Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Εχθες αναφερθηκατε σε εμβολια αν δε κανω λαθος? Εμας μας ειπε να κανουμε το αντιγριπικο κ εγω κ ο αντρας μου κ οσοι θα ειναι κοντα στα μωρα παπουδες κ γιαγιαδες επειδη γενναω χειμωνα κ επισης μας ειπε να κανουμε κ ενα αλλο για τον κοκιτη αν δε κανω λαθος απλα μου ειπε οτι αν αποφασισω να το κανω γινεται μεχρι συγκεκριμενη εβδομάδα κυησης


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Φυσιολογικοτατο Νικολ μου. Ειναι λογικο, αφου χρειαζεται και το αντρακι σου σιδηρο. Οποτε παιρνει απο τη μαμα. Δεν ειναι απολυτο βεβαια οτι θα μειωθει, εμενα δεν επεσε καθολου, αλλα ισως ειναι κ θεμα διατροφης. Αν δεν επαιρνες σιδηρο θα ξεκινησεις και θα σε βοηθησει. Πολλοι κιολας γιατροι τον δινουν απο την αρχη μαζι με το ασβεστιο κ το μαγνησιο. Μην ανησυχεις, ειναι πολύ σύνηθες. Προσπαθησε να παιρνεις ομως και απο τη διατροφη σου σιδηρο και θα σαι μια χαρουλα!! 

Ασχετο αλλα κοριτσια ρωτησα τον γιατρο για το εμβολιο της γριπης κ μου πε να το κανω κ εγω και ο αντρας μου.

 

πρίν από 36 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Εχθες αναφερθηκατε σε εμβολια αν δε κανω λαθος? Εμας μας ειπε να κανουμε το αντιγριπικο κ εγω κ ο αντρας μου κ οσοι θα ειναι κοντα στα μωρα παπουδες κ γιαγιαδες επειδη γενναω χειμωνα κ επισης μας ειπε να κανουμε κ ενα αλλο για τον κοκιτη αν δε κανω λαθος απλα μου ειπε οτι αν αποφασισω να το κανω γινεται μεχρι συγκεκριμενη εβδομάδα κυησης

Κορίτσια σας είπαν οι γιατροί σας ποτέ πρεπει να τα κάνετε τα εμβόλια, σε ποια εβδομάδα κύησης εννοώ ή δεν παίζει ρόλο;


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Γιατί? Ο γυναικολόγος σου, σου είπε οτι θα χρειαστει να παρεις? 

Κοριτσι μου εσυ! 

Καλημέρα, 

Μου ειπε να παιρνω ενα τη μερα και να παω σε 2 βδομαδες σε αιματολογο να με δει.

Προληπτικα μου ειπε να παρω...

Ομως γενικα περα απο το ποσοστο που βγηκε υψηλο οι υπολοιπες εξετασεις μου ειναι καλες και δε ξερω ...απλα προβληματιζομαι μηπως παιρνω αδικα φαρμακα


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τσουπρες!! 

@Vasoth. ο κοκκυτης ειδικα προπερσυ ειχε παρα πολλα κρουσματα σε βρεφη!  Το γνωριζω προσωπικα και ειναι πολυ επικινδυνος για τα μωρα. Δεν τον ρωτησα βεβαια για το συγκεκριμενο τον γιατρο, το ξεχασα. Μονο για το αντιγριπικο τον ρωτησα και μου πε να το κανω εγω και ο αντρας μου. Για τους υπολοιπους δεν μας ειπε κατι, αν και εγω γενικα ειμαι υπερ των εμβολιασμων, ωστοσο θεωρω πως οι γιαγιαδες κ παπουδες θα προσεχουν και απλα δεν θα ερχονται αν υπαρχει υποψια νοσου. 

