Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Καλημερα!!Ξαναήρθα και εγώ μετά από πολύ καιρο!:)

@Smile89 βάλε και εμένα στο πινακακι 04/02

Αγαπηηηηη μου!!!! Καλημέρα!!!! Οκ!!! 

@Nati85 welcome back με τον αγοραροοοο!!! 

                 ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 2019!!!

1. loyloy
   15/12/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Anastasia_paris
    26/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3. nanoula90
    30/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ

4. Smile89
    14/01/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

5. Γεωργία Β
    03/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

6. Nati85
   04/02/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ

7. maraki 93
    07/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

8. @eirini@
    12/02/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ

9. Vasoth.
    21/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ×2

10. oneira_glyka 
    26/02/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ

11. Nicol_   
    01/03/2019  ΑΓΟΡΑΚΙ

12. palmoira 
    04/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

13. evio
    13/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

14. Vasiliki88
    03/04/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

15. Life777
    04/04/2019

16. fairy-mary
    22/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

17. newmum94
    17/04/2019

18. Κωνσταντίνα16
     20/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

19. *ζουζουνα*!!!
     24/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

20. BettySt
     25/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

21. Elfer      
    08/05/2019

22. marirene
     14/05/2019

23. Beboula25
     27/05/2019

24. mama16
      31/05/2019

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημέεεερα ομορφες! Τι κανετε?? Πως ειναι οι κοιλουμπιτσες σας? 

Εγω επειδη μ αρεσε τοσο πολυ η γλυκοζη, ηρθα να ξανακανω την καμπυλη χεχεχε.

Καλημερουδιααααα!!! Λιακ.... 

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα χαχα!! Ωραια ξεκινάει η μερα σου καλο κουραγιο

Καλημέρα διδυμομανουλιτσα!!! 

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Εεετσι χαχαχ. Να το κανεις εννοειται. Για του κοκκυτη σου ειπε μεχρι ποτε μπορεις να το κανεις?

Εν τω μεταξυ μου συνεβη κατι παρα πολυ παραξενο. Δεν ξερω πως αλλιως να το χαρακτηρισω. Παιρνει καμια ουτροτζεσταν κολπικα??? Γιατι χθες οπως εβαλα το χαπακι μου, ακουμπησα τον πεσσο, αρα εφτασα τον τραχηλο! :shock::shock::shock: και μαλιστα δεν ηταν ψηλα. Ή με μενα κατι δεν παει καλα, ή θα ερθει η ωρα να γεννησω και θα εξεταζομαι μονη μου να δω ποση διαστολη εχω, αν εχει μαλακωσει ο τραχηλος, αν ειναι ανοιχτος η κλειστος. Θα λεει ο γιατρος κατσε να δουμε αν εισαι ετοιμη για γεννα και θα απανταω ασε γιατρε θα σου πω εγω :lol::lol:

Ουοου... ανατριχιασα, εγω αν τον ειχα πιασει θα χα λυποθιμησει.... τηλ τον ντοκ κ πες μας!! 

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσουδια!!! @nanoula90 μου καλη επιτυχια με τη γλυκοζη!  Τωρα οσον αφορα τον τραχηλο μηπως εχεις μακρια δαχτυλα?? :P  Μηπως ησουν σε αλλη σταση πχ βαθυ καθισμα και ετυχε τον ακουμπησες? Η μηπως απλα ο πεσος εχει τετοιο σχημα που προεξεχει γιαυτο και το ακουμπησες? Εικασιες κανω.Παντως οπως και να εχει δεν νομιζω να ειναι κατι περιεργο,ετσι οπως διαστελονται ολα εκει κατω λογικο μου φαινεται να μεταβαλεται το σχημα της μητρας και να προβαλει περισσοτερο προς τα κατω. 

 

Λοιπον μολις ειδα στο ιντερνετ οτι εχει διαφορα ειδη πεσσων και καποιοι προβαλουν προς τα κατω.Ισως γιαυτο να το ενιωσες.

