Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εχω τωρα τρεις μερες που βλεπω διαφορα οτι κατι δε παει καλα με τα μωρα κ πιο πολυ οτι εχω παλι πολυ αιμοραγια ασε εμμονη μου εχει γινει δε θα το ξεπερασω αυτο εχω παντα την έννοια ευτυχως εχω γιατρο τη δευτερα να δω αν ειναι ολα οκ. Σε ενοχλουσε το υποθετο?

Μήπως παίρνεις ουτρογκεσταν;Εγώ στο πρώτο τρίμηνο που τα έπαιρνα ξυπνούσα ιδρωμενη μετά από εφιάλτες και όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι είναι από τις ορμόνες.Εδω εμείς έχουμε ένα και είμαστε με την ψυχή στο στόμα εσύ που έχεις δύο σε καταλαβαίνω απολύτως ,θα δεις που όλα είναι καλά.Απλα περνάμε πολλά σε μια περίοδο που θα πρεπε κανονικά να μαστε ξέγνοιαστες.Εγω το έβαλα κατά τις 12 και άρχισε να με τσούζει.Κοιμηθηκα μέχρι τις τρεις μέσ' το άγχος και ένιωθα φουλ βρεγμενη αλλά δεν σηκώθηκα.Μετα στις έξι δεν άντεξα σηκωθηκα.Πηγα τουαλέτα και λες και το κατάπιε το υπόθετο ο οργανισμός νόμιζα ότι θα βρω υπολείμματα.Πλυθηκα και λες και δεν είχα ποτέ τίποτα .Στεγνή και καθαρή.Εχω αλλά δύο που πρέπει να κανω.Φοβομουν μην έχω καμία παρενέργεια γιατί γράφει ότι δεν συνιστάται η χρήση κατά την εγκυμοσύνη μόνο αν το συνιστά ο γιατρός.

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ κορίτσια έβλεπα έναν καθολικό παππά να κάθεται έξω από το δωμάτιο του μπέμπη μου.και είχε και ενα παγωμένο βλέμμα.αφηστε πετάχτηκα στον ύπνο μου. 

Ωχ πολύ τρομαχτικό μου ακούγεται.Και εγώ έβλεπα πολλά άσχημα κυρίως με τον θηλασμό και τις αποβολές.Τι τραβάμε κ εμείς...


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , loyloy είπε:

Άστα να πάνε.ταραχτηκα και μετά ξεκιναγε να κλωτσαει και ο μικρός με τη τρελή μάνα που χει.θελβ να πιστεύω ότι είναι η ανησυχία μας να πάνε όλα καλά.να σου πω την αλήθεια Όσο πέρναγε ονκαιρος είχα ηρεμήσει και τώρα που έμεινε λίγο τρεμω για ενδομήτριο θάνατο  ή μην έχει κάτι που δεν φάνηκε στις εξετάσεις.βλεπω και εδώ στο φόρουμ διαφορες Ιστορίες και καταλαβαίνεις επηρεάζομαι.

Πως πάνε τα διδυμακια Σου?ξεκίνησαν οι δυνατές κλωτσιές? 

Αστο αυτο ακριβως φοβαμαι κ εγω το ιδιο παθαινω να σου πω εχω σταματησει να τα διαβαζω γιατι επηρεαζομαι. Χαλαρα οι κλωτσιες ακομα το βραδυ ειναι πιο εντονες γιατι κοιμαμαι πλαι κ τις ενοχλω απο οτι φαινεται χαχα! Τη δευτερα εχω γιατρο να ηρεμισω!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , maraki 93 είπε:

Μήπως παίρνεις ουτρογκεσταν;Εγώ στο πρώτο τρίμηνο που τα έπαιρνα ξυπνούσα ιδρωμενη μετά από εφιάλτες και όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι είναι από τις ορμόνες.Εδω εμείς έχουμε ένα και είμαστε με την ψυχή στο στόμα εσύ που έχεις δύο σε καταλαβαίνω απολύτως ,θα δεις που όλα είναι καλά.Απλα περνάμε πολλά σε μια περίοδο που θα πρεπε κανονικά να μαστε ξέγνοιαστες.Εγω το έβαλα κατά τις 12 και άρχισε να με τσούζει.Κοιμηθηκα μέχρι τις τρεις μέσ' το άγχος και ένιωθα φουλ βρεγμενη αλλά δεν σηκώθηκα.Μετα στις έξι δεν άντεξα σηκωθηκα.Πηγα τουαλέτα και λες και το κατάπιε το υπόθετο ο οργανισμός νόμιζα ότι θα βρω υπολείμματα.Πλυθηκα και λες και δεν είχα ποτέ τίποτα .Στεγνή και καθαρή.Εχω αλλά δύο που πρέπει να κανω.Φοβομουν μην έχω καμία παρενέργεια γιατί γράφει ότι δεν συνιστάται η χρήση κατά την εγκυμοσύνη μόνο αν το συνιστά ο γιατρός.

Ωχ πολύ τρομαχτικό μου ακούγεται.Και εγώ έβλεπα πολλά άσχημα κυρίως με τον θηλασμό και τις αποβολές.Τι τραβάμε κ εμείς...

Άστα να πάνε.και ήταν με ράσο καθολικού αλλά είχε μούσια σα τους δικούς μας.και πολύ αδύνατος. Κακο παρουσιαστικό.τρομαχτικος .τεσπα.ας απολαύσω τις κλωτσιές μου για να ηρεμήσω.

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Αστο αυτο ακριβως φοβαμαι κ εγω το ιδιο παθαινω να σου πω εχω σταματησει να τα διαβαζω γιατι επηρεαζομαι. Χαλαρα οι κλωτσιες ακομα το βραδυ ειναι πιο εντονες γιατι κοιμαμαι πλαι κ τις ενοχλω απο οτι φαινεται χαχα! Τη δευτερα εχω γιατρο να ηρεμισω!

Κι εγώ πλαι κοιμάμαι και εκεί είναι που νιώθω τι κάθε κίνηση του.εχει πλάκα.χαζογελαω και έτσι με παίρνει ο ύπνος!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , maraki 93 είπε:

Μήπως παίρνεις ουτρογκεσταν;Εγώ στο πρώτο τρίμηνο που τα έπαιρνα ξυπνούσα ιδρωμενη μετά από εφιάλτες και όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι είναι από τις ορμόνες.Εδω εμείς έχουμε ένα και είμαστε με την ψυχή στο στόμα εσύ που έχεις δύο σε καταλαβαίνω απολύτως ,θα δεις που όλα είναι καλά.Απλα περνάμε πολλά σε μια περίοδο που θα πρεπε κανονικά να μαστε ξέγνοιαστες.Εγω το έβαλα κατά τις 12 και άρχισε να με τσούζει.Κοιμηθηκα μέχρι τις τρεις μέσ' το άγχος και ένιωθα φουλ βρεγμενη αλλά δεν σηκώθηκα.Μετα στις έξι δεν άντεξα σηκωθηκα.Πηγα τουαλέτα και λες και το κατάπιε το υπόθετο ο οργανισμός νόμιζα ότι θα βρω υπολείμματα.Πλυθηκα και λες και δεν είχα ποτέ τίποτα .Στεγνή και καθαρή.Εχω αλλά δύο που πρέπει να κανω.Φοβομουν μην έχω καμία παρενέργεια γιατί γράφει ότι δεν συνιστάται η χρήση κατά την εγκυμοσύνη μόνο αν το συνιστά ο γιατρός.

Ωχ πολύ τρομαχτικό μου ακούγεται.Και εγώ έβλεπα πολλά άσχημα κυρίως με τον θηλασμό και τις αποβολές.Τι τραβάμε κ εμείς...

