Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Και ζαλάδες....


Recommended Posts

Καλημέρα...Έχω δύο μέρες που ζαλίζομαι... Αλλά όχι σταδιακά όλη τη μέρα νιώθω αυτή τη ζάλη... Επίσης κάποιες φορές με πιάνει φαγούρα στο στήθος..... Μήπως τελικά είμαι έγκυος?  Το predictor που έκανα βγήκε αρνητικό.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, KaterinaNina25 είπε:

Καλημέρα...Έχω δύο μέρες που ζαλίζομαι... Αλλά όχι σταδιακά όλη τη μέρα νιώθω αυτή τη ζάλη... Επίσης κάποιες φορές με πιάνει φαγούρα στο στήθος..... Μήπως τελικά είμαι έγκυος?  Το predictor που έκανα βγήκε αρνητικό.... 

Το predictor πότε το έκανες? Απ τη στιγμή που έκανες ελεύθερα εννοείται ότι υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος. Συνήθως πάνω στα τεστ λένε ότι αν βγει αρνητικό κ εξακολουθεις να έχεις καθυστέρηση να ξανά κάνεις... Βέβαια μπορεί να είναι κ απ τη δίαιτα που ξεκινησες? Πας σε διατροφολογο ή μόνη σου?? Μπορεί να προσλαμβανεις λιγότερες θερμίδες από αυτές που πρέπει ή αν τυχόν έχεις αναιμία δεν κάνει να κάνεις δίαιτα.. Θα πρέπει να πάρεις σίδηρο ώστε να ρυθμιστεί κ μετά να ξεκινήσεις. Ακόμα μπορεί να νιώθεις τα συμπτώματα επειδή το έχεις στο μυαλό σου. Πάντως εγώ στη θέση σου για καλό κ για κακό θα έκανα μία χοριακη. Αν τυχόν είσαι, τώρα σίγουρα θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , mama16 είπε:

Το predictor πότε το έκανες? Απ τη στιγμή που έκανες ελεύθερα εννοείται ότι υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος. Συνήθως πάνω στα τεστ λένε ότι αν βγει αρνητικό κ εξακολουθεις να έχεις καθυστέρηση να ξανά κάνεις... Βέβαια μπορεί να είναι κ απ τη δίαιτα που ξεκινησες? Πας σε διατροφολογο ή μόνη σου?? Μπορεί να προσλαμβανεις λιγότερες θερμίδες από αυτές που πρέπει ή αν τυχόν έχεις αναιμία δεν κάνει να κάνεις δίαιτα.. Θα πρέπει να πάρεις σίδηρο ώστε να ρυθμιστεί κ μετά να ξεκινήσεις. Ακόμα μπορεί να νιώθεις τα συμπτώματα επειδή το έχεις στο μυαλό σου. Πάντως εγώ στη θέση σου για καλό κ για κακό θα έκανα μία χοριακη. Αν τυχόν είσαι, τώρα σίγουρα θα δείξει!

Το έκανα στην 5 μέρα καθυστέρησης... Έκανα πρόσφατα εξετάσεις και είναι όλα εντάξει για αυτό  μου είπαν να ξεκινήσω διατροφή για να χάσω τα κιλά που έχω παραπάνω... Κανονικά σε διατροφολόγο... Ακόμη μια φορά που μου έτυχε βέβαια χωρίς ελεύθερες επαφές τότε... Μόλις έκανα μια βδομάδα διατροφή μου είχε έρθει... Οπότε τώρα ξεκίνησα και έχω κλείσει ραντεβού με τον γυναικολο αρχές Ιουλίου... 

πρίν από 40 λεπτά , vikib είπε:

ποτε το εκανες;

γενικα προτιμω τη χοριακη

Την 5η μέρα καθυστέρησης... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , vikib είπε:

κ σημερα σε ποια μερα καθυστερησης εισαι;

γενικα ο κυκλος σου ειναι σταθερος;

με τον γυναικολογο σου μιλησες;

15 μέρες.... Μου είπε να σταματήσω να αγχώνομαι και να ξεκινήσω διατροφή... Τον τελευταίο χρόνο ναι... Μπορείς να το πεις  μου έρχεται στις 32-35μερες δεν μου έχει καθυστέρηση περισσότερο... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

15 μέρες.... Μου είπε να σταματήσω να αγχώνομαι και να ξεκινήσω διατροφή... Τον τελευταίο χρόνο ναι... Μπορείς να το πεις  μου έρχεται στις 32-35μερες δεν μου έχει καθυστέρηση περισσότερο... 