Καλημέρα Νικοοοολ!! 

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Ενταξει παλι καλα. Θεεεενκς

Ναι το ειδα μετα! 2 ωρες ειναι η εξεταση, θελω ακομα κανα τεταρτο. Την προηγουμενη φορα ειχα κανει την 3ωρη. Δεν παλευοταν με τπτ. Η διωρη ειναι μια χαρα. 

Για την β επιπεδου εχεις κλεισει? 

Αντε Καλα αποτέλεσματα τωρα!!! Ποτε θα βγουν;; 

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Ναιιι την Τριτη! Ανυπομονώ! :wub:  

Καλα αποτελεσματα nanoula μου!Πες μας πως θα παει :) Εμενα ακομα δεν μου εβαλε να κανω τη γλυκοζη.Ισως τον επομενο μηνα

Με το καλοοοοο!!! 

1 hour ago, loyloy είπε:

Καλημέρα!!!!!!!!!Εγώ τα βαζω κολπικα.αλλα τι πιάνω άγνωστο.δεν έχω αναρωτηθεί.ποσο ήταν τελευταία φορά ο τράχηλος?

Καλημερουδια!!! 

πρίν από 25 λεπτά , BettySt είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Μια όμορφη μέρα να έχετε! 

@nanoula90 καλά αποτελέσματα να έχεις! Να σε ρωτήσω τι σου είπε ο γιατρός για το αρνητικό ρεζους; 

Καλημέρα Μπετακι μου!!!! 

 

 

Εγω Κοριτσια Καλα, η μικρη κουνιεται αρκετα, αλλα ειχα πονους περιοδου σε συνδυασμό με εντερου νωρίτερα, δεν ξερω δεν καταλαβαινα, τωρα ηρεμησα. Δεν πετρώνε η κοιλια μου. Τι κανει εκει μεσα ρε σεις???? Πωωωωω. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , BettySt είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Μια όμορφη μέρα να έχετε! 

@nanoula90 καλά αποτελέσματα να έχεις! Να σε ρωτήσω τι σου είπε ο γιατρός για το αρνητικό ρεζους; 

Καλημερα κοριτσι μου. Εκανα πριν μια βδομαδα ενεση προληπτικα για το ρεζους και θα κανω και αλλη μια στη γεννα. Αν ομως δω αιμα κατα την εγκυμοσυνη, μου χε πει απο την αρχη, να τον παρω αμεσως τηλεφωνο για να παω να την κανουμε αμεσα την ενεση. Εχεις ρεζους αρνητικο? 

@Smile89 αυριο βγαινουν τα αποτελεσματα. Χαχαχα, οχι δεν λιποθυμησα, να σου πω την αληθεια πιο πολυ ηθελα να κανω εξερευνηση χαχαχαχα αλλα εννοειται δεν εκανα τπτ, ειμαι και προβληματικη με το θεμα του τραχηλου. 

Καποια πονακια ειναι και νορμαλ να τα εχεις. Τωρα βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα το σωμα σου σε αυτον τον μηνα. Η μικρη σου κανει τουμπες! Εχει πολλη πλακα να βλεπεις την κοιλια να κουνιεται και να παιρνει σχημα αλλου πιο ψηλο βουναλακι αλλου πιο χαμηλο παντως γενικα κοιλια δσν θυμιζει χαχα. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Ειναι νωρις. Απο την 24η εβδομαδα γινεται εως 28η. Αντε τελεια. Παντως περναει παρα παρα πολυ γρηγορα ο καιρος. Μου φαινεται απιστευτο για ποτε εμαθα πως ειμαι εγκυος για ποτε το συνειδητοποιησα για ποτε ειμαι στον 7ο. Πραγματικα, περναει απιστευτα γρηγορα. 

Δεν το συζητω,ο καιρος περναει γρηγορα!Ποτε εκανα αυχενικη και ποτε ηρθε ο καιρος για τη β επιπεδου ουτε καταλαβα!

