Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Έλα ρε.γτ δεν σου Κάνε?εμένα μου Κάνε 4d .το βλέπεις κανονικά σε κίνηση.οχι απλά εικόνα.αλλα ήταν ήσυχος.δεν κουνήθηκε καθόλου.

Κάθε φορά? Θέλω κι εγώ

 

Πράσινα μάτια Εγώ μπλε ο μπαμπάς μας άρα που θα πάει ας πάρει απ'όπου θέλει.

Αααα ομορφοσογο εσεις!!! Φτου φτου!

 

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κ εμας μας κανει 3D καθε φορα κ γελαμε γιατι ειναι σαν τον ET τον εξωγηινο ακομα κ τα δυο χαχα!! ΕΤ go home!!

Αχαχαχαχαχαχα. Κ γω αυτο ελεγα. Εξωγηινο μεγαλωνω. Η γιατρος μου δειχνε εκει την αναπτυξη του, τα οστα του, τις φλεβες του και εγω ημουν στον κοσμο μου κ μετρουσα τα δαχτυλα του χεριου να δω αν θα μου βγουν 5 η οχι χαχαχαχαχαχα

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Αχ ωραία μωρέ.καλα ολ α τα λεφτά είναι Όταν τα πρωτοαντικρυσουμε τα ζουζουνια μας

 

Καλα εσένα θα χει πλάκα 2 μαζί.αλλγ εμπειρία ο δικός σου υπερυχος.

Ναι στην αρχη ειχαμε πολλους διπλους τωρα που εχουν μεγαλωσει δε τα πιανει κ τα δυο μαζι 

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Αααα ομορφοσογο εσεις!!! Φτου φτου!

 

Αχαχαχαχαχαχα. Κ γω αυτο ελεγα. Εξωγηινο μεγαλωνω. Η γιατρος μου δειχνε εκει την αναπτυξη του, τα οστα του, τις φλεβες του και εγω ημουν στον κοσμο μου κ μετρουσα τα δαχτυλα του χεριου να δω αν θα μου βγουν 5 η οχι χαχαχαχαχαχα

Χαχαχα αυτο ακριβως!!ριχνουμε πολυ γελιο καθε φορα ειναι  ο αντρας μου τρελος αλλα κ ο γιατρος δε παει πισω 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααααα θελω και εγω να δω το νινι σε 3d!! :( ποτε γινεται ο β επιπεδου παιδια?? @palmoira εισαι τυχερη που εχει τετοιο υπερηχο ο γιατρός.  Εγω τελευταία φορα οπως σας ειπα τιποτα δεν Καταλαβα. .

Οσο για τα χαρακτηριστικά ποσο πιθανό ειναι να παρει τα μάτια απο τον παππου?? Θα ηθελα να εδει το χρωμα ματιων του μπαμπα μου, πρασινο :x


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ααααα θελω και εγω να δω το νινι σε 3d!! :( ποτε γινεται ο β επιπεδου παιδια?? @palmoira εισαι τυχερη που εχει τετοιο υπερηχο ο γιατρός.  Εγω τελευταία φορα οπως σας ειπα τιποτα δεν Καταλαβα. .

Οσο για τα χαρακτηριστικά ποσο πιθανό ειναι να παρει τα μάτια απο τον παππου?? Θα ηθελα να εδει το χρωμα ματιων του μπαμπα μου, πρασινο :x

Ο μπαμπάς μου καστανα η μαμά μουβκαστανα καινμελαχροινοι και οι δυο.και εγώ βγήκα καταξανθο μωρό με πράσινα μάτια από το παππού. :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

Ο μπαμπάς μου καστανα η μαμά μουβκαστανα καινμελαχροινοι και οι δυο.και εγώ βγήκα καταξανθο μωρό με πράσινα μάτια από το παππού. :)

Αααα αληθεια?? Τι ωραια :x Εγω εχω καστανό με λίγο πρασινο μεσα απο τον μπαμπα μου κ ο άντρας μου κάστανα. Ο μπαμπας μου ειχε υπεροχο χρωνα ματιων μακάρι να το παρει 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Αααα αληθεια?? Τι ωραια :x Εγω εχω καστανό με λίγο πρασινο μεσα απο τον μπαμπα μου κ ο άντρας μου κάστανα. Ο μπαμπας μου ειχε υπεροχο χρωνα ματιων μακάρι να το παρει 

