Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Περασα ενα μαρτυρικο βραδυ η αληθεια, τετοιον πονο δεν τον εχω ξαναπερασει απο τοτε που με θυμαμαι, αλλα ηθικον ακμαιοτατον. Σημερα νιωθω λιγο καλυτερα, η αντιβιωση μαλλον αρχιζει κ κανει δουλεια.

Ναιαιαιαι αλλαααα εχουμε και κοινα τωρα με τις γιαγιουλες. Μπορουμε να χωνομαστε και μεις στις συζητησεις τους περι συχνοουριας, ακρατειας, πονοι μεσης- ποδιων- πλατης, ποσα χαπια παιρνουμε η καθε μια, ποσο χαλια ειναι το στομαχι μας, ποσο συχνα ενεργουμαστε χαχαχα. Ξαφνικα, εχουμε αποκτησει πολλα κοινα. 

 

χαχαχαχαχαχ αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια!

Πω πω τοσος πονος ρε κοριτσι? Ευτυχως που αρχισε να περναει..περαστικουλια ευχομαι και υπομονη.. <3


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

χαχαχαχαχαχ αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια!

Πω πω τοσος πονος ρε κοριτσι? Ευτυχως που αρχισε να περναει..περαστικουλια ευχομαι και υπομονη.. <3

Ευχαριστωωω. Μωρε τον σκατουλη μου σκεφτομαι που τον εχω ταραξει στα χαπια. Ειχα ξαναπαρει αντιβιωση οταν ειχα συσπασεις εντονες πριν απο 1 μηνα και κατι,  και τωρα παλι αντιβιωση, πηρα και 3 ντεπον απο την κυριακη μεχρι χθες συν το χαπι που παιρνω ετσι κ αλλιως για τις συσπασεις. Ξερω οτι δεν παθαινουν κατι τοσο ευκολα και αυτα που παιρνω τα παιρνουν κ αλλες εγκυουλες, αλλα εγω που δεν αρρωσταινα ποτε πριν, σπανια δηλαδη χρειαζομουν αντιβιωσεις, τωρα ολα μαζι τα περναω στην εγκυμοσυνη. 

Θα βγει το παιδι ζαβο σαν κ μενα σου λεω χαχαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ευχαριστωωω. Μωρε τον σκατουλη μου σκεφτομαι που τον εχω ταραξει στα χαπια. Ειχα ξαναπαρει αντιβιωση οταν ειχα συσπασεις εντονες πριν απο 1 μηνα και κατι,  και τωρα παλι αντιβιωση, πηρα και 3 ντεπον απο την κυριακη μεχρι χθες συν το χαπι που παιρνω ετσι κ αλλιως για τις συσπασεις. Ξερω οτι δεν παθαινουν κατι τοσο ευκολα και αυτα που παιρνω τα παιρνουν κ αλλες εγκυουλες, αλλα εγω που δεν αρρωσταινα ποτε πριν, σπανια δηλαδη χρειαζομουν αντιβιωσεις, τωρα ολα μαζι τα περναω στην εγκυμοσυνη. 

Θα βγει το παιδι ζαβο σαν κ μενα σου λεω χαχαχα

Μην ανησυχεις αγαπη,ολα φιλτραρονται και ειναι μια χαρα το νινακι.Παλι καλα που επιτρεπονται και αυτα γιατι αλλιως δεν θα την παλευαμε.Ειδικα το χειμωνα ιωσεις και λοιμωξεις στο φουλ τι να κανεις?Καλυτερα αντιβιωση παρα το μικροβιο στον οργανισμο.:)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!  @Nicol_ εκαν α αμάν να καταλάβω τι παίζει με τους μήνες.μεχρι να γεννήσεις θα ξέρεις :) .Αχ αυτές οι γιαγιάδες ούτε στην εγκυμοσυνη δεν χαμπαριαζουν.κι εκεί θέλουν προτεραιότητα.εμενα με νευριαζουν στην Εκκλησία.θελουν να κοινωνισουν και πριν τα μωρα.