Οντως ηταν σαν χθες που ειδα θετικο το τεστ

Και μια και το αναφεραμε,πως ειπατε στους συζύγους τα νεα της εγκυμοσυνης? Πως το πηραν? Εγω εκανα το τεστ Κυριακη και ο αντρας μου χουζουρευε ακομα στο κρεβατι.Στην αρχη δεν εδειξε τιποτα και λεω μπα αρνητικο θα ειναι.Μετα απο λιγο κατι αρχισε να αχνοφαινεται και επαθα σοκ..δεν ημουν καθολου σιγουρη! Παω στην κρεβατοκαμαρα και του λεω: Αγαπη,νομιζω κατι αχνοφαινεται! Οντως μου λεει??? Πεταχτηκε πανω και ηρθε αμεσως στο μπανιο να το δει..μου λεει οντως το βλεπω και εγω! Παθαμε σοκ :D Ολη μερα μετα ειμασταν με ενα χαζοχαμογελο και προσπαθουσαμε να το συνειδητοποιησουμε.Βγηκαμε για φαγητο και κοιτουσαμε ο ενας τον αλλο με βλεμα 'οντως τωρα??' Μας φαινοταν πολυ περιεργο. Οταν βγηκε η χοριακη εκει ο δικος μου το συνειδητοποιησε απολυτα και απο τοτε ειναι σαν χαζομπαμπας :wub:    Ωραιες αναμνησεις :D

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/10/2018 at 8:07 ΜΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Καλημέρα κοριτσακια εγώ έχω ραντεβού στις 6:30 να δω την μικρή..

@Nicol_ εγώ έκανα το τεστ την ημέρα που περίμενα περιοδο γτ είχα κάτι σύμπτωμα που δεν είχα άλλες φορές..και εγώ μόλις είδα το θετικό έπαθα σοκ με την καλή έννοια βέβαια γιατί δεν προσπαθήσαμε για νίνι εκείνο τον μήνα και ίσα ίσα προσέχαμε κιόλας οπότε καταλαβαίνεις το σοκ:D

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Δεν το συζητω,ο καιρος περναει γρηγορα!Ποτε εκανα αυχενικη και ποτε ηρθε ο καιρος για τη β επιπεδου ουτε καταλαβα!

Οντως ηταν σαν χθες που ειδα θετικο το τεστ

Και μια και το αναφεραμε,πως ειπατε στους συζύγους τα νεα της εγκυμοσυνης? Πως το πηραν? Εγω εκανα το τεστ Κυριακη και ο αντρας μου χουζουρευε ακομα στο κρεβατι.Στην αρχη δεν εδειξε τιποτα και λεω μπα αρνητικο θα ειναι.Μετα απο λιγο κατι αρχισε να αχνοφαινεται και επαθα σοκ..δεν ημουν καθολου σιγουρη! Παω στην κρεβατοκαμαρα και του λεω: Αγαπη,νομιζω κατι αχνοφαινεται! Οντως μου λεει??? Πεταχτηκε πανω και ηρθε αμεσως στο μπανιο να το δει..μου λεει οντως το βλεπω και εγω! Παθαμε σοκ :D Ολη μερα μετα ειμασταν με ενα χαζοχαμογελο και προσπαθουσαμε να το συνειδητοποιησουμε.Βγηκαμε για φαγητο και κοιτουσαμε ο ενας τον αλλο με βλεμα 'οντως τωρα??' Μας φαινοταν πολυ περιεργο. Οταν βγηκε η χοριακη εκει ο δικος μου το συνειδητοποιησε απολυτα και απο τοτε ειναι σαν χαζομπαμπας :wub:    Ωραιες αναμνησεις :D

Εμεις στη 1η εγκυμοσύνη παρόλ ο που ε ιχε από το πουθενά χαρήκαμε πολύ.κλαμα χαμός. Εννοείται μετά βγήκαμε για φαγητό το γιορτάσαμε αλλά δυστυχώς......

