Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολες!

Εγώ πλέον άρχισα σοβαρά ν ανησυχώ. Εδώ και 3 μέρες τέρμα οι ναυτίες, ένταξη. Τώρα τέρμα και το πρήξιμο στο στήθος. Τίποτα. Ε λέω να πάω να δω τι γίνεται αλλά ανησυχώ σοβαρά. Ψυχραιμία για Χριστούγεννα μόνο .

Σας φιλώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, lennio είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολες!

Εγώ πλέον άρχισα σοβαρά ν ανησυχώ. Εδώ και 3 μέρες τέρμα οι ναυτίες, ένταξη. Τώρα τέρμα και το πρήξιμο στο στήθος. Τίποτα. Ε λέω να πάω να δω τι γίνεται αλλά ανησυχώ σοβαρά. Ψυχραιμία για Χριστούγεννα μόνο .

Σας φιλώ.

Να μην ανησυχείς Λενιώ μου. Να απολαύσεις το χριστουγεννιάτικο τραπέζι χωρίς ναυτίες. Όσο για το στήθος, εμένα ακόμα και μέσα στην ημέρα "παίζει". Μια το νιώθω λίγο βαρύ και λίγο πρησμένο (όχι τρελά πράγματα) μια το νιώθω κανονικό. Κάποιες φορές έχω μικρά πονακια. Μη δίνεις σημασία, έτσι είναι αυτά. Μην ανησυχείς -ε και μετά τα Χριστούγεννα για να σου φύγει η ιδέα πας στο γιατρό. Καλά να περάσεις. 

Σας φιλώ όλες γλυκα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2018 at 12:31 PM, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

καλησπέρα κορίτσια 

@palmoira (τώρα το ανακάλυψα και αυτό ) σαν την πάπια πάω.....τώρα ήρθαμε από το γιατρό , 3480 η μπέμπα....και μπαίνω για καισαρική 2/1/2019 !!! και χαίρομαι και φοβάμαι.....μου πε να κάτσω φρόνιμα , να μην πολύ περπατάω και όλα καλά θα πάνε.... βαλίτσα έφτιαξα....μόνο τα σουτιέν θηλασμού μένει να πάρω ακόμη.....(πόσο αγελάδα να γίνω ακόμη;;;;;)

σας φιλώ 

Χρόνια πολλά και χαρούμενα κορίτσια!

Υπομονή και καλή επιτυχία σε όσες βρίσκονται στην προσπάθεια ή περιμένουν να ξεκινήσουν. Το λέω αυτο για να το ακουω και γω που ειμαι πολυ ανυπόμονη εδω και λιγο καιρό.:)

Όλα να πανε κατ´ευχήν σε οσες εγκυμονούν και τα κορίτσια που θα γεννήσουν σύντομα. Με το καλό Κοκκινομάλλα που θα είσαι η πρώτη από την παρέα που θα γεννήσεις με την αρχή της νέας χρονιά- αν δεν κάνω λαθος. Το πιο υπεροχο δώρο !:)

Καλά να περνάτε και ...μακριά από τοξικούς ανθρώπους,ε; :-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια σας πολλά με υγεία και γεμάτες αγκαλιές! Εύχομαι κι εγω με τη σειρά μου, καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που περιμένουν, καλές εγκυμοσύνες στις κοπέλες που κυοφορουν, καλή επιτυχια σε όσες ξεκινούν την προσπάθεια και φυσικά με το καλό να πάρει στην αγκαλιά της την μπεμπούλα της η Κοκκινομάλλα μας! 

Angel θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Μην προδικαζεις τίποτα ακόμη. Αυτά άλλωστε μπορεί να είναι και σημάδια εμφύτευσης! Με το καλό να μας πειτε με τη Daphne ευχάριστα νέα! Τα φιλιά μου σε όλες!!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Λεννιώ μου εύχομαι να είσαι καλύτερα, όπως σου είπε η Αλίνα και όπως έχω διαβάσει ΧΙΛΙΑΔΕΣ ιστορίες, τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν, όλα θα είναι καλά γλυκό μου...

Γεωργία μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές αλλά νιώθω ακριβώς όπως και στις 4 προηγούμενες αποτυχημένες εμβρυομεταφορές μου....:-( Δε νιώθω τίποτα! Τα λίγα πονάκια που είχα στην αρχή εξαφανίστηκαν, το στήθος λίγο πρησμένο καμιά φορά, καθόλου άλλες φορές και τίποτα άλλο! Έχω λίγο αρχίσει να απογοητεύομαι. Ξέρω ότι τα συμπτώματα είναι νωρίς να υπάρχουν αλλά..... Οπως και να χει, καλή αρχή στην dggs να ευχηθώ και με το καλό να ξεκινήσει γρήγορα και η inglaterra!

Φιλιά πολλά!:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Daphne259 said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Λεννιώ μου εύχομαι να είσαι καλύτερα, όπως σου είπε η Αλίνα και όπως έχω διαβάσει ΧΙΛΙΑΔΕΣ ιστορίες, τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν, όλα θα είναι καλά γλυκό μου...

