Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Κοριτσακια εγω πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων και ενω τον Ιουλιο  ειχα αιμοτοκριτη 39 τωρα επεσε στο 33,7

Πηρα στο γιατρο,μιλησα με τη γραμματεα του και μου ειπε θα ξεκινησω σιδηρο.Θα μιλησει με το γιατρο και θα με ξαναπαρει μετα

Το οτι επεσε τοσο ειναι φυσιολογικο?

Φυσιολογικοτατο Νικολ μου. Ειναι λογικο, αφου χρειαζεται και το αντρακι σου σιδηρο. Οποτε παιρνει απο τη μαμα. Δεν ειναι απολυτο βεβαια οτι θα μειωθει, εμενα δεν επεσε καθολου, αλλα ισως ειναι κ θεμα διατροφης. Αν δεν επαιρνες σιδηρο θα ξεκινησεις και θα σε βοηθησει. Πολλοι κιολας γιατροι τον δινουν απο την αρχη μαζι με το ασβεστιο κ το μαγνησιο. Μην ανησυχεις, ειναι πολύ σύνηθες. Προσπαθησε να παιρνεις ομως και απο τη διατροφη σου σιδηρο και θα σαι μια χαρουλα!! 

Ασχετο αλλα κοριτσια ρωτησα τον γιατρο για το εμβολιο της γριπης κ μου πε να το κανω κ εγω και ο αντρας μου.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσακια εγω πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων και ενω τον Ιουλιο  ειχα αιμοτοκριτη 39 τωρα επεσε στο 33,7

Πηρα στο γιατρο,μιλησα με τη γραμματεα του και μου ειπε θα ξεκινησω σιδηρο.Θα μιλησει με το γιατρο και θα με ξαναπαρει μετα

Το οτι επεσε τοσο ειναι φυσιολογικο?

Γιατί δεν επαιρνες σίδηρο τόσο καιρό; Επειδή είχες 39 δεν σου είχε δώσει; Νόμιζα πως δίνουν ουτως ή αλλως στην εγκυμοσυνη. Πάντως είναι φυσιολογικό να έπεσε τόσο μέσα σε αυτούς τους μηνες. Μην φοβάσαι με τον σίδηρο και διατροφή να επανέλθεις 

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Φυσιολογικοτατο Νικολ μου. Ειναι λογικο, αφου χρειαζεται και το αντρακι σου σιδηρο. Οποτε παιρνει απο τη μαμα. Δεν ειναι απολυτο βεβαια οτι θα μειωθει, εμενα δεν επεσε καθολου, αλλα ισως ειναι κ θεμα διατροφης. Αν δεν επαιρνες σιδηρο θα ξεκινησεις και θα σε βοηθησει. Πολλοι κιολας γιατροι τον δινουν απο την αρχη μαζι με το ασβεστιο κ το μαγνησιο. Μην ανησυχεις, ειναι πολύ σύνηθες. Προσπαθησε να παιρνεις ομως και απο τη διατροφη σου σιδηρο και θα σαι μια χαρουλα!! 

Ασχετο αλλα κοριτσια ρωτησα τον γιατρο για το εμβολιο της γριπης κ μου πε να το κανω κ εγω και ο αντρας μου.

Ναι ρε νανουλα κ εγω ήθελα να ρωτήσω για το εμβόλιο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσακια εγω πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων και ενω τον Ιουλιο  ειχα αιμοτοκριτη 39 τωρα επεσε στο 33,7

Πηρα στο γιατρο,μιλησα με τη γραμματεα του και μου ειπε θα ξεκινησω σιδηρο.Θα μιλησει με το γιατρο και θα με ξαναπαρει μετα

Το οτι επεσε τοσο ειναι φυσιολογικο?

