Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Vasoth. είπε:

Τιιιι??? Θα αφηνεις το παιδι στη μαμα σου?? Α δεν εισαι σωστη μανα πρεπει να το κουβαλας μαζι σου 24 ωρεςτο 24ωρο κ ας το ταλαιπωρεις δε θα το μεγαλωσουν αλλοι το δικο σου παιδι!!!!πρεπει να εισαστε δεμενοι!!Ναι Το εχω ακουσει κ αυτο!

Αχαχαχαχαχααχαχαχα. Κλαιω 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Να σου πω κάτι? Θέλω να θηλασω. Ειναι οτι καλύτερο για το μωρό. Αλλά θέλω να είμαι καινεγω Καλά .Να νιώσω αυτό το συναισθημα το δέσιμο που λένε που δημιουργεί ο θηλασμός με το μωρό  , αν όμως δεν είμαι καλά και πιέζομαι τότε Όχι δεν το θέλω.οπως νιώσω Εγώ πιο ήρεμη  και καλά.Εχω διαβάσει κάτι τραγικά θηλασμό μέχρι 4.5 χρονών. Υπερβολικό το βρίσκω.

Εμένα εδώ και δύο βδομάδες έσκασε μύτη η γραμμουλα.δεν είναι έντονη ακόμα αλλά μαυρίζει μέρα με τη μέρα.

Πολυ υπερβολικο. 

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχα. Καλημεραααα. Ρε τρελαινομαι !! Ποσο τελειο να χεις δυο μανγκο και μετα 2 πεπονακια και μετα 2 καρπουζακια! 

Συμφωνω απολυτα μαζι σας. Κ γω θα κανω το παν να θηλασω κ θα το παλεψω οσο μπορω. Θα διαβασω κ θα ενημερωθω οσο χρειαστει για να τα καταφερω. Αλλα αν δεν γινει δεν θα πεθανουμε κιολας. Δικο μας το παιδι δικο μας και κουμαντο τι θα κανουμε. Και επισκληριδιο θα κανω. Αφου υπαρχει γιατι να μην την κανω?? Αν με βοηθησει στον τοκετο, επισκληριδιο δαγκωτο. Μια χαρα θα νιωσω τη γεννα και ετσι. 

Ευτυχως κοριτσια δεν ειμαστε ολες φανατισμενες. Αφηστε τον καθε εναν να λεει το μακρυ κ το κοντο του κοριτσια μου. 

Α! Και εννοειται πως δεν θα κρατησω τις 40 μερες και θα βγω με το καροτσι και το μωρο βολτα και πιο πριν. Οχι σε κλειστους χωρους βεβαια. Αλλα τις βολτες μας θα τις κανουμε. Ηδη εχω βαρεσει εγκεφαλικα κλεισμενη σπιτι. Και μεχρι κ η μανα μου παει κοντρα. Δεν κανει το παιδι να βγει πριν τις 40 κλπ κλπ. Μονο εμεις το εχουμε αυτο. Στο εξωτερικο αμεσως τα βγαζουν!! Αν μια μανουλα θελει να το τηρησει να το κανει, οπως νιωθει η καθεμια. Αλλα εμενα ηδη που το πα στη μανα μου αρχισε τα οχι πριν τις 40 μερες δεν κανει, και οταν της ζηταω επιχειρηματα δεν εχει καποια σοβαρα να μου πει. Οτι θελουμε θα κανουμε η καθεμια. Οπως νιωθουμε καλυτερα.

Εμενα να δεις τι μου λεγε η μανα μου. Ούτε να τα ξεστομισω δεν θέλω. Μα 50 χρονων γυναικα μεγαλωμενη Αθηνα κ λεει τετοια? Ελεος. Σε αυτο που επεμενε περισσότερο ειναι μην ερθει γυναικα με περιοδο νοσοκομείο.... φφφ


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vasoth.γελάω με τα φρουτάκια σου!!

οσο για τα υπόλοιπα....ο καθένας ας λέει ότι θέλει. Προσωπικά δεν με επηρεάζει τίποτε πλέον! Ο καθένας μεγαλώνει τα παιδιά του όπως νομίζει και δεν οφείλει σε κανεναν εξηγήσεις! Δεν θέλω να κάνω σχέδια από τώρα για το τι θα κάνω και τι δεν θα κάνω όμως δεν πρόκειται να αφήσω κανεναν να παρέμβει και να προσπαθήσει να επιβάλει την άποψη του. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

@Vasoth.γελάω με τα φρουτάκια σου!!

