Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , ElenakiElena είπε:

@loyloy δεν υπάρχει πραγματικά. Θα του το πω αν πάλι δεν έχει γυρίσει ας ξαναπάμε και η βλακεία είναι ο άντρας μου έφυγε δυο ωρες νωρίτερα από τη δουλειά για να προλάβουμε ραντεβού! Αλλά τι να κάνουμε..

Αχ είναι σκατουλι το παιδί σου.σας ταλαιπωρεί ηδη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , giotitsa είπε:

Γεια σου κορίτσι μπορω να σε ρωτησω για ποιο λόγο όμως ανυσηχει τόσο πολύ για αυτους τους πόνους και το καρουμπαλακι τι μπορεί δηλαδή να γίνει γενικά ρωταω γιατί θέλω να ξέρω 

Αχ δεν θέλω να σε αγχωσω αλλά.μάλλον υπαρχει περίπτωση να κατσεις εκεί όλη νύχτα δεν υπάρχει περιπτωση να γυρίσει καλε σου λέω βολευτηκε

Για συσπάσεις πιο πολύ αγχώθηκα και εγώ..για τους πόνους αγχώνομαι όταν είμαι καλά και ξαφνικά έχω επίμονο πόνο για μέρες..επειδή ακόμα δεν νιώθω τελείως το μωρό αγχώνομαι και φοβάμαι λόγο ιστορικού..

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Χαιρομαι που ολα πηγαν Καλα. :)

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Για συσπάσεις πιο πολύ αγχώθηκα και εγώ..για τους πόνους αγχώνομαι όταν είμαι καλά και ξαφνικά έχω επίμονο πόνο για μέρες..επειδή ακόμα δεν νιώθω τελείως το μωρό αγχώνομαι και φοβάμαι λόγο ιστορικού..

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!!

Εμ λίγο λογικό ομως να μην νιώθεις το μωρο καλα ακόμη είσαι 14 εβδομαδων μπορεί να μπεις και στον πέμπτο και μετα να το νιωσεις απλα παρ ακόλουθα τους πόνους έτσι αλλα σε παρακαλω θα σου πω κάτι μπορείς έστω για λίγο ξέρω ειναι δύσκολο αλλα δημιουργεις πρόβλημα με το άγχος


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Για συσπάσεις πιο πολύ αγχώθηκα και εγώ..για τους πόνους αγχώνομαι όταν είμαι καλά και ξαφνικά έχω επίμονο πόνο για μέρες..επειδή ακόμα δεν νιώθω τελείως το μωρό αγχώνομαι και φοβάμαι λόγο ιστορικού..

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!!

Κωνσταντίνα μου ειχες καποιο θεμα και σου ειπε η γιατρος να εισαι ξαπλα?

Επίσης ειναι πολυ νωρις να το νιωσεις εγω εχει καμια βδομαδα που αρχισα να το νιωθω

πρίν από 24 λεπτά , nanoula90 είπε:

Σιγα μη βγει ησυχος. Εδω καλε, θα γεννησω και θα σας γραφω για το οτι δεν θα κοιμαται, θα τρωει ατσαλα, θα μου ματωσει τις θηλες, θα μου κανει μαστιτιδα χαχαχαχαχ, σιγα μη σταματησω στα προ εγκυμοσυνης. Καλα να μαστε, ορεξη να υπαρχει και ολα γινονται κοριτσι μου γλυκο ❤

@Smile89συμπεθερα γυρνα πισω η εστω τηλεφωνα 

Κανε καποιες ασκησουλες. Δυο καθισματακια ελαφρα, λιγο να ακουμπας στον τοιχο και να κανεις προβολες, ισως ειναι αθλητικο μωρο ποιος ξερει. Αφου τα δοκιμασες ολα, δοκιμασε ασκησουλες ηπιες 

Αχ να ηξερες ποσο με απασχολεί ο θηλασμός. Ειναι το μεγαλο μου αγχος. Αντε να μου δωσεις τα φωτα σου οταν ερθει η ωρα :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κωνσταντίνα μου ειχες καποιο θεμα και σου ειπε η γιατρος να εισαι ξαπλα?