@nanoula90 περαστικά μου.αν Δεν εκαν ε δεν θα σου εδεινε ο γιατρός αντιβίωση.μια χαρά θα είναι ο μπέμπης!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!  @Nicol_ εκαν α αμάν να καταλάβω τι παίζει με τους μήνες.μεχρι να γεννήσεις θα ξέρεις :) .Αχ αυτές οι γιαγιάδες ούτε στην εγκυμοσυνη δεν χαμπαριαζουν.κι εκεί θέλουν προτεραιότητα.εμενα με νευριαζουν στην Εκκλησία.θελουν να κοινωνισουν και πριν τα μωρα.

@nanoula90 περαστικά μου.αν Δεν εκαν ε δεν θα σου εδεινε ο γιατρός αντιβίωση.μια χαρά θα είναι ο μπέμπης!!!!!

Ναι πάνε οι ηλικιωμένοι με τις μασέλες και τα μικρόβια πρώτα και μετά τα μωρα δεν ντρέπονται Ουστ!!! Εγω για αυτό δεν κοινωνώ πλέον παρα μόνο το Πάσχα. Θεέ μου συγχωρα με που σκέφτομαι έτσι αλλα δεν μπορώ ρε κοριτσια. Παλιά στην εκκλησία που πηγαίναμε κάθε Τετάρτη με το σχολείο έβαζαν ξεχωριστά τα παιδιά από τους μεγαλους να κοινωνήσουν. 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρα τι κάνεις;ναι πηγα εχθές αλλά γύρισα πτώμα και λιποθύμησα στο κρεβάτι:razz: η μπέμπα είναι μια χαρά απλά είναι χαμηλά ο πλακούντας..οι πόνοι στην μεση μου είπαν πως πρέπει να είμαι ξάπλα (λες και κάνω τίποτα άλλο) και να μην κουράζομαι (που επίσης δεν κουράζομαι) και να ξεκινήσω μαγνήσιο..με λίγα λόγια μ τα βρήκαν όλα καλά..σήμερα όμως που ξύπνησα εκτός ότι δεν κοιμήθηκα καλά λόγω μέσης έχω και κάτι σουβλιες χαμηλά δεξιά και αριστερά..δεν ξέρω πραγματικά πάνω π ηρέμησα αγχώνομαι πάλι..την Τετάρτη έχω ραντεβού με την γιατρό μου οπότε θα δούμε

Ελα μου καλημέρα!!! Δεν ειναι τιποτα βρε αγαπη μου, Μεγαλωνει καο η μητρα. Εγω γενικα ειχα και εχω πολλα πονακια στην κοιλια και χαμηλα. Παιρνω μαγνησιο εδω και καιρο και ολα ειναι μια χαρα. Απλα μου λεει οταν πονώ να ξαπλωνω. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα κοριτσάρα τι κάνεις;ναι πηγα εχθές αλλά γύρισα πτώμα και λιποθύμησα στο κρεβάτι:razz: η μπέμπα είναι μια χαρά απλά είναι χαμηλά ο πλακούντας..οι πόνοι στην μεση μου είπαν πως πρέπει να είμαι ξάπλα (λες και κάνω τίποτα άλλο) και να μην κουράζομαι (που επίσης δεν κουράζομαι) και να ξεκινήσω μαγνήσιο..με λίγα λόγια μ τα βρήκαν όλα καλά..σήμερα όμως που ξύπνησα εκτός ότι δεν κοιμήθηκα καλά λόγω μέσης έχω και κάτι σουβλιες χαμηλά δεξιά και αριστερά..δεν ξέρω πραγματικά πάνω π ηρέμησα αγχώνομαι πάλι..την Τετάρτη έχω ραντεβού με την γιατρό μου οπότε θα δούμε

Καταρχήν χαίρομαι πολύ που είναι όλα καλα! Και ηρέμησε σε παρακαλώ μην κανεις έτσι με το παραμικρό εκεί μέσα γίνεται ένας χαμός τώρα μεγαλώνει και η μικρούλα κοιτα να είσαι πιο χαλαρή. Με το μαγνήσιο θα ηρεμήσεις αν και πιστεύω πως είναι από την μέση σου οι σουβλιες. Οπως και να έχει δεν είναι κάτι σοβαρό μείνε ξαπλωμένη και ψύχραιμη :) Με το καλό την Τετάρτη λοιπόν 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσαρες! τι μου κανετε?

