Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Vasoth. είπε:

Στα υψη χαχα!! Χθες ημουν ψιλοχαλια απο λαιμο κ μπουκωμα αλλα σημερα ξυπνησα μια χαρα μεχρι στιγμης οταν μπορεσω θα παω να κανω το εμβολιο να ησυχασω μια μερα βγηκα κ το αρπαξα το κρυωμα θα το κανω να ειμαι ησυχη

Εεετσι χαχαχ. Να το κανεις εννοειται. Για του κοκκυτη σου ειπε μεχρι ποτε μπορεις να το κανεις?

Εν τω μεταξυ μου συνεβη κατι παρα πολυ παραξενο. Δεν ξερω πως αλλιως να το χαρακτηρισω. Παιρνει καμια ουτροτζεσταν κολπικα??? Γιατι χθες οπως εβαλα το χαπακι μου, ακουμπησα τον πεσσο, αρα εφτασα τον τραχηλο! :shock::shock::shock: και μαλιστα δεν ηταν ψηλα. Ή με μενα κατι δεν παει καλα, ή θα ερθει η ωρα να γεννησω και θα εξεταζομαι μονη μου να δω ποση διαστολη εχω, αν εχει μαλακωσει ο τραχηλος, αν ειναι ανοιχτος η κλειστος. Θα λεει ο γιατρος κατσε να δουμε αν εισαι ετοιμη για γεννα και θα απανταω ασε γιατρε θα σου πω εγω :lol::lol:

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εεετσι χαχαχ. Να το κανεις εννοειται. Για του κοκκυτη σου ειπε μεχρι ποτε μπορεις να το κανεις?

Εν τω μεταξυ μου συνεβη κατι παρα πολυ παραξενο. Δεν ξερω πως αλλιως να το χαρακτηρισω. Παιρνει καμια ουτροτζεσταν κολπικα??? Γιατι χθες οπως εβαλα το χαπακι μου, ακουμπησα τον πεσσο, αρα εφτασα τον τραχηλο! :shock::shock::shock: και μαλιστα δεν ηταν ψηλα. Ή με μενα κατι δεν παει καλα, ή θα ερθει η ωρα να γεννησω και θα εξεταζομαι μονη μου να δω ποση διαστολη εχω, αν εχει μαλακωσει ο τραχηλος, αν ειναι ανοιχτος η κλειστος. Θα λεει ο γιατρος κατσε να δουμε αν εισαι ετοιμη για γεννα και θα απανταω ασε γιατρε θα σου πω εγω :lol::lol:

Νομιζω μεχρι την 34 η 36 δε θυμαμαι αλλα θα ρωτησω οταν ξαναπαω για σιγουρα. Αυτο τι σημαινει οτι εχει κατεβει κ αλλο η οτι εσυ ετυχε κ το ακουμπισες? 

πρίν από 17 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημερα!!Ξαναήρθα και εγώ μετά από πολύ καιρο!:)

@Smile89 βάλε και εμένα στο πινακακι 04/02

Καλημερα καλα εκανες! Εχεις μαθει φυλο?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Νομιζω μεχρι την 34 η 36 δε θυμαμαι αλλα θα ρωτησω οταν ξαναπαω για σιγουρα. Αυτο τι σημαινει οτι εχει κατεβει κ αλλο η οτι εσυ ετυχε κ το ακουμπισες? 

Απ οτι ηξερα μεχρι χθες ο τραχηλος ειναι σε συγκεκριμενο σημειο. Δεν εχει να κανει αν ειναι κοντος η οχι. Η θεση του ειναι λογικα καπου συγκεκριμενα. Δεν μου χει ξανασυμβει να τον συναντησω στον δρομο μου δηλαδη, χθες εγινε η πρωτη μας γνωριμια χαχα. Παραξενευτηκα κ ηθελα να δω αν εχει συμβει και σε καμια αλλη ή ειμαι περιπτωσαρα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Απ οτι ηξερα μεχρι χθες ο τραχηλος ειναι σε συγκεκριμενο σημειο. Δεν εχει να κανει αν ειναι κοντος η οχι. Η θεση του ειναι λογικα καπου συγκεκριμενα. Δεν μου χει ξανασυμβει να τον συναντησω στον δρομο μου δηλαδη, χθες εγινε η πρωτη μας γνωριμια χαχα. Παραξενευτηκα κ ηθελα να δω αν εχει συμβει και σε καμια αλλη ή ειμαι περιπτωσαρα.