γιατι δεν ξανακανεις αλλο ενα τεστ απτο να περιμενεις κ να αναρωτιεσαι ? καταρχας ειναι επικινδυνο να εισαι εγκυος κ να μην το ξερεις αυτο το ξερεις???? 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε ότι είναι επικίνδυνο? 

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

γιατι δεν ξανακανεις αλλο ενα τεστ απτο να περιμενεις κ να αναρωτιεσαι ? καταρχας ειναι επικινδυνο να εισαι εγκυος κ να μην το ξερεις αυτο το ξερεις???? 

Τι εννοείτε είναι επικίνδυνο?@linaa 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , KaterinaNina25 είπε:

Τι εννοείτε ότι είναι επικίνδυνο? 

Τι εννοείτε είναι επικίνδυνο? 

οταν μενεις εγκυος πρεπει να κανεις καποιες εξετασεις κ να προσεξεις καποια πραγματα που τρως για λοιμωξεις απο φαγητα που θα επιρεασουν το μωρο σου . επισης πρεπει να προσεξεις καποια πραγματα στην καθημερηνοτητα σου για να μην προκαλεσεις αιμοραγιες. 

νομιζω οτι το να φοβασαι κ να μην κανεις τεστ για εναν ολοκληρο μηνα μεχρι να πας στο γιατρο ειναι λιγο απερισκεπτο για σενα κ για το μωρο σου. 

εκτος αν ξερεις οτι δεν εισαι εγκυος. 

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω ένα clear blue να κάνω γιατί από ότι διάβασα τα predictor δεν είναι και τόσο αξιόπιστα.... Δεν είναι ότι φοβάμαι απλά δεν πιστευω ότι έμεινα με την πρώτη φορά... Πιο πολύ πιστεύω ότι είναι λίγο των κιλών που πήρα... Όσο για τη διατροφή προσέχω αρκετά... Ευχαριστώ @linaa

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειναι διαφορετικα τα πραγματα που προσεχεις σε εγκυμοσυνη σε σχεση με μια διαιτα

φολικο παιρνεις;

εχεις τουλ 10μερες καθυστερηση,ακομη κ στον μεγαλυτερο σου κυκλο

ο γυναικολογος σου ειπε να μην αγχωνεσαι κ να ξεκινησεις διαιτα;

κανονικα με τοσες μερες καθυστερηση κανεις μια χοριακη,κ αν ειναι αρνητικη εναν υπερηχο να δεις αν υπαρχει καμια κυστη η για ποιο λογο αργησε η περιοδος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, KaterinaNina25 είπε:

Θα πάρω ένα clear blue να κάνω γιατί από ότι διάβασα τα predictor δεν είναι και τόσο αξιόπιστα.... Δεν είναι ότι φοβάμαι απλά δεν πιστευω ότι έμεινα με την πρώτη φορά... Πιο πολύ πιστεύω ότι είναι λίγο των κιλών που πήρα... Όσο για τη διατροφή προσέχω αρκετά... Ευχαριστώ @linaa

Καλημέρα! Θα σου πω κι εγώ ότι συμφωνώ με τα κορίτσια και ότι θα πρέπει να ξέρεις αν είσαι ή όχι για να ηρεμήσεις και να συνεχίσεις τη διατροφή σου γνωρίζοντας πρώτα όμως! Όσο σπάνιο κι αν είναι συμβαίνει και με την πρώτη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα! Θα σου πω κι εγώ ότι συμφωνώ με τα κορίτσια και ότι θα πρέπει να ξέρεις αν είσαι ή όχι για να ηρεμήσεις και να συνεχίσεις τη διατροφή σου γνωρίζοντας πρώτα όμως! Όσο σπάνιο κι αν είναι συμβαίνει και με την πρώτη!

μαρεσει που απανταμε κ σοβαρα χα χα χα εδω εχει βγαλει αλλο θεμα τωρα σπιτικα τεστ με χλωρινη μετα απο 20 μερες καθηστερηση!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μαρεσει που απανταμε κ σοβαρα χα χα χα εδω εχει βγαλει αλλο θεμα τωρα σπιτικα τεστ με χλωρινη μετα απο 20 μερες καθηστερηση!!! 

Α ναι;;!! Εντάξει, τώρα τα είδα :shock: αν δεν κάνεις πλάκα με όλα αυτά τα θέματα για ζάλες, χλωρίνες και θερμοκρασία :? κάνε άμεσα τεστ, θα δείξει σίγουρα με τόση καθυστέρηση, τι άλλο περιμένεις @KaterinaNina25 :confused:  Καλή συνέχεια...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...