλακούρ.

Λεννιώ, Νίνα,  Παλμοίρα, Ινγκλατέρα, Dggs, Kalipso, Mishka, Angel, Alina, Hope σας φιλώ όλες μία μία.  Ελπίζω να μην ξέχασα καμία...

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 4
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,

χρόνια πολλά σήμερα του Αγίου Νικολάου, μεγάλη γιορτή πιστεύω. Εγώ τον έχω πολύ για προστάτη τον Άγιο Νικόλαο και γι' αυτό

εύχομαι να φέρει σε όλες μας γερά μωρά και επίσης ότι καλό επιθυμεί η κάθε μία χωριστά!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...