Υπαρχουν καποια τεστ στο ιντερνετ που βαζεις το χρωμα των ματιων σας κ νομιζω και των παππουδων - γιαγιαδων κ σου βγαζει πιθανοτητες για τι χρωμα θα παρει το μωρο. Ολα τα χω ψαξει χεχεχε


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Αααα αληθεια?? Τι ωραια :x Εγω εχω καστανό με λίγο πρασινο μεσα απο τον μπαμπα μου κ ο άντρας μου κάστανα. Ο μπαμπας μου ειχε υπεροχο χρωνα ματιων μακάρι να το παρει 

Και κ γαμπρός έτσι.απο το παππού του βγήκε πρασινοματης.και η ανηψια μου πήρε της γιαγιάς της.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω το εχω ακουσει αυτο για τα χαρακτηριστικα....εμεις παντως π την ειδαμε στη β ειναι φτυστη ο αντρας μ μετωπο μυτη φτυστα ματια μεγαλα αμυγδαλωτα τα δικα μ ειναι μικρα!!! Χαλαλι ομως θα παρει κατι αλλο απο εμενα π δεν θα μπορουσε να το παρει απο τον αντρα μ χαχαχ!!!:lol:

Μπραβο κοριτσακι μ με το καλο η μπεμπιτσα σου καλα τις γινεται πολλες μπεμπουλες μαζευτηκαμε!!!!:wub:

Ευχαριστώ πολύ επισης!!!! Όντως πολλες!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

Υπαρχουν καποια τεστ στο ιντερνετ που βαζεις το χρωμα των ματιων σας κ νομιζω και των παππουδων - γιαγιαδων κ σου βγαζει πιθανοτητες για τι χρωμα θα παρει το μωρο. Ολα τα χω ψαξει χεχεχε

Αααα θα το βρω να το κανω χιχι

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Εμενα δεν μου εκαναν 3d στην β επιπεδου :cry: Ουτε που ξερω πως μοιαζει αυτο το παιδι. Ελπιζω μονο να παρει τα δικα μου τα αυτακια γιατι αλλιως τον βλεπω να ειναι αεροπλανοφορο και να πηγαινει ετσι αργοτερα στον παιδικο σταθμο χαχαχαχα. Συνηθως παντως λενε οτι επικρατουν τα "βαρια" χαρακτηριστικα σε μεγαλυτερο ποσοστο απο τα λεπτα. Πχ αν ο ενας γονιος εχει μεγαλη μυτη κ ο αλλος μικρη ειναι πιο πιθανο το παιδι να εχει μεγαλη μυτη, το ιδιο ισχυει κ με τα αυτια και με το χρωμα δερματος με τα χειλη και με τα ματια. Τα σκατουλί ματια νικανε τα μπλε/πρασινα. Δεν ισχυουν παντα αυτα, αλλα ειχα διαβασει οτι συμβαινουν με μεγαλυτερες πιθανοτητες.

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα αρα θα εχει μεγαλα αμυγδαλωτα καστανα ματια ΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ μου, θα ειναι μελαχροινη στο δερμα, ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ, καστανο μαλλι σκουρο ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ και σαρκωδη χειλακια σαν τον μπαμπα, γκομενακι Χαχαχα Χαχαχα 

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Δεν ξερω καθολου. Στην αυχενικη μου χαν κανει. Στη β επιπεδου οχι. Μαλλον βαριοταν αυτη που μου το κανε και μεχρι να τη ρωτησω ειχε τελειωσει. Τι μανα θα γινω που δεν θα ξερω αν το παιδι που θα μου δωσουν θα ναι οντως το δικο μου?? :|

Δικο σου θα ναι!!! Τρελη!!! 

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Κ εμας μας κανει 3D καθε φορα κ γελαμε γιατι ειναι σαν τον ET τον εξωγηινο ακομα κ τα δυο χαχα!! ΕΤ go home!!

Εγω το λεγα χελονονιτζακι!! 

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Μονο εγω δεν εχω βγαλει. Με αφησανε στην απεξω :sad:

Σουσ don't cry!!! 

πρίν από 41 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ααααα θελω και εγω να δω το νινι σε 3d!! :( ποτε γινεται ο β επιπεδου παιδια?? @palmoira εισαι τυχερη που εχει τετοιο υπερηχο ο γιατρός.  Εγω τελευταία φορα οπως σας ειπα τιποτα δεν Καταλαβα. .

