Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Daphne259 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Κι εδώ ήλιο έχουμε! Θα βγω μια βολτίτσα μετά για ψώνια!

Γλυκές μου ευχαριστώ αλλά ειλικρινά δε νιώθω τίποτα, δεν έχω τίποτα. Σα να μην έχει συμβεί τίποτα. Κανένας πόνος, καθόλου αίμα ή ροζ ή ο,τιδήποτε, στήθος απλά λίγο πρησμένο από την προγεστερόνη.  Πιστεύω ότι αν ήμουν έγκυος, ο οργανισμός κάτι θα καταλάβαινε καθώς δεν έχω μείνει ποτέ.  Υπάρχει καμιά κοπέλα εδώ που να μην είχε τίποτα απολύτως και να είχε θετικό...?

Δάφνη μου δεν υπάρχει σύμπτωμα που να δείχνει θετικά ή αρνητικά. Όλα είναι σχετικά. Την εγκυμοσύνη προφανώς και ο οργανισμός την καταλαβαίνει, αυτό δεν σημαίνει όμως συμπτώματα. Με 100 γυναίκες να μιλήσεις θα σου διηγηθούν μια διαφορετική εμπειρία. Ωστόσο είναι πολύ φυσιολογικό το άγχος που έχεις και που ψάχνεις για συμπτώματα, όλες εδώ σε καταλαβαίνουμε. Πάντως και να είχες συμπτώματα πάλι θα ανησυχουσες γιατί το πιθανότερο να έμοιαζαν με περιόδου. Όσο μπορείς μην βασανιζεσαι και ασχολησου με οτιδήποτε σου δίνει χαρά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Πολλές Χριστουγεννιάτικες ηλιόλουστες καλημέρες,

κορίτσια, χρόνια πολλά, με υγεία, πολλά μωρά και κάθε καλό!

Δάφνη μου καλή επιτυχία από τα βάθη της καρδιάς μου.

Κοκκινομάλλα μας με το καλό η μπέμπα και γουρλούδικη!

Λεννιώ όπως σας διάβαζα με τρόμαξες αλλά ευτυχώς τέλος καλό οπότε καλή συνέχεια και με ναυτίες!

Dggs, καλή επιτυχία!

Εγκυούλες φίλες μου, καλή συνέχεια και με το καλό τα μωρά και οι φίλες μου που θα μπουν στον αγώνα στη συνέχεια

καλή επιτυχία!

Οι πόνοι περιόδου εμφανίστηκαν μερικές φορές ακόμη και αραιά αλλά τίποτε άλλο. Σήμερα με πονάει λιγότερο και το στήθος ...

τι να πω; Πρησμένο δεν μπορώ να πω ότι είναι διότι είναι ούτως ή άλλως ανύπαρκτο. Αυτή η αγωνία κορίτσια δεν ξέρω με τι

άλλο μπορεί να συγκριθεί;

Τα Χριστούγεννα τα πέρασα στο χωριό δίπλα από το τζάκι. δεν κουνήθηκα από εκεί.

Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη σας και σας φιλώ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , angel23 είπε:

Πολλές Χριστουγεννιάτικες ηλιόλουστες καλημέρες,

κορίτσια, χρόνια πολλά, με υγεία, πολλά μωρά και κάθε καλό!

Δάφνη μου καλή επιτυχία από τα βάθη της καρδιάς μου.

Κοκκινομάλλα μας με το καλό η μπέμπα και γουρλούδικη!

Λεννιώ όπως σας διάβαζα με τρόμαξες αλλά ευτυχώς τέλος καλό οπότε καλή συνέχεια και με ναυτίες!

Dggs, καλή επιτυχία!

Εγκυούλες φίλες μου, καλή συνέχεια και με το καλό τα μωρά και οι φίλες μου που θα μπουν στον αγώνα στη συνέχεια

καλή επιτυχία!