οσο για τα υπόλοιπα....ο καθένας ας λέει ότι θέλει. Προσωπικά δεν με επηρεάζει τίποτε πλέον! Ο καθένας μεγαλώνει τα παιδιά του όπως νομίζει και δεν οφείλει σε κανεναν εξηγήσεις! Δεν θέλω να κάνω σχέδια από τώρα για το τι θα κάνω και τι δεν θα κάνω όμως δεν πρόκειται να αφήσω κανεναν να παρέμβει και να προσπαθήσει να επιβάλει την άποψη του. 

Καλα εννοειτε μια που μου τα λενε κ μια που τα ξεχναω δε δινω καμμια σημασια ο καθενας κανει οτι νομιζει κ οτι μπορει.σχεδια δε κανω ουτε εγω ειμαι επιφυλακτικη ακομα το μονο που τους λεω ειναι οτι θα κανω οτι μου βγει αρκει να νιωθω καλα εγω κ τα παιδια μου

πρίν από 9 λεπτά , Smile89 είπε:

Πολυ υπερβολικο. 

Εμενα να δεις τι μου λεγε η μανα μου. Ούτε να τα ξεστομισω δεν θέλω. Μα 50 χρονων γυναικα μεγαλωμενη Αθηνα κ λεει τετοια? Ελεος. Σε αυτο που επεμενε περισσότερο ειναι μην ερθει γυναικα με περιοδο νοσοκομείο.... φφφ

Σου ειπε γιατι? Δε το εχω ακουσει αυτο παλι η μαμα μιας κοπελας εκανε το αλλο κορυφαιο οταν την πηραν να γεννησει ανοιξε τη βαλιτσα της κορης της τεντα εκει που περιμεναν για να μη ποναει στη διαρκεια της γεννας λεει 

  • Χαχα 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Smile89 είπε:

Πολυ υπερβολικο. 

Εμενα να δεις τι μου λεγε η μανα μου. Ούτε να τα ξεστομισω δεν θέλω. Μα 50 χρονων γυναικα μεγαλωμενη Αθηνα κ λεει τετοια? Ελεος. Σε αυτο που επεμενε περισσότερο ειναι μην ερθει γυναικα με περιοδο νοσοκομείο.... φφφ

Και μενα κατι κουλα μου λεγε ρε. Ελεος δλδ. 

 

πρίν από 8 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλα εννοειτε μια που μου τα λενε κ μια που τα ξεχναω δε δινω καμμια σημασια ο καθενας κανει οτι νομιζει κ οτι μπορει.σχεδια δε κανω ουτε εγω ειμαι επιφυλακτικη ακομα το μονο που τους λεω ειναι οτι θα κανω οτι μου βγει αρκει να νιωθω καλα εγω κ τα παιδια μου

Σου ειπε γιατι? Δε το εχω ακουσει αυτο παλι η μαμα μιας κοπελας εκανε το αλλο κορυφαιο οταν την πηραν να γεννησει ανοιξε τη βαλιτσα της κορης της τεντα εκει που περιμεναν για να μη ποναει στη διαρκεια της γεννας λεει 

Ισχυει. Λενε οτι δεν πρεπει να ερθει γυναικα με περιοδο στο νοσοκομειο αλλα ουτε κ σπιτι να σε δει πριν τις 40 μερες. Οι λογοι θρησκευτικοι φανταζομαι. Εδω ρε κοριτσια μια κοπελα απο δω στο φορουμ που ηθελε να παει στην εκκλησια να προσευχηθει για το μωρακι της που γεννησε προωρα ο παπας της "απαγορεψε" να το κανει γιατι δεν ειχαν περασει 40 μερες και ειχε ακομα τα λοχεια.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , maraki 93 είπε:

Ε ναι να μην πουνε το μακρύ και το κοντό τους.Εμεις προσωπικά ξέραμε ότι θα κάναμε παιδί και το τι συνεπάγεται αυτό και κάναμε το κουμάντο μας.Αν δεν είχα να φάω ίσως να το καθυστερουσα η να συμβιβαζομουνα.Δεν ειμαι της πολυτελειας αλλα ειναι η πρωτη μου φορα και εχω πολυ αγχος.Μου την σπάει που ενώ και ο άνδρας μου συμφωνεί σε όλα μαζί μου και με αφήνει να επιλέγω αφού αρχίσουν να μου λένε τέτοια και βλέπουν ότι δεν αλλάζω γνώμη αρχίζουν και του πιπιλανε το μυαλό.Λεφτα για πέταμα εχετε λένε εμείς τι πάθαμε που γέννησαμε σε νοσοκομείο;Η για την αμνιοπαρακέντηση που μου λέγαν έχεις 700ευρω για πέταμα ;Κοντινοί κιολας δεν σχολιάζω για τους απλούς γνωστούς.

Καλά ακόμα και για την αμνιο? Αν ει αι δυνατόν.το χειρότερο που πέρασα από φιλικό ζευγάρι του άντρα μου πολύ στενό όμως Όταν τους είπαμε για το μωρό,  μετά την Αυχενική γτ είχα χάσει και το άλλο πριν και ήθελα να περάσει καιρός αντι για συγχαρητήρια μου την είπαν που δεν τους το ΠΑ από την αρχή.καο σίγουρα δική σου δουλειά είναι αποκλείεται να μας έκρυβε κάτι τέτοιο ο άντρας σου και τέτοια και δεν ξέραμε ότι προσπαθείτε.Δηλαδη θέλουν αναφορά για το τι κάνουμε στο κρεβάτι μας πως το κάνουμε και πάει λέγοντας.δεν αντέχονται κάποιοι άνθρωποι βρε παιδί μου.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλα εννοειτε μια που μου τα λενε κ μια που τα ξεχναω δε δινω καμμια σημασια ο καθενας κανει οτι νομιζει κ οτι μπορει.σχεδια δε κανω ουτε εγω ειμαι επιφυλακτικη ακομα το μονο που τους λεω ειναι οτι θα κανω οτι μου βγει αρκει να νιωθω καλα εγω κ τα παιδια μου

Σου ειπε γιατι? Δε το εχω ακουσει αυτο παλι η μαμα μιας κοπελας εκανε το αλλο κορυφαιο οταν την πηραν να γεννησει ανοιξε τη βαλιτσα της κορης της τεντα εκει που περιμεναν για να μη ποναει στη διαρκεια της γεννας λεει 

Πωωωωωω ελεος. Γιατί μπορει να αρρωστησει το μωρο αν το δει γυναίκα πριν τις 40 Ημερες ετσι λεει ελεγαν οι παλιοι ΕΛΕΟΣ!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Smile89 είπε:

Πολυ υπερβολικο. 

Εμενα να δεις τι μου λεγε η μανα μου. Ούτε να τα ξεστομισω δεν θέλω. Μα 50 χρονων γυναικα μεγαλωμενη Αθηνα κ λεει τετοια? Ελεος. Σε αυτο που επεμενε περισσότερο ειναι μην ερθει γυναικα με περιοδο νοσοκομείο.... φφφ

Οταν γεννησουμε με το καλο, οσες θελουν να ρχονται θα ρωταμε και σε ποια μερα του κυκλου ειναι χαχαχαχα. Τωρα αν ειναι στα τελειωματα της περιοδου τους και μπορει να εχουν καφε, εκει τι κανουμε??? Αμαν! Πως το διαχειριζομαστε? Τις αφηνουμε η οχι? χαχαχαχα.

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και μενα κατι κουλα μου λεγε ρε. Ελεος δλδ. 

 

Ισχυει. Λενε οτι δεν πρεπει να ερθει γυναικα με περιοδο στο νοσοκομειο αλλα ουτε κ σπιτι να σε δει πριν τις 40 μερες. Οι λογοι θρησκευτικοι φανταζομαι. Εδω ρε κοριτσια μια κοπελα απο δω στο φορουμ που ηθελε να παει στην εκκλησια να προσευχηθει για το μωρακι της που γεννησε προωρα ο παπας της "απαγορεψε" να το κανει γιατι δεν ειχαν περασει 40 μερες και ειχε ακομα τα λοχεια.

Επίσης να μην αφηνω απλωμενα τα ρουχα του μωρου μετα την δυση του ηλιου..... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Επίσης να μην αφηνω απλωμενα τα ρουχα του μωρου μετα την δυση του ηλιου..... 