@Natasoula85 για το αντιγριπικο μου ειπε οτι μπορω να το κανω οποτε θελησω μεσα στον μηνα ή μεσα στον Νοεμβρη. Ειμαι 29 εβδομαδων τωρα. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ναι αλλα δε θυμαμαι ποσο ηταν αυτο μου ειπε κ ο γιατρος μου γενικα με καθυσηχασε αλλα εγω επεσα ψυχολογικα τωρα ειμαι καλα ομως. Δεν επαιρνα μαγνησιο κ τωρα μου εδωσε κατι υποθετα βολταρεν για τρεις μερες γιατι δεν ηταν πολλες ουτε συχνες κ το σαββατο που θα παω για τον τραχυλο θα με ξαναβαλει στο μηχανημα να δουμε πως πανε κ βλεπουμε τι θα μου δωσει εκτος μου ειπε αν νιωσω μεσα σε αυτες τις μερες εντονες συσπασεις οποτε θα παω να με δει νωριτερα

Σας ευχαριστω για τη στήριξη με κανατε να νιωσω καλυτερα μου πεσανε μαζεμενα κ επεσα κ εγω μαζι αλλα τωρα ειμαι καλα ηθικον ακμαιοτατο!! Χαχα!!

Καλημέρα Βασούλα,

ολα αντιμετωπίζονται μην στεναχωριέσαι. Τα μωράκια είναι καλά και αυτό είναι το πιο σημαντικό. Οι δίδυμες κυήσεις έχουν έναν κόπο παραπάνω και με το σίδηρο αλλά και με τον τράχηλο. Όλα θα πάνε καλά,προς το παρόν ξεκούραση!

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε?

@Vasoth. μου χαιρομαι πολυ που τα μωρακια σου ειναι καλα! :) Να μην ανησυχεις καθολου για τον τραχηλο,θα το παρακολουθειτε με το γιατρο σου οποτε ολα θα ειναι υπο ελεγχο.Περιμενε να δεις πως θα παει,μπορει να μην εχει καμια μεταβολη στις επομενες μετρησεις και ολα να πανε μια χαρα. 

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν? Στις 12 εχω το online σεμιναριο θηλασμου. Εχει γραφτει και καμια αλλη? 

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε?

@Vasoth. μου χαιρομαι πολυ που τα μωρακια σου ειναι καλα! :) Να μην ανησυχεις καθολου για τον τραχηλο,θα το παρακολουθειτε με το γιατρο σου οποτε ολα θα ειναι υπο ελεγχο.Περιμενε να δεις πως θα παει,μπορει να μην εχει καμια μεταβολη στις επομενες μετρησεις και ολα να πανε μια χαρα. 

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν? Στις 12 εχω το online σεμιναριο θηλασμου. Εχει γραφτει και καμια αλλη? 

Ναι εγώ 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Κάναμε το ντομπλερ το πρωί.ολα πολύ καλά και ο πλακούντας.μια χαρά.ο μπέμπης 1864 γραμμάρια.κοιμοταν .καναμε και 3d και έχει μαγπυλακια.ειναι κούκλος.κοιμοταν ο ζουζουνος και ε ιχε το ένα χεράκι του στο μέτωπο και με το άλλο μπουνιά έκριβε το το ενα ματάκι.μας εκαν ε και 3 d την πατουσα γτ τον ρώτησα στο σημείο που με χτυπάει τι είναι. 

Το μόνο θεματάκι το γνωστό με το τράχηλο με τις συσπάσεις.απο 3.1 σε 2.4  .ξάπλα ξεκούραση και Στόχος 36 εβδομάδες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , loyloy είπε:

Γεια σας κορίτσια. Κάναμε το ντομπλερ το πρωί.ολα πολύ καλά και ο πλακούντας.μια χαρά.ο μπέμπης 1864 γραμμάρια.κοιμοταν .καναμε και 3d και έχει μαγπυλακια.ειναι κούκλος.κοιμοταν ο ζουζουνος και ε ιχε το ένα χεράκι του στο μέτωπο και με το άλλο μπουνιά έκριβε το το ενα ματάκι.μας εκαν ε και 3 d την πατουσα γτ τον ρώτησα στο σημείο που με χτυπάει τι είναι. 

Το μόνο θεματάκι το γνωστό με το τράχηλο με τις συσπάσεις.απο 3.1 σε 2.4  .ξάπλα ξεκούραση και Στόχος 36 εβδομάδες.

Μπράβο! Τι ωραία και γαλήνια εικόνα ο μπέμπης σου!

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημέρα, 

Μου ειπε να παιρνω ενα τη μερα και να παω σε 2 βδομαδες σε αιματολογο να με δει.

Προληπτικα μου ειπε να παρω...