Να ρωτησω επειδη κ εγω μπερδευομαι συνεχεια.Χθες εκλεισα την 20η εβδομαδα. Τωρα ειμαι 20+1

Την αλλη Κυριακη κλεινω την 21η εβδομαδα και μπαινω στην 22η.Αρα μπαινω στον 6ο μηνα?

Καλημερα μπερδεμενο μου κοριτσι!!! 

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Καλημερα εγω παλι εφιαλτη εβλεπα.οταν δειξει το τικερακι σου 22 μπαινεις στον εκτο για να μη μπερδευεσαι

Καλημερα, κι εγω κατι βλακειουλες εβλεπα!! 

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

χαχαχααχχα πολυ γελασα!!Τι να κανω ολοι με ρωτανε μηνα, απο εδω και περα θα τους λεω οτι μου κατεβει :razz:   

Τι κανεις εσυ κοριτσι πως εισαι σημερε?

Εγω πηγα το πρωι για εξετασεις αιματος και γινοταν ενας χαμος στο μικροβιολογικο..και κλασικα ολες οι γιαγιαδες ηθελαν να περασουν πρωτες,δεν κρατουσαν σειρα,μουρμουριζαν γκρινιαζαν και ειμασταν μια ωραια ατμοσφαιρα

Λοιπον στον 6ο μηνα θα μπεις μολις ολοκληρώσεις τις 22 εβδομαδες. Ασε λιγο να το δω γιατι πανω που το χα ξεμπερφεψει, αν και 90% ετσι ειναι!!! 

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Περασα ενα μαρτυρικο βραδυ η αληθεια, τετοιον πονο δεν τον εχω ξαναπερασει απο τοτε που με θυμαμαι, αλλα ηθικον ακμαιοτατον. Σημερα νιωθω λιγο καλυτερα, η αντιβιωση μαλλον αρχιζει κ κανει δουλεια.

Ναιαιαιαι αλλαααα εχουμε και κοινα τωρα με τις γιαγιουλες. Μπορουμε να χωνομαστε και μεις στις συζητησεις τους περι συχνοουριας, ακρατειας, πονοι μεσης- ποδιων- πλατης, ποσα χαπια παιρνουμε η καθε μια, ποσο χαλια ειναι το στομαχι μας, ποσο συχνα ενεργουμαστε χαχαχα. Ξαφνικα, εχουμε αποκτησει πολλα κοινα. 

 

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα Περαστικα ρε και παλι!!! 

πρίν από 22 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!  @Nicol_ εκαν α αμάν να καταλάβω τι παίζει με τους μήνες.μεχρι να γεννήσεις θα ξέρεις :) .Αχ αυτές οι γιαγιάδες ούτε στην εγκυμοσυνη δεν χαμπαριαζουν.κι εκεί θέλουν προτεραιότητα.εμενα με νευριαζουν στην Εκκλησία.θελουν να κοινωνισουν και πριν τα μωρα.

@nanoula90 περαστικά μου.αν Δεν εκαν ε δεν θα σου εδεινε ο γιατρός αντιβίωση.μια χαρά θα είναι ο μπέμπης!!!!!

Καλημέρα!!! Σπαστικιες γιαγιαδες!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι πάνε οι ηλικιωμένοι με τις μασέλες και τα μικρόβια πρώτα και μετά τα μωρα δεν ντρέπονται Ουστ!!! Εγω για αυτό δεν κοινωνώ πλέον παρα μόνο το Πάσχα. Θεέ μου συγχωρα με που σκέφτομαι έτσι αλλα δεν μπορώ ρε κοριτσια. Παλιά στην εκκλησία που πηγαίναμε κάθε Τετάρτη με το σχολείο έβαζαν ξεχωριστά τα παιδιά από τους μεγαλους να κοινωνήσουν. 