Και εγώ. Σήμερα πήρα τις αιματολογικές και από 39 πήγε στο 35 μου είπε σίδηρο κρεβατάκι και πολλά πράσινα..μην αγχώνεσαι

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Και εγώ. Σήμερα πήρα τις αιματολογικές και από 39 πήγε στο 35 μου είπε σίδηρο κρεβατάκι και πολλά πράσινα..μην αγχώνεσαι

Κρεατακι ήθελα να γράψω όχι κρεβατάκι:tongue:

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια μου!Στην αρχη ηταν πολυ καλες οι εξετασεις,και αιματοκριτης και  φεριτινη κτλ.και δεν μου ειχε δωσει.Τωρα θα ξεκινησω να παιρνω.Θα αυξησω λιγο και το κρεας οποτε θα επανελθω :)

πρίν από 23 λεπτά , nanoula90 είπε:

Φυσιολογικοτατο Νικολ μου. Ειναι λογικο, αφου χρειαζεται και το αντρακι σου σιδηρο. Οποτε παιρνει απο τη μαμα. Δεν ειναι απολυτο βεβαια οτι θα μειωθει, εμενα δεν επεσε καθολου, αλλα ισως ειναι κ θεμα διατροφης. Αν δεν επαιρνες σιδηρο θα ξεκινησεις και θα σε βοηθησει. Πολλοι κιολας γιατροι τον δινουν απο την αρχη μαζι με το ασβεστιο κ το μαγνησιο. Μην ανησυχεις, ειναι πολύ σύνηθες. Προσπαθησε να παιρνεις ομως και απο τη διατροφη σου σιδηρο και θα σαι μια χαρουλα!! 

Ασχετο αλλα κοριτσια ρωτησα τον γιατρο για το εμβολιο της γριπης κ μου πε να το κανω κ εγω και ο αντρας μου.

Δεν ρωτησα καθολου γιαυτο το θεμα. Πρεπει να τον ρωτησω κ εγω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γιατί δεν επαιρνες σίδηρο τόσο καιρό; Επειδή είχες 39 δεν σου είχε δώσει; Νόμιζα πως δίνουν ουτως ή αλλως στην εγκυμοσυνη. Πάντως είναι φυσιολογικό να έπεσε τόσο μέσα σε αυτούς τους μηνες. Μην φοβάσαι με τον σίδηρο και διατροφή να επανέλθεις 

Ναι ρε νανουλα κ εγω ήθελα να ρωτήσω για το εμβόλιο. 

Ειναι υπουλη η εποχικη γριπη κ ανηκουμε στις ευπαθεις ομαδες εμεις οι εγκυουλες. Ασε που προστατευουμε κ το μωρο ετσι, για μετα τη γεννηση του με αντισωματα. Εγω κιολας γενναω κ στην καρδια του χειμωνα, οποτε θελω να το κανω. @Nicol_ ρωτηστε κ σεις τους γιατρους σας κοριτσια μου, σε ποιον μηνα μπορειτε να εμβολιαστειτε, αν θελετε να το κανετε φυσικα. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Εμ τι θα σου δινα?? Γουρουνι στο σακι?? 2 μετρα θα βγει το παλικαρι μου. 

Να σαι καλα γλυκια μου μπεμπουλα !! Ολων μας τα μπεμπακια να ναι γερά και υγιή. 

Ααααα κι εμένα η κορη ψιλο κοριτσι θα ναι, θα παρει απο την μαμα της. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Ααααα κι εμένα η κορη ψιλο κοριτσι θα ναι, θα παρει απο την μαμα της. 

Ε καλα μην το παιρνεις και τοις μετρητοις το 2 μετρα, κουβεντα κανουμε και απλα βαζω και λιγη σαλτσα χαχαχαχα. Δεν εχει απο που να παρει, 1.70 εγω και 1.80 ο αντρας.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ε καλα μην το παιρνεις και τοις μετρητοις το 2 μετρα, κουβεντα κανουμε και απλα βαζω και λιγη σαλτσα χαχαχαχα. Δεν εχει απο που να παρει, 1.70 εγω και 1.80 ο αντρας.