Επίσης ειναι πολυ νωρις να το νιωσεις εγω εχει καμια βδομαδα που αρχισα να το νιωθω

Αχ να ηξερες ποσο με απασχολεί ο θηλασμός. Ειναι το μεγαλο μου αγχος. Αντε να μου δωσεις τα φωτα σου οταν ερθει η ωρα :)

Κ μενα. Ολη μερα αυτο σκεφτομαι. Μια γνωστη μου γεννησε πριν μια βδομαδα και επειδη ματωσαν οι θηλες της σταματησε τις προσπαθειες να θηλασει γιατι φοβοταν για το μωρο οτι δεν τρεφεται και ειναι πολυ απογοητευμενη. Εγω αν τα δω σκουρα θα φωναξω μια πιστοποιημενη συμβουλο θηλασμου να ερθει στο σπιτι να με καθοδηγησει. Γενικα ομως πιστευω πως αν υπαρχει θεληση ολα θα τα κανουμε. Ακομα και αν μας παρει λιγο χρονο να βρουμε τα πατηματα μας, θα τα καταφερουμε. Με επιμονη και υπομονη ολα γινονται 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κ μενα. Ολη μερα αυτο σκεφτομαι. Μια γνωστη μου γεννησε πριν μια βδομαδα και επειδη ματωσαν οι θηλες της σταματησε τις προσπαθειες να θηλασει γιατι φοβοταν για το μωρο οτι δεν τρεφεται και ειναι πολυ απογοητευμενη. Εγω αν τα δω σκουρα θα φωναξω μια πιστοποιημενη συμβουλο θηλασμου να ερθει στο σπιτι να με καθοδηγησει. Γενικα ομως πιστευω πως αν υπαρχει θεληση ολα θα τα κανουμε. Ακομα και αν μας παρει λιγο χρονο να βρουμε τα πατηματα μας, θα τα καταφερουμε. Με επιμονη και υπομονη ολα γινονται 

Ναι κ εγω κατι τέτοια διαβάζω κ φρικάρω. Γενικα το παρουσιαζουν πολυ δύσκολο. Και ειναι αρχικα.Σιγουρα θα απευθυνθώ κ εγω κάπου δεν το συζητω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Για συσπάσεις πιο πολύ αγχώθηκα και εγώ..για τους πόνους αγχώνομαι όταν είμαι καλά και ξαφνικά έχω επίμονο πόνο για μέρες..επειδή ακόμα δεν νιώθω τελείως το μωρό αγχώνομαι και φοβάμαι λόγο ιστορικού..

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!!

Όλα καλα θα πάνε κοριτσι μου και να ξεκουράζεσαι οπως σου είπε.. 

Να ρωτήσω πάλι κάτι; Χαμομήλι πίνετε; Στο ραντεβού μας τα είπε όλα τι να αποφεύγω και δεν είπε για κάτι χαμομηλακι που διαβάζω ότι μπορεί να φέρει και απ.... ούτε να το πω δεν θέλω. Εσείς έχετε ρωτήσει σας έχει πει κάτι αρνητικό σχετικά; Θα τον ρωτήσω αλλα τώρα ήπια ήδη για αυτό ρωτάω εσας ;)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Beboula25 είπε:

Όλα καλα θα πάνε κοριτσι μου και να ξεκουράζεσαι οπως σου είπε.. 

Να ρωτήσω πάλι κάτι; Χαμομήλι πίνετε; Στο ραντεβού μας τα είπε όλα τι να αποφεύγω και δεν είπε για κάτι χαμομηλακι που διαβάζω ότι μπορεί να φέρει και απ.... ούτε να το πω δεν θέλω. Εσείς έχετε ρωτήσει σας έχει πει κάτι αρνητικό σχετικά; Θα τον ρωτήσω αλλα τώρα ήπια ήδη για αυτό ρωτάω εσας ;)

Αλήθεια;πρώτη φορά ακούω τέτοιο πράγμα για το χαμομήλι...εγώ ήξερα πως κάνει καλό...


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Αλήθεια;πρώτη φορά ακούω τέτοιο πράγμα για το χαμομήλι...εγώ ήξερα πως κάνει καλό...

Καλε μην αγχωθεις και εγω μέσα στο γκουγκλ το διάβασα. Αυτές τις βλακείες κάνω και διαβάζω μέσα. Τέλος πάντων εχθές ήπια δεν άντεχα με όλο αυτό κ σήμερα επίσης. Μια χαρά είναι δεν παθαίνουμε τίποτα αν ήταν έτσι τόσο κακό θα το έλεγε στα πρώτα μη ο γιατρος μας. Θα ρωτήσει αύριο ο άντρας μου που θα πάει για τις εξετασεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλε μην αγχωθεις και εγω μέσα στο γκουγκλ το διάβασα. Αυτές τις βλακείες κάνω και διαβάζω μέσα. Τέλος πάντων εχθές ήπια δεν άντεχα με όλο αυτό κ σήμερα επίσης. Μια χαρά είναι δεν παθαίνουμε τίποτα αν ήταν έτσι τόσο κακό θα το έλεγε στα πρώτα μη ο γιατρος μας. Θα ρωτήσει αύριο ο άντρας μου που θα πάει για τις εξετασεις 