Παιρνω απο την αρχη αλλα δε με ενοχλουν τωρα τελευταια τα βλεπω διαβαζω κ διαφορα εδω κ επηρεαζομαι.θα τα συνιθησεις ηταν η ορωτη φορα κ μην ανχωνεσαι για να στα εδωσε ο γιατρος ξερει τι κανει


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Παιρνω απο την αρχη αλλα δε με ενοχλουν τωρα τελευταια τα βλεπω διαβαζω κ διαφορα εδω κ επηρεαζομαι.θα τα συνιθησεις ηταν η ορωτη φορα κ μην ανχωνεσαι για να στα εδωσε ο γιατρος ξερει τι κανει

Καλά ναι ισχύει εγώ όλη μέρα διαβάζω βλακείες έχω γίνει γιατρός χωρίς πτυχίο.Εσυ πως νιώθεις τις κλωτσιές που έχεις δύο μωράκια ;χαχαχαχ φαντάζομαι πως γίνεται χαμός εκεί μέσα.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , maraki 93 είπε:

Καλά ναι ισχύει εγώ όλη μέρα διαβάζω βλακείες έχω γίνει γιατρός χωρίς πτυχίο.Εσυ πως νιώθεις τις κλωτσιές που έχεις δύο μωράκια ;χαχαχαχ φαντάζομαι πως γίνεται χαμός εκεί μέσα.

Ναι αστο δε ξερεις απο που σου ερχεται χαχα ειναι χαλαρα ακομα αυτη τη βδομαδα τις ενιωσα φαντασου μετα θα γινει πανικος φανταζομαι το περιεργο ειναι η κοιλια μου που τις περισσοτερες  φορες δεν εχει νορμαλ σχημα μονο στογγυλη δε τη λες αναλογα πως καθονται εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι δε θυμαμαι σορυ


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Ναι αστο δε ξερεις απο που σου ερχεται χαχα ειναι χαλαρα ακομα αυτη τη βδομαδα τις ενιωσα φαντασου μετα θα γινει πανικος φανταζομαι το περιεργο ειναι η κοιλια μου που τις περισσοτερες  φορες δεν εχει νορμαλ σχημα μονο στογγυλη δε τη λες αναλογα πως καθονται εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι δε θυμαμαι σορυ

Χαχαχαχ τρομερό,εγώ στην 22 αλλά εδώ και καιρό κλωτσαει .Καμία φορά επιμένει στο ίδιο σημείο με δύναμη και νιώθω κάπως χαχαχαχ φαντάσου εσύ που θα σε βαρανε τέσσερα ποδαράκια.Εγω έχω μικρή κοιλιτσα,είχα χάσει κιλά με τους εμετούς σκέψου τώρα ήρθα στα κιλά μου.Εχει δύο εβδομάδες που φαίνεται ότι είμαι έγκυος.Χτες μου λέει η φαρμακοποιός στον τρίτο εισαι;γελούσα χαχχα λέω μόλις μπήκα στον έκτο και χαζεψε.Καμουφλαζ η κοιλιά.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , maraki 93 είπε:

Χαχαχαχ τρομερό,εγώ στην 22 αλλά εδώ και καιρό κλωτσαει .Καμία φορά επιμένει στο ίδιο σημείο με δύναμη και νιώθω κάπως χαχαχαχ φαντάσου εσύ που θα σε βαρανε τέσσερα ποδαράκια.Εγω έχω μικρή κοιλιτσα,είχα χάσει κιλά με τους εμετούς σκέψου τώρα ήρθα στα κιλά μου.Εχει δύο εβδομάδες που φαίνεται ότι είμαι έγκυος.Χτες μου λέει η φαρμακοποιός στον τρίτο εισαι;γελούσα χαχχα λέω μόλις μπήκα στον έκτο και χαζεψε.Καμουφλαζ η κοιλιά.