Γεωργία μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές αλλά νιώθω ακριβώς όπως και στις 4 προηγούμενες αποτυχημένες εμβρυομεταφορές μου....:-( Δε νιώθω τίποτα! Τα λίγα πονάκια που είχα στην αρχή εξαφανίστηκαν, το στήθος λίγο πρησμένο καμιά φορά, καθόλου άλλες φορές και τίποτα άλλο! Έχω λίγο αρχίσει να απογοητεύομαι. Ξέρω ότι τα συμπτώματα είναι νωρίς να υπάρχουν αλλά..... Οπως και να χει, καλή αρχή στην dggs να ευχηθώ και με το καλό να ξεκινήσει γρήγορα και η inglaterra!

Φιλιά πολλά!:wink:

Σ ευχαριστω! Χαλαρή ήμουν αλλά όταν έφυγε κ το δεύτερο συμπτωμα που είχα, θορυβήθηκα. Θα πάω να δω, ναι. 

Δεν υπάρχει σύμπτωμα μετά την εμβρυομεταφορα Δάφνη μου, είναι πολύ νωρίς. Αν το συγκρίνεις με προηγούμενη, ναι το ίδιο θα νιώθεις γιατί είναι νωρίς για το οτιδήποτε. Αυτό δε σημαίνει ότι θα έχεις και το ίδιο αποτέλεσμα ;) Στο λέω από τη δική μου εμπειρία. Μόνο υπομονή. Και πολλές ευχές για ένα θετικό αποτέλεσμα!!! <3 Είναι η πιο βασανιστική περίοδος πιστεύω. Πέρνα ομορφες γιορτές γιατί το πιο πιθανό να έχεις το ωραιότερο δώρο :D

...λοιπόν χθες ήπια την παιδική σαμπάνια που έχουν οι Γάλλοι, σιγά μη δεν είχαν. Χυμός μήλου με ανθρακικό σε μπουκάλι σαμπάνιας. Σας σκέφτηκα όλες κ χαμογέλασα με νόημα χεχεχε.

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ακύρωσα το ραντεβού με το γιατρό. Κατάλαβα ότι είμαι η μεγάλη τυχερή του χρόνου. Οοοοοχι δεν κέρδισα το Λόττο. Κέρδισα τρεις μέρες τα Χριστούγεννα χωρίς ναυτία. Το όνειρο κάθε εγκύου. Που τόσο μου  ελειψε αυτή η ναυτία! Παίρνω να έχω πάλι και σε καλή δόση, σήμερα. Θα γράψω "το εγχειρίδιο της πρώτης εγκυμοσύνης και πώς να μην το χάσετε". 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lennio είπε:

Ακύρωσα το ραντεβού με το γιατρό. Κατάλαβα ότι είμαι η μεγάλη τυχερή του χρόνου. Οοοοοχι δεν κέρδισα το Λόττο. Κέρδισα τρεις μέρες τα Χριστούγεννα χωρίς ναυτία. Το όνειρο κάθε εγκύου. Που τόσο μου  ελειψε αυτή η ναυτία! Παίρνω να έχω πάλι και σε καλή δόση, σήμερα. Θα γράψω "το εγχειρίδιο της πρώτης εγκυμοσύνης και πώς να μην το χάσετε". 

Είδες που ανησυχούσες??? Για τα συμπτώματα... Έχεις πάλι το δείγμα σου .. μην αγχώνεσαι για τίποτα όλα βαίνουν καλώς..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, lennio είπε:

Ακύρωσα το ραντεβού με το γιατρό. Κατάλαβα ότι είμαι η μεγάλη τυχερή του χρόνου. Οοοοοχι δεν κέρδισα το Λόττο. Κέρδισα τρεις μέρες τα Χριστούγεννα χωρίς ναυτία. Το όνειρο κάθε εγκύου. Που τόσο μου  ελειψε αυτή η ναυτία! Παίρνω να έχω πάλι και σε καλή δόση, σήμερα. Θα γράψω "το εγχειρίδιο της πρώτης εγκυμοσύνης και πώς να μην το χάσετε". 

Καλώς σε βρήκε πάλι η ναυτία! (Πες μου και εμένα το μυστικό μπας και φάω τουλάχιστον την πρωτοχρονιά). Έχε στην άκρη του μυαλού σου ότι και να εξαφανιστούν οι ναυτίες πάλι λογικό είναι, ε;

Κόρες τι κάνετε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/12/2018 at 9:53 ΜΜ, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Ελπιζω να κάνω ποδαρικό γούρικο για όλες μας... ο άντρας μου τώρα στήνει το καρότσι στο σαλόνι  ( εγώ από τον  καναπέ διατάζω ) κ δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμη.... 

Kοκκινομάλλα μου γλυκειά με το καλό να έρθει η μπουμπούκα!Μην φοβάσαι τίποτα,να σκέφτεσαι μονο την στιγμή που θα την πάρεις αγκαλιά.Σε φιλώ γλυκά!

