Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

   
Κορίτσια μου καλησπέρα!! Είμαι καινούργια στο forum κ έχω κάποιες ερωτησουλες να σας κάνω..θα μιλήσω λίγο για το ιστορικό μου αρχικά. Έχω υπάρξει εγκυος 2 φορές στη ζωή μου σε πολύ μικρή ηλικία γιαυτο κ δεν συνεχίστηκαν..(το μετάνιωσα πολύ...)τώρα πια στα 26 μου προσπαθώ εδώ κ 1,5 χρόνο με τον άντρα μου για ένα μωράκι αλλά τίποτα.εχουμε κάνει όλες τις απαραιτητες εξετάσεις κ οι δυο κ είναι όλα καλά!! Βέβαια το τελευταίο εξάμηνο το πήραμε πιο ζεστά το θέμα κ το κάνουμε πιο συστηματικά! Προηγούμενη περίοδος 1 Απριλίου κ τώρα περιμένω στις 27..έχω αρκετά συμπτώματα όπως πρήξιμο στο στήθος που γενικά στην περίοδο μου δεν πρήζομαι..και σαν να Σκουρής αν οι θηλές μου..έχω έντονες φλέβες στο στήθος κ στο στέρνο μου που το βλέπω για πρώτη φορά αυτό πάνω μου!!!κ λίγο καούρα.. τι λέτε βρε κορίτσια μου θα με αξιώσει ο θεουλης μας να μείνω μια φορά ακόμα???
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Nansymar είπε:
   
Κορίτσια μου καλησπέρα!! Είμαι καινούργια στο forum κ έχω κάποιες ερωτησουλες να σας κάνω..θα μιλήσω λίγο για το ιστορικό μου αρχικά. Έχω υπάρξει εγκυος 2 φορές στη ζωή μου σε πολύ μικρή ηλικία γιαυτο κ δεν συνεχίστηκαν..(το μετάνιωσα πολύ...)τώρα πια στα 26 μου προσπαθώ εδώ κ 1,5 χρόνο με τον άντρα μου για ένα μωράκι αλλά τίποτα.εχουμε κάνει όλες τις απαραιτητες εξετάσεις κ οι δυο κ είναι όλα καλά!! Βέβαια το τελευταίο εξάμηνο το πήραμε πιο ζεστά το θέμα κ το κάνουμε πιο συστηματικά! Προηγούμενη περίοδος 1 Απριλίου κ τώρα περιμένω στις 27..έχω αρκετά συμπτώματα όπως πρήξιμο στο στήθος που γενικά στην περίοδο μου δεν πρήζομαι..έχω έντονες φλέβες στο στήθος κ στο στέρνο μου που το βλέπω για πρώτη φορά αυτό πάνω μου!!!κ λίγο καούρα.. τι λέτε βρε κορίτσια μου θα με αξιώσει ο θεουλης μας να μείνω μια φορά ακόμα???

οι έντονες φλέβες Ναι είναι σύμπτωμα που κ εγώ τις είχα κ στις 2 εγκυμοσύνες μου...με το καλό να είσαι!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.. καινούργια κ εγώ! προσπάθω 4 μήνες να μείνω έγκυος αλλά ακομα..αυτή την φορά ανακάλυψα πως η ωορρηξία μου έγινε νωρίτερα (7μερα κύκλου) κ εγώ είχα έρθει σε επαφή την προηγούμενη μέρα κ 2μερες μετά..είμαι σε αναμονή κ το μόνο συμπτώμα ως τώρα είναι ότι για πρώτη φορά νιώθω συνεχώς ζεστή κ όντως η θερμοκρασία μου είναι πάντα 37! υποθέτω ότι πρέπει να αδιαθετησω νωριτερα έτσι δεν είναι?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , Barbara1990 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. καινούργια κ εγώ! προσπάθω 4 μήνες να μείνω έγκυος αλλά ακομα..αυτή την φορά ανακάλυψα πως η ωορρηξία μου έγινε νωρίτερα (7μερα κύκλου) κ εγώ είχα έρθει σε επαφή την προηγούμενη μέρα κ 2μερες μετά..είμαι σε αναμονή κ το μόνο συμπτώμα ως τώρα είναι ότι για πρώτη φορά νιώθω συνεχώς ζεστή κ όντως η θερμοκρασία μου είναι πάντα 37! υποθέτω ότι πρέπει να αδιαθετησω νωριτερα έτσι δεν είναι?

 

Καλησπέρα!

Πως το ανακαλυψες;

Με τεστ ωορρηξιας;

Θεωρητικά η περίοδος εμφανίζεται 14-15 μέρες μετά την ωορρηξία απ όσο ξέρω!

Μπορεί η ανεβασμένη θερμοκρασία να είναι ένα σημάδι εγκυμοσύνης...