Ομως γενικα περα απο το ποσοστο που βγηκε υψηλο οι υπολοιπες εξετασεις μου ειναι καλες και δε ξερω ...απλα προβληματιζομαι μηπως παιρνω αδικα φαρμακα

Καλημερα, το σαλοσπιρ το παιρνω κι εγω προληπτικα λογω του οτι εχασα ενα παιδι, παρολο που οι εξετασεις μου για θρομβοφιλια βγηκαν οκ! Ομως κ μονο λογω ιστορικου χρίζω αλλης αντιμετωπισης οπως ειπε  η αιματολόγος, η οποια παρεπιπτόντως φοβερη. Επισης πολλοι γιατροι Δινουν σαλοσπιρ προληπτικα και χωρις κανενα ιστορικο, ειναι Απλα για να μην πήζει το αιμα. Εμενα ο γιατρος μου Ηθελε να δει τα μητριαια μου Κοινως αν αιματωνεται σωστα η μητρα για την αναπτυξη του και παρολο που η αυχενικη βγήκε παρα πολυ καλη συνεχιζω σαλοσπιρ κανονικα. Οποτε μην σκεφτεσαι οτι παιρνεις αδικα αυτο που σου δινει ο γιατρος σου. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Γεια σας κορίτσια. Κάναμε το ντομπλερ το πρωί.ολα πολύ καλά και ο πλακούντας.μια χαρά.ο μπέμπης 1864 γραμμάρια.κοιμοταν .καναμε και 3d και έχει μαγπυλακια.ειναι κούκλος.κοιμοταν ο ζουζουνος και ε ιχε το ένα χεράκι του στο μέτωπο και με το άλλο μπουνιά έκριβε το το ενα ματάκι.μας εκαν ε και 3 d την πατουσα γτ τον ρώτησα στο σημείο που με χτυπάει τι είναι. 

Το μόνο θεματάκι το γνωστό με το τράχηλο με τις συσπάσεις.απο 3.1 σε 2.4  .ξάπλα ξεκούραση και Στόχος 36 εβδομάδες.

Αχ μωρεεεεε ψυχουλιτσα μουουου!! Μπραβο ρε λουλου μου, τελεια ο μπεμπακος σου!!! 

Τι πραγμα κ αυτος ο τραχηλος. Αμαν πια. Αλλα με ξεκουραση μια χαρα θα φτασεις. Εισαι ηδη σχεδον 32. Ενας μηνας ακομαααα. Απιστευτο! 

Ηθελα κ γω σεμιναααριο. Ενημερωστε με τι λεει. Γιατι δεν προλαβα να γραφτω!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Εχθες αναφερθηκατε σε εμβολια αν δε κανω λαθος? Εμας μας ειπε να κανουμε το αντιγριπικο κ εγω κ ο αντρας μου κ οσοι θα ειναι κοντα στα μωρα παπουδες κ γιαγιαδες επειδη γενναω χειμωνα κ επισης μας ειπε να κανουμε κ ενα αλλο για τον κοκιτη αν δε κανω λαθος απλα μου ειπε οτι αν αποφασισω να το κανω γινεται μεχρι συγκεκριμενη εβδομάδα κυησης

Ο γυναικολόγος σου στα ειπε? Κατσε να σημειωσω να τον ρωτησω την επομενη φορα!! 

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Γεια σας κορίτσια. Κάναμε το ντομπλερ το πρωί.ολα πολύ καλά και ο πλακούντας.μια χαρά.ο μπέμπης 1864 γραμμάρια.κοιμοταν .καναμε και 3d και έχει μαγπυλακια.ειναι κούκλος.κοιμοταν ο ζουζουνος και ε ιχε το ένα χεράκι του στο μέτωπο και με το άλλο μπουνιά έκριβε το το ενα ματάκι.μας εκαν ε και 3 d την πατουσα γτ τον ρώτησα στο σημείο που με χτυπάει τι είναι. 

Το μόνο θεματάκι το γνωστό με το τράχηλο με τις συσπάσεις.απο 3.1 σε 2.4  .ξάπλα ξεκούραση και Στόχος 36 εβδομάδες.

Αχ μωρε μου το πλασματακι!!!!. Ολα μια χαρα!! 