Τώρα δεν του ΠΑ καν ότι έχω υποψία για εγκυμοσύνη.ειχαμε σταματήσει τις προσπάθειες γτ είχα πιεστεί.δεν ένιωθα Καλά.ειχα πάθει ψύχωση να μετράω θερμοκρασίες και πάει λέγοντας.που λες πάω καν ω το τεστ αλλά δεν έδειξε αμέσως αλλά σιγά σιγά α ρχισε να αχνοφαίνεται.ο γλυκούλης μου τακτοποιούσε τα εργαλεία του και κράταγε μια πένσα..παω και του λε ω Καλά πως το κανες αυτό 2η φορά.να με κοιτάζει απορημένος σου λέει τι έπαθε η άλλη.ρκανα τεστ και βγήκε θετικό.2 φορές έγκυος χωρίς ελεύθερα? Θες να με τρελάνεις? Και παθαίνει σοκ.μαγκωσε το δάχτυλο στη πένσα και έτρεχα να του βάλω πάγο.μετα αγκαλιά ενα φιλι αλλά ήμασταν μαγκωμενοι.ειπαμε να μην ρνθουσοαστουμε αμέσως όπως την άλλη φορά.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Εκανα πριν μια βδομαδα ενεση προληπτικα για το ρεζους και θα κανω και αλλη μια στη γεννα. Αν ομως δω αιμα κατα την εγκυμοσυνη, μου χε πει απο την αρχη, να τον παρω αμεσως τηλεφωνο για να παω να την κανουμε αμεσα την ενεση. Εχεις ρεζους αρνητικο? 

@Smile89 αυριο βγαινουν τα αποτελεσματα. Χαχαχα, οχι δεν λιποθυμησα, να σου πω την αληθεια πιο πολυ ηθελα να κανω εξερευνηση χαχαχαχα αλλα εννοειται δεν εκανα τπτ, ειμαι και προβληματικη με το θεμα του τραχηλου. 

Καποια πονακια ειναι και νορμαλ να τα εχεις. Τωρα βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα το σωμα σου σε αυτον τον μηνα. Η μικρη σου κανει τουμπες! Εχει πολλη πλακα να βλεπεις την κοιλια να κουνιεται και να παιρνει σχημα αλλου πιο ψηλο βουναλακι αλλου πιο χαμηλο παντως γενικα κοιλια δσν θυμιζει χαχα. 

Πρώτη φορα πονεσα τοσο πολυ. Χαχαχα Χαχαχα ναι εχει πλακα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nicol_ είπε:

Δεν το συζητω,ο καιρος περναει γρηγορα!Ποτε εκανα αυχενικη και ποτε ηρθε ο καιρος για τη β επιπεδου ουτε καταλαβα!

Οντως ηταν σαν χθες που ειδα θετικο το τεστ

Και μια και το αναφεραμε,πως ειπατε στους συζύγους τα νεα της εγκυμοσυνης? Πως το πηραν? Εγω εκανα το τεστ Κυριακη και ο αντρας μου χουζουρευε ακομα στο κρεβατι.Στην αρχη δεν εδειξε τιποτα και λεω μπα αρνητικο θα ειναι.Μετα απο λιγο κατι αρχισε να αχνοφαινεται και επαθα σοκ..δεν ημουν καθολου σιγουρη! Παω στην κρεβατοκαμαρα και του λεω: Αγαπη,νομιζω κατι αχνοφαινεται! Οντως μου λεει??? Πεταχτηκε πανω και ηρθε αμεσως στο μπανιο να το δει..μου λεει οντως το βλεπω και εγω! Παθαμε σοκ :D Ολη μερα μετα ειμασταν με ενα χαζοχαμογελο και προσπαθουσαμε να το συνειδητοποιησουμε.Βγηκαμε για φαγητο και κοιτουσαμε ο ενας τον αλλο με βλεμα 'οντως τωρα??' Μας φαινοταν πολυ περιεργο. Οταν βγηκε η χοριακη εκει ο δικος μου το συνειδητοποιησε απολυτα και απο τοτε ειναι σαν χαζομπαμπας :wub:    Ωραιες αναμνησεις :D