Χαχαχα!! Τι να σου πω αν χρειαστει να βαλω τελικα μαλλον θα εχω κ εγω το ιδιο θεμα γιατι βαζω βασκλορ κ αυτη εχει το σωληνακι οποτε αν τον βρηκες εσυ σκεψου τι εχει να γίνει χαχα!!

  • Χαχα 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσουδια!!! @nanoula90 μου καλη επιτυχια με τη γλυκοζη!  Τωρα οσον αφορα τον τραχηλο μηπως εχεις μακρια δαχτυλα?? :P  Μηπως ησουν σε αλλη σταση πχ βαθυ καθισμα και ετυχε τον ακουμπησες? Η μηπως απλα ο πεσος εχει τετοιο σχημα που προεξεχει γιαυτο και το ακουμπησες? Εικασιες κανω.Παντως οπως και να εχει δεν νομιζω να ειναι κατι περιεργο,ετσι οπως διαστελονται ολα εκει κατω λογικο μου φαινεται να μεταβαλεται το σχημα της μητρας και να προβαλει περισσοτερο προς τα κατω. 

 

Λοιπον μολις ειδα στο ιντερνετ οτι εχει διαφορα ειδη πεσσων και καποιοι προβαλουν προς τα κατω.Ισως γιαυτο να το ενιωσες.

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσουδια!!! @nanoula90 μου καλη επιτυχια με τη γλυκοζη!  Τωρα οσον αφορα τον τραχηλο μηπως εχεις μακρια δαχτυλα?? :P  Μηπως ησουν σε αλλη σταση πχ βαθυ καθισμα και ετυχε τον ακουμπησες? Η μηπως απλα ο πεσος εχει τετοιο σχημα που προεξεχει γιαυτο και το ακουμπησες? Εικασιες κανω.Παντως οπως και να εχει δεν νομιζω να ειναι κατι περιεργο,ετσι οπως διαστελονται ολα εκει κατω λογικο μου φαινεται να μεταβαλεται το σχημα της μητρας και να προβαλει περισσοτερο προς τα κατω. 

 

Ναι ενταξει δεν ανησυχησα, τοσα μου χουν τυχει τον τελευταιο καιρο :lol::lol: απλα παραξενευτηκα, λεω τι ειναι τουτο παλι χαχαχα. Τοσο ευκολο ειναι να τον βρεις τον τραχηλο? 

Εσυ πως εισαι? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Ναι ενταξει δεν ανησυχησα, τοσα μου χουν τυχει τον τελευταιο καιρο :lol::lol: απλα παραξενευτηκα, λεω τι ειναι τουτο παλι χαχαχα. Τοσο ευκολο ειναι να τον βρεις τον τραχηλο? 

Εσυ πως εισαι? 

Προσθεσα στο σχολιο (δεν ξερω αν το ειδες)οτι βρηκα στο ιντερνετ τα ειδη πεσσων που υπαρχουν και καποια απο αυτα προβάλουν προς τα κατω. Ισως γιαυτο να το ακουμπησες. 

Εγω καλα ειμαι αγαπη,εβλεπα κατι εφιαλτες και ξυπνησα σαν ζομπι το πρωι αλλα τωρα ηπια καφεδακι και στανιαρα. Ποσες ωρες ειναι η εξεταση?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσουδια!!! @nanoula90 μου καλη επιτυχια με τη γλυκοζη!  Τωρα οσον αφορα τον τραχηλο μηπως εχεις μακρια δαχτυλα?? :P  Μηπως ησουν σε αλλη σταση πχ βαθυ καθισμα και ετυχε τον ακουμπησες? Η μηπως απλα ο πεσος εχει τετοιο σχημα που προεξεχει γιαυτο και το ακουμπησες? Εικασιες κανω.Παντως οπως και να εχει δεν νομιζω να ειναι κατι περιεργο,ετσι οπως διαστελονται ολα εκει κατω λογικο μου φαινεται να μεταβαλεται το σχημα της μητρας και να προβαλει περισσοτερο προς τα κατω. 

 

Λοιπον μολις ειδα στο ιντερνετ οτι εχει διαφορα ειδη πεσσων και καποιοι προβαλουν προς τα κατω.Ισως γιαυτο να το ενιωσες.

Ενταξει παλι καλα. Θεεεενκς

Just now, Nicol_ είπε:

Προσθεσα στο σχολιο (δεν ξερω αν το ειδες)οτι βρηκα στο ιντερνετ τα ειδη πεσσων που υπαρχουν και καποια απο αυτα προβάλουν προς τα κατω. Ισως γιαυτο να το ακουμπησες. 