Εγώ άμα πιω καφέ πίνω φρέντο εσπρέσσο με μόνη δόση ή καπουτσίνο με μόνη δόση..αλλά όχι κάθε μέρα..σήμερα ήπια ένα καπουτσινακι και τώρα έκανα ένα τσάι με φρούτα του δάσους..άσε και εγώ κάνω βλακείες και διαβάζω από το ίντερνετ νκαι αγχώνομαι τζάμπα


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου έκανα ασκησούλες μου το είπε και ο γιατρός εκεί τίποτα αυτός! Την 5η φορά μπήκαμε και ευτυχώς γύρισε ελαφρά και μπόρεσε και μέτρησε καρδούλα ευτυχώς γιατί είχαμε 3 ωρες και εκεί μέσα. Παιδιά ήταν απτόητος δεν κουνιόταν καθόλου! Τέλος καλο όλα καλά ευτυχώς.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Εγώ άμα πιω καφέ πίνω φρέντο εσπρέσσο με μόνη δόση ή καπουτσίνο με μόνη δόση..αλλά όχι κάθε μέρα..σήμερα ήπια ένα καπουτσινακι και τώρα έκανα ένα τσάι με φρούτα του δάσους..άσε και εγώ κάνω βλακείες και διαβάζω από το ίντερνετ νκαι αγχώνομαι τζάμπα

Αχ καφεδάκι... γλυκεια ανάμνηση προς το παρόν.. Για τσάι σκέφτηκα αλλα είναι με γεύση βανίλια κ καραμέλα και με την αναγούλα δεν θα άντεχα. Να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς.. Καλό βράδυ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Αχ καφεδάκι... γλυκεια ανάμνηση προς το παρόν.. Για τσάι σκέφτηκα αλλα είναι με γεύση βανίλια κ καραμέλα και με την αναγούλα δεν θα άντεχα. Να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς.. Καλό βράδυ! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..καληνυχταααααα

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ElenakiElena είπε:

Κορίτσια μου έκανα ασκησούλες μου το είπε και ο γιατρός εκεί τίποτα αυτός! Την 5η φορά μπήκαμε και ευτυχώς γύρισε ελαφρά και μπόρεσε και μέτρησε καρδούλα ευτυχώς γιατί είχαμε 3 ωρες και εκεί μέσα. Παιδιά ήταν απτόητος δεν κουνιόταν καθόλου! Τέλος καλο όλα καλά ευτυχώς.

Έλα Αφού τα καταφέρατε ολ α Καλά λοιπόν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Αθήνα Νικολ μου 

Είσαι καλα εσυ; Οντως χαθηκες λίγο. Τι συγνώμη για όνομα. Πέρασε αυτό εντάξει είμαι σε ευχαριστώ . 

Καλα ειμαι απλα εχω ερθει Αθήνα κι εχω μπλέξει με τα σογια. Χαχαχα. Το ειπες στον γιατρο τι σου προκαλεσε?? 

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Σιγα μη βγει ησυχος. Εδω καλε, θα γεννησω και θα σας γραφω για το οτι δεν θα κοιμαται, θα τρωει ατσαλα, θα μου ματωσει τις θηλες, θα μου κανει μαστιτιδα χαχαχαχαχ, σιγα μη σταματησω στα προ εγκυμοσυνης. Καλα να μαστε, ορεξη να υπαρχει και ολα γινονται κοριτσι μου γλυκο ❤

@Smile89συμπεθερα γυρνα πισω η εστω τηλεφωνα 

Κανε καποιες ασκησουλες. Δυο καθισματακια ελαφρα, λιγο να ακουμπας στον τοιχο και να κανεις προβολες, ισως ειναι αθλητικο μωρο ποιος ξερει. Αφου τα δοκιμασες ολα, δοκιμασε ασκησουλες ηπιες 

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα ηρθα Αθήνα για τα ψώνια-προικα της νύφης σου. 

1 ώρα πρίν, ElenakiElena είπε:

Κορίτσια μου έκανα ασκησούλες μου το είπε και ο γιατρός εκεί τίποτα αυτός! Την 5η φορά μπήκαμε και ευτυχώς γύρισε ελαφρά και μπόρεσε και μέτρησε καρδούλα ευτυχώς γιατί είχαμε 3 ωρες και εκεί μέσα. Παιδιά ήταν απτόητος δεν κουνιόταν καθόλου! Τέλος καλο όλα καλά ευτυχώς.

Τζαναμπέτης!!!!! Μπραβο αγαπη!!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...