Εμας ηταν προγραμματισμενη η χοριακη λογω εξωσωματικης αλλα ειχα παει μονη μου γιατι ηταν στη δουλεια ο αντρας μου κ μου λεει η κοπελα θετικη της λεω οντως?? Ειχα συνηθισει στα αρνητικα αποτελέσματα απο τις σπερματενχυσεις τοσο καιρο κ λεω σιγουρα ειναι θετικη?? Μολις πηρα τον αντρα μου κ του το ειπα εκλαιγε σαν μικρο παιδι μετα κλαιγαμε κ οι δυο μαζι μετα του λεω ας συγκρατηθουμε γιατι δε ξερεις τι γινεται μολις πηγαμε κ ειδαμε δυο σακους κ ακουσαμε τις καρδουλες το χαρηκαμε πραγματικα απο τοτε δε τον μαζευεις εχει χαζεψει

  • Μου αρέσει 3

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Nicol_ είπε:

Δεν το συζητω,ο καιρος περναει γρηγορα!Ποτε εκανα αυχενικη και ποτε ηρθε ο καιρος για τη β επιπεδου ουτε καταλαβα!

Οντως ηταν σαν χθες που ειδα θετικο το τεστ

Και μια και το αναφεραμε,πως ειπατε στους συζύγους τα νεα της εγκυμοσυνης? Πως το πηραν? Εγω εκανα το τεστ Κυριακη και ο αντρας μου χουζουρευε ακομα στο κρεβατι.Στην αρχη δεν εδειξε τιποτα και λεω μπα αρνητικο θα ειναι.Μετα απο λιγο κατι αρχισε να αχνοφαινεται και επαθα σοκ..δεν ημουν καθολου σιγουρη! Παω στην κρεβατοκαμαρα και του λεω: Αγαπη,νομιζω κατι αχνοφαινεται! Οντως μου λεει??? Πεταχτηκε πανω και ηρθε αμεσως στο μπανιο να το δει..μου λεει οντως το βλεπω και εγω! Παθαμε σοκ :D Ολη μερα μετα ειμασταν με ενα χαζοχαμογελο και προσπαθουσαμε να το συνειδητοποιησουμε.Βγηκαμε για φαγητο και κοιτουσαμε ο ενας τον αλλο με βλεμα 'οντως τωρα??' Μας φαινοταν πολυ περιεργο. Οταν βγηκε η χοριακη εκει ο δικος μου το συνειδητοποιησε απολυτα και απο τοτε ειναι σαν χαζομπαμπας :wub:    Ωραιες αναμνησεις :D

Αχ μωρεεεε. Ποσο μ αρεσουν αυτα. Μπορει να μαι οτι να ναι αλλα ειμαι και λιγο ρομαντικια καταβαθος. Αρκετο βαθος, αλλα ειμαι. 

Εγω παλι, δεν περιμενα ποτε οτι θα μαι εγκυος γιατι δεν προσπαθουσαμε. Εν πασει περιπτωσει, επειδη την ημερα που περιμενα την περιοδο ξυπνησα απο κατι πονους σαν τραβηγματα πρωτογνωρα, εκει μου μπηκε η υποψια. Την επομενη μερα ειχαμε επετειο 9 χρονια. Δεν του χα πει τπτ για τις υποψιες μου. Το απογευμα της ιδιας μερας που εφυγε για προπονηση, παω σε ενα εφημερευον φαρμακειο, παιρνω τεστ και το κανω στις 9 το βραδυ. Ουτε πρωινα ουρα ουτε τπτ απο την αγωνια μου. Βγαινει θετικο, αρχιζω και τρεμω, δεν το περιμενα με τπτ και το πρωτο ατομο που πηρα τηλ ηταν η κολλητη μου με κλαματα.Τεσπα. Εγω παλι δεν ειπα τπτ στον δικο μου οταν γυρισε. Ηθελα να του το πω με τροπο χαχαχα.