Κι εγώ το Πάσχα.χαρηκα τον παπά που έστειλε τις γριές πίσω.ειπε να περάσουν πρώτα τα παιδάκια με τις μαμάδες τους και οι νέοι.μετα οι μεγάλοι.το σωστό έτσι είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημερα μπερδεμενο μου κοριτσι!!! 

Καλημερα, κι εγω κατι βλακειουλες εβλεπα!! 

Λοιπον στον 6ο μηνα θα μπεις μολις ολοκληρώσεις τις 22 εβδομαδες. Ασε λιγο να το δω γιατι πανω που το χα ξεμπερφεψει, αν και 90% ετσι ειναι!!! 

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα Περαστικα ρε και παλι!!! 

Καλημέρα!!! Σπαστικιες γιαγιαδες!! 

Καλημερουδια τρελοκόριτσο!  Εγκαταλειπω αυτο με τους μηνες. Θα λεω εβδομαδες κ οτι καταλαβουν χαχα

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Smile89 τώρα και επίσημα μπορώ να μπω στη λίστα σού. Έχω ΠΗΤ 25/4 και μάλλον είναι κορίτσι. 

Γειά και στα υπόλοιπα κορίτσια, ελπίζω όλες να είστε καλά! Πάω πίσω να σας διαβάσω  (έχετε γράψει και πολλά ).

  • Μου αρέσει 4

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , BettySt είπε:

@Smile89 τώρα και επίσημα μπορώ να μπω στη λίστα σού. Έχω ΠΗΤ 25/4 και μάλλον είναι κορίτσι. 

Γειά και στα υπόλοιπα κορίτσια, ελπίζω όλες να είστε καλά! Πάω πίσω να σας διαβάσω  (έχετε γράψει και πολλά ).

Ελα αγαπη μου τι κανεις? 

Πανικός απο κοριτσια!!!! 

@BettySt :wub:

                    ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 2019!!! 

 

1. loyloy
   15/12/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Anastasia_paris
    26/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3. nanoula90
    30/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ

4. Smile89
    14/01/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

5. Γεωργία Β
    03/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

6. maraki 93
    07/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

7. @eirini@
    12/02/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ

9. Vasoth.
    21/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ×2

9. oneira_glyka 
    26/02/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ

10. Nicol_   
    01/03/2019  ΑΓΟΡΑΚΙ

11. palmoira 
    04/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

12. evio
    13/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

13. Vasiliki88
    03/04/2019

14. Life777
    04/04/2019

15. fairy-mary
    22/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

16. newmum94
    17/04/2019

17. Κωνσταντίνα16
     20/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

18. *ζουζουνα*!!!
     24/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

19. BettySt
     25/04/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

20. Elfer      
    08/05/2019

21. marirene
     14/05/2019

22. Beboula25
     27/05/2019

23. mama16
      31/05/2019


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Ελα αγαπη μου τι κανεις? 

Καλά είμαι, έκανα σήμερα αυχενική και όλα πολύ καλά. Ήτανε πολύ υσιχο το μωρακι και καναμε όλες τις μετρήσεις εύκολα. Την πιάσαμε στο ύπνο χαχα

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BettySt είπε:

Καλά είμαι, έκανα σήμερα αυχενική και όλα πολύ καλά. Ήτανε πολύ υσιχο το μωρακι και καναμε όλες τις μετρήσεις εύκολα. Την πιάσαμε στο ύπνο χαχα

Χαχαχα Χαχαχα ναι Μολις το διαβασα στο αλλο θεματακι. Είσαι καλα? Ακομη ξαπλα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Χαχαχα Χαχαχα ναι Μολις το διαβασα στο αλλο θεματακι. Είσαι καλα? Ακομη ξαπλα? 

Τις περισσότερες ώρες ξάπλα είμαι,  αλλά με αφήνει ο γιατρός να πλενω τα πιάτα η να κάνω κανένα γρήγορο φαγητό. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...