Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

22 ώρες πρίν, Daphne259 είπε:

Κορίτσια! SOS! Μόλις είδα αιματάκι, είναι όπως στην αρχή της περιόδου, κάπως καφέ...ξέρω γω, ένα περίεργο...Πριν από αυτό, είχα κάτι πόνους, όχι τραγικούς αλλά αρκετά αισθητούς. Εντωμεταξύ πήγα σούπερ μάρκετ από νωρίς κι έφερα σπίτι μια σακούλα την οποία κουβάλησα και με τα δύο χέρια, στην αγκαλιά μου δηλαδή, για λόγους ασφαλείας. Και μετά αυτό με το αίμα!!!!!!!!!! Δεν είναι αργά για εμφύτευση...? Είναι μια βδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά εμβρύων 5 ημερών...Αχ, έκανα μεγάλη βλακεία λέτε???

Δάφνη συγκινούμαι γιατί αυτό ακριβώς συνέβη με τα διδυμάκια μου!Μια εβδομάδα μετά είδα δυο φορές κάπως καφέ αίμα,μιλάω με Μαριν. και μου λέει ''ξέρεις λέει ο γιατρός ότι αυτό συμβαίνει με τα δίδυμα".Ωστόσο είχα πάρει και μπουσκοπάν ανα οχτάωρο!Όλα καλά θα πάνε.Περιμένω τα νέα σου τα καλά,αύριο.Σε φιλώ γλυκά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κοριτσια μόλις γυρίσαμε από ντόκτορα! Όλα καλά, μεγαλώσαμε και πήραμε βάρος. Μου είπε ότι από εδώ και πέρα πρέπει να ελέγχω την κινητικότητα του μωρου. Να το καταλαβαινω τουλάχιστον 10 φορές την ημέρα. Σε δυο εβδομάδες πάμε στο δικό μας σούπερ δόκτορα! Παντως είναι μεγάλο σκατοπαιδο η κόρη μου. Όποτε αγχώνομαι λιγάκι αντί να μου ρίξει τίποτε καλές κλωτσιές να ηρεμήσω κάθεται ήσυχα ήσυχα. Όλη μέρα σήμερα κουνήθηκε ελάχιστα. Μόλις φύγαμε από το γιατρό άρχισε να κουνιέται. Μεγάλο σκατοπαιδο!Ειδαμε και τρισδιάστατα το προσωπάκι της. Να σας πω κάτι αλλά μη με κοροϊδέψετε. Είναι μια κούκλα η κόρη μου! 

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ τι έγινε? Μπας και σε βάλανε μέσα και έχεις ήδη αγκαλιά την κόρη σου? 

  • Μου αρέσει 10

preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Δάφνη συγκινούμαι γιατί αυτό ακριβώς συνέβη με τα διδυμάκια μου!Μια εβδομάδα μετά είδα δυο φορές κάπως καφέ αίμα,μιλάω με Μαριν. και μου λέει ''ξέρεις λέει ο γιατρός ότι αυτό συμβαίνει με τα δίδυμα".Ωστόσο είχα πάρει και μπουσκοπάν ανα οχτάωρο!Όλα καλά θα πάνε.Περιμένω τα νέα σου τα καλά,αύριο.Σε φιλώ γλυκά

Νινάκι μου γλυκό...Μακάρι να έχω καλά νέα. Η αλήθεια είναι όμως ότι δεν νιώθω τίποτα, ούτε καν πρησμένο στήθος, πολύ πολύ λίγο. Είναι όπως όταν έρχεται η περίοδος που όλα κάπως ξεφουσκώνουν. Anyway, θα μάθω αύριο. Σε φιλώ γλυκά κι εσένα κι όλες σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Daphne259 είπε:

Νινάκι μου γλυκό...Μακάρι να έχω καλά νέα. Η αλήθεια είναι όμως ότι δεν νιώθω τίποτα, ούτε καν πρησμένο στήθος, πολύ πολύ λίγο. Είναι όπως όταν έρχεται η περίοδος που όλα κάπως ξεφουσκώνουν. Anyway, θα μάθω αύριο. Σε φιλώ γλυκά κι εσένα κι όλες σας!

Καλή επιτυχία! Μόλις έχεις νέα να μας γράψεις !! @lennio ετοίμασε να ανοίξεις μια σαμπάνια για τη Δάφνη αύριο!!

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, palmoira said:

Κοριτσια μόλις γυρίσαμε από ντόκτορα! Όλα καλά, μεγαλώσαμε και πήραμε βάρος. Μου είπε ότι από εδώ και πέρα πρέπει να ελέγχω την κινητικότητα του μωρου. Να το καταλαβαινω τουλάχιστον 10 φορές την ημέρα. Σε δυο εβδομάδες πάμε στο δικό μας σούπερ δόκτορα! Παντως είναι μεγάλο σκατοπαιδο η κόρη μου. Όποτε αγχώνομαι λιγάκι αντί να μου ρίξει τίποτε καλές κλωτσιές να ηρεμήσω κάθεται ήσυχα ήσυχα. Όλη μέρα σήμερα κουνήθηκε ελάχιστα. Μόλις φύγαμε από το γιατρό άρχισε να κουνιέται. Μεγάλο σκατοπαιδο!Ειδαμε και τρισδιάστατα το προσωπάκι της. Να σας πω κάτι αλλά μη με κοροϊδέψετε. Είναι μια κούκλα η κόρη μου! 