Ναι ναι κ αυτο το ξερω αχαχαχαχαχααχαχαχα. Ρε κλαιω και μονο που το σκεφτομαι. Θα ναι και χειμωνας και αντε να τα στεγνωσουμε αρον αρον πριν τη δυση. Με πιστολακι, πανω στα καλοριφερ και στα σωματα, καλα εσυ επειδη εχεις ενδοδαπεδια θερμανση μπορεις να τα απλωνεις ολα στο πατωμα για να μην σου μεινουν για μετα τη δυση. Αχαχαχαχα

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και μενα κατι κουλα μου λεγε ρε. Ελεος δλδ. 

 

Ισχυει. Λενε οτι δεν πρεπει να ερθει γυναικα με περιοδο στο νοσοκομειο αλλα ουτε κ σπιτι να σε δει πριν τις 40 μερες. Οι λογοι θρησκευτικοι φανταζομαι. Εδω ρε κοριτσια μια κοπελα απο δω στο φορουμ που ηθελε να παει στην εκκλησια να προσευχηθει για το μωρακι της που γεννησε προωρα ο παπας της "απαγορεψε" να το κανει γιατι δεν ειχαν περασει 40 μερες και ειχε ακομα τα λοχεια.

Ναι ρε συ το χα διαβασει. Η μανα μου μου ειπε πως οταν γεννήθηκε επαθε σταφυλόκοκκίαση επειδη πηγε γυναικα με περιοδο. Τραγικο... το πιστευε κιολας.... της λέω αρα η μαιες οταν εχουν περιοδο πάιρνουν αδεια..... 

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Οταν γεννησουμε με το καλο, οσες θελουν να ρχονται θα ρωταμε και σε ποια μερα του κυκλου ειναι χαχαχαχα. Τωρα αν ειναι στα τελειωματα της περιοδου τους και μπορει να εχουν καφε, εκει τι κανουμε??? Αμαν! Πως το διαχειριζομαστε? Τις αφηνουμε η οχι? χαχαχαχα.

Να ανοίξουμε θεμα στο φορουμ Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Ναι ρε συ το χα διαβασει. Η μανα μου μου ειπε πως οταν γεννήθηκε επαθε σταφυλόκοκκίαση επειδη πηγε γυναικα με περιοδο. Τραγικο... το πιστευε κιολας.... της λέω αρα η μαιες οταν εχουν περιοδο πάιρνουν αδεια..... 

Να ανοίξουμε θεμα στο φορουμ Χαχαχα 

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Ναι ναι κ αυτο το ξερω αχαχαχαχαχααχαχαχα. Ρε κλαιω και μονο που το σκεφτομαι. Θα ναι και χειμωνας και αντε να τα στεγνωσουμε αρον αρον πριν τη δυση. Με πιστολακι, πανω στα καλοριφερ και στα σωματα, καλα εσυ επειδη εχεις ενδοδαπεδια θερμανση μπορεις να τα απλωνεις ολα στο πατωμα για να μην σου μεινουν για μετα τη δυση. Αχαχαχαχα

Χαχαχα Χαχαχα εμενα μεσα στεγνωνουν ετσι κι αλλιώς λογω θερμαμσης. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Επίσης να μην αφηνω απλωμενα τα ρουχα του μωρου μετα την δυση του ηλιου..... 

Αυτο ειναι καθαρα θρησκευτικό  το ξερω κ εγω ουτε τα δικα σου κανει ομως οχι μονο του μωρου εκει παμε σε αλλο θεμα δε θα το ανοιξω


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι ναι κ αυτο το ξερω αχαχαχαχαχααχαχαχα. Ρε κλαιω και μονο που το σκεφτομαι. Θα ναι και χειμωνας και αντε να τα στεγνωσουμε αρον αρον πριν τη δυση. Με πιστολακι, πανω στα καλοριφερ και στα σωματα, καλα εσυ επειδη εχεις ενδοδαπεδια θερμανση μπορεις να τα απλωνεις ολα στο πατωμα για να μην σου μεινουν για μετα τη δυση. Αχαχαχαχα

Χαχαχαχα τρελοκομείο σταματα.δεν αντέχω άλλο.πολυ γέλιο. @Smile89 χαλί τα ρούχα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...