Σε ποια μερα είσαι τώρα;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Με τεστ ναι!και φαντάσου το έκανα τοσο νωρίς για να τα δοκιμάσω επειδή πήρα πρώτη φορά της hometest κ όχι τα ψηφιακά!13 μέρα μετα το θετικό ειμαι..δεν θέλω να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ακόμα γιατί φοβάμαι την απογοητεύση!εχω κ κάτι πονακια που έρχονται κ φεύγουν κ λίγο το στήθος αλλά δεν τα παίρνω ως σύμπτωμα..αγωνιαααα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Barbara1990 είπε:

Με τεστ ναι!και φαντάσου το έκανα τοσο νωρίς για να τα δοκιμάσω επειδή πήρα πρώτη φορά της hometest κ όχι τα ψηφιακά!13 μέρα μετα το θετικό ειμαι..δεν θέλω να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ακόμα γιατί φοβάμαι την απογοητεύση!εχω κ κάτι πονακια που έρχονται κ φεύγουν κ λίγο το στήθος αλλά δεν τα παίρνω ως σύμπτωμα..αγωνιαααα

 

είσαι σίγουρη ότι το τεστ ωορρηξιας ήταν θετικό;

ήταν το ίδιο έντονη η γραμμή με τη γραμμή ελέγχου;

θα σου έλεγα να περιμένεις 2-3 μέρες ακόμα και αν δε σου έχει έρθει να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης!

Περιμένουμε νέα σου!!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι έντονη!!για να σιγουρευτώ κ επειδή μου φάνηκε πολύ περίεργο το έστειλα κ στην εταιρεία σε μύνημα κ μου το επιβεβαίωσε!!είχα κ τους πόνους της ωορρηξίας όπως έχω πάντα..ελπιζω να μην έρθει και  να επιστρεψω με  καλά νεα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Barbara1990 είπε:

Ναι έντονη!!για να σιγουρευτώ κ επειδή μου φάνηκε πολύ περίεργο το έστειλα κ στην εταιρεία σε μύνημα κ μου το επιβεβαίωσε!!είχα κ τους πόνους της ωορρηξίας όπως έχω πάντα..ελπιζω να μην έρθει και  να επιστρεψω με  καλά νεα!!!

Στο εύχομαι κορίτσι μου!!!!

Μακάρι!!!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/4/2018 at 5:51 ΜΜ, Barbara1990 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. καινούργια κ εγώ! προσπάθω 4 μήνες να μείνω έγκυος αλλά ακομα..αυτή την φορά ανακάλυψα πως η ωορρηξία μου έγινε νωρίτερα (7μερα κύκλου) κ εγώ είχα έρθει σε επαφή την προηγούμενη μέρα κ 2μερες μετά..είμαι σε αναμονή κ το μόνο συμπτώμα ως τώρα είναι ότι για πρώτη φορά νιώθω συνεχώς ζεστή κ όντως η θερμοκρασία μου είναι πάντα 37! υποθέτω ότι πρέπει να αδιαθετησω νωριτερα έτσι δεν είναι?

 

Ναι εννοείται θα έρθει νωρίτερα αν δεν έχεις μείνει..οπότε αν είσαι 13 ,σήμερα αύριο κ μετά δεν έρθει Κάνε τεστ..έχεις μεγάλες πιθανότητες κ μου φαίνεται ότι θα έχεις θετικό τεστ....


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι εννοείται θα έρθει νωρίτερα αν δεν έχεις μείνει..οπότε αν είσαι 13 ,σήμερα αύριο κ μετά δεν έρθει Κάνε τεστ..έχεις μεγάλες πιθανότητες κ μου φαίνεται ότι θα έχεις θετικό τεστ....

Νομίζω πως είναι το πιο ωραίο σχόλιο που έχω δειιιιι!!!!μακάρι να δω θετικό..πάντως ακόμα δεν έχει έρθει η περίοδος!!!! φοβάμαι να κάνω κ τεστ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Barbara1990 είπε:

Νομίζω πως είναι το πιο ωραίο σχόλιο που έχω δειιιιι!!!!μακάρι να δω θετικό..πάντως ακόμα δεν έχει έρθει η περίοδος!!!! φοβάμαι να κάνω κ τεστ !!!!!!

να σαι καλά!!!αν έχεις 2 μέρες καθυστέρηση κ μετά Κάνε τεστ δεν είναι τπτ,ίσα ίσα θα ηρεμησεις κ μετά μιλάς κ με τον γιατρό σου για να σ πει..αν είσαι θα κάνεις κ β χοριακη σίγουρα.Καλή επιτυχία!!αν θες ενημέρωσε μας!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

να σαι καλά!!!αν έχεις 2 μέρες καθυστέρηση κ μετά Κάνε τεστ δεν είναι τπτ,ίσα ίσα θα ηρεμησεις κ μετά μιλάς κ με τον γιατρό σου για να σ πει..αν είσαι θα κάνεις κ β χοριακη σίγουρα.Καλή επιτυχία!!αν θες ενημέρωσε μας!!

Έκανα το τεστ με πολύ λίγα ουρά όχι τα πρωινά γιατί δεν κρατήθηκα άλλο!!!βγαίνει γραμμή άχνη !!!!δεν ξέρω τι να κάνω να χαρώ!έχω πάθει σοκ! φαίνεται ολοκάθαρα!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Barbara1990 είπε:

Έκανα το τεστ με πολύ λίγα ουρά όχι τα πρωινά γιατί δεν κρατήθηκα άλλο!!!βγαίνει γραμμή άχνη !!!!δεν ξέρω τι να κάνω να χαρώ!έχω πάθει σοκ! φαίνεται ολοκάθαρα!!!!!!!! 

άντε είδες που στο είπα!!τέλεια συγχαρητήρια!!πήγαινε να κάνεις μια Β χοριακη,αυτό σίγουρα θα σ πει κ ο γιατρός σ κ μετά θα σ πει τι να κάνεις κ πότε να σε δει!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...