Ναι ρε πειτε μας τιποτα απο το σεμιναρίο θηλασμου!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα τσουπρες!! 

@Vasoth. ο κοκκυτης ειδικα προπερσυ ειχε παρα πολλα κρουσματα σε βρεφη!  Το γνωριζω προσωπικα και ειναι πολυ επικινδυνος για τα μωρα. Δεν τον ρωτησα βεβαια για το συγκεκριμενο τον γιατρο, το ξεχασα. Μονο για το αντιγριπικο τον ρωτησα και μου πε να το κανω εγω και ο αντρας μου. Για τους υπολοιπους δεν μας ειπε κατι, αν και εγω γενικα ειμαι υπερ των εμβολιασμων, ωστοσο θεωρω πως οι γιαγιαδες κ παπουδες θα προσεχουν και απλα δεν θα ερχονται αν υπαρχει υποψια νοσου. 

@Natasoula85 για το αντιγριπικο μου ειπε οτι μπορω να το κανω οποτε θελησω μεσα στον μηνα ή μεσα στον Νοεμβρη. Ειμαι 29 εβδομαδων τωρα. 

Ναι μου ειπε οτι τους ενημερωσε ο παιδιατρος κ καλο ειναι να το κανουμε μεχρι την 34η εβδομαδα αν θυμαμαι καλα μου ειπε.θα τα κανω κ τα δυο  γιατι σημερα σηκωθηκα χαλια εχει κλείσει ο λαιμος μου κ εχω κ μπουκωμα πολυ οποτε καλυτερα να τα κανω μη με βρει τπτ χειροτερο αργοτερα

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Ο γυναικολόγος σου στα ειπε? Κατσε να σημειωσω να τον ρωτησω την επομενη φορα!! 

Αχ μωρε μου το πλασματακι!!!!. Ολα μια χαρα!! 

Ναι ρε πειτε μας τιποτα απο το σεμιναρίο θηλασμου!!! 

Ναι μας εκανε μια ενημερωση εχθες για τα εμβολια κ πιο πολυ για του κοκκυτη 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημερα, το σαλοσπιρ το παιρνω κι εγω προληπτικα λογω του οτι εχασα ενα παιδι, παρολο που οι εξετασεις μου για θρομβοφιλια βγηκαν οκ! Ομως κ μονο λογω ιστορικου χρίζω αλλης αντιμετωπισης οπως ειπε  η αιματολόγος, η οποια παρεπιπτόντως φοβερη. Επισης πολλοι γιατροι Δινουν σαλοσπιρ προληπτικα και χωρις κανενα ιστορικο, ειναι Απλα για να μην πήζει το αιμα. Εμενα ο γιατρος μου Ηθελε να δει τα μητριαια μου Κοινως αν αιματωνεται σωστα η μητρα για την αναπτυξη του και παρολο που η αυχενικη βγήκε παρα πολυ καλη συνεχιζω σαλοσπιρ κανονικα. Οποτε μην σκεφτεσαι οτι παιρνεις αδικα αυτο που σου δινει ο γιατρος σου. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Δε ξέρω μάλλον έχω λίγο άγχος με όλο αυτό και μου φαίνονται όλα κάπως...

Η αιματολόγος που πήγες είναι κάτω;

Η Αθήνα;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Δε ξέρω μάλλον έχω λίγο άγχος με όλο αυτό και μου φαίνονται όλα κάπως...

Η αιματολόγος που πήγες είναι κάτω;

Η Αθήνα;

Εδω ειναι και ειναι ειδικος στις κυησης. Ειλικρινα δεν περιμενα μα βρω εδω. Επίσκεψη 30€, αλλα τοσο επεξηγηματικη, αναλυτικη, ανθρωπινη και ειλικρινής. Μου αρεσε κατι που ειπε ενας ασθενής δεν ειναι ενα αποτελεσμα Αντε καναμε εξετασεις δινουμε αγωγη, το πως θα αντιμετωπίσεις εναν ασθενή ισως ειναι ενας συνδιασμός. Εγω Τωρα ας πουμε μου λεει πρεπει να συνεργαστω με τον γιατρο σου. Αν εβλεπα ετσι τις εξετασεις σου θα σου ελεγα ολα κομπλε τωρα ομως εισαι εγκυος οποτε παμε αλλιως. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...