Οσο για τα χαρακτηριστικά ποσο πιθανό ειναι να παρει τα μάτια απο τον παππου?? Θα ηθελα να εδει το χρωμα ματιων του μπαμπα μου, πρασινο :x

Εγω της γιαγιας μου, γαλανα!!! 

πρίν από 27 λεπτά , nanoula90 είπε:

Υπαρχουν καποια τεστ στο ιντερνετ που βαζεις το χρωμα των ματιων σας κ νομιζω και των παππουδων - γιαγιαδων κ σου βγαζει πιθανοτητες για τι χρωμα θα παρει το μωρο. Ολα τα χω ψαξει χεχεχε

Καταλαβα, σκατουλι θα ναι!!! 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ αυτό με τα μάτια το έχω κ εγώ άγχος.. βέβαια εννοείται γερό να είναι πάνω απ όλα κ να πάνε όλα καλά...Αλλά ο άντρας μου είναι ξανθός με μπλε ματια....Εγώ έχω κάστανα αλλά ο μπαμπας μου ειχε πρασινα...κ ο μπαμπας του άντρα μου έχει μπλε...μακάρι να είναι γαλανοματης ο μπέμπης μας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Πως είστε Σημερα? ?

Να σας ρωτήσω,  εξετασεις αίματος  καθε ποτε γίνονται κανονικά?  Εγω εκανα στην 6 εβδομαδα και αναρωτιέμαι ποτε πρέπει να ξανακάνω.  Εννοω για να δουμε τιμες αιματος, σιδηρο κτλ

Ρωτησα τη γραμματεα του γιατρου γιατι ξεχασα να ρωτησω τον ιδιο κ μου ειπε πως θα μου πει ο γιατρος ποτε. Εσεις ξανακάνατε?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Πως είστε Σημερα? ?

Να σας ρωτήσω,  εξετασεις αίματος  καθε ποτε γίνονται κανονικά?  Εγω εκανα στην 6 εβδομαδα και αναρωτιέμαι ποτε πρέπει να ξανακάνω.  Εννοω για να δουμε τιμες αιματος, σιδηρο κτλ

Ρωτησα τη γραμματεα του γιατρου γιατι ξεχασα να ρωτησω τον ιδιο κ μου ειπε πως θα μου πει ο γιατρος ποτε. Εσεις ξανακάνατε?

Εμένα μου έγραψε ξανά τώρα αλλά όχι όλες οσες έκανα στο πρώτο τρίμηνο. Μου πρόσθεσε καμπύλη σακχάρου αυτή τη φορά και δείκτη φλεγμονής λόγω της αιμορραγίας. Λογικα θα σου γράψει τώρα που θα σε ξαναδεί. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Πως είστε Σημερα? ?

Να σας ρωτήσω,  εξετασεις αίματος  καθε ποτε γίνονται κανονικά?  Εγω εκανα στην 6 εβδομαδα και αναρωτιέμαι ποτε πρέπει να ξανακάνω.  Εννοω για να δουμε τιμες αιματος, σιδηρο κτλ

Ρωτησα τη γραμματεα του γιατρου γιατι ξεχασα να ρωτησω τον ιδιο κ μου ειπε πως θα μου πει ο γιατρος ποτε. Εσεις ξανακάνατε?

Εμένα καθε μήνα  από την αρχή κάνω εξετασεις.πρωτη φορά κάναμε προγεννητικο με Γενικές αίματος ούρων και από κει κάθε μήνα ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Πως είστε Σημερα? ?

Να σας ρωτήσω,  εξετασεις αίματος  καθε ποτε γίνονται κανονικά?  Εγω εκανα στην 6 εβδομαδα και αναρωτιέμαι ποτε πρέπει να ξανακάνω.  Εννοω για να δουμε τιμες αιματος, σιδηρο κτλ

Ρωτησα τη γραμματεα του γιατρου γιατι ξεχασα να ρωτησω τον ιδιο κ μου ειπε πως θα μου πει ο γιατρος ποτε. Εσεις ξανακάνατε?

Εγω καθε μηνα κανω ουρα  γενικη αιματος κ θυροειδη κ τωρα εκανα κ την καμπυλη ζαχαρου


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...