Εγω καλα ειμαι αγαπη,εβλεπα κατι εφιαλτες και ξυπνησα σαν ζομπι το πρωι αλλα τωρα ηπια καφεδακι και στανιαρα. Ποσες ωρες ειναι η εξεταση?

Ναι το ειδα μετα! 2 ωρες ειναι η εξεταση, θελω ακομα κανα τεταρτο. Την προηγουμενη φορα ειχα κανει την 3ωρη. Δεν παλευοταν με τπτ. Η διωρη ειναι μια χαρα. 

Για την β επιπεδου εχεις κλεισει? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ενταξει παλι καλα. Θεεεενκς

Ναι το ειδα μετα! 2 ωρες ειναι η εξεταση, θελω ακομα κανα τεταρτο. Την προηγουμενη φορα ειχα κανει την 3ωρη. Δεν παλευοταν με τπτ. Η διωρη ειναι μια χαρα. 

Για την β επιπεδου εχεις κλεισει? 

Ναιιι την Τριτη! Ανυπομονώ! :wub:  

Καλα αποτελεσματα nanoula μου!Πες μας πως θα παει :) Εμενα ακομα δεν μου εβαλε να κανω τη γλυκοζη.Ισως τον επομενο μηνα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναιιι την Τριτη! Ανυπομονώ! :wub:  

Καλα αποτελεσματα nanoula μου!Πες μας πως θα παει :) Εμενα ακομα δεν μου εβαλε να κανω τη γλυκοζη.Ισως τον επομενο μηνα

Ειναι νωρις. Απο την 24η εβδομαδα γινεται εως 28η. Αντε τελεια. Παντως περναει παρα παρα πολυ γρηγορα ο καιρος. Μου φαινεται απιστευτο για ποτε εμαθα πως ειμαι εγκυος για ποτε το συνειδητοποιησα για ποτε ειμαι στον 7ο. Πραγματικα, περναει απιστευτα γρηγορα. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ειναι νωρις. Απο την 24η εβδομαδα γινεται εως 28η. Αντε τελεια. Παντως περναει παρα παρα πολυ γρηγορα ο καιρος. Μου φαινεται απιστευτο για ποτε εμαθα πως ειμαι εγκυος για ποτε το συνειδητοποιησα για ποτε ειμαι στον 7ο. Πραγματικα, περναει απιστευτα γρηγορα. 

Καλημέρα!!!!!!!!!Εγώ τα βαζω κολπικα.αλλα τι πιάνω άγνωστο.δεν έχω αναρωτηθεί.ποσο ήταν τελευταία φορά ο τράχηλος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα!!!!!!!!!Εγώ τα βαζω κολπικα.αλλα τι πιάνω άγνωστο.δεν έχω αναρωτηθεί.ποσο ήταν τελευταία φορά ο τράχηλος?

Καλημερα λουλου. 2 εκατοστα αλλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο αυτο. Δεν θα πρεπε να βρισκεται σε συγκεκριμενο σημειο? Τι να πω κ γω 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα λουλου. 2 εκατοστα αλλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο αυτο. Δεν θα πρεπε να βρισκεται σε συγκεκριμενο σημειο? Τι να πω κ γω 

Δεν παίρνεις το γιατρό να τον ρωτήσεις? Μπορεί να Ναι αυτό που λέει η Νικόλ.το είδος του Πεσου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , loyloy είπε:

Δεν παίρνεις το γιατρό να τον ρωτήσεις? Μπορεί να Ναι αυτό που λέει η Νικόλ.το είδος του Πεσου.

Μπορει, απλα πρωτη φορα μου συνεβη. Δεν θα τον ειχα ξανακουμπησει? Ναι θα τον ρωτησω, αν και δεν ανησυχω, απλα πιο πολυ παραξενευτηκα. Ισως οντως και ο τραχηλος να διαστελεται και να μετατωπιζεται, ιδεα δεν εχω


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μπορει, απλα πρωτη φορα μου συνεβη. Δεν θα τον ειχα ξανακουμπησει? Ναι θα τον ρωτησω, αν και δεν ανησυχω, απλα πιο πολυ παραξενευτηκα. Ισως οντως και ο τραχηλος να διαστελεται και να μετατωπιζεται, ιδεα δεν εχω

Ποιος ξερει τι γινεται εκεί Κατ ω?επικρατεί γενικότερα πανικός μέσα μας.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...