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ τι έγινε? Μπας και σε βάλανε μέσα και έχεις ήδη αγκαλιά την κόρη σου? 

Πωπω τι ωραία! Είμαι σίγουρη ότι είναι μια κούκλα! Με το καλό να την έχετε στην αγκαλιά σας :)

54 minutes ago, palmoira said:

Καλή επιτυχία! Μόλις έχεις νέα να μας γράψεις !! @lennio ετοίμασε να ανοίξεις μια σαμπάνια για τη Δάφνη αύριο!!

Τι να πω, το χω και σίγουρο για τη Daphne259 μας! Πες το κι ένστικτο <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια μόλις γυρίσαμε από ντόκτορα! Όλα καλά, μεγαλώσαμε και πήραμε βάρος. Μου είπε ότι από εδώ και πέρα πρέπει να ελέγχω την κινητικότητα του μωρου. Να το καταλαβαινω τουλάχιστον 10 φορές την ημέρα. Σε δυο εβδομάδες πάμε στο δικό μας σούπερ δόκτορα! Παντως είναι μεγάλο σκατοπαιδο η κόρη μου. Όποτε αγχώνομαι λιγάκι αντί να μου ρίξει τίποτε καλές κλωτσιές να ηρεμήσω κάθεται ήσυχα ήσυχα. Όλη μέρα σήμερα κουνήθηκε ελάχιστα. Μόλις φύγαμε από το γιατρό άρχισε να κουνιέται. Μεγάλο σκατοπαιδο!Ειδαμε και τρισδιάστατα το προσωπάκι της. Να σας πω κάτι αλλά μη με κοροϊδέψετε. Είναι μια κούκλα η κόρη μου! 

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ τι έγινε? Μπας και σε βάλανε μέσα και έχεις ήδη αγκαλιά την κόρη σου? 

Καλησπέρα κούκλες !

ειχαμε απόγευμα ραντεβού , πήγαμε κ για ένα καφεδάκι κ τώρα γυρίσαμε ....η μπουμπού 3800 κ μου πε να την υπολογίζω γύρω στα 3900...αν κ τώρα , λόγω μεγέθους , οι μετρήσεις δεν είναι ακριβής 

την Δευτέρα , πάω για εξετάσεις στην κλινική , κ καρδιοτοκογραφο ξανά , κ την Τετάρτη το πρωί μπαίνουμε για την μεγάλη συνάντηση .....ακόμη απίστευτο μου φαίνεται .....

Δαφνούλα καλή επιτυχία :)

σας φιλω

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

.....ακόμη απίστευτο μου φαίνεται .....

εμένα μου φαίνεται τέλειο!!!!!!!! Μπράβο!

Δάφνη, καλή, καλή επιτυχία αύριο από τα βάθη της ψυχής μου!

φιλιά σε όλες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Καλησπέρα κούκλες !

ειχαμε απόγευμα ραντεβού , πήγαμε κ για ένα καφεδάκι κ τώρα γυρίσαμε ....η μπουμπού 3800 κ μου πε να την υπολογίζω γύρω στα 3900...αν κ τώρα , λόγω μεγέθους , οι μετρήσεις δεν είναι ακριβής 

την Δευτέρα , πάω για εξετάσεις στην κλινική , κ καρδιοτοκογραφο ξανά , κ την Τετάρτη το πρωί μπαίνουμε για την μεγάλη συνάντηση .....ακόμη απίστευτο μου φαίνεται .....

Δαφνούλα καλή επιτυχία :)

σας φιλω

Καλε τι κορίτσαρος είναι αυτός!! Κοκκινομάλλα να βγάλετε πολλές φωτογραφίες με τον άντρα σου και την κοιλιτσα σου αυτές τις μέρες και μετά με τη μπουμπου σας! Τετάρτη λοιπόν το ραντεβού με την κόρη σας! Αχ τι ωραία! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, angel23 said:

εμένα μου φαίνεται τέλειο!!!!!!!! Μπράβο!

Δάφνη, καλή, καλή επιτυχία αύριο από τα βάθη της ψυχής μου!

φιλιά σε όλες

Angel μας ποτέ κανείς χοριακή με το καλό, κοριτσι;;; Άντε να χουμε γλέντια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες! 

@Daphne259καλα αποτελέσματα! Περιμένουμε με παιδικές σαμπάνιες ανά χείρας! 