Οι πόνοι περιόδου εμφανίστηκαν μερικές φορές ακόμη και αραιά αλλά τίποτε άλλο. Σήμερα με πονάει λιγότερο και το στήθος ...

τι να πω; Πρησμένο δεν μπορώ να πω ότι είναι διότι είναι ούτως ή άλλως ανύπαρκτο. Αυτή η αγωνία κορίτσια δεν ξέρω με τι

άλλο μπορεί να συγκριθεί;

Τα Χριστούγεννα τα πέρασα στο χωριό δίπλα από το τζάκι. δεν κουνήθηκα από εκεί.

Σας ευχαριστώ όλες για την υποστήριξη σας και σας φιλώ

καλημέρα

σε καταλαβαίνω όσο δεν μπορείς να φανταστείς....όπως έχω πει ξανά , για μένα , το πιο δύσκολο κομμάτι της εξωσωματικής είναι οι 11 μέρες μέχρι την χοριακή...τουλάχιστον για μένα , συμφωνώ με την  @alina όσες γυναίκες και να ρωτήσεις κάτι

διαφορετικό θα σου πουν... αυριο πάμε γιατρό , για να δούμε την οριστική ημερομηνία....και ξέρετε κάτι; ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

καλημέρα

σε καταλαβαίνω όσο δεν μπορείς να φανταστείς....όπως έχω πει ξανά , για μένα , το πιο δύσκολο κομμάτι της εξωσωματικής είναι οι 11 μέρες μέχρι την χοριακή...τουλάχιστον για μένα , συμφωνώ με την  @alina όσες γυναίκες και να ρωτήσεις κάτι

διαφορετικό θα σου πουν... αυριο πάμε γιατρό , για να δούμε την οριστική ημερομηνία....και ξέρετε κάτι; ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω....

Και εμεις πάμε γιατρό αύριο!! Για ντοπλερ! Κοκκινομάλλα δεν θα το πιστεύεις μέχρι να το πάρεις αγκαλιά! Νομίζω ότι όλες κάπως έτσι θα είμαστε στο τέλος. Εμένα τώρα σιγά σιγά με πιάνει το άγχος να τα ετοιμάσουμε όλα. Θα ήθελα παρα πολύ να μπορούσα να κάνω βόλτες στα μαγαζιά και να χαζεύω μπεμπέ...προς το παρόν ιντερνετ! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

Και εμεις πάμε γιατρό αύριο!! Για ντοπλερ! Κοκκινομάλλα δεν θα το πιστεύεις μέχρι να το πάρεις αγκαλιά! Νομίζω ότι όλες κάπως έτσι θα είμαστε στο τέλος. Εμένα τώρα σιγά σιγά με πιάνει το άγχος να τα ετοιμάσουμε όλα. Θα ήθελα παρα πολύ να μπορούσα να κάνω βόλτες στα μαγαζιά και να χαζεύω μπεμπέ...προς το παρόν ιντερνετ! 

και εγώ τώρα , τουλάχιστον μια βδομάδα , κάθομαι σαν το βούδα στον καναπέ.....μου πε ο γιατρός να μαι φρόνιμη !!! :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Daphne259 said:

Καλημέρα σε όλες! Κι εδώ ήλιο έχουμε! Θα βγω μια βολτίτσα μετά για ψώνια!

Γλυκές μου ευχαριστώ αλλά ειλικρινά δε νιώθω τίποτα, δεν έχω τίποτα. Σα να μην έχει συμβεί τίποτα. Κανένας πόνος, καθόλου αίμα ή ροζ ή ο,τιδήποτε, στήθος απλά λίγο πρησμένο από την προγεστερόνη.  Πιστεύω ότι αν ήμουν έγκυος, ο οργανισμός κάτι θα καταλάβαινε καθώς δεν έχω μείνει ποτέ.  Υπάρχει καμιά κοπέλα εδώ που να μην είχε τίποτα απολύτως και να είχε θετικό...?