On 24/12/2018 at 4:48 ΜΜ, Daphne259 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας. Να ευχηθώ στην Κοκκινομάλλα μας με το καλό, το πρώτο μπεμπάκι των κοριτσιών που είμαστε τελευταία ας είναι υπεργουρλίδικο!!!

Αλινάκι μου κι εσύ με το καλό η αυχενική σου, όλα θα πάνε καλά!

Κορίτσια.....έκανα κι εγώ την εμβρυομεταφορά μου στις 20/12, την Πέμπτη, χοριακή το Σάββατο. Δε σας κρύβω ότι φοβάμαι πολύ, δε νιώθω κάτι ιδιαίτερο, πολύ πολύ ήπια πονάκια που και που που μπορεί να οφείλονται σε χίλιους λόγους. Προσπαθώ να διατηρήσω την ψυχραιμία μου, πήρα και άδεια από τη δουλειά για να κάνω πράγματα που με κάνουν να νιώθω όμορφα. Στείλτε μου όλη τη μπεμπεδόσκονή σας, σε εμένα και στην Angel. Angel μου, κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει. Σου εύχομαι να έχεις ένα υπέροχο νούμερο που θα σε κάνει να πλαντάξεις από το κλάμα!

Σας φιλώ πολύ και σας εύχομαι υπέροχες γιορτές....

Δάφνη μου με το καλό!Μην φοβάσαι τίποτα,είμαι πολύ σίγουρη ότι το σάββατο θα μας πεις τα ευχάριστα!Σου στέλνω μπόλικη διδυμομπεμπεδόσκονη και σε φιλώ γλυκά!Εύχομαι αυτές οι γιορτές να είναι οι καλύτερες σου!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, palmoira said:

Καλημέρα κοριτσια! Στην Αθήνα έχουμε έναν υπέροχο ήλιο!

 Καλημέρα κορίτσια :)

Και στο Παρίσι έχουμε ένα δυνατό ήλιο με -1°.

Μπρρρρ έχουμε όμως και κρουασάν χοχοχο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/12/2018 at 9:15 ΠΜ, angel23 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες.

Πολύ θα ΄θελα να σας πω τα κάλαντα διαδικτυακά. Σας εύχομαι όμως τα επόμενα χρόνια να σας τα λένε τα παιδάκια σας.

Σκέφτηκα πολύ πριν σας γράψω μέρες που είναι. Νομίζω πως αυτή τη φορά δεν θα φτάσω καν στη χοριακή και πράγματι η εσχάτη πλάνη

είναι χείρων της πρώτης. Ο πόνος στο στήθος που θωρούσα σημάδι ... τελικά μάλλον δηλ. σίγουρα είναι σημάδι περιόδου .... από χθες

έχω και έντονους πόνους περιόδου και τέλος πάντων όλα εκείνα τα συμπτώματα που δείχνουν πως από ώρα σε ώρα θα αδιαθετήσω.΄

Βλέπετε είχα ξεχάσει μία σημαντική λεπτομέρεια. Αυτή την προσπάθεια την έκανα οριακά προλαβαίνοντας την 3-μηνη δράση της

αρβεκαπ ..... ε, προφανώς παρήλθε ..... αυτή τη βδομάδα κλείνει 4 ...έτσι είναι απολύτως λογικό να αδιαθετήσω χωρίς να χρειάζεται να

κόψω τις ορμόνες. Συμπέρασμα: 2η φορά αποτυχία ... 2η φορά αποτυχία με δανεικά σημαίνει έχω σοβαρό πρόβλημα.

Είδατε που ανησυχούσα τι πρωτορονιά θα κάνω ; Ε, ούτε Χριστούγεννα έστω με ελπίδα θα κάνω. Τουλάχιστον να σκεφτώ τι θα

κάνω μετά.

Εύχομαι για σας να είναι χαρούμενα και μοναδικά

Σας φιλώ

 

Angel μου προσπάθησε να ηρεμήσεις!Εγώ είχα μια φορά αιμα πριν την χωριακή και ηταν η εμφυτευση του δευτερου μωρου!!! Και δεν σταμάτησε εκεί ειχα αλλες δυο η τρεις φορές και τελικά όλα πάνε καλά.Ψυχραιμία και υπομονή.Φιλάκια πολλά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Κι εδώ ήλιο έχουμε! Θα βγω μια βολτίτσα μετά για ψώνια!

Γλυκές μου ευχαριστώ αλλά ειλικρινά δε νιώθω τίποτα, δεν έχω τίποτα. Σα να μην έχει συμβεί τίποτα. Κανένας πόνος, καθόλου αίμα ή ροζ ή ο,τιδήποτε, στήθος απλά λίγο πρησμένο από την προγεστερόνη.  Πιστεύω ότι αν ήμουν έγκυος, ο οργανισμός κάτι θα καταλάβαινε καθώς δεν έχω μείνει ποτέ.  Υπάρχει καμιά κοπέλα εδώ που να μην είχε τίποτα απολύτως και να είχε θετικό...?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...