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ έφτασε πραγματικά η ώρα. Το μεγαλύτερο γούρι η κοράλλια

@palmoira μου φυσικά και είναι κούκλα η κόρη. Κοντοζυγωνεις και εσύ αν καταλαβαίνω σωστά ε; 

@angel23 πώς είσαι εσύ κορίτσι; Την παλεύεις την αναμονή; Πότε πας για χοριακη, συγνώμη δεν θυμάμαι. 

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια πώς είστε; 

Στα δικά μου νέα είχαμε μια πολύ καλή αυχενική, δύο χέρια δύο πόδια, τα κουνούσε κιόλας, σαν να μας χαιρετούσε μου φάνηκε (πάει το χασα!). 

Σας φιλώ γλυκά

  • Μου αρέσει 8
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Ξύπνησα 7 παρά on a Saturday γιατί μόνο έτσι θα είχα αποτελέσματα σήμερα (Θεσσαλονίκη.....)

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές! Θα ενημερώσω!  Εξακολουθώ να μη νιώθω τίποτα! :-?

Κοκκινομάλλα με το καλό και πάλι. Να τη χιλιοφιλήσεις τη γουρλού μπουμπού σου από όλες μας!

Παλμοίρα μου τι όμορφη περιγραφή, είχα τεράστιο χαμόγελο διαβάζοντας πόσο όμορφη είναι η κόρη σου, σίγουρα είναι!!!!!!!!!!

Αλίνα μου! Συγχαρητήρια! Τι κι αν το χασες?? Εμείς κι αν δικαιούμαστε να το χάσουμε από χαρά!!!!!!!!  :smile:   Λοβ γιου ολ!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου,

πρώτα - πρώτα καλή επιτυχία στη Δάφνη!

εγώ κάνω τη δευτέρα χοριακή. Από τη μία θέλω να μάθω γιατί όντως δεν παλεύεται από

την άλλη φοβάμαι το αποτέλεσμα. Ας κρατήσουμε τις όμορφες εικόνες που μας "έστειλαν"

τα κορίτσια από τα μωρά τους και ας ευχηθούμε όλες να νιώσουν ίδιες εμεπειρίες

Σας φιλώ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια και καλή επιτυχία στη @Daphne259! @angel23 είναι ζόρικο το διάστημα της αναμονής αλλά το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει κοριτσια! @alina80 ναι σιγά σιγά φτάνει και η δική μας σειρά. Έχουμε ΠΗΤ 4/3 αλλά μας προγραμματίζει με καισαρικη για 21/2 εάν πάνε όλα καλά. Έχουμε ακόμη αναμονή αλλά σκέφτομαι ότι όσο πιο αργά έρθει τόσο το καλύτερο. Οπότε κάθομαι και κλωτσάω σαν καλό κορίτσι στο σπίτι με ηρεμία και χαζεύω πράγματα στο ιντερνετ! 

Τα υπόλοιπα κοριτσια μας είστε καλά?

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια και καλή επιτυχία στη @Daphne259! @angel23 είναι ζόρικο το διάστημα της αναμονής αλλά το αποτέλεσμα θα σας δικαιώσει κοριτσια! @alina80 ναι σιγά σιγά φτάνει και η δική μας σειρά. Έχουμε ΠΗΤ 4/3 αλλά μας προγραμματίζει με καισαρικη για 21/2 εάν πάνε όλα καλά. Έχουμε ακόμη αναμονή αλλά σκέφτομαι ότι όσο πιο αργά έρθει τόσο το καλύτερο. Οπότε κάθομαι και κλωτσάω σαν καλό κορίτσι στο σπίτι με ηρεμία και χαζεύω πράγματα στο ιντερνετ! 

Τα υπόλοιπα κοριτσια μας είστε καλά?

Λίγο έμεινε. Καλά κάνεις, κλωσησε λίγο ακόμα και σύντομα θα την κρατάς την κούκλα αγκαλιά και θα ζητάς συμβουλές από την @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ που θα είναι πια έμπειρη! 

@angel23 αχ σε καταλαβαίνω. Έτσι ακριβώς ένιωθα. Είμαι σίγουρη ότι θα κάνεις την πιο όμορφη πρωτοχρονιά! 

Link to comment
Share on other sites

Ξανά καλημέρα κορίτσια.

Τελικά πήγα σήμερα και έκανα χοριακή.

Απέτυχα για μία ακόμη φορά.

όταν αποτυγχάνεις με μία άριστη βλαστοκύστη και ενδομήτριο

10.7 mm τότε ίσως δελ'ων πετύχεις ποτέ

Ελπίζω και εύχομαι να πετύχει η Δάφνη.

Σας ευχαριστώ όλες σας. Μόλις συνέλθω θα ζητήσω τη γνώμη σας.

Καλή πρωτοχρονιά, καλή χρονιά με υγεία και με γερά μωρά.

Σας φιλώ

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...