Δάφνη μου, δεν είχα τίποτα απολύτως παρά μόνο κάποιο λίγο πρήξιμο στο στήθος. Μόνο αυτό μέχρι κ τη χοριακή κ για καιρό μετά. Παρακαλούσα για λίγο αιματακι, κάτι. Τίποτα απολύτως κι όλα πήγαν υπέροχα! ;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια! SOS! Μόλις είδα αιματάκι, είναι όπως στην αρχή της περιόδου, κάπως καφέ...ξέρω γω, ένα περίεργο...Πριν από αυτό, είχα κάτι πόνους, όχι τραγικούς αλλά αρκετά αισθητούς. Εντωμεταξύ πήγα σούπερ μάρκετ από νωρίς κι έφερα σπίτι μια σακούλα την οποία κουβάλησα και με τα δύο χέρια, στην αγκαλιά μου δηλαδή, για λόγους ασφαλείας. Και μετά αυτό με το αίμα!!!!!!!!!! Δεν είναι αργά για εμφύτευση...? Είναι μια βδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά εμβρύων 5 ημερών...Αχ, έκανα μεγάλη βλακεία λέτε???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daphne259 είπε:

Κορίτσια! SOS! Μόλις είδα αιματάκι, είναι όπως στην αρχή της περιόδου, κάπως καφέ...ξέρω γω, ένα περίεργο...Πριν από αυτό, είχα κάτι πόνους, όχι τραγικούς αλλά αρκετά αισθητούς. Εντωμεταξύ πήγα σούπερ μάρκετ από νωρίς κι έφερα σπίτι μια σακούλα την οποία κουβάλησα και με τα δύο χέρια, στην αγκαλιά μου δηλαδή, για λόγους ασφαλείας. Και μετά αυτό με το αίμα!!!!!!!!!! Δεν είναι αργά για εμφύτευση...? Είναι μια βδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά εμβρύων 5 ημερών...Αχ, έκανα μεγάλη βλακεία λέτε???

Μίλα με το γιατρό σου, εγώ το πρώτο αιματακι το είδα 3 ημέρες πριν την χοριακη! Μπορεί να σου πει να αλλάξεις κάτι στα φάρμακα. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daphne259 είπε:

Κορίτσια! SOS! Μόλις είδα αιματάκι, είναι όπως στην αρχή της περιόδου, κάπως καφέ...ξέρω γω, ένα περίεργο...Πριν από αυτό, είχα κάτι πόνους, όχι τραγικούς αλλά αρκετά αισθητούς. Εντωμεταξύ πήγα σούπερ μάρκετ από νωρίς κι έφερα σπίτι μια σακούλα την οποία κουβάλησα και με τα δύο χέρια, στην αγκαλιά μου δηλαδή, για λόγους ασφαλείας. Και μετά αυτό με το αίμα!!!!!!!!!! Δεν είναι αργά για εμφύτευση...? Είναι μια βδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά εμβρύων 5 ημερών...Αχ, έκανα μεγάλη βλακεία λέτε???

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι. Πρώτον δεν έκανες τίποτα με τη σακούλα, μην το σκέφτεσαι αυτό. Δεύτερον δεν είναι αργά για εμφύτευση -ο οργανισμός δεν είναι τρένο. Τρίτον, το καφέ αυτό μπορεί να είναι οτιδήποτε -ακομα και παλιό αίμα που είχε μείνει. Καλού κακού και για ψυχολογικούς κυρίως λόγους κάτσε λίγο ξάπλα μέχρι να πας για χοριακη. Θα επαναλάβω ότι μου είχαν πει εμένα "τίποτα δεν αξιολογείται ούτε ως θετικό ούτε ως αρνητικό" από τους γιατρούς. Εγώ πάντως ήμουν ήδη αισιόδοξη για εσένα, τώρα είμαι περισσότερο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Daphne259 said:

Κορίτσια! SOS! Μόλις είδα αιματάκι, είναι όπως στην αρχή της περιόδου, κάπως καφέ...ξέρω γω, ένα περίεργο...Πριν από αυτό, είχα κάτι πόνους, όχι τραγικούς αλλά αρκετά αισθητούς. Εντωμεταξύ πήγα σούπερ μάρκετ από νωρίς κι έφερα σπίτι μια σακούλα την οποία κουβάλησα και με τα δύο χέρια, στην αγκαλιά μου δηλαδή, για λόγους ασφαλείας. Και μετά αυτό με το αίμα!!!!!!!!!! Δεν είναι αργά για εμφύτευση...? Είναι μια βδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά εμβρύων 5 ημερών...Αχ, έκανα μεγάλη βλακεία λέτε???

Δάφνη μου γλυκια νομίζω πως δεν έχεις λόγους να φοβάσαι. Μια σακούλα δεν κάνει ζημιά βρε. Κι εγώ είχα δύο σακουλιτσες πριν σταματήσουν οι ναυτίες κ το σκέφτηκα. Είναι που μαστε ευαίσθητες σε καθε σημαδι. Εμένα θετικό μου ακούγεται όλο αυτό. Έχω κ καβα παιδική σαμπάνια, μακάρι να μπορούσα να σας έβαζα φωτό! Πάρε το γιατρό σου αν ανησυχείς να σε κατατοπίσει αν θες. Πιστεύω όμως πως είναι για καλό ;)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην ανησυχείς Δάφνη δεν νομίζω ότι είναι ημάδι προβλήματος αλλά το αντίθετο. Θυμάμαι πως μου είχε πει ο γιατρός πως αυτές που βλέπουν λίγο αίμα συνήθως πετυχαίνουν, χωρίς αυτό να σημαίνει 'οτι

αυτές που δεν βλέπουν δεν πετυχαίνουν.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες! Πήρα όντως την υπεύθυνη και μου πε για αλλαγές στα φάρμακα όπως είπε η @palmoira

Κι έχω σκοπό να κάτσω μέσα όπως είπε η @alina80!!!! Έχω ακόμη καφέ στο σκούπισμα, δεν πονάω ούτε έχω πρησμένο στήθος.  Θα περιμένω να δω πως θα πάει, it can go either way I guess.

@lennio   @angel23   και πάλι ευχαριστώ! Σε όλες! Σας φιλώ, επιστρέφω κι εγώ στο netflix. :tongue:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορτσούδια καλημέρα. Ξύπνησα πρωί με ήπιους πόνους περιόδου οι οποίοι είναι on and off και πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα να τσεκάρω.  'Εχω ακόμη καφέ υγρά και μια αίσθηση ότι ίσως ξεπρήστηκα κάπως, πως είναι με το που έρχεται η περίοδος, κάπως έτσι. Τι να πω, θα δούμε.

Περιμένουμε νέα από την Κοκκινομάλλα για την τελική ημερομηνία!

@palmoira καλή επιτυχία στο ντόπλερ! Περιμένουμε κι από σένα!

Φιλάκια!:tongue:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! @Daphne259 να ξεκουραστείς και να παίρνεις τα φάρμακα σου κανονικά. Εγώ έχω σήμερα το μεσημέρι ραντεβού 14:30. Μόλις γυρίσω θα σας γράψω νέα! 

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ ελπίζω να μη σε κρατήσουν σήμερα για γέννα!! :)

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Daphne259

καλημέρα :) υπομονή, μια μέρα μόνο έμεινε κι αύριο θα ξέρεις! Εύχομαι μια μεγάααααλη χοριακή.

palmoira

καλή επιτυχία!

ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ

κοκκινομάλλα μας, πώς και πώς περιμένουμε το πρώτο μωράκι του τόπικ μας και τα καλά σας νέα!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Εδώ σήμερα ζούμε μέσα σ ένα σύννεφο. Ομίχλη παντού. Αλλά έχουμε παιδική σαμπάνια χααχαχχαχαχ

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...