Την επομενη μερα λοιπον, πεταγομαι στα τζαμπο και παιρνω ενα φορμακι βρεφικο. Το βαζω σε μια σακουλα του ζαρα, την κλεινω και την εχω ετοιμη για να του τη δωσω και καλα οτι ειναι δωρο επετειου, επειδη δεν ειχα προλαβει να του παρω τπτ. Και ειχα γραψει και στην κοιλια μου το επωνυμο του ..και διπλα το junior. Και καλα οπως λεμε πχ ... νικολαου junior. 

Του δινω τη σακουλα και του λεω οτι ειναι για την επετειο μας. Μου λεει μα εγω δεν σου πηρα τπτ αγαπη μου, νιωθω ασχημα. Δεν πειραζει του λεω ανοιξε το και σου πηρα εγω και για τους δυο. Το ανοιγει, δεν καταλαβαινει τι βλεπει. Μου λεει τι ειναι αυτο? Ειναι και κουτορνιθι που το πας αυτο. Σηκωνω μπλουζα και του δειχνω την κοιλια. Με κοιταει επι 5 λεπτα με το βλεμμα αυτο που παιρνουν οι αντρες οταν τους λες κατι αλλα εχει πεσει το σημα και δεν λαμβανουν??? Ε με αυτο το βλεμμα. Πεταγεται ξαφνικα αφου ξυπνησε, και μου λεει οντως? Αληθεια? Σοβαρα? Και εκει μας πηραν λιγο τα ζουμια φιλιουνται αγκαλιαζονται. 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Nicol_ είπε:

Δεν το συζητω,ο καιρος περναει γρηγορα!Ποτε εκανα αυχενικη και ποτε ηρθε ο καιρος για τη β επιπεδου ουτε καταλαβα!

Οντως ηταν σαν χθες που ειδα θετικο το τεστ

Και μια και το αναφεραμε,πως ειπατε στους συζύγους τα νεα της εγκυμοσυνης? Πως το πηραν? Εγω εκανα το τεστ Κυριακη και ο αντρας μου χουζουρευε ακομα στο κρεβατι.Στην αρχη δεν εδειξε τιποτα και λεω μπα αρνητικο θα ειναι.Μετα απο λιγο κατι αρχισε να αχνοφαινεται και επαθα σοκ..δεν ημουν καθολου σιγουρη! Παω στην κρεβατοκαμαρα και του λεω: Αγαπη,νομιζω κατι αχνοφαινεται! Οντως μου λεει??? Πεταχτηκε πανω και ηρθε αμεσως στο μπανιο να το δει..μου λεει οντως το βλεπω και εγω! Παθαμε σοκ :D Ολη μερα μετα ειμασταν με ενα χαζοχαμογελο και προσπαθουσαμε να το συνειδητοποιησουμε.Βγηκαμε για φαγητο και κοιτουσαμε ο ενας τον αλλο με βλεμα 'οντως τωρα??' Μας φαινοταν πολυ περιεργο. Οταν βγηκε η χοριακη εκει ο δικος μου το συνειδητοποιησε απολυτα και απο τοτε ειναι σαν χαζομπαμπας :wub:    Ωραιες αναμνησεις :D

Αμα σου πω δεν καλοθυμαμαι??? Μου έφερε ο ιδιος το τεστ, ηταν η πρωτη προσπαθεια μετα την αποβολη δεν περιμενα τιποτα και το εκανα μονο και μονο γιατι ειχα μπατσελορ μπροστα μου ημουν και η κουμπαρα ασε που καπως μου φαινοταν το τσιγαρο. Το κανα περισσότερο για να ξερω να προοσεχω. Αχνο θετικο πριν την καθυστέρηση 5 μερες πριν. Σοκ, χαρα αλλα και πολυ συγκρατημενοι 04/05 το κανα, 14/05 η πρωτη χοριακη. Ουσιαστικά χαρηκαμε και ξενοιασαμε καπως μετα την αυχενικη. 