Τυχερηηη εμενα φανηκε αμεσως κ τωρα σχετικα μεγαλη τη βλεπω δε ξερω που θα φτασει εχει αρχισει να με ενοχλει απο τωρα χτες ελεγα στον αντρα μου οτι σε λιγο ουτε παπουτσια δε θα μπορω να βαζω μονη μου ηδη δυσκολευομαι πολυ θα πεσω στην αναγκη του χαχα


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Τυχερηηη εμενα φανηκε αμεσως κ τωρα σχετικα μεγαλη τη βλεπω δε ξερω που θα φτασει εχει αρχισει να με ενοχλει απο τωρα χτες ελεγα στον αντρα μου οτι σε λιγο ουτε παπουτσια δε θα μπορω να βαζω μονη μου ηδη δυσκολευομαι πολυ θα πεσω στην αναγκη του χαχα

Κ εγώ θελωωωω,ήρθε τις προάλλες η γειτόνισσα που είναι 27 εβδομάδων κ έχει βάλει 17 κιλά και έχει μια κοιλιά τεράστια και της λέω νιώθω μειονεκτικά δίπλα σου χχαχα.Να φανταστείς όλοι ξέρουν για την αδερφή μου που είναι έγκυος 7εβδομαδων καθώς το ανακοίνωσαν κατευθείαν και όσοι με βλέπουν εμένα στο χωριό χαζεύουν ρωτάνε είσαι έγγυος ;πολύ γέλιο.Τουλαχιστον γλίτωσα τις αδιάκριτες ερωτήσεις μέχρι τώρα.Αφου λέει ο άντρας μου θα κυκλοφορείς με καρότσι και ο κόσμος θα πάθει σοκ χαχα kinder  έκπληξη.

  • Χαχα 2

Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!! Τι μου κανετε? Τα εντονα ονειρα και οι εφιάλτες ειναι κατι πολυ συνηθισμενο στην εγκυμοσύνη.  Μη δινεται σημασια. Απλα μαζι με το αγχος γινονται εφιαλτες. Δεν σημαινουν τιποτα :)μ

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα κοπελες τι κανετε? Εγω παλι χαραματα ξυπνησα παλι εβλεπα περιεργα ονειρα.

Καλημέραααααα, από τις ορμονες ειναι!! 

1 ώρα πρίν, maraki 93 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,εγώ δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ με αυτό το υπόθετο και το άγχος.Βλεπεις άσχημα όνειρα;

Καλημέρα!!! Βρε Ασε το υποθετο να κανει την δουλειά του!!! 

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Εγώ κορίτσια έβλεπα έναν καθολικό παππά να κάθεται έξω από το δωμάτιο του μπέμπη μου.και είχε και ενα παγωμένο βλέμμα.αφηστε πετάχτηκα στον ύπνο μου. 

Καλημέρα, αι στο καλο σου μουνσηκωθηκε η τριχα..... και της μπεμπας.... Χαχαχα 

1 hour ago, loyloy είπε:

Άστα να πάνε.ταραχτηκα και μετά ξεκιναγε να κλωτσαει και ο μικρός με τη τρελή μάνα που χει.θελβ να πιστεύω ότι είναι η ανησυχία μας να πάνε όλα καλά.να σου πω την αλήθεια Όσο πέρναγε ονκαιρος είχα ηρεμήσει και τώρα που έμεινε λίγο τρεμω για ενδομήτριο θάνατο  ή μην έχει κάτι που δεν φάνηκε στις εξετάσεις.βλεπω και εδώ στο φόρουμ διαφορες Ιστορίες και καταλαβαίνεις επηρεάζομαι.

Πως πάνε τα διδυμακια Σου?ξεκίνησαν οι δυνατές κλωτσιές? 

Μην λες Τετοια βρε θα σε μαλωσωωω!!! 