Καλε εχει μια χαρα ειστε. Εγω 1, 72 και 1, 74 ο σύζυγος (κοντουλης). Το σοι μου ομως ειναι ολο ψηλο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Κοριτσακια εγω πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων και ενω τον Ιουλιο  ειχα αιμοτοκριτη 39 τωρα επεσε στο 33,7

Πηρα στο γιατρο,μιλησα με τη γραμματεα του και μου ειπε θα ξεκινησω σιδηρο.Θα μιλησει με το γιατρο και θα με ξαναπαρει μετα

Το οτι επεσε τοσο ειναι φυσιολογικο?

Ναι μην αγχώνεσαι.εμενα στο 32 έχει πέσει.σιδηρο θα ξεκινήσεις και θα σαι Μια χαρά.εμενα Όταν μπήκα στον 7ο ανέβηκε μια μονάδα μόνο.μπορεο να σου πέσει κι άλλο μην αγχώνεσαι.ειναι φυσιολογικο.

@Smile89 @nanoula90  καλε δίπλα σας Εγώ είμαι δείγμα γυναίκας.1.60 μινιον. 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια μου!Στην αρχη ηταν πολυ καλες οι εξετασεις,και αιματοκριτης και  φεριτινη κτλ.και δεν μου ειχε δωσει.Τωρα θα ξεκινησω να παιρνω.Θα αυξησω λιγο και το κρεας οποτε θα επανελθω :)

Δεν ρωτησα καθολου γιαυτο το θεμα. Πρεπει να τον ρωτησω κ εγω

Καλησπέρα Νικόλ μου,μην αγχώνεσαι καθόλου εμένα αυτά είναι τα φυσιολογικά μου επίπεδα χαχαχαχ.Εχω σιδηροπενικη αναιμία για αυτό από την αρχή παίρνω σίδηρο.Θα δεις που θα ανέβει κατευθείαν με τα συμπληρωματα αλλά στην εγκυμοσύνη είναι λογικό να πέφτει κ άλλο.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παντως θα μπορούσαμε να πούμε ότι τα μωρά μας είναι μικροί βρικόλακες! Σίδηρο,ασβέστιο όλα θέλουν να τα ρουφήξουν!! @Nicol_ μην ανησυχείς καθόλου θα πάρεις το σίδηρο και θα είσαι μια χαρά. 

  • Χαχα 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , loyloy είπε:

Ναι μην αγχώνεσαι.εμενα στο 32 έχει πέσει.σιδηρο θα ξεκινήσεις και θα σαι Μια χαρά.εμενα Όταν μπήκα στον 7ο ανέβηκε μια μονάδα μόνο.μπορεο να σου πέσει κι άλλο μην αγχώνεσαι.ειναι φυσιολογικο.

@Smile89 @nanoula90  καλε δίπλα σας Εγώ είμαι δείγμα γυναίκας.1.60 μινιον. 

Γλυκουλα μας!! 

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Παντως θα μπορούσαμε να πούμε ότι τα μωρά μας είναι μικροί βρικόλακες! Σίδηρο,ασβέστιο όλα θέλουν να τα ρουφήξουν!! @Nicol_ μην ανησυχείς καθόλου θα πάρεις το σίδηρο και θα είσαι μια χαρά. 

Τα ατιμα!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια @BettySt! Ειμαστε σχεδον μαζί!

Εμενα παντως δε καθοταν με τιποτα στην αυχενικη...

1,5 ωρα εκατσα!

Κοριτσια εμενα τελικα μου εδωσε salospir , 1 τη μερα να περνω και να παω και σε ενα αιματολογο μου προτεινε.

Πφφφ καθολου δε θελω να τα παρω αυτα.

Επισης μιας και λετε για αιματοκριτη εγω πριν ενα μηνα ειχα 36...ομως μου ειπε σε 2 βδομαδες θα με ξεκινησει σιδηρο.

 

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...