πρίν από 6 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα κοριτσακια εγώ έχω ραντεβού στις 6:30 να δω την μικρή..

@Nicol_ εγώ έκανα το τεστ την ημέρα που περίμενα περιοδο γτ είχα κάτι σύμπτωμα που δεν είχα άλλες φορές..και εγώ μόλις είδα το θετικό έπαθα σοκ με την καλή έννοια βέβαια γιατί δεν προσπαθήσαμε για νίνι εκείνο τον μήνα και ίσα ίσα προσέχαμε κιόλας οπότε καταλαβαίνεις το σοκ:D

Αντε περιμενουμε νεακια!!! 

  • Μου αρέσει 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ μωρεεεε. Ποσο μ αρεσουν αυτα. Μπορει να μαι οτι να ναι αλλα ειμαι και λιγο ρομαντικια καταβαθος. Αρκετο βαθος, αλλα ειμαι. 

Εγω παλι, δεν περιμενα ποτε οτι θα μαι εγκυος γιατι δεν προσπαθουσαμε. Εν πασει περιπτωσει, επειδη την ημερα που περιμενα την περιοδο ξυπνησα απο κατι πονους σαν τραβηγματα πρωτογνωρα, εκει μου μπηκε η υποψια. Την επομενη μερα ειχαμε επετειο 9 χρονια. Δεν του χα πει τπτ για τις υποψιες μου. Το απογευμα της ιδιας μερας που εφυγε για προπονηση, παω σε ενα εφημερευον φαρμακειο, παιρνω τεστ και το κανω στις 9 το βραδυ. Ουτε πρωινα ουρα ουτε τπτ απο την αγωνια μου. Βγαινει θετικο, αρχιζω και τρεμω, δεν το περιμενα με τπτ και το πρωτο ατομο που πηρα τηλ ηταν η κολλητη μου με κλαματα.Τεσπα. Εγω παλι δεν ειπα τπτ στον δικο μου οταν γυρισε. Ηθελα να του το πω με τροπο χαχαχα.

Την επομενη μερα λοιπον, πεταγομαι στα τζαμπο και παιρνω ενα φορμακι βρεφικο. Το βαζω σε μια σακουλα του ζαρα, την κλεινω και την εχω ετοιμη για να του τη δωσω και καλα οτι ειναι δωρο επετειου, επειδη δεν ειχα προλαβει να του παρω τπτ. Και ειχα γραψει και στην κοιλια μου το επωνυμο του ..και διπλα το junior. Και καλα οπως λεμε πχ ... νικολαου junior. 

Του δινω τη σακουλα και του λεω οτι ειναι για την επετειο μας. Μου λεει μα εγω δεν σου πηρα τπτ αγαπη μου, νιωθω ασχημα. Δεν πειραζει του λεω ανοιξε το και σου πηρα εγω και για τους δυο. Το ανοιγει, δεν καταλαβαινει τι βλεπει. Μου λεει τι ειναι αυτο? Ειναι και κουτορνιθι που το πας αυτο. Σηκωνω μπλουζα και του δειχνω την κοιλια. Με κοιταει επι 5 λεπτα με το βλεμμα αυτο που παιρνουν οι αντρες οταν τους λες κατι αλλα εχει πεσει το σημα και δεν λαμβανουν??? Ε με αυτο το βλεμμα. Πεταγεται ξαφνικα αφου ξυπνησε, και μου λεει οντως? Αληθεια? Σοβαρα? Και εκει μας πηραν λιγο τα ζουμια φιλιουνται αγκαλιαζονται. 

Πολυ ομορφο κι εγω την πρωτη φορα οΛόκληρη σκηνοθεσια αλλα δεν θελω να τα λεω, την δεύτερη ημουν τρομαγμενη την τριτη Όμως θα την μαθει απο την κορη του!!!!! 