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Αστο αυτο ακριβως φοβαμαι κ εγω το ιδιο παθαινω να σου πω εχω σταματησει να τα διαβαζω γιατι επηρεαζομαι. Χαλαρα οι κλωτσιες ακομα το βραδυ ειναι πιο εντονες γιατι κοιμαμαι πλαι κ τις ενοχλω απο οτι φαινεται χαχα! Τη δευτερα εχω γιατρο να ηρεμισω!

Αριστερα η δεξια? 

πρίν από 35 λεπτά , Vasoth. είπε:

Τυχερηηη εμενα φανηκε αμεσως κ τωρα σχετικα μεγαλη τη βλεπω δε ξερω που θα φτασει εχει αρχισει να με ενοχλει απο τωρα χτες ελεγα στον αντρα μου οτι σε λιγο ουτε παπουτσια δε θα μπορω να βαζω μονη μου ηδη δυσκολευομαι πολυ θα πεσω στην αναγκη του χαχα

Εγω ηδη δεν μπορω μονη, φαντασου.... 

πρίν από 14 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσακια!! Τι μου κανετε? Τα εντονα ονειρα και οι εφιάλτες ειναι κατι πολυ συνηθισμενο στην εγκυμοσύνη.  Μη δινεται σημασια. Απλα μαζι με το αγχος γινονται εφιαλτες. Δεν σημαινουν τιποτα :)μ

Καλημερουδιααα!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέραααααα, από τις ορμονες ειναι!! 

Καλημέρα!!! Βρε Ασε το υποθετο να κανει την δουλειά του!!! 

Καλημέρα, αι στο καλο σου μουνσηκωθηκε η τριχα..... και της μπεμπας.... Χαχαχα 

Μην λες Τετοια βρε θα σε μαλωσωωω!!! 

Αριστερα η δεξια? 

Εγω ηδη δεν μπορω μονη, φαντασου.... 

Καλημερουδιααα!! 

Συνηθως αριστερα κοιμαμαι αν με αφησει η μικρη η αλλη στα δεξια δεν ενοχλειτε ιδιαιτερα ειναι πιο βολικη χαχα!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ειστε καλα!

Και νομιζα πως ειμαι η μονη που βλεπει ασχημα ονειρα...

Σημερα ξυπνησα με πονολαιμο και μυτη να τρεχει :(

ευτυχως ομως τις 2-3 τελευταιες μερες ειμαι καλυτερα απο αναγουλες..δεν εχω σχεδον τιποτα βασικα, οπουε τρωω και το βραδυ κανονικα.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Vasoth. είπε:

Συνηθως αριστερα κοιμαμαι αν με αφησει η μικρη η αλλη στα δεξια δεν ενοχλειτε ιδιαιτερα ειναι πιο βολικη χαχα!!

Χεχε λενε καλο ειναι να κοιμομαστε αριστερά. 

πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Ειστε καλα!

Και νομιζα πως ειμαι η μονη που βλεπει ασχημα ονειρα...

Σημερα ξυπνησα με πονολαιμο και μυτη να τρεχει :(

ευτυχως ομως τις 2-3 τελευταιες μερες ειμαι καλυτερα απο αναγουλες..δεν εχω σχεδον τιποτα βασικα, οπουε τρωω και το βραδυ κανονικα.

Καλημέρα!!! Περαστικά!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Ειστε καλα!

Και νομιζα πως ειμαι η μονη που βλεπει ασχημα ονειρα...

Σημερα ξυπνησα με πονολαιμο και μυτη να τρεχει :(

ευτυχως ομως τις 2-3 τελευταιες μερες ειμαι καλυτερα απο αναγουλες..δεν εχω σχεδον τιποτα βασικα, οπουε τρωω και το βραδυ κανονικα.

Περαστικα κοριτσι!σιγα σιγα θα φυγουν τελειως 

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Χεχε λενε καλο ειναι να κοιμομαστε αριστερά. 

Καλημέρα!!! Περαστικά!! 

Ωραια με βολευει αν με αφηνουν χιχι!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...