  • Μου αρέσει 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ναι περναω πολυ ωραια. Με την μιση μου μουρη πρησμενη, μαλλον εκανε φλεγμονη η ωτιτιδα εσωτερικα και ειμαι σαν να φαγα μπουνια χαχαχα.

Πως εισαι εσυ αγαπη? Ηθικον?

Αχ περαστικα! Υπομονή κορίτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχ μωρεεεε. Ποσο μ αρεσουν αυτα. Μπορει να μαι οτι να ναι αλλα ειμαι και λιγο ρομαντικια καταβαθος. Αρκετο βαθος, αλλα ειμαι. 

Εγω παλι, δεν περιμενα ποτε οτι θα μαι εγκυος γιατι δεν προσπαθουσαμε. Εν πασει περιπτωσει, επειδη την ημερα που περιμενα την περιοδο ξυπνησα απο κατι πονους σαν τραβηγματα πρωτογνωρα, εκει μου μπηκε η υποψια. Την επομενη μερα ειχαμε επετειο γνωριμιας 9 χρονια. Δεν του χα πει τπτ για τις υποψιες μου. Το απογευμα της ιδιας μερας που εφυγε για προπονηση, παω σε ενα εφημερευον φαρμακειο, παιρνω τεστ και το κανω στις 9 το βραδυ. Ουτε πρωινα ουρα ουτε τπτ απο την αγωνια μου. Βγαινει θετικο, αρχιζω και τρεμω, δεν το περιμενα με τπτ και το πρωτο ατομο που πηρα τηλ ηταν η κολλητη μου με κλαματα.Τεσπα. Εγω παλι δεν ειπα τπτ στον δικο μου οταν γυρισε. Ηθελα να του το πω με τροπο χαχαχα.

Την επομενη μερα λοιπον, πεταγομαι στα τζαμπο και παιρνω ενα φορμακι βρεφικο. Το βαζω σε μια σακουλα του ζαρα, την κλεινω και την εχω ετοιμη για να του τη δωσω και καλα οτι ειναι δωρο επετειου, επειδη δεν ειχα προλαβει να του παρω τπτ. Και ειχα γραψει και στην κοιλια μου το επωνυμο του ..και διπλα το junior. Και καλα οπως λεμε πχ ... νικολαου junior. 

Του δινω τη σακουλα και του λεω οτι ειναι για την επετειο μας. Μου λεει μα εγω δεν σου πηρα τπτ αγαπη μου, νιωθω ασχημα. Δεν πειραζει του λεω ανοιξε το και σου πηρα εγω και για τους δυο. Το ανοιγει, δεν καταλαβαινει τι βλεπει. Μου λεει τι ειναι αυτο? Ειναι και κουτορνιθι που το πας αυτο. Σηκωνω μπλουζα και του δειχνω την κοιλια. Με κοιταει επι 5 λεπτα με το βλεμμα αυτο που παιρνουν οι αντρες οταν τους λες κατι αλλα εχει πεσει το σημα και δεν λαμβανουν??? Ε με αυτο το βλεμμα. Πεταγεται ξαφνικα αφου ξυπνησε, και μου λεει οντως? Αληθεια? Σοβαρα? Και εκει μας πηραν λιγο τα ζουμια φιλιουνται αγκαλιαζονται. 

Ελα ρε τι ωραια!!κ εγω ειχα πολλες ιδεες στην αρχη των προσπαθειων μας για το πως θα του το πω αλλα οταν κανεις ονειρα καποιος γελαει!εμας χαθηκε ο ρομαντισμος σε αυτο το θεμα το μονο που μας ενοιαζε ηταν το θετικο αποτελεσμα αλλα δε πειραζει τωρα περιμενουμε τα παιδακια μας κ αυτο ειναι το πιο σημαντικο απο ολα!!

  • Μου αρέσει 3

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...